Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

«Те, про що важко сказати»

Молодіжний арт-проект

Триває завантаження зображення...

Ідея виставки:

Захід проводиться з метою посприяти формуванню у дітей почуття співпереживання та розуміння інших, подолати упереджене ставлення та стереотипи щодо внутрішньо переміщених осіб у місцевих громадах.

Цільова аудиторія:

До цільової аудиторії належать учні старших класів, студенти, їхні батьки та громадськість у цілому.

Опис виставки:

Виставка складається зі світлин формату А2 – низки концептуальних зображень, за допомогою яких діти з числа внутрішньо переміщених осіб висловили власне бачення хибних стереотипів, з котрими їм доводиться зустрічатись у нових життєвих обставинах. Вони наче втратили можливість бути сприйнятими без «викривлення образу» – чи то з боку нового середовища, а чи «старих знайомих». Арт-проект – спроба продемонструвати те, що іноді надто важко передати словами.

Автор ідеї та фотограф: Христина Музичук.

Сюжет і візуальні образи: Діти з числа ВПО.

Рекомендації до організації виставки у навчальному закладі:

Світлини слід розмістити у просторому і добре освітленому приміщенні (фойє, актовій залі тощо). Для підсилення основної ідеї виставки поряд з фотографіями можна розташувати велике дзеркало. На початку експозиції має бути інформаційний плакат про виставку, де вказано місце та час майбутнього обговорення побаченого.

Після початку роботи виставки, учні та вчителі мають можливість відвідувати її впродовж 4-5 робочих днів. Відповідно до задуму авторів проекту, організатори не повинні розкривати відвідувачам реальні життєві історії дітей, зображених на фото, аби кожен відвідувач міг сформувати власну думку та представити її на загальному обговоренні.

У визначений час у виставковій залі чи іншому приміщенні навчального закладу організовується дискусія. Як один з можливих варіантів проведення обговорення, учасники можуть відібрати фотографії, що вразили їх найбільше, та тримати їх у руках, висловлюючи свою думку. Дискусія відбувається за такими питаннями:

Дискусія відбувається за такими питаннями:

  • Хто, на Вашу думку, зображений на світлинах?
  • Що Ви можете сказати про емоції персонажів?
  • Що об’єднує ці фотографії (дзеркальні відображення, неоднозначність ситуацій, контраст емоцій, роздвоєність особистості тощо)?
  • Чому кожна зі світлин має подвійний фокус?

Коли учасники дискусії висловлять власні міркування, вчитель розкриває концепцію виставки для вихованців та демонструє відео, на яких діти, автори та учасники арт-проекту, розповідають свої реальні історії.

Під час фінальної частини дискусії діти діляться враженнями від побаченого та почутого, порівнюючи їх зі своїми попередніми оцінками.

Учасники обговорення матимуть можливість поділитися своїми враженнями у «Книзі відгуків» нашого сайту.

Після припинення роботи виставки, валізу з експонатами слід вчасно, у повному комплекті (14 фотографій, 1 інформаційний плакат, 1 запасна антирама + волосінь), переслати за вказаною організаторами адресою.

 

Триває завантаження зображення... Скачати буклет   Триває завантаження зображення... Скачати архів світлин для арт-проекту