Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» у партнерстві з ГО «УМНІЦ» та за підтримки Європейської комісії, у 2016-2017 рр. здійснює Програму освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог».
Одним з важливих напрямів цієї ініціативи є інтеграційні проекти з громадянської освіти. Особливістю їхньої реалізації є те, що вони не потребують спеціальної підготовки, проте, порушують суспільно значущі проблеми (інтерв’ю, презентація, збірник історій тощо).
До співпраці запрошуються педагоги, громадські активісти, спеціалісти у різних сферах діяльності (наприклад, соціології, журналістиці, ІКТ тощо).
Вимоги до Модераторів проектів з громадянської освіти:
- Вміння вмотивовувати учнів до участі в проекті та підтримувати їхній інтерес.
- Орієнтація у специфіці проектної роботи з громадянської освіти.
- Здатність організовувати ефективну роботу учнів в онлайн-режимі.
Алгоритм співпраці:
Крок 1Потенційні Модератори пропонують свою ідею проекту та алгоритм його покрокової реалізації (аплікаційна форма та зразок додаються). Орієнтовна тривалість проекту – від трьох до десяти тижнів.
Крок 2У випадку затвердження заявки, укладається трудова угода з Модератором, і проект розміщується на сайті http://dialogos.org.ua.
Крок 3Проект розпочинається за умови реєстрації на нього мінімальної заявленої кількості учасників (але не менше 7 осіб).
Крок 4У визначений час Модератор приступає до роботи з групою, відповідно до розробленого алгоритму.
Крок 5Результатом реалізації проекту має стати громадянська інтеграція дітей з числа цільових груп Програми та спільна підготовка продукту: презентації, відео, онлайн-виставки, книги опитувань свідків історії, фотоколажу, онлайн-газети, аналітичного звіту про соціологічне опитування тощо.
Умови співпраці:
Організатори надають:
- технічний майданчик для реалізації проекту;
- інформування учнів про можливості участі у проекті;
- методичну підтримку у ході підготовки та реалізації проекту (за потреби);
- оплату роботи Модератора відповідно до трудової угоди.
Цільові групи проекту - діти шкільного віку:
- внутрішні переселенці з Луганської, Донецької областей та АР Крим;
- батьки яких (де)мобілізовані чи загинули в зоні АТО;
- котрі проживають у населених пунктах, що постраждали від бойових дій;
- які перебувають на тимчасово окупованих територіях України.
Якщо Ви бажали б стати Модератором інтеграційних проектів з громадянської освіти в рамках нашої Програми, то просимо заповнити бланки, подані нижче, надіславши їх на e-mail oleksyn@novadoba.org.ua:
Бланк заявки модератора (ПРІЗВИЩЕ) Зразок (громадянська освіта)