Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Фінал Восьмої Молодіжної Академії у м. Львові: коли знайомство з новим справді важливе (ФОТО)

Повернутися назад

18.08.2017

Останній день Восьмої Молодіжної Академії у м. Львові припав на 18 серпня 2017 р. Розпочався він для учасників проекту «Інтеграція через діалог» з організованого виселення з готелю "Grand Rezort", який за короткий час встиг стати справжнім домом для більшості із них.

Втім, ностальгійний настрій підлітків та дорослих розвіяла інтерактивна екскурсія Личаківським кладовищем, яку провів історик Тарас Олексин. На прикладі одного з найбільших та найдавніших кладовищ України гості зайвий раз переконалися, наскільки тісно переплелися у галицькій столиці долі представників найрізноманітніших народів та соціальних прошарків. Українці, поляки, євреї, вірмени, німці, австрійці, чехи, росіяни, французи і навіть американці – ось далеко не повний список тих, для кого місто Лева стало рідним. Вони, зрештою, й витворили його унікальну культуру та історію, де кожен здатний знайти щось своє: хтось – Західну Європу, інші – Східну, а дехто – частинку екзотичного і недоступного раніше світу. Могили, здавалося б, запеклих супротивників, розташовані по сусідству, змусили задуматись багатьох. І, напевно, не одному учаснику згодом відлунювали у голові слова, викарбувані на стеллі поруч із похованнями воїнів УГА та Польських Орлят«На порозі ХХІ століття, пам'ятаймо про минуле, але думаймо про майбутнє».

Після екскурсії та короткої прогулянки австрійськими кварталами м. Львова, сповнені вражень гості прийшли на обід до вірменського кафе «Кілікія», а згодом відправились до вже знайомого більшості з них Інтернет-кафе "CoMMuna", де, під керівництвом Наталії Голосової та Олесі Скрипник, були розділені на команди.

Завданням для присутніх стала підготовка презентації «Маршрут вражень», де вони у будь-якій формі могли представити те, що по-справжньому запало їм у душу під час Літньої Академії. Школярі не розчарували: підготовані плакати були по-справжньому унікальними в кожної з груп, а фрази, які старшокласники використовували, аби точніше передати свої емоції від поїздки, неодноразово викликали у слухачів посмішки, а то й бурхливий сміх. Із заключним словом виступив Координатор проекту Петро Іванович Кендзьор, який подякував присутнім за активність та висловив щире сподівання, що конференція дозволить учням і педагогам бодай трішки по-новому поглянути на минуле України і м. Львова зокрема, усвідомивши, що, попри всі відмінності, існує значно більше речей, які нас об'єднують, як от: бажання миру, добробуту і щастя

Після цього організаторами був запрошений до слова гість заходу, директор Дитячого Центру туризму, спорту та екскурсій Сихівського району м. Львова Микола Петрович Кушнір, який поділився тим, що рівно 20 років тому провів один з перших українознавчих таборів для дітей з м. Донецька, бажаючи проторувати своєрідну стежину до взаємопорозуміння між представниками різних регіонів. Також він наголосив на важливості місії, яку проводить Всеукраїнська Асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» подібними заходами. На завершення, присутнім була презентована поліграфічна продукція від ДЦТСЕ на тему історії України та краю.

Після урочистої вечері, гості Молодіжної Академії отримали такий довгоочікуваний вільний час, який, під керівництвом Тараса Олексина та Олесі Скрипник, провели за прогулянками історичним центром міста і закупівлею сувенірів. А вже пізно ввечері учасники відправились у далеку дорогу додому. Втім, хочеться вірити, що поверталися вони також з кращим розумінням нашого міста і його вельми непростої, але, безумовно, захоплюючої історії.

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.