Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Цікаві проекти

Світ, у якому ми живемо, важко назвати стабільним. Змінюються політичні режими, суспільні устрої, з'являються нові технології – життя невпинно рухається вперед. Це впливає на наш побут, мислення та світоглядні орієнтації. «Часи змінюються, і ми змінюємося разом з ними» – говорили стародавні римляни.

Однак чи всі аспекти життя людини піддалися кардинальним змінам? Спробуємо з’ясувати. На цьому курсі ми запропонуємо вам поміркувати над значенням цінностей у житті людини.

Як ви вважаєте, за якими принципами жили і в які ідеали вірили люди 50 чи 100 років тому? Якими ціннісними орієнтирами вони керувалися?

Що є важливим для вас особисто? А для людей, які вас оточують? А для тих, хто живе за тисячі кілометрів від вас?

Мета курсу – дослідити плин цінностей крізь роки та покоління, у часі та географічному просторі, простежити, які моральні орієнтири відійшли у минуле, а які збереглися до наших днів.

Тому запрошуємо вас у подорож до світу цінностей, з якої, ми сподіваємося, ви зможете винести для себе багато нового і цікавого! =)

Розгорнути

Модератор:

Александр Касьяненко

Не так давно питання патріотизму та «правильного» ставлення до Батьківщини стало основним у «порядку денному» більшості українців. Та й чи дивно це? Адже за лічені роки жителі України пережили ряд потрясінь, серед яких були жахіття авторитарного режиму Віктора Януковича, Революція Гідності, ганебна анексія Криму Росією та війна на Сході України, зрештою – гуманітарна й економічна криза… Ситуація склалася таким чином, що, аби вижити як спільнота, аби намітити шлях для подальшого розвитку, українці просто зобов'язані були розібратися в собі й тих цінностях, які вони сповідують. Кажучи образно, практично кожен із нас змушений був «знайти себе».

Звідси бере свої корені як феноменальна тяга нашого суспільства до самоорганізації, загальнонаціональне явище волонтерства і добровольчого руху, так і патріотична тематика у публічних місцях і культурному просторі, а в результаті – пробудження зацікавленості власною історією та самобутністю.

Втім, чи навчилися ми бути не лише патріотами, але й, що не менш важливо, справжніми громадянами власної країни? Чи вміємо ми розрізняти ці два поняття? Якими мають бути риси справжнього Громадянина? І чи такими важливими для щирої любові до рідної землі стають питання мови спілкування, етнічного походження або віросповідання? Про всі ці та чимало інших дискусійних питань ми й поговоримо в нашому онлайн-курсі.

Розгорнути

Модератор:

Шаповалова Кристина Едуардівна

Дорогі друзі, раді вітати вас з початком онлайн-курсу «Наша історія – наш бренд»!

Як ви вже могли здогадатися з його назви, курс присвячено історичній тематиці. Ми пропонуємо вам вийти за межі традиційних рамок розуміння історії, змістивши акценти з подій і постатей загальнонаціонального чи світового масштабу на історію вашого населеного пункту. Оскільки поняття історії не обмежується лише діяльністю видатних людей минулого подіями і персоналіями «першого ряду».

Напівзабуті пам’ятки, архітектурні споруди чи звичайні будівлі навколо вас, вулиці, якими ви проходите кожного дня, можуть зберігати в собі вельми цікаву історію минулих десятиліть чи навіть століть, про яку мало хто знає.

Свіжий погляд на історію, її аналіз з різних перспектив може сприяти розвінчанню міфів минулого та формуванню спільної історичної пам’яті в межах місцевої громади.

Адже місцева історія також має значення. А ваш невеликий внесок може врятувати її від забуття.

Розгорнути

Модератор:

Тарас Олексин

Програма освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог» стала за 2,5 роки свого існування, без перебільшення, справжнім феноменом у житті українського суспільства. Справді, чи не вперше молодь з абсолютно різних регіонів та зі вкрай різними життєвими історіями отримала змогу працювати разом у такому масштабі і над стількома суспільно важливими проблемами, обмінюючись думками, досвідом, а нерідко – ще й пов’язуючи свої життя справжньою дружбою. 

Втім, у кожного проекту є фінал. Наближається він і для «Інтеграції…». Чимало роботи було нами зроблено. Немало ще доведеться зробити. Однак, найважливішим надбанням Програми залишається той досвід, який здобув кожен із нас в її межах, той «людський капітал», який нам вдалося створити. І онлайн-курс, який Ви зараз бачите, – саме про це.

Розгорнути
«Історія моїх перемог»

Ніякій війні не дано зламати силу людського Духу!

Модератор:

Тарас Олексин

Впродовж останніх років наша країна переживає значні потрясіння, які, так чи інакше, зачепили кожну людину. Соціальні та політичні зміни, економічні негаразди і, зрештою, війна залишили свої сліди, котрі відчуваються дотепер.

Однак не завжди ці зміни несуть негативний відтінок. Адже труднощі – це ще й шанс для особистості проявити сильні сторони свого характеру, а для суспільства – продемонструвати згуртованість і взаємодопомогу.

Пропонуємо вам поміркувати над тим, як маленькі особисті перемоги складають картину незламності цілої країни, у творі-роздумі на одну із запропонованих нижче тем:

  • «Навіть війна дещо мені дала...».
  • «Переїзд на нове місце: мої виклики та перемоги».
  • «Життя після війни. Як я його уявляю…».

Пам'ятайте, що тут немає «правильних» чи «неправильних» думок – усі ваші міркування є цікавими та важливими.

Найкращі твори увійдуть до книги проекту «Інтеграція через діалог», що має на меті розкрити різні сторінки війни через особистих досвід тих, хто її переживає.

Просимо надсилати свої роботи на e-mail academy@dialogos.org.ua до 22 вересня 2017 р. включно.

Найактивніші учасники проекту отримають запрошення на Дев'яту Молодіжну Академію, що відбудеться 12 жовтня 2017 р. у м. Києві.

Розгорнути
«Роки, які нас змінили...»

Проект, присвячений перегляду найактуальніших подій сьогодення України та її громадян...

Модератор:

Олеся Скрипник

Дорогі друзі!

Останні декілька років були непростими для всіх нас. Війна на Сході України, життєві та економічні негаразди, соціальні зрушення – всі ці речі залишили помітний слід у нашій пам'яті. Проте, знайдуться там і позитивні моменти.

Якими є зміни останніх років? Як вони впливають на наше теперішнє і майбутнє? Пропонуємо поміркувати над цими та іншими питаннями, які вас хвилюють, у творі-роздумі (обсягом не менше 400 слів) на одну зі запропонованих нижче тем:

  1. «Щоденник моєї війни».
  2. «Якою є ціна Незалежності?».
  3. «Лист до (не)друга по той бік війни».
  4. «Війна. Справжні обличчя людей…».

У своєму творі ви можете опиратися на власний досвід, розповіді ваших рідних, друзів, знайомих. Важливо розкрити питання, яким чином війна вплинула на наше життя. Що ми втратили? А що набули? Як маємо жити разом?

Пам'ятайте, що тут немає «правильних» чи «неправильних» думок. Усі ваші міркування є цікавими та важливими.

Ваші роботи будуть опубліковані у міні-альманаху, котрий буде розміщений на сайті після закінчення проекту.

 

Ваші роботи просимо надсилати на e-mail skrypnyk@novadoba.org.ua. З огляду на велику кількість охочих, період прийому конкурсних заявок продовжено до 17 липня 2017 р. включно. Автори найкращих есе будуть запрошені на Восьму Молодіжну Академію, яка пройде 16-18 серпня 2017 р. у м. Львові.

Розгорнути