Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Хто такий «справжній громадянин»: у столиці розпочалася Чотирнадцята Молодіжна Академія (ФОТО)

Повернутися назад

20.04.2018

20 квітня 2018 р. у м. Києві стартувала Чотирнадцята Молодіжна Академія на тему «Бути громадянином України: мій вимір». Зустріч стала своєрідним продовженням однойменного «Цікавого проекту», авторами якого виступили досвідчені учасники Програми «Інтеграція через діалог»: Олександр Касьяненко, Віктор Лємєшкін, Марія Яценко та Катерина Дятлова, під загальним керівництвом глави Інформаційного відділу проекту Тараса Олексина.

Розпочався захід у столичному готелі «Турист», де керівник Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог» Петро Іванович Кендзьор привітав всіх учасників та поділився з ними власними міркуваннями щодо актуальності порушеної тематики. Після вступної частини, гості розділилися на дві команди, «доросла» частина якої працювала з представниками Всеукраїнської Асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» над самим питанням актуальності громадянської освіти в Україні, а «підліткова» – після інтерактивного знайомства, спільно з модераторами онлайн-курсу, взяла участь у дискусії «Український патріотизм: модний «тренд» чи свідомий вибір суспільства?».

Школярі активно долучилися до обговорення самого поняття патріотизму, його ознак і особливостей прояву у повсякденному житті. На прикладі значної кількості життєвих ситуацій, Тарас Олексин, Олександр Касьяненко, Катерина Дятлова та Наталія Михайлівна Голосова продемонстрували присутнім, наскільки ж відрізняється показовий «патріотизм» від активної громадянської позиції, а вивчення самої проблематики «громадянськості» допомогло учням виявити як «сильні», так і «слабкі» сторони українського суспільства на шляху до демократії і добробуту.

Щоб краще вивчити розуміння самими українцями власних потреб і суспільних викликів, підліткам було запропоновано провести справжні «польові дослідження» у центрі м. Києва. Для цього учасники розділилися на 5 команд під керівництвом Модераторів, які впродовж 2 год. опитували жителів і гостей м. Києва на території Маріїнського парку, Майдану Незалежності та Урядового кварталу про їхнє розуміння завдань громадянина, а також сфери, які потребують негайного втручання влади й активістів. Люди висловлювали абсолютно різні міркування: від екологічних питань – до суто політичних гасел та необхідності здійснення економічних реформ. Втім, як відмітили самі діти, абсолютна більшість пропозицій стосувалася саме фінансових проблем, що зайвий раз підтвердило давню істину: по-справжньому демократичне суспільство здатне розвиватися тоді, коли у державі існує значний «середній клас». І його відсутність ще довгий час відображатиметься на самому ставленні наших громадян до власних обов'язків. Особливо, у порівнянні з країнами Заходу.

Після опитування, учасники Молодіжної Академії стали гостями столичного Національного Музею Історії України, де отримали змогу на власні очі побачити артефакти, пов'язані зі всіма сторінками нашого минулого, та оцінити його багатство.

Вже після вечері Тарас Олексин зібрав школярів для обговорення фінальної презентації. Підлітки підбили підсумки своєї роботи та висловили думки щодо найактуальніших проблем для пересічних українців і можливостей щодо їхнього вирішення. У відповідь, організаторами була запропонована ідея, учасниками якої вони самі стали під час Фотоакадемії у м. Перечині Закарпатської області: розділившись на команди за вподобаними сферами і ґрунтовно вивчивши всі виклики, презентувати «громадськості» в особі гостей заходу власні грантові заявки стосовно реформ на місцях. Адже ініціативність і готовність до рішучих дій – це і є риси, котрі відрізняють справжнього патріота й громадянина від звичайного жителя тієї чи іншої країни. А захват, з яким учні сприйняли ідею, та активні обговорення, що точилися до пізнього вечора, зайвий раз засвідчили: у суботу нас чекатиме щось дійсно незвичайне!  

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.