Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Локальний Центр громадянської освіти у м. Чернівці

Управління освіти Чернівецької міської ради та Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 5

Адреса: м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 1.
Тел.: +38 (050) 776-97-75.
E-mail: angela_history@mail.ru
Особливості діяльності: Робота Локального Центру громадянської освіти у м. Чернівцях впродовж першого півріччя 2016 р. була спрямована на ознайомлення дітей-переселенців з місцевими традиціями та їхню інтеграцію в багатокультурне середовище. Зокрема, було організовано низку заходів, на яких діти вчилися виготовляти мерцішори, знайомилися з традиціями єврейської громади при відзначенні Пуріму, а також буковинською специфікою святкування Великодня.

Новини Локального Центру

  • 27 04.2016

    07:24
    У м. Чернівці для дітей, що постраждали від війни, провели проект «Буковина-багатокультурна»

    26 квітня 2016 р., в рамках залучення дітей-переселенців до участі в міні-проекті «Буковина-багатокультурна», на базі ЗОШ № 5, де створений Чернівецький Локальний Центр громадянської освіти, пройшла нова зустріч з дітьми-переселенцями. Інформацію про свято та традиції підготувала координатор Карімова Анжела. Майстер-клас по розпису писанок проводила вчителька фізики Чернівецької гімназії № 5 Олексієвич Наталя Любомирівна. Враження про свято діти залишили в листках оцінювання.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Чернівці
  • 24 03.2016

    19:27
    Школярі зі Сходу України взяли участь у спільних святкуваннях з єврейською громадою м. Чернівці (ФОТО)

    24 березня 2016 р., в рамках проекту «Буковина багатокультурна», діти з числа вимушено переміщених осіб отримали змогу познайомитися з особливостями відзначення свята Пурім єврейською громадою м. Чернівці. Генеза цього свята сягає ще V ст. до н.е., коли улюблена дружина царя Ахашвероша (Ксеркса) Естер дізналася, що друг її чоловіка Гаман збирається знищити всіх євреїв у Перській державі. За посередництва іудея Мордехая, вона посприяла повстанню власного народу. Результатом стало винищення 75 тис. ворогів. Таким чином, жереб (давньоперською - «пур») випав на користь євреїв, що й подарувало назву події. В цей день, який припав у 2016 р. на вечір 23 березня, правовірні іудеї зобов'язані веселитися та читати біблійну книгу під назвою «сувій Естер». Згідно з традицією, вони мають пити доти, допоки не перестануть розрізняти слова «нехай буде проклятий Гаман» від «нехай буде благословенний Мордехай». Про ці та інші традиції школярі дізналися від своїх ровесників з числа учнів Чернівецької школи № 41. Враховуючи, що кожного року учасники святкування мають одягатися у певному стилі, то цього разу дітей з тимчасово окупованих територій порадували карнавальними костюмами, а самі вони отримали змогу взяти безпосередню участь у святкуваннях та скуштувати традиційне трикутне печиво - гоменташі або «вушка Гамана». Координатор Локального Центру громадянської освіти Карімова Анжела запевнила, що ця подія - лише чергова з багатьох, які посприяють глибшому розумінню дітьми-переселенцями багатогранності буковинського культурного життя.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Чернівці
  • 23 03.2016

    09:34
    Діти-переселенці взяли участь у буковинському святі «Мерцішор» (ФОТО)

    Весна в Україні завжди характеризувалася великою кількістю традицій і святкувань. Нерідко - доволі своєрідних, абсолютно непритаманних для решти територій. Серед таких - свято «Мерцішор», яке найбільше відзначають у Молдові, Румунії та прилеглій до них Буковині. Саме тому очільниця Чернівецького Локального Центру громадянської освіти Карімова Анжела вирішила запросити на нього дітей - уродженців Криму і Донбасу. Останнім розповіли, що мерцішорами називають спеціальні прикраси білого й червоного кольорів, які виготовляються на початку весни і служать доповненням до одягу аж до 31 березня, після чого, згідно з традицією, розвішуються на розквітлих плодових деревах. Вважається, що після цього щастя супроводжуватиме власника мерцішорів впродовж усього року. Розпочалися урочистості з концерту, який для гостей провели учні місцевої школи № 10. Директор школи Руснак Олександр Андрійович та вчитель української мови Морараш Анжела розповіли про історію закладу, його випускників, а також провели екскурсію шкільним музеєм. Особливо тепло було сприйнято майстер-клас вчительки трудового навчання Чагоряну Христини, під час якого учні з тимчасово окупованих територій України отримали змогу власноручно виготовити мерцішори та забрати їх додому, на щастя. Результатом зустрічі стали незвичні для школярів навички, маса позитивних вражень, а що не менш важливо - нові знайомства, які дозволять дітям відчути себе складовою частиною нехай поки не до кінця зрозумілого, але, безумовно, цікавого для них куточка рідної землі.

    Джерело: http://www.osvitacv.com/index.php/2011-01-09-19-15-18/2011-01-13-12-52-17/31238--qq-

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Чернівці
  • 25 02.2016

    18:41
    У м. Чернівцях відбулася зустріч з дітьми-переселенцями в рамках презентації Локального Центру громадянської освіти

    25 лютого 2016 р. розпочав свою роботу Чернівецький Локальний Центр громадянської освіти. Він створений у рамках проекту «Інтеграція через діалог», що здійснюється Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» у партнерстві з ГО Учбово-методичний науково-інформаційний центр та за підтримки Європейської комісії.

    Управління освіти Чернівецької міської ради та міський осередок ВА «Нова Доба» стали партнерами при реалізації проекту. Протягом 2016-2017 рр. дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму та навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах нашого міста, буде надаватися освітня, психологічна й інтеграційна допомога.

    Місцем розташування Чернівецького Локального Центру громадянської освіти стала ЗОШ № 5, адміністрація та педагогічний колектив якої є постійними активними учасниками проектів з громадянської освіти. Саме тут сьогодні відбулась перша зустріч з дітьми-переселенцями, для яких власне і розпочинає працювати Центр.

    Директор ЗОШ № 5 Жуковська Світлана Володимирівна привітала учасників зустрічі, захопливо розповіла їм про школу та Музей освіти м. Чернівців. Локальний координатор Центру - вчитель суспільних дисциплін ЗОШ № 5 Карімова Анжела - ознайомила учнів з принципами його діяльності, можливостями, які надає Центр для них. В атмосфері невимушеного спілкування та гри учасники зустрічі познайомилися між собою та обговорили плани майбутніх спільних справ.

    Джерело: http://osvitacv.com/index.php/2011-01-09-19-15-18/2011-01-13-12-52-17/31208-2016-02-29-10-18-31.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Чернівці
  • 17 02.2016

    23:06
    Чернівецький Локальний Центр громадянської освіти заявив про початок своєї діяльності

    Черговим наслідком популяризації Програми «Інтеграція через діалог» стало відкриття нового її осередку у м. Чернівці. Локальним координатором проекту стала Карімова АнжелаСам же Центр діятиме на базі Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5. Раді бачити зростання нашої «сім'ї» та бажаємо її новоприбулим членам успіхів у нелегкій справі допомоги дітям.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Чернівці