Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Мандрівний екологічний табір «Карпатський рейд», як приклад «цілющого» туризму (ФОТО)

Повернутися назад

06.06.2018

Із завершенням навчального року, перед більшістю батьків постає питання про відпочинок для дітей на час літніх канікул. Перебування на морі чи в горах, літні табори або насолода природою у сільській місцевості – це далеко не вичерпний список можливостей для середньостатистичного школяра. Втім, є підлітки, для яких подібні можливості не завжди доступні. Мова йде, насамперед, про дітей, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму. За виправлення цієї ситуації і взялася команда Всеукраїнської Асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба», спільно з активістами молодіжної організації «Пласт».

Як наслідок, впродовж 26 травня – 5 червня 2018 р. для дітей з числа цільових груп проекту «Інтеграція через діалог» було організовано мандрівний екологічний табір «Карпатський рейд». Протягом 10 днів учні віком від 12 до 16 років здійснювали пішу мандрівку мальовничими районами Карпат. Під вмілим керівництвом автора ідеї Олексюка Ігоря Богдановича та фахівців у сфері туристичного краєзнавства, підлітки набували знань, умінь та навичок, необхідних для життя серед природи, ознайомлювалися зі спортивними та тереновими іграми «Прапор», «Нічна стійка», «Добре діло», спрямованими на формування високих морально-психологічних якостей, а також пізнавали всі принади активного відпочинку та здорового способу життя.

Як зазначають наші колеги, подібні походи відбуваються вже четвертий рік поспіль. Залучення дітей воїнів АТО, переселенців та юних жителів прифронтової зони до настільки незвичного знайомства з природою України, допомагає їм по-новому поглянути на власну країну, оточення та особисті пріоритети. Перебування далеко від зони бойових дій, самостійне вивчення навколишнього світу і знайомство з однолітками й дорослими зі всієї України, сприяють зростанню самостійності, зникненню мовних та психологічних бар'єрів, а що не менш важливо – надають змогу дітям відкритися новому оточенню, подолавши наявні страхи і комплекси, а також навчившись об'єднуватись заради досягнення спільної мети. Практика показує, що для багатьох представників молоді активний відпочинок став справжнім відкриттям, а про його ефективність свідчить зростання рівня соціалізації підлітків після подібних походів.

Сподіваємося, що мандрівний табір став приємним відкриттям для нових учасників та можливістю зустріти давніх друзів – для його «ветеранів». Ми ж зичимо дітям, аби подібні пригоди стали лише початком по-справжньому цікавого та насиченого радісними подіями літа!

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.