Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Міжнародні проекти, проблеми освіти, стереотипи та думка суспільства: які питання вивчали учні прифронтових шкіл у м. Львові (ФОТО)

Повернутися назад

15.12.2017

П’ятниця, 15 грудня 2017 р., виявилася сповненою цікавих подій для учасників Одинадцятої Молодіжної Академії, що приїхали до м. Львова в межах Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог».

Новим місцем зустрічі організатори обрали місцеве антикафе "CoMMuna", в конференц-залі якого присутнім було презентовано досвід участі представників проекту у "EUSTORY Next Generation Summit 2017" – міжнародній історичній конференції для молоді з понад 20 країн Європи, що пройшла 6-10 жовтня 2017 р. у м. Берліні. Школярі та педагоги отримали можливість розпитати про специфіку заходу у членів Молодіжної команди проекту: Анастасії Хміль, Богдани Москаль, Крістіни Шаповалової та Юлії Гедз, під загальним керівництвом координатора Інформаційного відділу Тараса Олексина. Вартими окремої уваги стали фото- й відеоматеріали, які учасники привезли з Німеччини.

Водночас, присутнім було анонсовано можливість участі в подібних заходах у майбутньому, в якості фіналістів нового загальноукраїнського історичного конкурсу від "DVV International Ukraine", "Körber Stiftung", "EUSTORY" та Всеукраїнської Асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» під назвою «Історія моєї громади», офіційний старт якого припаде на початок 2018 р.

Приємною несподіванкою для учасників став виступ академіка Національної Академії педагогічних наук України, д. пед. н., проф. Сухомлинської Ольги Василівни, доньки відомого педагога Сухомлинського Василя Олександровича, котру запросив на захід і відрекомендував керівник проекту Кендзьор Петро Іванович. Науковець розповіла присутнім про власну діяльність та китайську модель освіти, якою вона зацікавилася як рушієм змін в Азії. Окрему увагу вона присвятила перспективам співпраці України з цією далекою державою в навчальній сфері та можливостям, які, внаслідок цього, відкриваються перед студентами.

Після невеликої перерви підлітки стали учасниками інтерактивних занять під керівництвом Локального координатора Голосової Наталії Михайлівни, присвячених ролі стереотипів у нашому житті та можливостям щодо їхнього подолання. В результаті гри «Пасажири у купе», підлітки були випадковим чином розподілені на 5 команд, керівниками яких стали представники Молодіжної команди Програми: Анастасія Хміль, Ася Радько, Богдана Москаль, Крістіна Шаповалова та Юлія Гедз.

Кожна з груп отримала від Тараса Олексина завдання здійснити соціологічне опитування серед жителів і гостей м. Львова на одну із заздалегідь обраних тем:

  • «ЗМІ: рупори правди чи генератори фейків?».
  • «Схід і Захід – разом?».
  • «Я – президент України. Мій шлях до змін».
  • «Що для мене означає бути українцем?».
  • «Українська система освіти: pro et contra».

Особливістю дослідження стала відеофіксація його результатів, що дозволило б розповісти широкій аудиторії про проблеми, котрі турбують українське суспільство, і шляхи їхнього подолання в уявленні різних його представників. Робота команд була сповнена великою кількістю курйозів і цікавих знайомств, серед яких особливо приємно відзначити екскурсію «Львівським радіо» та цікаві інтерв’ю у виконанні його працівників.

Завершився ж день поїздкою дітей і більшості дорослих до ТРЦ "Victoria Gardens" та переглядом нового фільму вітчизняного виробництва – «Кіборгів». Ця кінострічка є емоційно важкою історією, проте, надзвичайно важливою для розуміння більшістю українців ситуації на Сході України. Зрештою, в її основі знаходяться події новітньої історії нашого народу, наслідки яких ми переживаємо досі.  

Особливо ж пікантно вечір пройшов для вже неодноразово згадуваних шести учасників Молодіжної команди проекту, які здійснили детальний розбір відзнятих учнями матеріалів, написання титрів і монтаж відеороликів в центральному офісі ВА «Нова Доба». З огляду на масштаб згаданої роботи, за цим заняттям вони й вирішили зустріли світанок нового, третього дня.

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.