Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Під час Молодіжного семінару у м. Києві авторами було представлено арт-проект «Те, про що важко сказати» (ФОТО)

Повернутися назад

16.12.2016

15 грудня 2016 р., в рамках другого дня Молодіжного семінару Програми «Інтеграція через діалог», що проходив у м. Києві, відбулась презентація фотовиставки «Те, про що важко сказати». Основою для неї став арт-проект, який зародився в середовищі учасників Львівської Літньої Академії протягом 15-19 серпня 2016 р. 

О 15:00 год. виставка розпочала свою роботу в Молодіжній залі (ауд. 307) Київського міського будинку учителя за адресою вул. Володимирська, 57. На відкриття були запрошені представники ЄС, вітчизняні дипломати, журналісти та школярі з сімей воїнів АТО і ВПО, які наразі проживають у столиці. Почесними гостями стали самі автори проекту — фотограф Христина Музичук та 11 підлітків, більшість з яких постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму, а зараз розкидані по різних куточках нашої держави. 

Оскільки концепція виставки до останнього трималася в секреті, то відвідувачі отримали можливість скласти власну думку про сюжети на світлинах. 

Близько 15:20 год., коли розпочалася презентація, гості з числа дітей і дорослих змогли висловити свої припущення щодо історій на фото і ролі дзеркал на них. Лише після цього по черзі виступили самі автори, які розкрили перед гостями заходу свій задум — відображення стереотипів, що переслідують біженців в Україні. І дзеркала стали прекрасним прикладом таких упереджень. Абсолютно адекватні люди в колективній свідомості нашого суспільства постають злочинцями, шахраями, алкоголіками та особами, до кінця своїх днів затаврованими словом «зрадник». Водночас, ми надто часто не помічаємо того, через що довелося пройти вимушеним переселенцям: каліцтва, психологічні травми, втрату домівок і звичного життя, розлуку з рідними і близькими, а нерідко й смерть останніх. І найменше, що ми спроможні для них зробити — це зрозуміти і надати шанс. 

Підлітки змінювали одне одного на сцені, а аудиторія прислухалася до кожного сказаного слова все уважніше. По черзі виступали переселенці Віктор Лємєшкін, Олександр Касьяненко, Дар'я Фалюш, Анастасія Донцова, Геннадій Тамулевич, Владислав Кравцов, Юлія Демченко та Марія Кононова. Завершувала виступи Софія Бліхар — старшокласниця із ЗОШ № 38 м. Львова, яка представляла школярів культурної столиці України, що допомагали учасникам Молодіжної команди створити арт-проект влітку. Проте, найбільше вразили присутніх промови Анастасії Ліннік та Анастасії Хміль, під час яких у більшості людей виступили сльози на очах.

І вже після презентації кожен охочий отримав запрошення обрати ті світлини, які його особисто вразили найбільше, з поясненням свого вибору. Приємною несподіванкою став при цьому емоційний виступ заступника керівника Відділу культури, освіти і національних меншин Посольства Німеччини в м. Києві Деніеля Лісснера, який розповів про власний досвід перебування у м. Донецьку в 2010 р. та 2014 р. Після нього взяв слово координатор проектів Представництва Європейського Союзу в Україні Станіслав Топольницький, який наголосив на актуальності піднятих дітьми питань. 

Підсумком стали виступи безпосереднього автора концепції Христини Музичук і керівника Програми «Інтеграція через діалог» Петра Кендзьора, які розповіли, як важко зараз підліткам бути сприйнятими без «викривлення образу» – чи то з боку нового середовища, а чи «старих знайомих». Арт-проект для них став спробою продемонструвати те, що іноді надто важко передати словами. І лише від нас самих залежить, чи засвоїмо ми для себе цей урок.

Наприкінці заходу кожен герой виставки і найактивніші гості з числа учнів отримали пам'ятні подарунки від Всеукраїнської Асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» й адміністрації Київського міського будинку учителя, приурочені до майбутнього Дня Святого Миколая.

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.