18 травня 2017 р. настав фінал Шостої Молодіжної Академії у м. Львові, яка відбувалася у рамках одразу двох проектів: Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», а також Всеукраїнської акції «SOS – історична пам'ятка» від кафедри історії України та етнокомунікацій (ІУЕК) Національного університету «Львівська політехніка».
О 10:20 год. в аудиторії 209 IV навчального корпусу НУ «ЛП» відбулася презентація учасниками заходу відеороликів, присвячених опитуванню львів'ян і гостей міста щодо їхніх знань про місцеві пам'ятки загальнонаціонального значення. Як уже було зазначено раніше, старшокласників розбили на п'ять груп, які проводили інтерв'ю біля Домініканського костелу, Вірменського собору, каплиці Боїмів, Чорної кам'яниці, а також Вежі Корнякта. При цьому, учасники навчальних закладів з м. Попасної, м. Торецька, с. Білицького, м. Новгород-Сіверського, смт. Асканія-Нова, м. Львова та багатьох інших діяли разом, що сприяло їхньому знайомству та хорошій комунікації.
За словами підлітків, підтвердженими самими відеороликами, львів'яни часто навіть не здогадуються про те, які культурні цінності їх оточують у повсякденному житті. Зате, про згадані споруди чимало цікавого здатні розповісти туристи, які нерідко долають сотні кілометрів задля відвідин «культурної Мекки України». Характерною є також любов до символів м. Львова серед нечисленних «корінних» жителів і місцевої учнівської молоді – учасників численних шкільних екскурсій. Тож наші «соціологи» прийшли до висновку, що величезну роль у наявності хороших знань і повазі до рідних місць відіграє виховання у сім'ї та навчальних закладах. Ті ж мешканці міста, які не звикли змалечку цінувати отриману у спадок красу, ризикують спотворити історичне обличчя галицької столиці задля тимчасових вигод. Зрозуміли діти й те, для чого їм організували флешмоб «Про що говорить історична пам'ятка?». Отримані результати лише зайвий раз продемонстрували: збереженість матеріальної культури залежить, насамперед, від самих місцевих мешканців. І без розуміння ними всього об'єму своїх обов'язків, завжди залишатиметься актуальним ризик втрати власної минувшини.
Вже в процесі обговорення результатів конкурсу, всіх глибоко зворушив виступ конкурсантки з м. Торецька Донецької області Наталії Бабарики, яка продемонструвала присутнім свої, без перебільшення, високохудожні малюнки, супроводжуючи це важливим коментарем: «Я дуже хотіла б, аби ви зрозуміли, що навіть там, поруч із фронтом, ми не занепадаємо духом і намагаємося підтримувати культурне життя...» І своїм прикладом дівчина підтвердила: саме мистецтво у всі часи підтримувало людину навіть у глибокій скруті. І збереження культурної спадщини несе у собі по-справжньому цілющі властивості для суспільства.
Щоб надати змогу дітям і дорослим відпочити, а водночас, і дозволити побачити найпотаємніші закутки міста Лева, викладачі кафедри ІУЕК Кузьмин Роман Ярославович та Банах Василь Михайлович провели їм екскурсію пам'ятними місцями Національного університету «Львівська політехніка» і підземеллями храмово-монастирського комплексу монахів-домініканців, а Адміністратор онлайн-складової проекту «Інтеграція через діалог» Тарас Олексин – підземеллями Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, а також давніми кварталами м. Львова і Високим Замком. Як це відбувалося, пропонуємо подивитися у короткому відеоролику, люб'язно наданому вчителькою української мови і літератури Львівської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 з поглибленим вивченням німецької мови Галаник Оксаною Іванівною.
Після такого насиченого інформацією та подіями дня, учасники отримали вільний час для прогулянок та відправилися додому із величезним багажем вражень. Втім, хочеться вірити, що ця мандрівка для них не була даремною і в плані світосприйняття, і школярі зайвий раз усвідомили важливість дослідницької роботи, яку проводять вдома.
Коментарі