Понад 750 тис. дітей можуть втратити доступ до чистої питної води через загострення бойових дій на Сході України. Про це повідомляє прес-служба ЮНІСЕФ.
«Доступ до води близько 3 млн. людей на Cході України залежить від об'єктів водопостачання, які зараз знаходяться на лінії вогню. Ми припускаємо, що ще більше сімей опиняться без доступу до питної води. Це створює серйозні ризики поширення захворювань і інші небезпеки для дітей», – зазначила регіональний директор ЮНІСЕФ в країнах Європи і Центральної Азії Афшани Хан.
Як відомо, нещодавня ескалація збройного конфлікту призвела до руйнувань критично важливих об'єктів водопостачання. Близько 400 тис. осіб, в тому числі 104 тис. дітей, не мали доступу до води протягом чотирьох днів на цьому тижні, оскільки обстрілами були зруйновані дві водоочисні станції на Південнодонбаському водопроводі.
Відзначається, що діти, які не отримують чистої питної води, можуть швидко підхопити захворювання, які розповсюджуються через воду, наприклад, діарею. Дівчатка і хлопчики, яким доводиться шукати воду деінде або залишати свої будинки через перебої з водопостачанням, зіштовхуються з ризиками, які пов'язані з бойовими діями, що продовжуються, та іншими формами насильства.
«Коли об'єкти водопостачання пошкоджуються, всі сторони конфлікту повинні створити умови для їхнього термінового ремонту і негайно припинити обстріли критично важливих об'єктів цивільної інфраструктури», – підкреслила Афшани Хан.
ЮНІСЕФ забезпечив доступ до чистої питної води для понад 1,5 млн. осіб на теренах, підконтрольних Україні, а також на тимчасово окупованих територіях. Зокрема, для цього була організована доставка води вантажівками під час перебоїв з водопостачанням та надані основні матеріали і обладнання для ремонту пошкоджених об'єктів інфраструктури.
Відзначимо, що конфлікт на Сході України триває вже більше 3 років, через що 3,8 млн. людей потребують гуманітарної допомоги, а понад 1,5 млн. людей були змушені покинути свої домівки.
ЮНІСЕФ вкотре закликає всі сторони конфлікту негайно відновити свої зобов'язання з припинення вогню, які вони взяли на себе згідно з Мінськими домовленостями, і поважати норми міжнародного гуманітарного права, в тому числі – щодо забезпечення можливості безперешкодного надання гуманітарної допомоги.
Так, у 2017 р. ЮНІСЕФ звернувся із закликом надати 31,3 млн. доларів США для здійснення підтримки у сфері охорони здоров'я, харчування, освіти, водопостачання, санітарно-гігієнічних умов, а також захисту дітей і сімей, які постраждали від конфлікту на Сході України. Для забезпечення таких гуманітарних потреб населення, ЮНІСЕФ потрібно зібрати ще 21,4 млн. доларів США.
Джерело: «СТРАНА.ua».
Коментарі