Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Ціннісні орієнтири та зв'язок із Заходом: які теми були порушені у перший день Тринадцятої Молодіжної Академії (ФОТО)

Повернутися назад

16.03.2018

16 березня 2018 р. у м. Києві стартувала Тринадцята (Весняна) Молодіжна Академія. Учасниками заходу стали два десятки фіналістів онлайн-проекту координатора Локальних Центрів Олесі Скрипник під назвою «Цінності людини крізь призму часу та простору», частина авторів майбутнього збірника «(Не)дитячий погляд на війну», члени Учнівського самоврядування Деснянського району столиці, а також педагоги з різних куточків України.

Темою нової зустрічі стало питання цінностей, котрі здатні об'єднати людей, незважаючи на національність, вік і мову спілкування. Першим зі вступним словом виступив керівник Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог» Петро Іванович Кендзьор. Він подякував учасникам за активність під час проходження відбіркового етапу проекту, а також висловив сподівання на плідну співпрацю, яка здатна буде продемонструвати, наскільки численними є фактори, що об'єднують різні покоління українців і регіони, де проживають останні. Окремо було відзначено роль колективу Київського міського будинку учителя, що допоміг в організації зустрічі.

Згодом виступив почесний гість конференції, офіційний представник Європейської Комісії в Україні Станіслав Топольницький, котрий звернув увагу присутніх на важливість самого поняття «цінність». Перелічивши важливі для себе цінності, серед яких опинилися «свобода», «солідарність» і близькі люди, він провів паралель між зазначеним списком та моральними орієнтирами, котрі сповідує переважна більшість жителів Заходу. Підсумовуючи сказане, гість наголосив на потребі українського суспільства загалом та кожної людини зокрема визначити найважливіші для себе цінності, на підставі яких нація й зуміє зробити свій цивілізаційний вибір.

Після завершення урочистої частини, присутні були розділені на «підліткову» та «дорослу» аудиторію, кожну з яких очікувала власна програма. Так, педагоги взяли участь у дискусії «Інтеграція української молоді через систему громадянської освіти» під керівництвом Петра Івановича Кендзьора. У той же час, школярі долучилися до колективного тренінгових занять Олесі Скрипник, Локального координатора Наталії Михайлівни Голосової та керівника Інформаційного відділу проекту Тараса Олексина під назвою «Що робить людину особистістю?..» та «Значення цінностей у сучасному житті».

Познайомившись, учні спробували скласти власну портретну характеристику на підставі цінностей, які для них є особливо близькими. Після ряду вправ, учасники зуміли прийти до усвідомлення невід'ємності цілого ряду цінностей для тієї людини, яка претендує на звання Особистості. Зрештою, із переліку, запропонованого самими підлітками, ведучі обрали 6 найпопулярніших цінностей:

  • «сім'я»;
  • «свобода»;
  • «відповідальність»;
  • «саморозвиток»;
  • «лідерство»;
  • «толерантність».

Кожна із 6 команд, на які були поділені учасники, отримала завдання зобразити на папері отриману методом жеребкування цінність, а згодом, почергово розглядаючи плакати від інших груп, здогадатися, про що йде мова, та доповнити малюнки своїм баченням «повної» картини. У ролі експертів, котрим необхідно було відгадати цей «ребус», виступили вчителі, що саме завершили обговорення.

Цікаво, що серед робіт учасників виявилися як такі, що були розгадані без особливих зусиль (наприклад, «сім'я» чи «свобода»), так і ті, основний посил яких не зуміла розгадати переважна більшість присутніх. Як пояснила Наталія Михайлівна Голосова, причина полягає у різнобічності проявів більшості цінностей, а внаслідок цього – складнощів їхнього однозначного трактування людьми з різною ментальністю, життєвим досвідом і пріоритетами. За підсумками експерименту, автори отримали завдання обдумати власні помилки при фінальній презентації робіт на Молодіжній Академії.

Зрештою, по-справжньому приємною несподіванкою для присутніх став ще один почесний гість – Катя Фаузер, очільниця «Фонду Кьорбера» (Німеччина) – організації, що з 1959 р. займається дослідженням історичного минулого Європи. Спільно з організаторами Молодіжної Академії, вона розповіла про особливості діяльності Фонду у сфері пошуку порозуміння між представниками активної молоді з різних країн, а також дочірню мережу "EUSTORY", щорічні саміти якої збирають сотні переможців національних історичних конкурсів для обміну досвідом і створення спільних проектів. Виступ Каті Фауссер вже зовсім скоро перетворився на справжню прес-конференцію, де в ролі репортерів опинилися діти та дорослі. Величезна кількість запитань і пропозицій від учасників зустрічі зайвий раз продемонструвала, наскільки важливими є для них можливості долучення до по-справжньому глобальних проектів.

Особливо цікавою для присутніх виявилася інформація про щорічне поповнення команди Редакторів ще одного проекту організації – "History Campus", що дає змогу молоді розповісти про актуальні проблеми сучасної Європи від власного імені. Потенційним авторам Катя Фауссер порадила звернутися до Тараса Олексина, як представника не лише Всеукраїнської Асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» у цій команді, але й країн пострадянського простору в цілому.

Завершився ж цей насичений день імпровізованою екскурсією нічною столицею, яку провели для Каті Фауссер та учасників конференції згаданий Тарас Олексин, а також представники Молодіжної команди проекту Віктор Лємєшкін, Марія Яценко, Ася Радько і Вадим Босий.

Коментарі

Сподіваюсь, що також візьму участь у такому заході

Цикункова Валерія
Дата народження:21.06.2006
E-mail:Приховано
Розташування:Дніпропетровська область, Марганець
Коротко про себе:

Люблю Україну,захоплююсь проектами, вивчаю іноземні мови, люблю спорт. Подорожую з родиною.Хочу, щоб у всіх все було гаразд.

12:30 24.03.2018

Дякуємо за чудову нагоду поспілкуватись з однодумцями та поділитись досвідом

Яна Цикункова
Дата народження:04.01.1977
E-mail:jana1325@gmail.com
Розташування:Дніпропетровська область, Марганець
Коротко про себе:

Вчитель англійської та німецької мови, маю активну громадянську позицію, допомагаю військовим ЗСУ та добровольцям, маю багато друзів-однодумців.

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.