Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

У м. Львові підійшла до свого завершення Одинадцята Молодіжна Академія для учнів прифронтових шкіл (ФОТО)

Повернутися назад

16.12.2017

Субота, 16 грудня 2017 р., стала фінальним днем Одинадцятої Молодіжної Академії, котру організувала Всеукраїнська Асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» в межах Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог».

Черговий етап конференції розпочався з ранкової зустрічі представників м. Авдіївки, м. Маріуполя, м. Сєвєродонецька та м. Щастя зі своїми львівськими колегами в конференц-залі готелю «Південний». Після двогодинної підготовки презентацій під керівництвом координатора Локальних Центрів Олесі Скрипник та очільників команд, учні й дорослі відправилися до центру міста, де зустрілися у вже звичному для себе антикафе "CoMMuna".

Керівник Інформаційного відділу Програми Тарас Олексин надав вступне слово очільникам сформованих напередодні п'яти команд: Анастасії Хміль, Асі Радько, Богдані Москаль, Крістіні Шаповаловій та Юлії Гедз. Дівчата розповіли про тематику нещодавніх досліджень, запитання, які задавали перехожим учасники, найбільш показові моменти під час «польової» роботи, а головне – узагальнили досвід, який отримали члени їхніх груп. Після цього до слова було запрошено самих підлітків, які по черзі презентували результати своєї роботи. Задля наочності, останні супроводжувалися нещодавно змонтованими відеороликами.

Обговорення торкалися наступних тем:

  • «ЗМІ: рупори правди чи генератори фейків?» (Юлія Гедз).
  • «Що для мене означає бути українцем?» (Богдана Москаль).
  • «Схід і Захід – разом?» (Крістіна Шаповалова).
  • «Українська система освіти: pro et contra» (Анастасія Хміль).
  • «Я – президент України. Мій шлях до змін» (Ася Радько).

Показовим є те, наскільки палкі дискусії розгорялися як із жителями м. Львова, так і з гостями заходу стосовно кожного проблемного питання, котре порушували юні дослідники. Стало зрозуміло, що українське суспільство щоденно зіштовхується з чималою кількістю невирішених проблем, але в більшості його представників є спільне бачення таких моментів і, що найголовніше, розуміння шляхів щодо їхнього викорінення. Немало цікавих ідей запропонували й самі учні, що зривало бурхливі аплодисменти присутніх після кожного виступу. Своїми думками поділилися й гості заходу – активні учасниці перших Молодіжних Академій, а сьогодні – студентки львівських ВНЗ, Анастасія Ліннік і Софія Бліхар.

Завершилася презентація рефлексією учасників, котру вміло провела координатор Львівського Локального Центру громадянської освіти Голосова Наталія Михайлівна. Підлітки та педагоги обговорили всі основні моменти попередніх декількох днів, вказали на труднощі і переваги міжрегіональної комунікації подібного зразка, але, що найважливіше, прийшли до висновку, що спільна робота над піднятими впродовж Молодіжної Академії проблемами вітчизняного суспільства дійсно потрібна.

Підтвердив цей факт і керівник проекту Кендзьор Петро Іванович у своєму фінальному слові. Він додав, що саме розуміння необхідності координування зусиль між мешканцями різних регіонів України та активна робота по виправленню актуальних проблем, є найважливішими ознаками справді «зрілого» соціуму та завжди залишатимуться чи не найкоротшим шляхом до його повного одужання.

Після цього відбулася урочиста церемонія нагородження учасників та обмін подарунками, який вкотре підтвердив: нехай ми всі проживаємо в різних куточках держави і часто маємо різні погляди на минуле, сьогодення чи навіть майбутнє Батьківщини, проте, саме такі проекти і створюють для людей своєрідний дискусійний майданчик, який дає можливості для обміну думками, пошуку консенсусу, а в перспективі – створення по-справжньому об'єднаної української нації, без залежності від географічного походження того чи іншого її представника. Головне – продовжувати налагоджувати подібну комунікацію, особливо, серед юного покоління, яке потрібно звільняти від стереотипів і недовіри минулого заради спільного щасливого майбутнього.

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.