17 травня 2017 р. у м. Львові відбулося відкриття Шостої Молодіжної Академії, організованої у співпраці Всеукраїнської Асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» та кафедри Історії України та етнокомунікацій (ІУЕК) Національного університету «Львівська політехніка». Конференція, учасниками якої стали школярі з різних регіонів України (зокрема, й учасники Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог»), стала фінальною частиною щорічної Всеукраїнської акції «SOS – історична пам'ятка», покликаної акцентувати увагу суспільства на проблемі збереження історичної спадщини рідного краю.
Вранці гостей заходу привітали викладачі Національного університету «Львівська політехніка» у приміщеннях Науково-технічної бібліотеки ВНЗ, після чого делегати були запрошені у Залу засідань Львіської міської ради. З вітальним словом перед школярами та педагогами виступила завідувач кафедри ІУЕК Вербицька Поліна Василівна, а також представники міської влади. Під час урочистостей команди з найкращими проектами були нагороджені сертифікатами та цінними подарунками. Нам особливо приємно відзначити наукові здобутки старшокласників з м. Попасної Луганської області, а також с. Білицького і м. Торецька Донецької області, під керівництвом Шуліка Віктора Григоровича, Безверхньої Тетяни Миколаївни та Зіміної Світлани Євгенівни відповідно, які, незважаючи на перебування поруч із лінією зіткнення, знайшли у собі сили та натхнення на ґрунтовне дослідження місцевих історичних пам'яток. Діти й дорослі зуміли донести всім присутнім необхідність обережного ставлення до власної історії та нагальну потребу у її об'єктивному вивченні, без маніпуляцій на людській свідомості й колективній пам'яті, оскільки свідоме нехтування цим правилом, як нам відомо, і призвело до трагедії останніх років.
Після обіду конкурсанти стали учасниками флешмобу «Про що говорить пам'ятка сьогодні?», авторами якого виступили: Адміністратор онлайн-складової проекту «Інтеграція через діалог» Тарас Олексин, а від кафедри ІУЕК – викладачі Василь Банах, Ярослав Лисейко, Сергій Конюхов, Юля Курдина і Наталія Панас.
Завдання учнів полягало в опитуванні жителів та гостей м. Львова щодо історії, здавалося б, прославлених пам'яток культурної столиці України: каплиці Боїмів, Вірменського собору, Чорної кам'яниці, Вежі Корнякта і Домініканського костелу. Повністю перевтілившись у соціологів і журналістів, підлітки задавали список наперед визначених запитань львів'янам і туристам, прагнучи дізнатися про рівень їхньої обізнаності щодо споруд, котрі входять до списку пам'яток ЮНЕСКО. За свідченням самих учасників, результати їх вразили, адже непоодинокими були випадки, коли гості міста знали про нього значно більше, аніж самі мешканці. Траплялися і численні курйозні випадки, про які школярі обіцяли розповісти на презентації відеоінтерв'ю, що відбудеться вже наступного дня, 18 травня 2017 р. Втім, саме такі опитування, як зізнались юні долідники, допомогли їм значно краще усвідомити причини та масштаб проблеми, пов'язаної зі збереженням історико-культурної спадщини в Україні.
Фінальною частиною першого дня стало запрошення гостей до Львівської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 з поглибленим вивченням німецької мови – чи не найстарішого діючого середнього навчального закладу на наших теренах. Директор Ерстенюк Михайло Іванович розповів присутнім про 200-річну історію школи, а також поділився секретами участі її вихованців у всеукраїнських та міжнародних інтеграційних проектах. Яскравим прикладом такої активності стало й безпосереднє залучення старшокласників ЛСЗШ № 8 на чолі зі вчителькою української мови та літератури Галаник Оксаною Іванівною до заходів Шостої Молодіжної Академії. Завершили цей насичений день діти і дорослі за невимушеним спілкуванням, живою музикою та командними іграми на сучасному спортивному майданчику, люб'язно наданому адміністрацією навчального закладу.
Коментарі