Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

У столиці учасники проекту презентували збірник життєвих історій «(Не)дитячий погляд на війну» (ФОТО)

Повернутися назад

31.05.2018

31 травня 2018 р. у м. Києві стартувала Фінальна Молодіжна Академія – урочистий підсумок 2,5 років існування Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог». На цей захід завітало понад 80 наших друзів з числа «ветеранів» проекту, фіналістів онлайн-конкурсу «Історія моєї "Інтеграції…"», співавторів збірника життєвих історій «(Не)дитячий погляд на війну…» та, звісно, найактивніших Локальних координаторів.

Перед організаторами зі Всеукраїнської Асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» стояло непросте завдання: не лише представити широкому загалу основні здобутки проекту, але й намітити перспективні напрями його розвитку. Як наслідок, гостей очікувала доволі насичена програма заходів.

Після вітального слова координатора Програми Петра Івановича Кендзьора, юні учасники були розподілені на дві групи, які пройшли тренінг «Інтеграція через діалог: молодіжні ініціативи» під керівництвом Локального координатора Наталії Михайлівни Голосової та керівника Інформаційного відділу Тараса Олексина. Викладачі розповіли підліткам про особливості і перспективу аналогічних проектів, запропонувавши їм самостійно висловити ідеї щодо варіантів використання досвіду «Інтеграції…». Цікаво, що на організаторів чекав цілий шквал різнотипних пропозицій, які засвідчили: молоді справді цікава проектна діяльність. Спрямування ж такої наснаги у вірне русло буде здатне виховати ціле покоління людей з активною громадянською позицією та вмінням застосовувати на практиці здобутий раніше досвід.

Задля кращої організації роботи, після «мозкового штурму» діти були розподілені на чотири команди: «зелену», «синю», «жовту» й «помаранчеву», які й повинні були виокремити найважливіші теми та запропонувати шляхи їхньої практичної реалізації у вигляді самостійних проектів.

На другу половину дня припала ще одна знакова подія: презентація широкому загалу збірника життєвих історій «(Не)дитячий погляд на війну», котрий об'єднав у собі кількарічний досвід молоді з числа цільових груп Програми. Редактор-упорядник книги Тарас Олексин розповів на сцені конференц-зали "Admiral Hall" про те, як виникла ідея створення збірника восени 2017 р., яким виявився його шлях від оголошення літературного (анти)конкурсу до виходу готового продукту з друку, і чому так важливо вперше надати слово саме новочасним «дітям війни». Цікаво, що рівно чверть авторів (27 із 108) були присутні на прес-конференції, отримавши змогу розповісти про власний погляд на війну на Сході України та анексію Криму, а також висловитися з приводу мотивів, які підштовхнули їх до участі в проекті.

Роздуми про пережите, активні запитання гостей заходу та непідробні емоції – ось те, що панувало впродовж понад двох годин у залі. Три десятки дітей. Три десятки доль, понівечених війною та, нерідко, ставленням оточення. Це те, що об'єднало людей довкола прагнення продемонструвати жителям України і світу справжню ціну конфлікту. І хоча важко шукати позитив у подібних речах, та все ж, юні автори відзначили: без війни не трапилося б і чималої кількості хороших речей, як от нових друзів, кохання і перспектив. І саме про це слід пам’ятати, аби знайти в собі сили жити далі.

Було приємно відзначити присутність на заході цілої когорти небайдужих журналістів, які також не приховували емоцій і стали тим «лакмусовим папірцем», що довів: вітчизняному суспільству необхідна подібна «шокова терапія». Аби задуматись. І щоб налагодити, нарешті, той діалог між співгромадянами з різних регіонів, про який властиво часто говорити, а по факту – ігнорувати впродовж багатьох років. Петро Іванович Кендзьор додав, у свою чергу, що збірник зовсім скоро отримає свою англомовну версію, а його копії поширюватимуться Україною і державами-членами ЄС абсолютно безкоштовно, шляхом надсилання запитів на e-mail center@novadoba.org.ua.

Детальніше ж дізнатися про прес-конференцію пропонуємо на сайтах інформаційного агентства «Укрінформ», газети «День» та інформаційних порталів "UA.TV" й «Український Інтерес».

Вже після презентації та тривалої автограф-сесії, підлітки вкотре зустрілися на території готельного комплексу «Турист». Саме в його рекреаціях вони й провели вечір першого дня, готуючи у своїх командах «грантові заявки» на власні проекти під керівництвом Тараса Олексина і модераторів Асі Радько, Олександра Касьяненка, Віктора Лємєшкіна, Катерини Дятлової та інших учасників Молодіжної команди. Яким же стане завершальний день Молодіжної Академії та які ідеї стануть провідними для юних активістів – покажуть результати п’ятниці.

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.