4 квітня 2017 р. Всеукраїнська Асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» провела у м. Києві П'яту Молодіжну Академію в рамках Програми «Інтеграція через діалог».
Цього разу на захід, відкриття якого пройшло в Київському міському будинку учителя, завітали учасники Локального Центру громадянської освіти у м. Бахмуті Донецької області під проводом координатора Суткового Володимира Лукича, представники Молодіжної команди проекту, а також члени Учнівського самоврядування Деснянського району столиці. До слова, останні вже вдруге поспіль стали приймаючою стороною, що докладає всіх зусиль, аби діти, які постраждали від війни на Сході України та анексії Криму, максимально комфортно почували себе у м. Києві.
Тема нової Молодіжної Академії, модераторами якої стали Локальний координатор Голосова Наталія Михайлівна та Адміністратор онлайн-складової проекту Тарас Олексин, стосувалася «болючого» питання будь-якого українського старшокласника – проблеми якісної шкільної і вищої освіти. Саме тому, одразу після знайомства, підлітки спробували визначитись, якими повинні бути критерії ідеального вітчизняного старшокласника і студента. Варіанти відповідей виявилися найрізноманітнішими: як серйозними, так і жартівливими, але всі вони показали, що образ студентства овіяний для школярів по-справжньому героїчним ореолом слави. На думку наших учасників, ідеальний український студент – це всебічно розвинена молода людина, яка здатна не лише швидко засвоювати величезні обсяги нової інформації, але й виживати на невелику стипендію, поєднуючи це з найнеймовірнішими розвагами. =)
Брейнстормінг пройшов настільки успішно, що коли учням повідомили, що кожна з їхніх 6 команд матиме завдання відзняти фрагменти для спільного відео на тему ідеальної вищої освіти в Україні, то вже по їхніх очах було помітно, наскільки підліткам сподобалася ідея. Не засмутило їх навіть те, що думки з цього приводу мали передаватися без слів: виключно з допомогою написів і німих сценок. Значну роль у впевненості школярів щодо успіху зіграв цікавий майстер-клас, який для них провели наші партнери з громадської організації «Новий Донбас», режисери Лариса Артюгіна та Анна Корж. Спеціалісти порадили дітям ефективні прийоми для зйомок, які ті надзвичайно талановито і креативно використали на імпровізованих знімальних майданчиках у центрі столиці.
Завершився захід представленням «чорнового» варіанту відео для учасників як Молодіжної Академії, так і інформаційно-методичного семінару педагогів з прифронтової зони. Без перебільшення, твори дітей викликали справжній фурор, вкотре продемонструвавши дорослим, наскільки часто ми недооцінюємо рівень фантазії та майстерності молодшого покоління.
Після прем'єрного показу, виступив з фінальним словом координатор проекту Кендзьор Петро Іванович, який наголосив на найважливіших досягненнях цього дня і подякував всім учасникам за їхню активність у роботі. Всі гості були нагороджені сувенірами від господарів заходу, зокрема, поліграфічною новинкою – студентським записником під назвою «Мистецтво навчатися», над яким творча група працювала впродовж останніх декількох місяців.
Не залишилися в боргу й учасники заходів: Сутковий Володимир Лукич подякував всім присутнім за плідну співпрацю, а його юні вихованці презентували своїм новим знайомим сувеніри з Донеччини. У свою чергу, представник столичної команди Дмитро Жаров виступив з надзвичайно «сильним» віршем Роберта Рождєствєнського «Винтики». Завершилась же офіційна частина зустрічі спільним танцем присутніх під гімн Учнівського самоврядування Деснянського району м. Києва під назвою «Лідер» і загальним теплим прощанням учасників.
Коментарі