Героїзація військових серед дітей, культ війни – все це насаджується в угрупованні «ДНР», вважають експерти. Навички розвідки, стрільби, рукопашний бій. На окупованій території для дітей з'явилися нові форми дитячого «оздоровлення». На дитячих базах відпочинку відкриваються «військово-спортивні табори».
На окупованій території в Амвросіївському районі Донецької області «військово-спортивний табір» приймає вже не першу зміну дітей. Раніше він називався «Орлятко», тепер його перейменували у «Вимпел». Так само називається елітний спецпідрозділ російської розвідки. Сепаратисти викладають в YouTube ролики про те, як інструктори навчають дітей стрільбі, рукопашному бою, навичкам розвідки, вчать не боятися вибухів. Тих, хто особливо відзначився, нагороджують і заохочують. Інструктори та вчителі, крім бойових навичок, вкладають в голови дітей, що, крім угруповання «ДНР», у них немає іншої «батьківщини». А «батьківщину» потрібно «захищати» – це головне. Все особисте відходить на другий план. Один з інструкторів «Вимпелу» розповідає: «Напрям взятий правильний. Подивіться в ці чисті дитячі очі, заряджені патріотизмом і любов'ю до нашої Батьківщини».
Діти з кружками і мисками ходять строєм до їдальні, вчать пісні про свою «батьківщину», читають «патріотичні» вірші:
«Кто не знает уж теперь, что такое «ДНР»
«ДНР» – «страна» моя, где живу, учусь я.
Наступает уж рассвет, только папы дома нет.
Он давно уже воюет, «защищает» край родной.
Будем праздновать победу долгожданную свою!»
«Зараз діти в такому віці, що їм дуже легко вселити будь-яку ідеологію і довести їх до фанатизму. Подібний гіпноз буде дуже важко викорінити. А результати такої роботи з дітьми можуть проявитися пізніше», – вважає психолог Марина Брагіна.
«Справа в тому, що це реально міна уповільненої дії. При терактах в Євросоюзі люди від 16 до 30 років, які живуть на території Євросоюзу, мають паспорт або є біженцями. Але у них в певний момент спрацьовує кнопка, і вони роблять речі на шкоду своєму життю, своєму здоров'ю, на шкоду логічним речам», – доводить спеціаліст.
«Героїзація військових серед дітей, культ війни – все це вже неодноразово було у світовій історії», – пояснює Марина. «Гітлерюгенд» в Німеччині, рух ГТО («Готовий до праці і оборони») в Радянському Союзі. Сепаратисти намагаються організувати щось подібне, вважають експерти.
«Діти п'яти, шести, семи років захоплюються людьми зі зброєю, бойовиками. Вони носять дерев'яні автомати – це найкраща іграшка для них. Люди у військовій формі, які проїжджають повз, бачать дитину, що грає таким автоматом. Вони зупиняються, дарують пілотку. Дитина з гордістю ці подарунки приймає. Це виховує певне покоління в певному напрямку не в нашу користь, на жаль», – розповідає Марина Брагіна.
В угрупованні «ДНР» намагаються також показати, що війна ніяк не позначається на житті людей. 24 липня 2016 р. з окупованого Донецька відправили 300 дітей в піонертабір «Парус» в Ростовську область Росії.
Сепаратисти озвучили цифру, що приблизно 2,5 тис. дітей відправлять на Азовське узбережжя в Ростовську область. В Україну, при цьому, такі автобуси не спрямовують.
Джерело: «Радіо Свобода».
Коментарі