Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Як бути громадянином, а не здаватись ним: про підсумки Чотирнадцятої Молодіжної Академії (ФОТО)

Повернутися назад

21.04.2018

Фінальний день Чотирнадцятої Молодіжної Академії, котра проходила у м. Києві, припав на суботу, 21 квітня 2018 р. З самого ранку учасники продовжили свою роботу над «грантовими» проектами у готелі «Турист». Суттєво допомогла їм у цьому спеціальний гість заходу, представниця молодіжної ГО «Шоста Влада» Вікторія Савенець.

Дівчина розповіла підліткам про специфіку діяльності студентських об'єднань в Україні та виклики, які стоять перед сучасним суспільством. На своєму тренінгу, який носив назву «Від мене залежить (не)багато. Проблема громадянського суспільства в Україні», активістка поділилася секретами підготовки до публічних виступів, роботи у команді та успішної презентації власних ініціатив.

Завершилася сесія виступом «львівської команди» у складі Анастасії Бариляк, Анастасії Крупач і Діани Сьвір. Старшокласниці продемонстрували публіці авторський документальний ролик про Фанерний комбінат «Язьм» на теренах галицької «столиці», який вони відзняли в межах проекту «Історія моєї громади», як яскравий приклад колективної дослідницької роботи в інтересах місцевих жителів.

Після невеликої перерви, учасники продовжили роботу у сформованих напередодні групах, використовуючи новоздобутий досвід для ефективної презентації своїх проектів перед умовними грантодавцями – «директорами» та «акціонерами» «Фонду». Роль останніх взяли на себе організатори заходу, досвідчені учасники з числа Молодіжної команди та Локальні координатори Програми «Інтеграція через діалог», яких попередньо проінструктували Наталія Михайлівна Голосова і Тарас Олексин.

Слід відзначити, що роботи школярів виявилися приємною несподіванкою для присутніх, оскільки передбачали реформи в абсолютно різних сферах життєдіяльності суспільства. Так, частина учасників вирішила створити модерний притулок для бездомних собак і котів. Інша команда зосередила зусилля на проектуванні публічного спортивного простору. Третя запропонувала скористатися японським досвідом, і розробила бізнес-план по переробці териконів і створенню надсучасної містоутворюючої інфраструктури в депресивних шахтарських регіонах. Зрештою, серед підлітків виявилися і ті, хто висловився за докорінну зміну «обличчя» Донбасу, шляхом відкриття єдиного в Україні ботанічного комплексу, який би дозволяв досліджувати кактуси, використовувати їх у різних галузях економіки та перетворити Луганщину на екзотичну «туристичну Мекку».

Кожна «грантова пропозиція» детально обговорювалася «радою директорів» «Фонду» та його «акціонерами». Як і в реальному житті, юні активісти були змушені захищати свій вибір та детально обґрунтовувати вигоду від реалізації власних проектів. Водночас, публічна дискусія виявилася хорошим тренінгом для всіх учасників, демонструючи їм, що «несуттєвих» деталей, при підготовці проектів будь-якого масштабу, просто не існує.

На цьому аспекті наголосили й самі організатори – представники Всеукраїнської Асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба»Тарас Олексин і Олеся Скрипник, під час урочистого завершення Чотирнадцятої Молодіжної Академії. За їхніми словами, саме готовність до дій і нерідко – самопожертви, є найкращим індикатором зрілості суспільства. І ми всі можемо чимало говорити про патріотизм, проте, тільки цілеспрямовані, колективні дії здатні зробити громаду дійсно успішною. І саме в цьому полягає різниця між «диванним патріотом» та справжнім громадянином своєї країни. Яким же є наш особистий вимір громадянської самореалізації – залежить лише від нас.

Коментарі

19:16 03.05.2018

Чудова можливість для дітей розкритись та повірити в свої сили! Дякуємо!

Яна Цикункова
Дата народження:04.01.1977
E-mail:jana1325@gmail.com
Розташування:Дніпропетровська область, Марганець
Коротко про себе:

Вчитель англійської та німецької мови, маю активну громадянську позицію, допомагаю військовим ЗСУ та добровольцям, маю багато друзів-однодумців.

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.