Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Арт-проект «Те, про що важко сказати» було представлено у Польщі

Повернутися назад

Пригадуючи, скільки цікавих задумів було втілено у життя за час реалізації проекту «Інтеграція через діалог», з приємністю спостерігаємо, що багато наших ідей продовжують розвиватися, ба, навіть виходять на новий рівень. Як, наприклад, арт-проект «Те, про що важко сказати», котрий було представлено у Польщі в рамках Міжнародної школи.

Координаторка Локального Центру громадянської освіти у м. Сєвєродонецьк, Кравченко Галина Анатоліївна, котра власне й ініціювала презентацію арт-проекту на міжнародному рівні, поділилася своїми враженнями:

На початку вересня 2018 р. Національний центр «Мала академія наук України» разом з Центром слов’янських мов «Славос» (м. Бидгощ, Польща) провели Міжнародну школу з культурної дипломатії. Її учасниками на польських теренах стали тринадцять дітей 14–16 років з родин Героїв Небесної Сотні, учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб з Автономної республіки Крим. Компанію їм склали 13 польських школярів. Учасники разом розробляли спільні проекти.

За словами організатора проекту, методиста НЦ «МАНУ», кандидата філософських наук Юлії Кравченко, мета Школи полягала у розвитку ціннісно-світоглядних компетенцій особистості, критичного та креативного мислення. Юні дипломати ознайомлювалися з європейською культурно-мистецькою спадщиною, вдосконалювали навички міжособистісної та міжкультурної успішної комунікації і розвивали уміння презентації української культури.

Учасники  Школи  мали можливість  ознайомитись  з молодіжним арт-проектом «Те, про що важко сказати».  Перше знайомство зі світлинами, які розмістили просто неба, на березі красивого озера, справило глибоке враження як на українських, так і на польських учнів.

Виставка була представлена у різних аудиторіях: в університеті імені Казимира Великого, куди були запрошені учні гімназії та ліцею  міста Бидгощ, та в мерії вищеназваного міста.

Серія  зустрічей з представниками польської культури та освіти, а саме з художником Гжегожем Плещинським, лялькарем  Робертом Порузинським, представниками громадської спілки театральних діячів, з ректором університету імені Казимира Великого стала для багатьох з них першоджерелом інформації щодо ситуації в Україні. Виставка стала важливою  практикою на шляху до взаєморозуміння, пізнання та взаємоповаги, можливістю налагодження міжособистісних стосунків.

Польські друзі отримали  дуже цінні, за їх власними висловами, подарунки: збірник  дитячих робіт «(Не)дитячий погляд на війну» та посібники, які в різні часи були підготовлені і видані Всеукраїнською асоціацією вчителів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба».

З боку приймаючої сторони була продемонстрована щира зацікавленість у продовженні співпраці як щодо презентації арт-проекту, так і щодо можливого перекладу збірника «(Не)дитячий погляд на війну» польською мовою, наразі вибудовуються плани на подальшу співпрацю.

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.