Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Бахмутська делегація поділилася своїми враженнями від участі у Восьмій Молодіжній Академії у м. Львові (ФОТО)

Повернутися назад

Делегація школярів з м. Бахмута Донецької області на днях вирішила поділитися своїми емоціями від участі у Восьмій Молодіжній Академії, котра проходила в серпні 2017 р. у «культурній столиці» України. Для кращого уявлення про емоції підлітків і дорослих від згаданої поїздки, подаємо їхній текст повністю:

«В період з 16 по 18 серпня 2017 р. у м. Львові, в рамках Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», проходила Молодіжна Академія. На цей захід були запрошені учні та вчителі з різних куточків України, а саме: з м. Львова, м. Миколаєва, низки прифронтових міст та містечок Донбасу, серед яких – і з м. Бахмута.

На цьому проекті наше місто представляла команда учнів Бахмутського НВК № 11Аліна Зуєва, Едуард Котенджи та Ілля Лаушкін, а супроводжував їх координатор Бахмутського Локального Центру громадянської освіти, вчитель історії та правознавства згаданого навчального закладу Сутковий Володимир Лукич

Перший день роботи Восьмої Молодіжної Академії розпочався з надзвичайно цікавого флешмобу «Обличчя Львова», у ході якого учасники проекту разом із викладачами мали можливість познайомитися з місцевими жителями та поговорити з ними про їхнє ставлення до м. Львова. Опитавши людей різних соціальних категорій, туристів і корінних мешканців, молодь та літніх людей, школярі Сходу України не змогли не помітити відкритість та доброзичливість своїх співрозмовників, а також відзначили, що саме безперешкодне спілкування між представниками різних регіонів України долає стереотипи, що роками нав'язували українському народові представники ворожої пропаганди та деякі політикани. Завершенням цього чудового дня стало прибуття учасників конференції до заміського готелю "Grand Resort", а також урочисте відкриття проекту.

Наступний день був ще більш насиченим, адже окрім інтерактивних занять під керівництвом досвідчених учителів, обговорення дискусійних тем, пов'язаних із історією Другої світової війни, формування спільних висновків та пошуку консенсусу, учасникам було презентовано новий підручник із історії, підготовлений командою ВА «Нова Доба», а також проведена екскурсія до «Музею-Криївки УПА» у с. Басівка. На місці учасники проекту дізналися багато нової інформації про визвольну боротьбу УПА проти загарбників та ворогів українського народу під час та після завершення Другої світової війни. Апогеєм цього дня стала спільна святкова вечеря у готелі, де учні шкіл Східної, Південної і Західної України мали змогу дізнатися багато нового один про одного, побачити культурне та ментальне розмаїття жителів різних регіонів, з одного боку, і відзначити багато спільних рис, усвідомивши єдність українського народу, з іншого.

Останній день перебування на конференції продовжував вражати підлітків приємними сюрпризами та несподіванками. Після виселення з готелю та прибуття до м. Львова, модератори проекту провели екскурсію Личаківським цвинтарем, Марсовим полем та центром міста. Закриття Літньої Академії відбулося на території Інтернет-кафе "CoMMuna", де у теплій атмосфері учні поділилися своїми враженнями щодо участі у проекті, мали змогу почути його організаторів та отримати у подарунок деякі друковані видання ВА «Нова Доба».

Участь у заході та мандрівка Галичиною здійснили на учнів Бахмутського НВК № 11 незабутнє враження. Вони ще раз усвідомили єдність нашого народу та соборність Держави, відзначили для себе багато цікавого про Західну Україну, а також побачили безліч архітектурних і культурних пам'яток, що створювали історію не тільки м. Львова та Галичини, але й усієї України.

Прощаючись, учасники Восьмої Молодіжної Академії висловили надію, що такі проекти розвиватимуться й надалі, а також побажали організаторам «Інтеграції через діалог» творчого натхнення й успіхів!»

У свою чергу, висловлюємо щиру подяку бахмутчанам за стабільну активність у проектах Всеукраїнської Асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» і висловлюємо сподівання на те, що згадана подія виявиться лише однією із багатьох в історії нашого партнерства! =)

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.