Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут

Бахмутський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 11 ім. Артема - багатопрофільний ліцей»

Адреса: м. Бахмут Донецької області, вул. Миру, 22.
Тел.: +38 (050) 347-24-08.
E-mail: sutkovoi@bk.ru.
Особливості діяльності: Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмуті в першому півріччі 2016 р. взявся за організацію низки консультаційних пунктів для учнів з окупованих територій, котрі перебувають на екстернатній формі навчання. Метою заходів стала ефективна підготовка слухачів до ЗНО з історії України та всесвітньої історії, української мови і літератури, алгебри й геометрії. Також було створено пункт психологічної допомоги. Окремо слід згадати відправлення делегації школярів з м. Бахмута до м. Тернополя, підсумком чого став обмін досвідом між підлітками і дорослими з різних куточків нашої держави.

Зинченко Світлана Володимирівна
Дата народження:10.06.2005
E-mail:svetazinchenko78@gmail.com
Телефон:+380938505060
Алексінко Дар'я Сергіївна
Дата народження:18.06.2001
E-mail:alekseenko_dasha@list.ru
Телефон:380660166455
Босый Вадим Виталийович
Дата народження:27.07.2017
E-mail:Приховано
Лаушкін Ілля Олексійович
Дата народження:20.12.2000
E-mail:footballillothefirst@gmail.com
Телефон:380502738000
Зуєва Аліна Валеріївна
Дата народження:19.05.2000
E-mail:lina.zueva.2000@mail.ru
Телефон:0667129593
Valeria Rytova
Дата народження:14.12.1999
E-mail:Приховано
Телефон:+380502231036
Taras Bodnar
Дата народження:30.08.1992
E-mail:Приховано
Телефон:380633821068
Розгорнути повний список

Новини Локального Центру

  • 27 12.2017

    22:27
    На Донеччині учасники проекту написали офіційне звернення до однолітків з окупованих територій (ФОТО)

    27 грудня 2017 р. у конференц-залі Донецького державного педагогічного університету відбулося чергове засідання Дискусійного клубу на тему «Врегулювання конфлікту на Сході України: правові, гуманітарні та безпекові аспекти», в якому взяли участь учні: Бахмутських НВК № 11 та ЗОШ № 18, Краматорської ЗОШ № 16 та Слов'янських ЗОШ № 5 і ЗОШ № 11.

    Старшокласники обговорили вплив військових дій на економіку, комунальне господарство, соціально-психологічний, гуманітарний та економічний стан в Донецькій області зокрема й Україні загалом, а також поділилися світовим досвідом подолання подібних конфліктів.

    Провідну роль у роботі Дискусійного клубу відіграли представники Бахмутського Локального Центру громадянської освіти в особі його очільника Суткового Володимира Лукича, а також вихованців – активних учасників проекту «Інтеграція через діалог»: Едуарда Котенджи, Іллі Лаушкіна та Олександри Севрюкової.

    За результатами конференції, старшокласниками було записане звернення до однолітків, що проживають на тимчасово окупованих територіях.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 14 12.2017

    18:13
    Представники Бахмутського Локального Центру взяли участь у V-му Відкритому регіональному форумі (ФОТО)

    14 грудня 2017 р. у Читальній залі Навчально-наукового професійно-педагогічного інституту Української інженерно-педагогічної академії (УІПА) м. Бахмута відбувся V-й Відкритий регіональний форум «Актуальні проблеми України очима молоді». Тему цьогорічної зустрічі було визначено як «Права та свободи людини в сучасному вимірі (на прикладі м. Бахмута та Бахмутського району)».

    Організаторами Форуму стали: місцеве Управління освіти, Управління молодіжної політики та справах дітей Бахмутської міської ради, УІПА, Бахмутська міжрайонна прокуратура, а також Всеукраїнська Асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба».

    Всього ж до заходу приєдналися 302 учні та студенти з навчальних закладів міста і району, котрі об'єдналися у 17 команд. Одну з них складали учасники Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», в особі представників Бахмутського Локального Центру громадянської освіти

    При підготовці до Форуму, команди отримали конкретні завдання: дослідити стан реалізації прав і свобод у регіоні, використовуючи соціологічні опитування, вивчити матеріали ЗМІ, проаналізувати роботу відповідних органів влади та установ. Під час самої ж конференції відбулася публічна презентація згаданих досліджень.

    За словами Локального координатора Суткового Володимира Лукича, зустріч пройшла жваво, організовано і творчо, отримавши високу оцінку учасників і членів журі. Зрештою, подібні конференції є необхідними у сучасних українських реаліях, адже максимально сприяють аналізу молодим поколінням наявних у суспільстві проблем. У свою ж чергу, така діяльність є необхідною частиною шляху до вирішення останніх. 

    Після захисту проектів, кожен учасник отримав сертифікат, а команди – цінні подарунки від ВА «Нова Доба» та органів місцевого самоврядування, котрі вручила секретар Бахмутської міської ради Кіщенко Світлана Іванівна.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 19 09.2017

    23:19
    У Маріупольському міському ліцеї відбулася урочиста презентація арт-проекту «Те, про що важко сказати...» (ВІДЕО)

    19 вересня 2017 р. вихованцям та педагогам Маріупольського міського ліцею координатором Бахмутського Локального Центру громадянської освіти Сутковим Володимиром Лукичем була представлена фотовиставка «Те, про що важко сказати...».

    Авторами арт-проекту ще у серпні 2016 р. стали представники Молодіжної команди Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог». На світлинах підлітки продемонстрували ті стереотипи і проблеми, з якими зіштовхуються вимушені переселенці з Донецької, Луганської областей та АР Крим. Особливістю знімків є використання дзеркал, у яких чітко відображаються хибні уявлення нашого суспільства про людей, який зачепила війна.

    Наш колега запропонував всім охочим висловити свої припущення щодо ідей, котрі лягли в основу кожного сюжету. Характерно, що чимало школярів сприймали зображені події надто буквально, таким чином лише підкреслюючи існування проблеми стереотипізації переселенців українським соціумом. Окремо варто відзначити, що для більшості дітей і дорослих проект виявився справжнім відкриттям, адже вперше за понад рік мандрів дана фотовиставка дісталася до м. Маріуполя. Про затребуваність подібних соціальних проектів свідчить вже той факт, що на прем'єру завітали представники одразу трьох місцевих ЗМІ. Відеосюжет одного із них – «Маріупольської Служби Новин» – ми й пропонуємо до вашої уваги:

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 01 09.2017

    12:06
    Бахмутська делегація поділилася своїми враженнями від участі у Восьмій Молодіжній Академії у м. Львові (ФОТО)

    Делегація школярів з м. Бахмута Донецької області на днях вирішила поділитися своїми емоціями від участі у Восьмій Молодіжній Академії, котра проходила в серпні 2017 р. у «культурній столиці» України. Для кращого уявлення про емоції підлітків і дорослих від згаданої поїздки, подаємо їхній текст повністю:

    «В період з 16 по 18 серпня 2017 р. у м. Львові, в рамках Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», проходила Молодіжна Академія. На цей захід були запрошені учні та вчителі з різних куточків України, а саме: з м. Львова, м. Миколаєва, низки прифронтових міст та містечок Донбасу, серед яких – і з м. Бахмута.

    На цьому проекті наше місто представляла команда учнів Бахмутського НВК № 11Аліна Зуєва, Едуард Котенджи та Ілля Лаушкін, а супроводжував їх координатор Бахмутського Локального Центру громадянської освіти, вчитель історії та правознавства згаданого навчального закладу Сутковий Володимир Лукич

    Перший день роботи Восьмої Молодіжної Академії розпочався з надзвичайно цікавого флешмобу «Обличчя Львова», у ході якого учасники проекту разом із викладачами мали можливість познайомитися з місцевими жителями та поговорити з ними про їхнє ставлення до м. Львова. Опитавши людей різних соціальних категорій, туристів і корінних мешканців, молодь та літніх людей, школярі Сходу України не змогли не помітити відкритість та доброзичливість своїх співрозмовників, а також відзначили, що саме безперешкодне спілкування між представниками різних регіонів України долає стереотипи, що роками нав'язували українському народові представники ворожої пропаганди та деякі політикани. Завершенням цього чудового дня стало прибуття учасників конференції до заміського готелю "Grand Resort", а також урочисте відкриття проекту.

    Наступний день був ще більш насиченим, адже окрім інтерактивних занять під керівництвом досвідчених учителів, обговорення дискусійних тем, пов'язаних із історією Другої світової війни, формування спільних висновків та пошуку консенсусу, учасникам було презентовано новий підручник із історії, підготовлений командою ВА «Нова Доба», а також проведена екскурсія до «Музею-Криївки УПА» у с. Басівка. На місці учасники проекту дізналися багато нової інформації про визвольну боротьбу УПА проти загарбників та ворогів українського народу під час та після завершення Другої світової війни. Апогеєм цього дня стала спільна святкова вечеря у готелі, де учні шкіл Східної, Південної і Західної України мали змогу дізнатися багато нового один про одного, побачити культурне та ментальне розмаїття жителів різних регіонів, з одного боку, і відзначити багато спільних рис, усвідомивши єдність українського народу, з іншого.

    Останній день перебування на конференції продовжував вражати підлітків приємними сюрпризами та несподіванками. Після виселення з готелю та прибуття до м. Львова, модератори проекту провели екскурсію Личаківським цвинтарем, Марсовим полем та центром міста. Закриття Літньої Академії відбулося на території Інтернет-кафе "CoMMuna", де у теплій атмосфері учні поділилися своїми враженнями щодо участі у проекті, мали змогу почути його організаторів та отримати у подарунок деякі друковані видання ВА «Нова Доба».

    Участь у заході та мандрівка Галичиною здійснили на учнів Бахмутського НВК № 11 незабутнє враження. Вони ще раз усвідомили єдність нашого народу та соборність Держави, відзначили для себе багато цікавого про Західну Україну, а також побачили безліч архітектурних і культурних пам'яток, що створювали історію не тільки м. Львова та Галичини, але й усієї України.

    Прощаючись, учасники Восьмої Молодіжної Академії висловили надію, що такі проекти розвиватимуться й надалі, а також побажали організаторам «Інтеграції через діалог» творчого натхнення й успіхів!»

    У свою чергу, висловлюємо щиру подяку бахмутчанам за стабільну активність у проектах Всеукраїнської Асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» і висловлюємо сподівання на те, що згадана подія виявиться лише однією із багатьох в історії нашого партнерства! =)

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 31 08.2017

    09:43
    У м. Бахмутському НВК № 11 відбулася презентація арт-виставки «Те, про що важко сказати...» (ФОТО)

    Впродовж серпня 2017 р. у м. Бахмуті Донецької області, силами місцевого Локального Центру громадянської освіти, відбувалася демонстрація фотовиставки «Те, про що важко сказати...». Нагадаємо, що авторами арт-проекту ще 15-19 серпня 2016 р. виступили представники Молодіжної команди Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог»

    Саме тому напередодні нового навчального року Локальний координатор Сутковий Володимир Лукич провів інтерактивне заняття для старшокласників та педагогів Бахмутського НВК № 11, де гості отримали змогу не лише краще ознайомитись із вже доволі відомою на теренах України виставкою, але й порушити тему захисту прав дітей, яких зачепила війна.

    Особливістю світлин є те, що шляхом віддзеркалення на чорно-білих фотографіях зображені проблеми, які переслідують переселенців з окупованих територій: страх, труднощі з пошуком себе, нових друзів чи місця у світі, що змінився, а особливо часто – стереотипи, які незмінно супроводжують «інших».

    Головною ж ідеєю виставки стало розкривання перелічених проблем «зсередини» і, як наслідок, мотивування підлітків до толерантного ставлення до тих, хто опинився в складних життєвих ситуаціях, роздумів над цінністю життя і важливістю, здавалося б, простого спілкування.

    Учитель пропонував старшокласникам вибрати роботу, яка вразила їх найбільше, а також висловити свої припущення щодо змісту зображеного. Учні, розглядаючи фотографії, зупинялися на тих, які западали в душу, намагаючись розшифрувати в їхньому подвійному змісті реальні події. Характерним є те, що лише частина присутніх безпомилково з'ясовувала підтекст світлин, що вкотре доводить, наскільки часто суспільство просто не помічає ситуацій, коли калічить власною байдужістю людські долі.

    Справжнім бонусом для присутніх стало перебування на заході співатора згаданих робіт, активної учасниці Молодіжної команди проекту Валерії Ритової. Дівчина поділилася з однолітками мотивами організаторів, передісторією кожного сюжету, а також розповіла про життя «за лаштунками» творчого процесу. 

    Завершилась презентація фінальною дискусією, під час якої присутні отримали змогу висловити свою думку щодо актуальності порушених проблем. Більшість гостей зауважили, що за останні роки кількість конфліктних ситуацій між місцевими жителями та переселенцями суттєво зменшилась, проте говорити про повне вирішення причин таких суперечностей ще надто рано. І це та сфера, над якою варто особливо активно працювати соціуму. Згаданий же арт-проект – прекрасний приклад ефективної просвітницької роботи, яка, без перебільшення, і сприятиме створенню нового, громадянського суспільства в Україні.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 04 06.2017

    00:06
    Сьома Молодіжна Академія очима делегації з м. Бахмута Донецької області (ФОТО)

    Перші дні літніх канікул для команди учнів 10-х класів Бахмутського НВК № 11 відзначилися участю у Сьомій Молодіжній Академії в м. Києві, котра відбулася в межах Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог»

    Два незабутні, інформаційно насичені та емоційно піднесені дні були сповнені для учасників по-справжньому яскравими спогадами. 31 травня 2017 р. команда школярів під керівництвом педагогів Бахмутського НВК № 11 Світлани Квасникової та Володимира Суткового відвідала своїх колег з м. Біла Церква, де їх гостинно зустріли директор ЗОШ № 15 Наталя Слободянюк, заступник директора з виховної роботи, Локальний координатор проекту Лариса Богінська, а також представники зразкового хореографічного колективу «Колорит» і літературної студії «Золотий передзвін».

    За словами гостей, особливо цікавими для них були: оглядова екскурсія до Преображенського собору, Будинку органної музики, дендрологічного парку «Олександрія», на Замкову гору, центральну площу міста, на якій розташована експозиція «Вічна пам'ять героям Небесної сотні», участь у майстер-класі з виготовлення піци, перегляд вистави Київського обласного драматичного театру «Дуже проста історія», а також знайомство з родинами, в яких учні залишилися на ночівлю.

    Цього ж дня у Київському міському будинку учителя учениця 10-А класу Аліна Зуєва, переможець флешмобу «Діалоги з друзями», а також заступниця директора з навчально-методичної роботи Олена Лавренко, взяли участь у тренінгу, в ході якого отримали змогу ближче познайомитися з нашими партнерами, активістами громадської організації «Новий Донбас»: режисерами Ларисою Артюгіною та Анною Корж, оператором Олександрою Луніною й відомою вітчизняною актрисою Риммою Зюбіною. Останні розповіли підліткам про секрети акторської майстерності й операторської роботи, поділилися досвідом створення по-справжньому успішних проектів, а також націлили їх на продуктивну співпрацю в майбутньому.

    1 червня 2017 р. учасники команди з м. Бахмута взяли безпосередню участь у другому дні Сьомої Молодіжної Академії. Делегація була серед 130 дітей та дорослих із різних куточків України, які зібралися на площі біля столичного пам’ятника Михайлу Грушевському. Особливого значення для цього свята набула виставка плакатів учнів із прифронтових шкіл – учасників Програми освітнього партнерства «Інтеграції через діалог», адже з їхньою допомогою підлітки дуже точно передали всі ті речі, які, на жаль, стали незмінним атрибутом життя у «сірій зоні». І, як визнали самі присутні саме такі речі спроможні «вилікувати» наше суспільство від байдужості та частого нерозуміння проблем навколишніх.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 03 06.2017

    11:35
    Бахмутчани розповіли про те, як проходила підготовка екстернів до ЗНО в рамках «Освітнього компасу» (ФОТО)

    Бахмутський Локальний Центр громадянської освіти став одним із перших, хто на початку 2017 р. долучився до програми «Освітній компас» в рамках проекту «Інтеграція через діалог». Як наслідок, для учнів, котрі проживають на тимчасово окупованій території і виявили бажання складати ЗНО для подальшого вступу у вітчизняні ВНЗ, на території Бахмутського НВК № 11 були організовані Консультаційні пункти з історії України та української мови і літератури

    За словами Локального координатора Суткового Володимира Лукича, запропонованими послугами скористалися старшокласники, які зараз проживають у м. Донецьку, м. Єнакієво, м. Горлівці, м. Харцизьку та м. Дебальцево. Серед них 8 осіб були залучені до підготовки до ЗНО з української мови та літератури, а 6 – з історії України. Допомагали їм у цьому вчителі Алєксєєнко Ангеліна Володимирівна та Чухлєбова Олена Анатоліївна відповідно.

    Враховуючи об'єктивні обставини, за яких учням доводилося готуватися раніше, наші колеги виділили 20-21 травня та 30 травня – 1 червня 2017 р. для експрес-тренінгів з кожного зі зазначених предметів. Важливим є те, що впродовж 5 год. кожного дня школярі інтенсивно повторювали увесь пройдений раніше матеріал, оперативно заповнюючи віднайдені досвідченими педагогами «прогалини» у знаннях. Оскільки ж курси відбувалися за декілька днів до ЗНО, у підлітків кожного разу залишалося достатньо часу, щоб остаточно структурувати весь обсяг отриманої інформації.

    Наскільки успішною виявилася згадана допомога, покаже час, а поки бажаємо нашим абітурієнтам успіхів зі складанням іспитів та можливості для кожного з них поступити на омріяну спеціальність!

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 23 05.2017

    20:19
    У м. Бахмуті завершився черговий етап роботи з випускниками з окупованих територій у рамках «Освітнього компасу»

    Протягом 20-22 травня 2017 р. Освітньо-консультативний центр у м. Бахмуті Донецької області провів фінальні підготовчі роботи до ЗНО серед одинадцятикласників-екстернів з тимчасово неконтрольованих територій України з української мови та літератури.

    Проведення консультацій з даних предметів здійснювала представниця Бахмутського Локального Центру громадянської освіти, вчитель ІІ категорії Алексєєнко Ангеліна Володимирівна. Як запевняють організатори, додаткові курси, враховуючи їхню короткочасність, мали на меті не стільки надання повного обсягу знань випускникам навчальних закладів, скільки допомогу в їхньому остаточному структуруванні. Таким чином, підлітки зуміли швидко побачити наявні прогалини у власних знаннях, задати питання, які їх турбували під час підготовки, а також отримати цінні поради щодо успішного складання ЗНО.

    Якщо ж врахувати позитивні попередні відгуки випускників щодо тестувань, то можемо стверджувати, що команда Локального координатора Суткового Володимира Лукича на власному прикладі продемонструвала результативність допомоги дітям навіть у, здавалося б, найскладніших ситуаціях.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 21 03.2017

    19:59
    Новий Освітньо-консультативний центр «Освітній компас» відкриє свої двері для старшокласників Донецької області

    У м. Бахмуті Донецької області, з ініціативи місцевого Локального Центру громадянської освіти та особисто його координатора Суткового Володимира Лукича, триває підготовчий етап роботи Освітньо-консультативного центру «Освітній компас» для дітей з тимчасово окупованих територій, які є учасниками екстернатної форми навчання у школах регіону та планують пройти зовнішнє незалежне оцінювання

    Попри те, що основна сесія ЗНО розпочинається у травні 2017 р., підготовка школярів-екстернів триває ще з початку навчального року. Зокрема, для учнів 11-х класів проводяться вебінари з історії України (викладач – Сутковий Володимир Лукич), а також української мови і літератури (куратор – Алексєєнко Ангеліна Володимирівна). 

    Основний етап діяльності центру «Освітній компас» у м. Бахмуті розпочнеться в другій половині травня 2017 р. Учасники Освітньо-консультативного центру отримають змогу скористатися наступними послугами:

    • Забезпечення якісної підготовки зі шкільних предметів (акцент – на українській мові та літературі, історії України та інших предметах).
    • Психологічна підтримка дітей, які цього потребують.
    • Юридичні консультації старшокласників стосовно прав ВПО в Україні, допомога при оформленні документів на вступ до ВНЗ тощо.
    • Профорієнтаційна робота.
    • Проведення інтеграційних заходів / майстер-класів / тренінгів з особистісного розвитку, спрямованих на більш ефективну адаптацію до нових соціокультурних умов, подолання взаємних упереджень і стереотипів.
    • Забезпечення житлом та харчуванням на час проходження основної сесії ЗНО.

    Робота Освітньо-консультативних центрів «Освітній компас» проводиться у рамках Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», котра реалізується Всеукраїнською асоціацією «Нова Доба» за підтримки ЄС.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 11 03.2017

    11:03
    У м. Бахмуті стартував весняний етап підготовчих курсів з української літератури для школярів-переселенців

    Перший місяць весни розпочався для учасників Бахмутського Локального Центру громадянської освіти з нового витка заходів. Так, протягом березня 2017 р. спеціалісти осередку продовжуватимуть знайомство учнів 6-7 класів з числа вимушено переміщених осіб з текстами художніх творів українських письменників і поетів відповідно до навчальної програми. 

    Протягом наступних декількох тижнів школярі 6-х класів ознайомляться, під керівництвом вчителя І категорії Жукової-Якубчак Альони Валеріївни, з рядом творів:

    • «І мертвим, і живим...» Тараса Шевченка.
    • «Захар Беркут» Івана Франка
    • «За сестрою» Андрія Чайковського.
    • «Діана» Богдана Харчука.

    У свою чергу, їхні старші колеги займатимуться зі вчителем ІІ категорії Громовою Юлією Олександрівною аналізом таких питань:

    • Романтичний порив, прагнення пошуку у поезії «Гей, нові Колумби й Магеллани» Василя Симоненка.
    • Специфіка поезій Ліни Костенко й Василя Симоненка.
    • Дума-казка «Ось і Ась» Степана Васильченка.
    • «Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських» Марини Павленко.

    Як сподіваються наші колеги, такі додаткові заняття дозволять підліткам компенсувати прогалини у своїх знаннях що виникли в результаті об'єктивних (відсутності необхідної кількості книг і вимушеного переїзду на інше місце проживання) та суб'єктивних причин.

    Як наслідок, за декілька місяців роботи якість знань та успішність дітей суттєво підвищились, а це, у свою чергу, допомагає їм почуватися впевненіше у новому середовищі та легше адаптуватися до нього. 

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 07 03.2017

    13:00
    Старшокласники-переселенці, які проживають у м. Бахмуті, стануть учасниками нових психологічних тренінгів

    В період з 1 по 31 березня 2017 р. Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмуті Донецької області проведе ряд психологічних тренінгів для дітей-переселенців з тимчасово окупованих територій, які зараз навчаються у старших класах місцевих НВК № 11 та ЗОШ № 18.

    За словами організаторів, практичні психологи Самбурска Лілія Василівна та Дорошенко Наталія Олексіївна здійснюватимуть постійну діагностику психологічного стану школярів з числа ВПО. Також наші спеціалісти проводитимуть групові й індивідуальні тренінги, пов'язані з вивченням потреб підлітків, навчанням управлінню реакціями, напрацюванням навичок вирішення проблем, формуванням позитивної активності, мислення і встановленням соціальних контактів.

    Консультації відбуватимуться в обох навчальних закладах тричі на тиждень. Всі запитання, уточнення та пропозиції щодо згаданих заходів просимо адресувати Локальному координатору Сутковому Володимиру Лукичу, контактні дані якого зазначені на персональній сторінці осередку на нашому сайті.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 01 03.2017

    13:24
    Бахмутський Локальний Центр проведе черговий етап підготовки до ЗНО для школярів з числа ВПО

    Протягом березня 2017 р. наші колеги з Бахмутського Локального Центру громадянської освіти реалізовуватимуть черговий етап вебінарів з історії України та української мови і літератури для випускників шкіл з тимчасово окупованих територій.

    Організаторами передбачається проведення лекцій, семінарів, консультацій зі вказаних предметів для підвищення загальної якості знань старшокласників та з метою кращого оволодіння навчальним матеріалом за курс середньої школи.

    З кожної дисципліни передбачається проведення занять двічі на тиждень. Локальний координатор, вчитель вищої категорії Сутковий Володимир Лукич консультуватиме старшокласників при повторенні розділу «Українські землі в кінці XIX – на початку ХХ ст.» з історії України.

    У свою чергу, вчитель ІІ категорії Алексєєнко Ангеліна Володимирівна проходитиме з учнями наступні теми:

    1. «Маруся Чурай» Ліни Костенко.
    2. «Страшні слова, коли вони мовчать…» та «Українське альфреско» Ліни Костенко.
    3. «Стилет чи стилос» Євгена Маланюка.
    4. «Різдво» Богдана-Ігоря Антонича, «Любіть Україну» Володимира Сосюри.
    5. «Відокремлені додатки, означення».
    6. «Відокремлені обставини, прикладка».
    7. «Безсполучникові речення».
    8. «Складне речення з різними типами зв'язку».

    Як сподіваються наші колеги, таке планування дозволить поступово підвести до логічного завершення увесь цикл здійсненої раніше підготовчої роботи, заповнити всі потенційні «лакуни» у знаннях підлітків та посприяти суттєвому зростанню їхніх шансів на успішну підготовку до складання ЗНО з даних дисциплін. Тож побажаймо їм успіхів у цій важкій, проте, безумовно, важливій і відповідальній роботі!

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 16 02.2017

    23:14
    У м. Бахмуті відбувся семінар, присвячений використанню досвіду проекту «Інтеграція через діалог» у роботі педагога (ФОТО)

    16 лютого 2017 р., в межах семінару-тренінгу «Форми і методи полікультурного виховання», в Бахмутському НВК № 11 було організовано зустріч вчителів та методистів із кандидатом педагогічних наук, керівником проекту «Інтеграція через діалог», Петром Кендзьором.

    Науковець презентував заступникам директорів із виховної роботи та учителям історії навчально-методичний посібник для педагогів щодо надання освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму під назвою «Ми серед інших. Інші серед нас».

    Обговорюючи питання про сучасні глобалізаційні та інтеграційні процеси, Петро Кендзьор зазначив, що вони потребують гуманістичної парадигми міжкультурного діалогу, яка допомогла б запобігти виникненню ворожнечі та ненависті у різних сферах людського життя.

    В результаті активного спілкування, учасники заходу дійшли висновку, що врахування полікультурного виміру у виховному процесі передбачає використання педагогом нових підходів до своєї роботи. Зокрема, важливо застосовувати на практиці цілий арсенал засобів, котрі сприяли б інтеграції та консолідації різних етнічних і культурних спільнот в українському суспільстві.

    Окрім цього, присутні поділилися власними думками щодо можливостей реалізації ідей, закладених у посібнику, на практиці, а також висловили сподівання на те, що м. Бахмут стане одним із локомотивів подібних зрушень у сфері навчання.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 27 01.2017

    21:05
    Учні з м. Бахмут і м. Біла Церква провели спільну Skype-конференцію «Герої Крут – борці за українську державність» (ФОТО)

    27 січня 2017 р. координатори Локальних Центрів громадянської освіти у м. Бахмуті та м. Біла Церква, Сутковий Володимир Лукич і Богінська Лариса Петрівна відповідно, провели спільну Skype-конференцію, приурочену до річниці бою під Крутами.

    В обговоренні на тему «Герої Крут – борці за українську державність» брали участь старшокласники Бахмутського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-III ступенів № 11 - багатопрофільний ліцей» і Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15, серед яких були присутні також представники цільових груп Програми «Інтеграція через діалог».

    Перед початком віртуальної зустрічі, вчителі звернулися до учнів, охарактеризувавши процеси, які передували битві 29 січня 1918 р.: утворення Української Народної Республіки (ІІІ Універсал Української Центральної Ради від 20 листопада 1917 р.) та проголошення її повної незалежності від Росії (ІV Універсал Центральної Ради України від 22 січня 1918 р.).

    Після цього представники Донеччини і Київщини поділилися своїми міркуваннями з наступних питань:

    1. Бій під Крутами. Чого в тій трагічній події було більше: героїзму чи державної зради?
    2. Чому Центральна Рада розпустила війська?
    3. Чому на північний кордон до станції Бахмач на допомогу Українському гарнізону відправилася тільки Перша сотня новоствореного Студентського куреня (130 осіб) з м. Києва?
    4. Яку роль відіграв сотник Гончаренко Аверкій Матвійович у цій битві?

    Як резюмують самі організатори, конференція виявилась дуже насиченою, характеризуючись великою активністю школярів. Водночас, дітям і дорослим було по-справжньому цікаво почути думки одне одного щодо подібних дражливих питань і виробити спільний погляд на них. Експеримент, на думку наших колег, виявився успішним, а тому, найближчим часом подібні заходи стануть більш звичними в роботі наших осередків.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 13 01.2017

    17:38
    До м. Бахмута прибула арт-виставка «Те, про що важко сказати» (ФОТО)

    У січні 2017 р. виставка арт-проекту «Те, про що важко сказати» приїхала до м. Бахмута Донецької області. Презентація світлин для старшокласників Бахмутського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-III ступенів № 11 – багатопрофільний ліцей» та представників інших шкіл міста була здійснена вчителем правознавства, координатором місцевого Локального Центру громадянської освіти Сутковим Володимиром Лукичем.

    Школярі отримали змогу ознайомитись із рядом концептуальних світлин, де авторами і головними героями виявилися їхні однолітки з числа ВПО і дітей воїнів АТО. Основний акцент на фотографіях робився на дзеркалах, як символі спотворення уявлень суспільства про переселенців чи засобі повнішого розкриття їхніх доль.

    Головна ідея виставки – спонукати підлітків і дорослих відкинути стереотипи і по-новому подивитися на тих, хто опинився у складних життєвих обставинах, замислитися над цінністю життя і важливістю спілкування.

    Учитель пропонував старшокласникам вибрати зображення, яке викликає у них найглибші переживання, після чого висловити свої припущення щодо змісту зображеного. Учні, розглядаючи фотографії, зупинялися на тих, які западали в душу, намагалися розшифрувати в їхньому подвійному змісті реальні події. А вже після цього Локальний координатор і 11-класниця Валерія Ритова, як безпосередня учасниця Молодіжної команди, що працювала над проектом, розкривали юним бахмутчанам історію створення фоторобіт та їхній реальний зміст.

    Всі охочі жителі м. Бахмута зможуть ознайомитися з виставкою до 23 січня 2017 р., після чого вона відправиться до м. Краматорська Донецької області

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 31 12.2016

    08:39
    У м. Бахмуті підійшли до свого фіналу грудневі відеолекторії «Герої моїх книг»

    Перший місяць зими 2016 р. виявився для Бахмутського Локального Центру громадянської освіти доволі насиченим. Так, під керівництвом вчителів української мови та літератури Жукової-Якубчак Альони Валеріївни і Громової Юлії Олександрівни, для дітей-переселенців з 6 і 7 класів відповідно впродовж місяця проходили відеолекторії «Герої моїх книг».

    З допомогою своїх наставників, діти ознайомлювалися з текстами художніх творів українських письменників і поетів, які передбачені для них навчальною програмою.

    Так, шестикласники вивчали у грудні наступні твори:

    • «Митькозавр з Юрківки…» Ярослава Стельмаха.
    • «ТТБ або засіб від переляку № 9» Лесі Вороніної.
    • Гуморески Павла Глазового.
    • Байки Леоніда Глібова.

    У свою чергу, їхні старші колеги присвятили свою увагу такій літературі:

    • «Климко» Григора Тютюнника.
    • «Скарб» Олекси Стороженка.
    • «Мишка» Богдана Лепкого.
    • «Планетник» Богдана Харчука.

    За підсумками подібних занять, вдалося заповнити прогалини у знаннях підлітків, що виникли в результаті об'єктивних (відсутності необхідної кількості книг, вимушеного переїзду на інше місце проживання, тощо) і суб'єктивних факторів. Окрім цього, педагоги помітили загальне підвищення якості знань вихованців.

    Як зауважує Локальний координатор Сутковий Володимир Лукич, проект отримає своє продовження вже в новому році, а тому, до участі у ньому запрошуються всі охочі діти відповідного віку з числа цільових категорій Програми «Інтеграція через діалог». Зробити це можна, скориставшись контактними даними організаторів на нашому сайті.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 29 12.2016

    09:19
    Завершилися грудневі вебінари по підготовці до ЗНО від Бахмутського Локального Центру громадянської освіти

    У грудні 2016 р. старшокласники з цільових категорій проекту «Інтеграція через діалог», які будуть складати ЗНО в м. Бахмуті Донецької області, продовжили свою участь у вебінарах, присвячених підготовці з історії України та української мови і літератури.

    Під керівництвом Локального координатора, вчителя історії вищої категорії Суткового Володимира Лукича, учні повторювали матеріал про розвиток українських земель наприкінці XVII – у XVIII ст.

    У свою чергу, Алексєєнко Ангеліна Володимирівна допомагала підліткам згадати наступні теми з української мови:

    • «Словосполучення. Речення».
    • «Будова слова. Словотвір».
    • «Правопис складних слів».
    • «Слова іншомовного походження».
    • «Правопис власних назв. Лапки у власних назвах».

    Заняття ж з української літератури були присвячені таким творам:

    • «Слово про похід Ігорів».
    • «Бджола і шершень», «De libertate» та афоризми Григорія Сковороди.
    • «Маруся» Григорія Квітки-Основ'яненка.

    Останні декілька місяців роботи з одинадцятикласниками у формі лекцій, семінарів, консультацій зі згаданих предметів дозволяють говорити про помітне підвищення якості знань учасників занять, поступове оволодіння ними навчальним матеріалом за курс середньої школи, а головне – вселяють оптимізм щодо можливостей успішного складання ЗНО-2017.

    Водночас, організатори з Бахмутського Локального Центру громадянської освіти закликають старшокласників долучатися до спільної підготовки. Зробити це можна, надіславши заявку Локальному координатору на e-mail, який Ви знайдете на персональній сторінці осередку на нашому сайті.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 26 12.2016

    07:31
    На Донеччині підійшов до завершення грудневий етап роботи Консультаційних Пунктів (ФОТО)

    Протягом грудня 2016 р. у м. Бахмуті Донецької області продовжували працювати Консультаційні Пункти по наданню психологічної допомоги дітям-переселенцям. Розміщені вони були на території місцевих НВК № 11 та ЗОШ № 18, де допомогу школярам з числа ВПО надавали практичні психологи Самбурска Лілія Василівна і Дорошенко Наталія Олексіївна відповідно.

    В рамках своєї діяльності, такі Пункти проводили:

    • діагностику психологічного стану підлітків-переселенців;
    • групові та індивідуальні тренінги, пов'язані зі встановленням контактів;
    • вивчення потреб цільових груп;
    • навчання управлінню реакціями;
    • напрацювання навичок вирішення проблем;
    • формування позитивної активності й мислення;
    • допомогу у самореалізації в нових умовах.

    За свідченням координатора Бахмутського Локального Центру громадянської освіти Суткового Володимира Лукича, цей проект вже приніс свої перші плоди, дозволяючи поступово забезпечити покращення самоконтролю дітей, які постраждали від війни, а також їхньої соціалізації на місцях.

    Робота Консультаційних Пунктів продовжиться також у січні 2017 р. А тому, якщо Ви чи Ваші знайомі зацікавлені в тому, аби скористатися пропозицією наших колег, просимо звернутися до них за вказаними на сторінці організації контактами. 

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 09 11.2016

    22:58
    Випускники Донеччини зможуть відвідувати листопадові курси з підготовки до ЗНО з української мови та літератури

    Бахмутський Локальний Центр громадянської освіти пропонує чергові курси для старшокласників Донеччини на листопад 2016 р. Цього разу мова йтиме про новий етап підготовки до складання ЗНО з української мови і літератури.

    Консультації для старшокласників проводитиме Алексєєнко Ангеліна Володимирівна, яка ознайомить підлітків з наступними темами з української мови:

    • «Лексикологія. Синоніми та антоніми».
    • «Лексичні запозичення з інших мов».
    • «Професійна, діалектна, розмовна лексика».

    При підготовці до української літератури, випускники повторюватимуть:

    • «Енеїду» та «Наталку-Полтавку» Івана Котляревського.
    • «Марусю» Григорія Квітки-Основ'яненка.
    • «Чорну Раду» Пантелеймона Куліша.
    • «Слово про похід Ігорів».

    Самі організатори курсів наголошують на тому, що їхнє основне бажання – посприяти заповненню «лакун», які з різних причин утворилися в знаннях дітей з числа ВПО. Водночас, велика увага приділятиметься структуризації отриманих відомостей, яка й повинна, в підсумку, призвести до здобуття учнями високих результатів. Ті ж підлітки з числа переселенців, які лише дізналися про подібну безкоштовну ініціативу, можуть записатися на курси, скориставшись контактами Локального координатора Суткового Володимира Лукича.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 08 11.2016

    20:58
    У листопаді для бахмутських дітей-переселенців знову запрацює відеолекторій «Герої моїх книг»

    У період з 1 по 30 листопада 2016 р. відбуватиметься черговий цикл відеолекторію з української літератури «Герої моїх книг» у м. Бахмуті Донецької області. Вчительки Жукова-Якубчак Альона Валеріївна та Громова Юлія Олександрівна допомагатимуть дітям 6-х і 7-х класів відповідно, що переселилися з тимчасово окупованих територій, отримати максимально ґрунтовні знання з даного предмета.

    Потреба в ознайомленні підлітків з текстами художніх творів українських письменників і поетів зумовлена бажанням компенсувати прогалини в знаннях, які виникли в результаті об'єктивних і суб'єктивних причин. Організатори програми сподіваються також забезпечити відповідний рівень знань вказаної школярів з української літератури і загальний рівень навчальних компетентностей.

    Програма для учнів 6-х класів стосуватиметься опрацювання наступних творів:

    • «Друкар книжок небачених» Оксани Іваненко.
    • «Говорюща риба» Емми Андієвської.
    • «Історія кота Лапченка…» Івана Багмута
    • «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка.

    У свою чергу, їхні старші колеги вивчатимуть таку літературу:

    • «Гуси – лебеді летять» Михайла Стельмаха.
    • Повість «Климко» Григора Тютюнника.

    Важливо додати, що в процесі занять діти зможуть не лише краще підготуватися до шкільних уроків з літератури, але й по-новому поглянути на останню, оцінивши, в тому числі, і багатство української мови.

    Зрештою, для всіх охочих потрапити на такі курси, надаємо контакти координатора Бахмутського Локального Центру громадянської освіти Суткового Володимира Лукича, який і поділиться детальнішою інформацією щодо запланованих заходів.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 07 11.2016

    22:02
    Для старшокласників м. Бахмута розпочався новий етап підготовки до ЗНО з історії України

    В листопаді 2016 р. триватиме черговий етап підготовки 11-класників Донеччини до складання ЗНО з історії України. Спільно з координатором Локального Центру громадянської освіти у м. Бахмуті Сутковим Володимиром Лукичем випускники проходитимуть наступні теми:

    • «Україна у другій половині XVI ст.».
    • «Українські землі в першій половині XVII ст.».
    • «Національно-визвольна війна під проводом Богдана Хмельницького».
    • «Гетьманщина наприкінці XVII ст.».

    Проведення занять (лекцій, семінарів, консультацій) з історії України має на меті оволодіння старшокласниками навчальним матеріалом за курс середньої школи і загальне підвищення рівня їхніх знань задля успішного виконання завдань тематичного ЗНО.

    Тому, якщо Ви належите до цільових груп Програми «Інтеграція через діалог» і прагнете скористатися наданими нею можливостями, то пропонуємо Вашій увазі персональну сторінку осередку, де Ви зможете уточнити всі важливі організаційні питання.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 05 11.2016

    20:18
    У м. Бахмуті продовжуються психологічні консультації для дітей-переселенців

    Впродовж листопада 2016 р. Бахмутський Локальний Центр громадянської освіти проводитиме подальші психологічні тренінги для учнів місцевих НВК № 11 та ЗОШ № 18. Допомагатимуть дітям у цьому спеціалісти Самбурська Лілія Василівна та Дорошенко Наталія Олексіївна відповідно.

    Психологи орієнтуватимуться на допомогу саме тим підліткам, які переселилися у м. Бахмут Донецької області з тимчасово окупованих територій. Заняття передбачатимуть:

    • вивчення потреб дітей з числа ВПО;
    • діагностику психологічного стану школярів-переселенців;
    • проведення групових та індивідуальних тренінгів, пов'язаних зі встановленням контактів;
    • навчання управлінню реакціями;
    • напрацювання навичок вирішення проблем;
    • формування позитивної активності і мислення;
    • налагодження соціальних контактів.

    Як стверджують організатори, програма триватиме ще не один місяць. А тому, якщо Ви чи Ваші знайомі бажали б скористатися послугами Консультаційних Центрів, то можете попередньо записатися на курси за контактами, вказаними на персональній сторінці осередку.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 03 10.2016

    11:25
    Консультаційний центр з психологічної допомоги дітям-переселенцям працюватиме в жовтні у м. Бахмуті

    У м. Бахмуті Донецької області продовжує свою роботу Консультаційний центр з надання психологічної допомоги для дітей, які постраждали від війни.

    Впродовж жовтня 2016 р. учні місцевої ЗОШ № 18 матимуть змогу відвідувати групові та індивідуальні тренінги, які відбуватимуться тричі на тиждень під керівництвом практичного психолога Дорошенко Наталії Олексіївни.

    Як і раніше, організатори ставлять перед собою наступні цілі:

    • діагностування психологічного стану школярів-переселенців і вивчення їхніх потреб;
    • навчання підлітків управлінню реакціями;
    • напрацювання навичок вирішення проблем;
    • формування позитивної активності і мислення;
    • допомога дітям у встановленні соціальних контактів.

    Всім, хто зацікавлений у відвідуванні таких занять, пропонуємо зв'язатися з координатором Локального Центру громадянської освіти у м. Бахмуті Сутковим Володимиром Лукичем, контактні дані якого Ви знайдете на індивідуальній сторінці організації на сайті.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 30 09.2016

    10:28
    Юні бахмутчани взяли участь у відеолекторіях «Герої моїх книг» (ФОТО)

    Протягом першого місяця осені 2016 р. Бахмутський  Локальний Центр громадянської освіти проводив відеолекторії з української мови та літератури під загальною назвою «Герої моїх книг» для учнів 6-х і 7-х класів, які переселились з тимчасово окупованих територій.

    Завданням викладачів Жукової-Якубчак Альони Валеріївни та Громової Юлії Олександрівни стало ознайомлення підлітків з текстами художніх творів українських письменників і поетів: Тараса Шевченка і Лесі Українки (для школярів 6-х класів), а також Івана Франка та Андрія Чайковського (для 7-х класів), відповідно до діючої навчальної програми.

    Основною ж метою, при цьому, стала компенсація прогалин у знаннях, які виникли в результаті об'єктивних (відсутності необхідної кількості книг, вимушеного переїзду на інше місце проживання тощо) та суб’єктивних причин, з подальшим підвищенням рівня знань.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 30 09.2016

    09:57
    Завершився перший місяць роботи Консультаційних центрів у м. Бахмуті в новому навчальному році

    Впродовж вересня 2016 р. у м. Бахмуті Донецької області функціонували два Консультаційні центри по наданню психологічної допомоги школярам-переселенцям. Учні місцевих ЗОШ № 18 та НВК № 11, які приїхали з окупованих територій, отримали змогу звертатися за допомогою до практичних психологів Дорошенко Наталії Олексіївни та Самбурскої Лілії Василівни відповідно.

    Перед спеціалістами стояли наступні завдання:

    • діагностика психологічного стану дітей з числа ВПО;
    • проведення групових та індивідуальних тренінгів, пов'язаних зі встановленням контактів;
    • вивчення потреб;
    • навчання управлінню реакціями, навичкам вирішення проблем;
    • формування позитивної активності та мислення;
    • допомога у встановленні соціальних контактів.

    Як вказує координатор Локального Центру громадянської освіти у м. Бахмут Сутковий Володимир Лукич, кінцевою метою активістів є створення передумов для відновлення нормального психологічного стану підлітків. Враховуючи ж затребуваність подібних Консультаційних центрів на теренах України, їхня робота продовжуватиметься і в майбутньому.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 29 09.2016

    10:51
    Бахмутський Локальний Центр громадянської освіти підбив перші підсумки вебінарів для старшокласників

    Підійшов до завершення перший етап вебінарів з історії України та української мови і літератури для старшокласників-переселенців із загальноосвітніх шкіл м. Бахмута Донецької області. Впродовж останнього місяця підлітки мали змогу відвідувати лекції, семінари й консультації вчителів історії Суткового Володимира Лукича та української мови і літератури Алєксєєнко Ангеліни Володимирівни.

    Метою таких занять стало заповнення «лакун» у знаннях випускників навчальних закладів, з поступовим оволодінням навчальним матеріалом за весь курс середньої школи.

    У підсумку, як сподіваються представники Програми «Інтеграція через діалог», вдасться забезпечити хороший рівень розуміння випускниками даних предметів, з успішним складанням ними ЗНО у найближчому майбутньому.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 06 09.2016

    23:07
    Старшокласники Донеччини отримають можливість готуватися до ЗНО з допомогою вебінарів

    Діти, що постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму відзначаються особливими потребами при підготовці до вступної кампанії 2017 р. Ось чому Бахмутський Локальний Центр громадянської освіти вже з вересня 2016 р. запускає вебінари з історії України, а також української мови та літератури для старшокласників міста й околиць. На них викладачі Сутковий Володимир Лукич і Алексєєнко Ангеліна Володимирівна допомагатимуть підліткам згадати пройдений в попередніх класах матеріал, заповнивши можливі «лакуни» у їхніх знаннях, а головне – структурувати дану інформацію, для успішного її використання при написанні ЗНО.

    Спеціалісти зазначають, що підготовка відбуватиметься протягом всього навчального року, супроводжуючись активною роботою із джерелами, ілюстраціями та самими тестовими завданнями. А тому, всі випускники з числа ВПО у м. Бахмуті, які бажали б долучитися до подібних безкоштовних занять, можуть сміливо звертатися до місцевого представництва Програми «Інтеграція через діалог».

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 06 09.2016

    22:22
    Відеолекторій «Герої моїх книг» запрацює для юних бахмутчан

    У вересні 2016 р. учні 6-х та 7-х класів загальноосвітніх шкіл м. Бахмута отримають змогу відвідувати відеолекторії з української мови та літератури «Герої моїх книг». На цих заняттях, які проводитимуть вчителі Жукова-Якубчак Альона Валеріївна і Громова Юлія Олександрівна відповідно, діти як повторюватимуть шкільний матеріал, так і дізнаватимуться маловідомі факти з творчості Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка та Андрія Чайковського

    Потреба в такому ознайомленні учнів зумовлена необхідністю компенсувати прогалини в їхніх знаннях, що виникли в результаті об’єктивних обставин. Серед таких, наприклад, відчутний брак фахової літератури, вимушений переїзд в інше місце проживання тощо. Не на останньому місці стоїть також бажання педагогів зацікавити юнаків і дівчат творами українських класиків та виховати у них повагу до рідної літератури.

    Ті батьки, які хотіли б скористатися подібним шансом для своїх дітей, можуть звернутися напряму до координатора Бахмутського Локального Центру громадянської освіти Суткового Володимира Лукича за додатковою інформацією.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 05 09.2016

    18:35
    Для дітей-переселенців у м. Бахмуті відкриються Консультаційні центри

    З вересня 2016 р. Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмуті запускає новий проект – Консультаційні пункти по наданню психологічної допомоги школярам-переселенцям. Працюватимуть такі організації на базі одразу двох місцевих шкіл – Навчально-виховного комплексу № 11 та загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 18.

    Як розповів автор ідеї, Локальний координатор Сутковий Володимир Лукичробота осередків включатиме у себе проведення групових та індивідуальних тренінгів, присвячених встановленню контактів, вивченню потреб, навчанню управлінню реакціями, напрацюванню навичок вирішування проблем, формуванню позитивної активності, мислення та встановленню соціальних зв'язків.

    Співпрацюватимуть з учням обох навчальних закладів, які приїхали з тимчасово окупованих територій, практичні психологи Самбурська Лілія Василівна та Дорошенко Наталія Олексіївна. Найважливішим же є те, що дані спеціалісти планують не просто допомогти підліткам подолати психологічні проблеми, але й адаптуватися до нового для себе середовища.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 23 05.2016

    20:13
    Бахмутчани побували на Тернопільщині в рамках поглиблення партнерства між Сходом та Заходом України (ФОТО)

    Дружні зв’язки між Навчально-виховним комплексом № 11 м. Бахмута, що на Донеччині, та Правничим ліцеєм № 2 м. Тернополя встановилися давно. Учні цих начальних закладів приймали участь у форумах, які організовувалися в обох зазначених містах. У цьому році колективи навчальних закладів вирішили розширити співробітництво, підписавши угоду про співпрацю. В середині травня до м. Тернополя відправилася делегація НВК №11 в складі двох вчителів, п'яти учнів та двох батьків. Їх радо зустріли на Тернопільщині. Були організовані зустрічі з учнівсько-педагогічним колективом, в Обласному департаменті юстиції, на юридичному факультеті Тернопільського національного економічного університету. Насиченою видалась також культурна програма: бахмутчани відвідали Почаївську лаврумонастир Св. Анни«Криївку». Були намічені заходи по розширенню співпраці, спрямовані на інтеграцію Сходу і Заходу України, розуміння необхідності єднання нашої країни. Ця поїздка знайшла підтримку Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба».

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут
  • 18 03.2016

    10:04
    У м. Бахмуті запрацювали Консультаційні центри для випускників, що перебувають на територіях, підконтрольних бойовикам

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут Донецької області в особі керівника Суткового Володимира запустив з 1 березня 2016 р. роботу Консультаційних центрів для випускників шкіл з тимчасово окупованих територій, які бажали б дистанційно підготуватися до складання ЗНО. Прекрасно розуміючи специфіку поставленого завдання, координатор залучив до проекту інших досвідчених педагогів: історика Чухлєбову Олену, філологів Тимошенко ОленуЖовту Анну, а також математика Шепель Наталю. До 31 березня 2016 р. діти отримають детальні навчальні плани, методичні рекомендації та супутню допомогу, мета якої полягає у забезпеченні школярів навіть в умовах війни правом на якісне навчання і потенційний вступ у будь-який ВНЗ України.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бахмут