Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Учні з м. Бахмут і м. Біла Церква провели спільну Skype-конференцію «Герої Крут – борці за українську державність» (ФОТО)

Повернутися назад

27 січня 2017 р. координатори Локальних Центрів громадянської освіти у м. Бахмуті та м. Біла Церква, Сутковий Володимир Лукич і Богінська Лариса Петрівна відповідно, провели спільну Skype-конференцію, приурочену до річниці бою під Крутами.

В обговоренні на тему «Герої Крут – борці за українську державність» брали участь старшокласники Бахмутського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-III ступенів № 11 - багатопрофільний ліцей» і Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15, серед яких були присутні також представники цільових груп Програми «Інтеграція через діалог».

Перед початком віртуальної зустрічі, вчителі звернулися до учнів, охарактеризувавши процеси, які передували битві 29 січня 1918 р.: утворення Української Народної Республіки (ІІІ Універсал Української Центральної Ради від 20 листопада 1917 р.) та проголошення її повної незалежності від Росії (ІV Універсал Центральної Ради України від 22 січня 1918 р.).

Після цього представники Донеччини і Київщини поділилися своїми міркуваннями з наступних питань:

  1. Бій під Крутами. Чого в тій трагічній події було більше: героїзму чи державної зради?
  2. Чому Центральна Рада розпустила війська?
  3. Чому на північний кордон до станції Бахмач на допомогу Українському гарнізону відправилася тільки Перша сотня новоствореного Студентського куреня (130 осіб) з м. Києва?
  4. Яку роль відіграв сотник Гончаренко Аверкій Матвійович у цій битві?

Як резюмують самі організатори, конференція виявилась дуже насиченою, характеризуючись великою активністю школярів. Водночас, дітям і дорослим було по-справжньому цікаво почути думки одне одного щодо подібних дражливих питань і виробити спільний погляд на них. Експеримент, на думку наших колег, виявився успішним, а тому, найближчим часом подібні заходи стануть більш звичними в роботі наших осередків.

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.