Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

У м. Бахмутському НВК № 11 відбулася презентація арт-виставки «Те, про що важко сказати...» (ФОТО)

Повернутися назад

Впродовж серпня 2017 р. у м. Бахмуті Донецької області, силами місцевого Локального Центру громадянської освіти, відбувалася демонстрація фотовиставки «Те, про що важко сказати...». Нагадаємо, що авторами арт-проекту ще 15-19 серпня 2016 р. виступили представники Молодіжної команди Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог»

Саме тому напередодні нового навчального року Локальний координатор Сутковий Володимир Лукич провів інтерактивне заняття для старшокласників та педагогів Бахмутського НВК № 11, де гості отримали змогу не лише краще ознайомитись із вже доволі відомою на теренах України виставкою, але й порушити тему захисту прав дітей, яких зачепила війна.

Особливістю світлин є те, що шляхом віддзеркалення на чорно-білих фотографіях зображені проблеми, які переслідують переселенців з окупованих територій: страх, труднощі з пошуком себе, нових друзів чи місця у світі, що змінився, а особливо часто – стереотипи, які незмінно супроводжують «інших».

Головною ж ідеєю виставки стало розкривання перелічених проблем «зсередини» і, як наслідок, мотивування підлітків до толерантного ставлення до тих, хто опинився в складних життєвих ситуаціях, роздумів над цінністю життя і важливістю, здавалося б, простого спілкування.

Учитель пропонував старшокласникам вибрати роботу, яка вразила їх найбільше, а також висловити свої припущення щодо змісту зображеного. Учні, розглядаючи фотографії, зупинялися на тих, які западали в душу, намагаючись розшифрувати в їхньому подвійному змісті реальні події. Характерним є те, що лише частина присутніх безпомилково з'ясовувала підтекст світлин, що вкотре доводить, наскільки часто суспільство просто не помічає ситуацій, коли калічить власною байдужістю людські долі.

Справжнім бонусом для присутніх стало перебування на заході співатора згаданих робіт, активної учасниці Молодіжної команди проекту Валерії Ритової. Дівчина поділилася з однолітками мотивами організаторів, передісторією кожного сюжету, а також розповіла про життя «за лаштунками» творчого процесу. 

Завершилась презентація фінальною дискусією, під час якої присутні отримали змогу висловити свою думку щодо актуальності порушених проблем. Більшість гостей зауважили, що за останні роки кількість конфліктних ситуацій між місцевими жителями та переселенцями суттєво зменшилась, проте говорити про повне вирішення причин таких суперечностей ще надто рано. І це та сфера, над якою варто особливо активно працювати соціуму. Згаданий же арт-проект – прекрасний приклад ефективної просвітницької роботи, яка, без перебільшення, і сприятиме створенню нового, громадянського суспільства в Україні.

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.