13 січня 2017 р. представники Білоцерківського Локального Центру громадянської освіти провели для дітей з числа цільових груп проекту «Інтеграція через діалог», які є користувачами книгозбірні при БЗШ № 15, тематичний День бібліографії «Євген Чернецький – історик, краєзнавець, науковець», з нагоди 45-річчя від Дня народження діяча.
Євген Анатолійович – надія і гордість наукових кіл не тільки на теренах Київщини. Його ім’я відоме далеко за межами України. Архіви Білорусі, Естонії, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Росії та Фінляндії, не кажучи вже про саме м. Біла Церква, – постійне місце його досліджень і пошуків. Кропітка і наполеглива праця науковця увінчана понад 500 статтями та книгами. Значна редакторська робота, плідна діяльність укладачем і упорядником також дає свої результати.
Євген Чернецький – лауреат білоцерківської міської молодіжної літературно-мистецької премії ім. М. С. Вінграновського, білоцерківської міської літературно-мистецької премії ім. І. С. Нечуя-Левицького. Він також нагороджений премією «Вірдена» (за найкращі публікації на генеалогічну тематику в 2006 р.), «Відзнакою міського голови», медаллю «За внесок у розвиток генеалогії та інших спеціальних історичних дисциплін» 2-го ступеня.
Книга Євгена Чернецького й Анатолія Бондаря «Українське село. Родовідна книга Красного і Затиші на Білоцерківщині» здобула персональну відзнаку голови журі 18-го Форуму видавців у Львові Мар'яна Лозинського та завдяки цьому увійшла до двадцяти найкращих українських видань 2011 р. У 2013 р. громадською організацією "Zrzeszenie szlachty herby Sas" (Польща) нагороджений медаллю "Zasłużony dla herbu Sas".
Цю та іншу інформацію читачі довідалися, гортаючи сторінки бібліографічного покажчика «Євген Чернецький – історик, краєзнавець, науковець», презентацію якого здійснили бібліотекарі.
Пізнавальною і корисною для юнацтва стала групова консультація «Чи цікаво знати, де, що і як шукати», яку фахово провела провідний бібліотекар Наталія Добровольська. Учні за допомогою краєзнавчого каталогу шукали інформацію на свої запити.
Провідний бібліотекар Тетяна Драбинко детально провела юних книголюбів мережею Інтернет-Знайки «Знаю, вмію і вас навчу». У свою ж чергу, бібліотекар Юлія Сидоренко ознайомила учнів з виданням «Цікаві події в геральдиці міста», присвяченим прийняттю герба та прапора міста.
Усіх присутніх зацікавила виставка-перегляд «Обличчя на обкладинці», де були представлені книги Євгена Чернецького, які є у фонді бібліотеки.
Для юних читачів приємною несподіванкою став новий екскурсійний маршрут по довідковому апарату книги Євгена Черновецького «Історія Білої Церкви». Це видання популярно розповідає про історію міста, яка наближається до тисячолітнього ювілею та є одним із символів Київщини. Читачі познайомилися з рідним краєм, над яким гордо височіли вежі Білоцерківського замку, який захищала білоцерківська шляхта та козацтво, яким милувалися письменники і митці.
Всі ці речі допомогли школярам з числа ВПО не лише збагатити свої знання з історії і літератури, але й по-новому поглянути на минуле міста, в якому вони зараз перебувають, краще зрозуміти менталітет його мешканців, а як наслідок – більш успішно інтегруватися у місцеве середовище.
Коментарі