Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква

Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради,

Міський центр соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді,

Білоцерківська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 15

Адреса: м. Біла Церква Київської області, вул. Польова, 70.
Тел.: +38 (097) 532-24-85.
E-mail: larabog2010@ukr.net.
Особливості діяльності: Активно проводиться робота Локальним Центром громадянської освіти у м. Біла Церква. З березня по червень 2016 р. було організовано заходи з освітньої та інтеграційної підтримки підлітків-переселенців та дітей військовослужбовців АТО. В освітній сфері було проведено низку занять з англійської та української мов, історії України, математики, інформатики й інформаційних технологій. Також діти отримали можливість взяти участь у серії тренінгів громадянсько-освітнього характеру, творчих майстер-класах, заняттях з образотворчого мистецтва. На канікулах для школярів було організовано пришкільний табір денного перебування, що спрямований на інтеграцію, розвиток комунікативних і лідерських навичок, розкриття творчого потенціалу учасників.

Назаренко Вероніка Володимирівна
Дата народження:15.10.2006
E-mail:Приховано
Телефон:+380991479457
Коротко про себе:

Люблю подорожувати

Короваєва Богдана Миколаївна
Дата народження:02.06.1973
E-mail:Приховано
Телефон:+38 (073) 037-47-73, +38 (066) 199-40-88
Розташування:м. Чернігів, проспект Перемоги, 45/86
Коротко про себе:

Люблю рукоділля, а саме: вишивку бісером, виготовлення ляльок-мотанок. Наразі вивчаю веб-програмування. Здобула вищу освіту у Чернігівському державному педагогічному інституті (1992-1997). Вчитель хімії та біології.

Розгорнути повний список

Новини Локального Центру

  • 18 02.2018

    09:49
    Два місяці непростої правди: у м. Біла Церква поділилися враженнями від арт-проекту «Те, про що важко сказати…» (ФОТО)

    Одним із найбільш показових проектів, реалізованих в межах Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», стала арт-виставка «Те, про що важко сказати…», котра вже другий рік поспіль мандрує Україною. Як відомо нашим постійним читачам, ідея була реалізована членами Молодіжної команди проекту ще під час Другої (Літньої) Молодіжної Академії у серпні 2016 р.

    Світлини розповідають про стереотипи й упередження, з якими зіштовхуються вихідці зі Сходу України. А сам факт прискіпливої уваги громадськості до зазначеної тематики зайвий раз засвідчує її незмінну актуальність. Сталося так і в м. Біла Церква, куди фотографії прибули вже вдруге. Як зауважує очільниця місцевого Локального Центру громадянської освіти Богінська Лариса Петрівна, урочисте відкриття виставки відбулося 4 грудня 2017 р. на території Білоцерківського навчально-виховного об'єднання «ЗОШ № 15-ДЮСОК». Першими ознайомилися з арт-проектом старости класів, які потрапили на його презентацію після третього уроку.

    Заступники директорів шкіл міста були запрошені на презентацію у вівторок, 8 грудня 2017 р., після чого світлини стали загальнодоступними для гостей навчального закладу. Цікаво, що серед останніх опинилися не лише школярі та працівники шкіл, але й небайдужі містяни, для яких ідеї авторів виявилися особливо близькими.

    Пробули фотографії на Київщині понад два місяці, до 18 лютого 2018 р., після чого продовжили свою просвітницьку мандрівку регіонами. За згаданий період їх побачили сотні відвідувачів. І якщо бодай частина з них після цього по-справжньому замислиться над проблематикою, порушеною юними авторами, то основне своє завдання – згуртування українського суспільства – наш арт-проект точно виконав.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 07 12.2017

    17:38
    У м. Біла Церква відбулася презентація виставки «Те, про що важко сказати...» (ФОТО)

    Про те, що важко сказати словами, іноді здатні розповісти світлини. І не просто розповісти, а спонукати співпереживати, поглянути на оточуючих «іншими очима», допомогти зрозуміти їхні думки і вчинки. Саме таку мету переслідували організатори арт-виставки «Те, про що важко сказати...», яка перебувала впродовж 4-6 грудня 2017 р. на території Білоцерківського навчально-виховного об'єднання  «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 – дитячо-юнацький спортивно-оздоровчий клуб», де наразі функціонує Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква Київської області

    В основі виставки – зворушливі світлини фотографа Христини Музичук та представників Молодіжної команди проекту «Інтеграція через діалог»переселенців і дітей воїнів АТО. У своїх роботах вони показали власне бачення хибних стереотипів, з якими їм доводилося зустрічатися в нових життєвих умовах. «Ми практично позбавлені можливості бути сприйнятими без «викривлення образу» з боку нового середовища чи «старих знайомих»...», – саме цей посил прагнули передати підлітки у своїх фотороботах.   

    Протягом трьох днів експозицію переглянули як учні, так і педагоги школи. Як наголошує Локальний координатор Богінська Лариса Петрівна, ці світлини – черговий місток до розуміння дітей, що постраждали від війни, їхніх переживань, вчинків і сподівань.

    Арт-виставка «Те, про що важко сказати...» вже майже півтора роки, з вересня 2016 р., мандрує навчальними закладами різних регіонів України, в межах Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», де з нею встигли ознайомитися тисячі глядачів. І, хочеться, вірити, що наш проект справді дозволить дітям і дорослим задуматися над кількістю стереотипів, котрі переслідують ВПО, а також частими проявами упередженого ставлення, щоб, врешті-решт, стати кращими і перетворитися на дійсно «зрілу», об'єднану націю.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 13 09.2017

    22:22
    У м. Біла Церква відбулося святкування Дня краєзнавства із залученням учасників проекту «Інтеграція через діалог» (ФОТО)

    13 вересня 2017 р. у бібліотеці БНВО «ЗОШ № 15 – ДЮСОК» відбувся День краєзнавства «Біла Церква літературна: ювілеї та ювіляри».

    Широкому загалу відвідувачів книгозбірні, серед яких були також діти-переселенці і підлітки, батьки яких перебувають в АТО, представниками Локального Центру громадянської освіти у м. Біла Церква була представлена книжкова виставка та коментований перегляд літератури «Марафон літературних ювілеїв».

    Для юнацької аудиторії відбулася презентація нової збірки оповідань Таїни Братченко «Прозріння». «Їхня тематика пов'язана з історичними подіями сучасності: Помаранчевої революції, революції Гідності і початком війни, яку підступно почала проти нас Росія», – так сказала про історію написання твору його авторка, яка сама була їхнім свідком або учасником.

    Водночас, наші колеги зробили викладку творів Віктора Євтушенка «Багато слів, паперу мало!». Відвідувачі бібліотеки навчального закладу мали змогу не тільки її переглянути, але й отримати у подарунок один із афоризмів письменника-ювіляра.

    Для наймолодших читачів, учнів 2-3 класів «ЗОШ № 15 – ДЮСОК», пройшли публічні читання казки Ніни Опанасенко «Що болить тобі, мій колосочку?». Малеча з ГПД під керівництвом вчителя Ірини Атанасової із задоволенням прослухала поетичну вервечку творів Андрія Гудими «Настусині клопоти», Петра Розвозчика «Ластівчине зілля», Ніни Опанасенко «Бігли білочки з ялинки».

    Як підсумовує Локальний координатор Богінська Лариса Петрівна, День краєзнавства пройшов цього року по-справжньому змістовно, весело і креативно, надаючи змогу дітям, які постраждали від війни, не просто впоратись зі стресами з допомогою Слова, але й дійсно по-новому поглянути на літературну спадщину регіону.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 13 06.2017

    21:17
    Наші колеги з м. Біла Церква поділилися тим, як розважають учасників пришкільного літнього табору з Попаснянщини (ФОТО)

    Ось вже другий тиждень, як при БНВО «ЗОШ № 15-ДЮСОК», на базі якого діє Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква Київської області, функціонує пришкільний літній табір «Світанок». Серед його учасників – представники цільових груп Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог»

    Особливо приємно відзначити те, що почесними гостями табору стали діти з прифронтової зони – навчальних закладів Попаснянського району Луганської області. Локальний координатор Богінська Лариса Петрівна приділяє постійну увагу згаданим підліткам, намагаючись подарувати їм якомога повніші враження про красу Центральної України.

    Так, 11 червня 2017 р. для згаданих учнів було організовано незабутню екскурсійну поїздку до ландшафтного парку с. Буки Сквирського району Київської області. Вже наступного дня діти отримали змогу познайомитися з мешканцями біопарку «Золотий фазан» (с. Вишківське Ставищенського району Київської області).

    Найбільше ж вразила підлітків поїздка 13 червня 2017 р. до одного з найбільш успішних і сучасних фармацевтичних підприємств України – «Біофарма». Працівники комплексу з радістю погодилися провести цікаве дозвілля для гостей із Луганщини

    Під час екскурсії школярі отримали змогу детально ознайомитися з виробництвом стерильних лікарських засобів у скляних і пластикових флаконах, ампулах і шприцах, а також із технологією виготовлення м'яких лікарських форм.

    Усі учасники екскурсії отримали багато цікавої інформації з природничих наук, а в хімічній лабораторії заводу для екскурсантів були проведені інтерактивні наукові досліди. По закінченню мандрівки, працівники «Біофарми» подарували дітям сувеніри і пригостили смачним морозивом. 

    За словами організаторів та самих учасників, кожна зі згаданих екскурсій справила на них по-справжньому незабутні враження, адже продемонструвала не лише красу регіону, але й те, яких успіхів у певній сфері можуть досягнути люди, котрі по-справжньому люблять те, чим займаються. 

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 09 06.2017

    23:20
    Наші партнери з м. Біла Церква долучилися до організації відпочинку у літньому таборі для дітей з Попаснянського району (ФОТО)

    6 червня 2017 р., на запрошення Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, на відпочинок у пришкільний табір для лідерів учнівського самоврядування «Успішний крок» приїхали 19 школярів Попаснянського району Луганської області.

    За 18 днів перебування в таборі, діти з м. Попасної матимуть змогу безкоштовно відвідати Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. П. Саксаганського, кінотеатр ім. Довженка, дендропарк «Олександрія», а також побувати на екскурсіях м. Біла Церква та видатними місцями Київщини.

    Безпосередніми співорганізаторами подібного відпочинку виступили наші колеги з Білоцерківського Локального Центру громадянської освіти. Його очільниця Богінська Лариса Петрівна переконана, що перебування на білоцерківській землі залишить у гостей незабутні враження, а час, проведений у таборі, стане для кожного учасника тим прекрасним періодом, на який щороку з нетерпінням і надіями чекають підлітки. Водночас, наші партнери висловлюють сподівання, що діти, познайомившись ближче, привезуть у свої домівки дух єднання та дружби, подарований білоцерківчанами, і допоможуть дорослим зрозуміти, що Україна – по-справжньому прекрасна у своїй різноманітності, єдина та неподільна держава.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 06 06.2017

    23:46
    У м. Біла Церква відкрився пришкільний літній табір «Світанок», гостями якого стали також учасники нашого проекту (ФОТО)

    6 червня 2017 р. на базі БНВО «ЗОШ №15-ДЮСОК», яким опікується Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква, відбулось урочисте відкриття літнього пришкільного табору «Світанок».

    Безпосередніми учасниками табору стали не лише вихованці згаданого навчального закладу, але й представники цільових категорій Програми «Інтеграція через діалог»: діти переселенців, воїнів АТО, а також юні мешканці прифронтових населених пунктів Донецької й Луганської областей.

    На урочистостях були присутні: заступниця міського голови Настіна Ольга Іванівна, начальник Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Петрик Юрій Федорович, завідуюча сектором виховної роботи та позашкільної освіти Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Щербань Лариса Олексіївна. Ведучою на церемонії відкриття стала Локальний координатор Богінська Лариса Петрівна.

    Завершились урочистості конкурсом малюнку на асфальті «Щасливе дитинство» серед представників щойно сформованих загонів. Ближче до вечора діти відправилися на перегляд мультфільму в кіноклубі «Мадагаскар».

    Вітаємо наших колег із початком діяльності пришкільного літнього табору та щиро зичимо їм сил і натхнення для виконання своєї нелегкої, проте, безумовно, благородної місії.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 18 05.2017

    20:26
    У м. Біла Церква відбулось знайомство дітей-учасників Програми з історією української вишиванки (ФОТО)

    18 травня 2017 р. до бібліотеки БНВО «ЗОШ № 15-ДЮСОК», на базі якої функціонує Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква Київської області, на етногодину «Моя сорочка вишивана» завітали учні 5 класів з числа дітей-переселенців. Захід було приурочено до Міжнародного дня вишиванки, який святкується кожного третього четверга травня.

    Наші колеги розповіли учням, звідки прийшла традиція вишивати сорочку, а також про те, яке оберегове значення вона має. Сакральна геометрія, захована у скарбах бабусиних скринь, є не просто колами, ромбами, гілками, а фігурами, що створювались століття тому як унікальні символи, коли наші предки володіли магічним зв'язком зі світом природи.

    Діти читали вірші про вишиванку таких авторів, як Леся Вознюк, Вадим Крищенко, Анатолій Черняхівський. Співали народні пісні. Наприкінці зустрічі школярі переглянули відео «Мамина сорочка».

    За свідченням Локального координатора Богінської Лариси Петрівни, основна мета заходу – збереження українських цінностей. За останні декілька років популярність вишиванок значно зросла, а самі вони є символом краси, міцного здоров'я, щасливої долі, а що не менш важливо – своєрідним українським культурним кодом, знання про який і роблять нас гідними представниками свого народу.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 15 05.2017

    18:35
    Представники «Інтеграції через діалог» долучилися до Четвертого глобального тижня безпеки дорожнього руху (ФОТО)

    Впродовж 8-14 травня 2017 р. Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква став учасником Четвертого глобального тижня безпеки дорожнього руху, який пройшов на території БНВО «ЗОШ №15-ДЮСОК».

    У вказаний період учнів школи (серед яких – чимало учасників Програми «Інтеграція через діалог») консультували стосовно правил безпечного поводження на вулиці. Всього відбулося три масштабні заходи:

    1. Виїзне заняття «Безпека на дорозі», яке провели працівники Служби цивільного захисту для учнів 1-6 класів.
    2. Конкурс малюнку на асфальті та шкільний конкурс малюнків «Я – учасник дорожнього руху» для учнів 1-4 класів.
    3. Виховні години для учнів 7-11 класів «Україна – за безпеку дорожнього руху».

    Як стверджують наші партнери, діти із захватом сприйняли можливість відчути себе у ролі справжніх рятувальників. Великим ентузіазмом відзначалася також їхня участь у творчих конкурсах. В результаті, учні зуміли не лише відпочити, але й у максимально творчій формі дізнатися про речі, які дійсно спроможні зберегти їм життя і здоров'я на вулиці.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 10 05.2017

    19:09
    Білоцерківчани активно долучилися до відбіркового етапу флешмобу «Діалоги з друзями» (ФОТО)

    Представники Локального Центру громадянської освіти у м. Біла Церква стали активними учасниками флешмобу «Діалоги з друзями», проголошеного в рамках Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», у партнерстві з громадською організацією «Новий Донбас».

    Новий проект має на меті допомогу дітям, котрі стали жертвами війни, знайти спільну мову з їхніми однолітками з різних регіонів України. Планується також налагодження контакту з дітьми з тимчасово окупованих територій нашої держави, де соціальні ролики стають чи не єдиною можливою формою публічного діалогу.

    Як наслідок, у БНВО «ЗОШ №15-ДЮСОК», на базі якого здійснює свою діяльність Локальний координатор Богінська Лариса Петрівна, закипіла робота по створенню відеороликів для відбіркового етапу флешмобу. Почувши про акцію, учні 7 та 11 класів Артем, Альона та Юлія вирішили долучитися до неї, поділившись своїми історіями. Зі всією палітрою емоцій діти розповідали про своє минуле та нових друзів. Особливо вразила історія Альони, присвячена випадку, коли її нова подруга буквально врятувала дівчину-переселенку від суїциду.

    Ми щиро сподіваємося, що «Діалоги з друзями» дозволять молоді з тимчасово окупованих територій відчути єдність зі своїми однолітками з усієї України. Якими ж будуть перші результати конкурсу, покаже зустріч учасників флешмобу на Сьомій Молодіжній Академії, яка відбудеться у Київському міському будинку учителя вже 31 травня – 1 червня 2017 р.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 08 05.2017

    19:34
    Наші білоцерківські партнери організували літературну акцію для дітей, присвячену подіям Другої світової війни (ФОТО)

    «Читаємо дітям про війну» – таку назву має акція Білоцерківського Локального Центру громадянської освіти, присвячена 72-ій річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Стартував захід у книгозбірні БНВО «ЗОШ № 15 – ДЮСОК» 3 травня 2017 р.

    Представники осередку підготували для учасників Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», найкращі оповідання, уривки з прозових та поетичних творів українських письменників, присвячені цим трагічним подіям. Серед авторів – справжні майстри слова: Юрій Збанацький, Юрій Яновський, Кузьма Гриб, Дмитро Ткач, Лариса Письменна, Григір Тютюнник, Борис Комар, Анатолій Давидов, Григорій Кирилюк, Павло Ковальов, а також письменники з Білоцерківщини Андрій Гудима й Анатолій Гай.

    Бібліотекарі Ксенія Гнуда та Юлія Сидоренко доступно розповіли маленьким читачам про мужність і героїзм представників українського народу, які вистояли у протиборстві двох тоталітарних режимів, захищаючи рідний край у страшній війні 1939-1945 рр.

    Патріотизму не вчать, його виховують: у сім'ї, школі, бібліотеці. Саме тому Локальний координатор Богінська Лариса Петрівна і вирішила приділити особливу увагу патріотичному вихованню, щоб юне покоління знало історичну ціну сьогоднішнього дня.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 05 05.2017

    22:08
    Юні учасники проекту з м. Біла Церква долучилися до відзначення Дня пам'яті і примирення (ФОТО)

    5 травня 2017 р. представники Білоцерківського Локального Центру громадянської освіти організували на території БНВО «ЗОШ №15-ДЮСОК» літературно-музичну композицію «Хай буде мир, хай більше не горить у пеклі війн твоє життя, людино!», приурочену до 72-ї річниці завершення німецько-радянської війни.

    Напередодні Дня пам'яті та примирення, лідери учнівського самоврядування запросили в гості ветеранів мікрорайону Залізничне Селище. Важливо відзначити, що у концерті взяли безпосередню участь також діти, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму. Тому питання трагедії війни стало для них особливо дражливою темою.

    «Україно! За Твій мир і спокій полягли мільйони. Війні не бути. Нехай панує мир! І ми про це подбаємо», – такими стали підсумкові слова учнів, котрі виступали на сцені. Окремо вони висловили слова вдячності всім тим, хто боровся за щасливе майбутнє для власного народу і Батьківщини.

    У свою чергу, від імені Всеукраїнської Асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба», хочемо подякувати нашим колегам з м. Біла Церква за приділення уваги патріотичному вихованню молоді і нагадуванню школярам про те, наскільки високу ціну сплатив український народ за жадобу до влади й територій серед очільників тогочасних тоталітарних держав. Тому й залишається таким актуальним гасло цих травневих днів: «Ніколи знову!». І сподіваємося, що людство зробить висновки з трагедій свого нещодавнього минулого.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 18 04.2017

    23:37
    Представниці Програми «Інтеграція через діалог» долучилися до конкурсу «Поезія... – безсмертний дотик до душі» (ФОТО)

    Не так давно, 19 березня 2017 р., вся Україна віншувала з Днем народження по-справжньому молоду душею і талановиту поетесу Ліну Костенко. Її творчість відзначена низкою літературних премій. З перших публікацій ця жінка привертає до себе увагу шанувальників надзвичайною лірикою та активною громадянською позицією. Вона завжди знаходить влучне і правдиве слово про свій народ, рідну мову, любов, гідність, сумління...

    18 квітня 2017 р. в Центральній бібліотеці м. Біла Церква Київської області, за безпосередньої підтримки наших партнерів, відбувся Міський конкурс читців-декламаторів на краще виконання творів Ліни Костенко «Поезія... – безсмертний дотик до душі».

    Білоцерківський Локальний Центр громадянської освіти був гідно представлений ученицею 7-В класу БНВО «ЗОШ №15 – ДЮСОК» Вікторією Діхтяренко та представницею 9-Б класу БВЗШ № 1 Анастасією Шваєю.

    За словами Локального координатора Богінської Лариси Петрівни, Анастасія була нагороджена грамотою Білоцерківської ЦБС та книгами, а Вікторія отримала від організаторів конкурсу подяку.

    Вітаємо наших учасниць з дебютом, бажаємо їм невичерпної любові до поезії й художнього слова, а головне – все нових перемог!

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 14 04.2017

    17:34
    Учасники Локальних Центрів м. Біла Церква і м. Бахмута провели чергову Skype-конференцію (ФОТО)

    14 квітня 2017 р. учасники Білоцерківського та Бахмутського Локальних Центрів громадянської освіти провели спільну Skype-конференцію. Метою віртуальної зустрічі стало налагодження комунікації між старшокласниками Київщини і Донеччини.

    Локальні координатори Богінська Лариса Петрівна та Сутковий Володимир Лукич, як і їхні вихованці з числа дітей переселенців і воїнів АТО, привітали одне одного зі світлим святом Великодня. Водночас, школярі БЗШ № 15 запросили своїх однолітків відвідати м. Білу Церкву у травні 2017 р.

    Як стверджують організатори, подібна комунікація стає все актуальнішою у наш час, адже тільки шляхом знайомства й обміну думками підлітки і дорослі з різних регіонів України зможуть переконатися, наскільки багато спільного між ними. Це і є найефективнішим способом доведення на практиці, що наш народ – справді єдиний у своїх світоглядних позиціях і прагненні до кращого майбутнього.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 12 04.2017

    19:33
    На Київщині відбулася акція «Великодній кошик воїнам АТО», до якої долучилися й учасники проекту (ФОТО)

    12 квітня 2017 р. Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква Київської області став співорганізатором волонтерської акції «Великодній кошик воїнам АТО». Наші колеги організували пункт збору подарунків для українських захисників на базі БЗШ № 15.

    До акції долучилися як учні школи та небайдужі білоцерків'яни, так і юні учасники Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог»

    Діти і дорослі вирішили відправити на лінію зіткнення солодощі, пасочки, крашанки, а що найголовніше для самих бійців – листи вдячності від школярів та листівки із побажаннями миру і щасливого повернення додому. 

    Таким чином, Локальний координатор Богінська Лариса Петрівна і її вихованці зайвий раз довели, що є по-справжньому активними і свідомими громадянами, котрі власним прикладом демонструють, що робити добро під силу кожному з нас. Варто лише захотіти.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 10 04.2017

    23:52
    Учасники проекту з м. Біла Церква долучилися до святкування Всесвітнього дня здоров'я (ФОТО)

    7 квітня 2017 р. наші колеги з Локального Центру громадянської освіти у м. Біла Церква Київської області вирішили по-особливому відзначити Всесвітній день здоров'я. Це свято стало традиційним на наших теренах у минулому столітті. Його автори мали на меті підкреслити таким чином важливість здоров'я у житті кожної людини.

    Саме тому у згаданий день до учнів 5-х класів БНВО «ЗОШ № 15 ДЮСОК», значна частина яких належить до цільових груп проекту «Інтеграція через діалог», завітали співробітники білоцерківського осередку. Діти та дорослі стали учасниками дискусійної платформи під назвою «Здоров'я це ранок зі свіжим повітрям».

    Гості розповіли школярам, яку велику роль у зміцненні дитячого організму відіграє фізична культура і спорт, для чого потрібна ранкова гімнастика, як дотримуватися режиму дня і правильно харчуватися. Самі ж підлітки активно брали участь в іграх «Приготуй корисну смачну страву» та «Тренуємо емоції». Адже гарний настрій завжди був незмінною складовою хорошого самопочуття.

    За словами Локального координатора Богінської Лариси Петрівни, корисним для юних учасників проекту став також коментований перегляд літератури «До здоров'я – кроком руш!». Сам же захід, судячи з відгуків дітвори, пройшов для неї по-справжньому цікаво та змістовно.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 10 04.2017

    20:16
    Білоцерківський Локальний Центр організував роботу креативної великодньої майстерні для дітей з числа ВПО (ФОТО)

    10 квітня 2017 р. Білоцерківський Локальний Центр громадянської освіти провів ряд заходів у книгозбірні БНВО «ЗОШ № 15 – ДЮСОК», присвячених Великодню. Так, наші колеги познайомили учнів 1 і 3 класів цього навчального закладу, значна частина з яких належить до числа ВПО, з історією свята та пов'язаними з ним народними традиціями.

    Діти із задоволенням взяли участь у тематичній креативній майстерні «Посміхнися, Україно, чудесами власних рук», яка вже стала маленькою традицією для наших білоцерківських друзів напедодні Пасхальних свят. Під керівництвом представників проекту «Інтеграція через діалог», школярі з готовністю виготовляли паперові яйця, прикрашаючи їх чудернацькими орнаментами. Вони є символом зародження життя, воскресіння і сонця.

    Результатом наполегливої, але, безумовно, цікавої роботи стало створення малечею оригінальних великодніх композицій, які надовго запам'ятаються своїм авторам і людям, які їх отримають. Як сподіваються організатори, такі заходи стануть чудовим стимулом для вивчення юними переселенцями традицій Київщини і полегшать їхню інтеграцію у нове середовище.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 29 03.2017

    23:13
    Школярі з м. Попасна Луганської області завітали на Київщину з творчим візитом (ФОТО)

    Наприкінці березня 2017 р. до м. Біла Церква з дружнім візитом прибули діти з м. Попасна Луганської області. Учні та педагоги Київщини радо прийняли молодь із регіону, де сьогодні йде боротьба за мир та незалежність України, звуки пострілів, на жаль, продовжують залишатися буденністю, а мирні жителі мріють про спокій.

    Саме там, неподалік від лінії зіткнення, народилася п'єса, яку привезли юні артисти для своїх однолітків. Попасняни є безпосередніми свідками подій останніх років, не з газет чи телеекранів знають про війну, відчули на собі біль і страх того, що відбувається на Сході України. Білоцерківські ж школярі, яких запросили на виставу, готові поділитися власним теплом, добром і розділити біль своїх ровесників. 

    Окрім цього, програмою заходів передбачено відвідування гостями загальноосвітніх та позашкільних закладів міста, басейну, кафе, Льодової арени, Київського обласного музично-драматичного театру ім П. К Саксаганського, парку «Олександрія», майстер-класу із виготовлення піци в піцерії «Челентано», участь в екскурсії по Місту Добра тощо.

    Зустрічають і щиросердно приймають гостей наші колеги з Локального Центру громадянської освіти у м. Біла Церква, педагоги, школярі з батьками, а також Міське управління освіти і науки. Проживатимуть діти в родинах учнів .

    Освітяни та школярі Київщини сподіваються, що у них представникам Попаснянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 буде затишно, а сама подія допоможе не лише налагодити кращі стосунки між різними регіонами України, переконати дітей Сходу в дружбі та підтримці, але й розрядити обстановку, відволікти від проблем, війни і подарувати радість зустрічі та надію на подальшу співпрацю.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 28 03.2017

    22:07
    Білоцерківський Локальний Центр прозвітував про напрямки своєї діяльності у перший весняний місяць 2017 р. (ФОТО)

    Впродовж березня 2017 р. Білоцерківський Локальний Центр громадянської освіти здійснював по-справжньому бурхливу діяльність. Так, для дітей-переселенців проходили вже традиційні заняття з наступних предметів:

    • англійської мови (вчитель – Лазоренко Алла Миколаївна);
    • інформатики (викладач – Андрєєв Денис Геннадійович);
    • математики (керівник – Квачук Галина Степанівна);
    • підготовки до ЗНО з української мови (репетитор – Яременко Ольга Іванівна).

    За словами наших колег, продовжив свою роботу бібліотечний проект, заняття в якому дуже полюбили діти, гурток образотворчого мистецтва (керівник – Назаренко Олена Василівна) та почав діяти гурток німецької мови «Крок за кроком».

    Педагоги згаданого вище осередку вирішили не припиняти своєї роботи і продовжувати надавати безкоштовні освітні послуги для дітей переселенців та воїнів АТО. Цікаво було організовано дозвілля учасників проекту «Інтеграція через діалог» під час весняних канікул. Учні БЗШ № 15, на базі якої діє осередок, відвідали м. Львів, Київський ляльковий театр та Музей Води.

    21 березня 2017 р. роботу Локального Центру було презентовано на виставці «Методичні матеріали працівників міста». А вже через тиждень, 28 березня 2017 р., Локальний координатор Богінська Лариса Петрівна представляла свою роботу на Міжнародному конгресі «Освіта Київщини в європейському вимірі».

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 25 03.2017

    21:47
    Білоцерківські учасники проекту «Інтеграція через діалог» відвідали з екскурсійною програмою м. Київ (ФОТО)

    25 березня 2017 р. Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква організував для дітей, котрі постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму, туристичну поїздку до столиці.

    Згадані учні БЗШ № 15 переглянули циркову виставу «Вогонь і лід», яка проходила у Національному цирку України, а пізніше стали учасниками цікавої екскурсійної програми по Андріївському узвозі. За словами Локального координатора Богінської Лариси Петрівни, підлітки по-новому оцінили принади м. Києва, а враження від поїздки їх переповнювали протягом всього вечора.

    Наші колеги висловлюють особливу вдячність як керівництву проекту «Інтеграція через діалог», так і особисто народному депутату України Марченку Олександру Олександровичу за сприяння у проведенні заходу.
     

     

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 20 03.2017

    20:21
    Учасники нашого проекту долучилися до вікторини «Про пам’ятники і пам'ять», присвяченої історії м. Біла Церква (ФОТО)

    20 березня 2017 р. Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква запросив учнів 5 класів місцевих навчальних закладів з числа дітей воїнів АТО та переселенців до бібліотеки БЗШ № 15 на краєзнавчий огляд «Про пам’ятники і пам'ять».

    Працівники читальні розповіли про історію міста, яке для багатьох юних учасників вже встигло стати другою домівкою. Відомо, що м. Біла Церква має значну кількість пам'ятників і пам'яток, які відображають його історію.

    Школярі активно долучилися до заходу, виявивши хороші знання про віхи історії древнього міста. Зокрема, діти відповіли на запитання вікторини «Олександрія: історія і сучасність» і переглянули відео «Прогулянка парком». Вони також поділилися своїми враженнями про дендропарк, розповідаючи легенди та повір'я.

    Локальний координатор Богінська Лариса Петрівна переконана, що періодичність таких занять є запорукою швидкої інтеграції юних переселенців на новому місці. Адже розуміння всіх принад Київщини і спільне відвідування цікавих куточків м. Біла Церква з новими знайомими чи не найкраще впливає і на психологічний стан дітей, і на їхній кругозір та проведення дозвілля.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 09 03.2017

    22:18
    Діти, які постраждали від війни на Сході України, стали гостями Шевченківських заходів у м. Біла Церква (ФОТО)

    Білоцерківський Локальний Центр громадянської освіти відзначив початок березня 2017 р. одразу декількома заходами. Так, 6 березня 2017 р. Локальний координатор Богінська Лариса Петрівна організувала народознавче свято «І прадіди в струнах бандури живуть» для учнів 5 класів. Почесними гостями заходу стали діти переселенців і воїнів АТО.

    Бібліотекар Войтенко Інеса Михайлівна розповіла присутнім про бандуру – український народний струнно-щипковий музичний інструмент, який і сьогодні не втрачає своєї популярності. Існують гіпотези щодо походження української бандури. Вірогідно, вона еволюційно пов'язана з кобзою. Зображення кобзи-бандури відомі з ХІІ ст.

    Діти активно долучилися до заходу, декламуючи вірші, обговорюючи відео про створення старовинного музичного інструменту і виконання бандуристами, поряд з українським класичним репертуаром, хітів сучасної європейської музики.

    Всіх присутніх захопив виступ колишньої однокласниці Софії Голубенко. Відповідаючи на запитання своїх однолітків, дівчинка розповіла, що з великим задоволення протягом двох років навчається грі на бандурі, а також співу. 

    А вже 9 березня 2017 р. на базі бібліотеки БЗШ № 15 пройшли Шевченківські березини «Уклін тобі, Тарасе, великий наш пророче». Святкування розпочалися презентацією книжкової виставки і поетичним марафоном «Єднаймо душі словом Кобзаря», на який завітали діти-переселенці з числа учнів 6 класів, з учителем української мови і літератури Яременко Ольгою Іванівною.

    Юні книголюби виразно читали улюблені поезії Тараса Шевченка, передаючи з рук в руки томик «Кобзаря». Окрім цього, школярі здійснили Інтернет-подорож «Заповідними місцями Великого Кобзаря».

    Музичну паузу «Співоче слово Кобзаря» для всіх присутніх організувала згадана вище юна бандуристка Софія Голубенко.

    Відзначились на поетичному вечорі також наші колеги, які активно прийняли від своїх вихованців поетичний марафон. Як наслідок, у фінальній частині зустрічі педагоги активно декламували вірші Генія, надаючи змогу присутнім поміркувати над його рядками.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 25 02.2017

    16:52
    У м. Біла Церква відбувся квест для учнів, приурочений до Дня утвердження Державного Герба України (ФОТО)

    25 лютого 2017 р. Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква провів квест-гру «Державні символи України» на базі БЗШ № 15. Захід, до якого долучилися школярі 5 та 6 класів, був приурочений до Дня утвердження Державного Герба України. Прикметно, що серед учасників було чимало представників цільових груп Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог».

    Метою квесту стало поглиблення знань учнів про історію, культуру, звичаї, традиції та адміністративний устрій України. Важливим став і виховний момент, який передбачав культивування поваги та любові до державних символів. За словами Локального координатора Богінської Лариси Петрівни, боротьба була по-справжньому напруженою, супроводжуючись вирішенням підлітками ряду нестандартних завдань.

    Переможцем змагань стала команда 6-А класу «Файна Юкрайна», представників якої організатори нагородили офіційними грамотами.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 24 02.2017

    16:59
    Школярі Київщини долучилися до акції «Поділись теплом» в підтримку своїх однолітків на Сході України (ФОТО)

    Протягом 20-24 лютого 2017 р. Білоцерківський Локальний Центр громадянської освіти проводив унікальну акцію під назвою «Поділись теплом» серед учнів 1-11 класів БЗШ № 15, на території якої базується осередок.

    Завданням юних волонтерів було виготовлення пташок-веснянок з будь-яких підручних матеріалів: паперу, картону, дерева, тканини, а то й тіста. Ці красиві птахи, як і листи-послання від дітей Київщини, вже наступного тижня «полетять» до їхніх однолітків, котрі проживають на буремному Сході України. Особливо ж символічним є те, що чимала частина учнів-активістів сама належить до числа вимушених переселенців.

    За словами наших колег, разом із виробами школярі прагнуть передати тамтешній малечі справжнє тепло, сонце та віру в те, що весна і добро обов'язково переможуть!

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 22 02.2017

    23:13
    Юні білоцерківчани побували на прем'єрі документального фільму про воїнів АТО «Як ми стали добровольцями» (ФОТО)

    22 лютого 2017 р., в рамках роботи Локального Центру громадянської освіти у м. Біла Церква Київської області, на території БЗШ № 15 відбувалася презентація документального фільму «Як ми стали добровольцями».

    З огляду на це, гостями навчального закладу стали учні і педагоги місцевих шкіл № 1, № 7, № 11 та № 22. Вони – перші білоцерківчани, які на власні очі побачили справжню палітру історій про вояків АТО, котру зняли кінематографісти творчого об'єднання "BABYLON’13".

    «Ненависті немає, помсти теж немає, є правда. Ви зараз стоїте на цій землі, у вас ростуть діти, і у мене ростуть діти – це правда. А хтось приходить і хоче це захопити», – так пояснює доброволець на позивний «Ден», чому він поїхав на фронт. «Як ми стали добровольцями» є такою мозаїкою різних пояснень, за кожним із яких – людська доля.

    У своїх монологах герої говорять про Майдан, Донбас, поранення, а також близьких людей, яких хочуть захистити. Серед добровольців, з якими знайомиться глядач, – піаніст, програміст, навіть актор лялькового театру. Можна зустріти кадри, на яких місцеві жителі привозять воякам молоко, сир та хліб велосипедами, оскільки в них «теж є діти». Присутня у фільмі також документальна зйомка затриманих чоловіків, які на камеру озвучують, у яких конкретно частинах армії РФ вони служать.

    На презентації фільму, за запрошенням Локального координатора Богінської Лариси Петрівни, були присутні співавтор, режисер Олександра Чупріна та головний герой Володимир Бабенко (позивний «Фагот»). Останній звернувся до присутніх перед переглядом кінострічки, розповівши про передісторію її створення. Вже після прем'єри підлітки отримали змогу поспілкуватися з гостями та обговорити побачене, поділившись з ними своїми емоціями і враженнями. Як засвідчують організатори, у кожного вони проявлялися по-різному. Втім, впевнено можна сказати одне: нікого з відвідувачів фільм точно байдужим не залишив.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 17 02.2017

    22:03
    Білоцерківські учасники нашого проекту стали переможцями конкурсу «Козацькому роду нема переводу» (ФОТО)

    У п'ятницю, 17 лютого 2017 р., в рамках тижня мужності і патріотизму в БЗШ № 15, на базі якої функціонує Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква Київської області, відбулася конкурсно-пізнавальна програма «Козацькому роду нема переводу», участь в якій взяли учні 5-8 класів.

    Учасниками заходу були діти-переселенці: Назар Гвоздецький, Микола Людвіченко, Олександр Марченко, Ігор Геращенко, Євген Поздняков, Владислав Мелашенко, Артем Чечуй і Ярослав Цимбалюк.

    Юні козаки змагалися в конкурсах: «Візитка», «Історична вікторина», «Спортивна естафета» та «Ерудит», а завершував святкову програму кулінарний конкурс.

    Під час змагань діти отримали змогу поглибити свої знання про героїчне минуле України, зокрема, в період Козаччини, згадати українські народні пісні. Всі учасники отримали грамоти від Локального координатора Богінської Лариси Петрівни та Голови журі Андрєєва Дениса Геннадійовича.

    Призи вручалися за перемогу в наступних номінаціях:

    1. «Старший козак».
    2. «Козак-спортсмен».
    3. «Козак-кухар».
    4. «Козак-ерудит».
    5. «Переможець глядацьких симпатій».
    6. «Супер-козак».
    7. «Козак-трудівник».
    8. «За високу акторську майстерність».

    Будемо сподіватися, що такі конкурси матимуть своє продовження і в майбутньому, а учасники проекту «Інтеграція через діалог» ще не раз ставатимуть їхніми учасниками і переможцями.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 15 02.2017

    22:10
    Білоцерківські учасники нашого проекту долучилися до волонтерської допомоги жителям і захисникам м. Авдіївки (ФОТО)

    У зв'язку з нещодавнім загостренням ситуації на фронті на Сході України та важкою гуманітарною ситуацією, яка склалася в м. Авдіївці Донецької області, вихованці Білоцерківського Локального Центру громадянської освіти вирішили долучитися у першій половині лютого 2017 р. до акції «Від серця до серця».

    Впродовж декількох днів учні БЗШ № 15 збирали теплі речі та продукти харчування як для бійців 72 ОМБр, яка складається з їхніх земляків, так і для жителів м. Авдіївки.

    За свідченням Локального координатора Богінської Лариси Петрівни, мета акції полягає не лише у фізичній допомозі нашим захисникам і жителям Донбасу, але й у намаганні продемонструвати їм рівень підтримки серед українців і те, що ми – єдині у своєму прагненні до вільного життя. Водночас, самі діти, серед яких чимало родичів воїнів АТО і переселенців, побачили «зсередини» життя волонтерів і отримали змогу відчути себе частинкою справжнього громадянського суспільства.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 14 02.2017

    23:49
    На Київщині діти воїнів АТО і переселенців взяли участь у заході, приуроченому до Дня Святого Валентина (ФОТО)

    Кохання – одне з найсильніших і найпрекрасніших людських почуттів. Заради нього і завдяки йому людина стає кращою, сильнішою, хоробрішою.

    Українська література наскрізь пройнята темою кохання, вона близька нам, бо ми впізнаємо свою історію чи переживання. На сторінках українських творів кохання буває взаємним і щасливим, тихим і радісним, а буває й нерозділеним чи навіть трагічним. Але це завжди вихор емоцій, що поглинає нас, змушуючи переживати, щиро захоплюватися чи посміхатися.

    Переконалися в цьому й учасники Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог» з м. Біла Церква Київської області. 14 лютого 2017 р., спеціально до Дня Святого Валентина, школярі БЗШ № 15 з числа цільових груп проекту були запрошені місцевим Локальним Центром громадянської освіти на захід «Про кохання й залицяння».

    Сама зустріч вже традиційно відбулася на території бібліотеки навчального закладу. При цьому, для учнів 8 класів зачитувалися кумедні сценки залицяння з творів відомих вітчизняних авторів. Відповідаючи на запитання вікторини «З якого твору?», присутні згадали, а дехто й познайомився з гумором українських класиків.

    Таким чином, наші колеги не лише надали змогу дітям відзначити міжнародне свято, але й вельми оригінальним чином познайомили їх із шедеврами української літератури. Самі ж діти усвідомили, наскільки близькими виявляються їхні переживання до того, що описано у творах. І – хтозна! – можливо, почерпнуть звідти для себе щось по-справжньому нове і цінне, коли безпосередньо зіштовхнуться зі світом романтичних стосунків.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 13 02.2017

    21:36
    Діти переселенців і воїнів АТО з м. Біла Церква долучилися до акції «Створи годівничку для птахів» (ФОТО)

    На початку лютого 2017 р. вихованці Білоцерківського Локального Центру громадянської освіти стали учасниками конкурсу, проголошеного на базі БЗШ № 15, «Створи годівничку для птахів».

    Учні 1-4 та 7 класів, чималу частину з яких склали ті, кого безпосередньо зачепила війна на Сході України й анексія Криму, з непідробним завзяттям долучилися до допомоги птахам у ці надзвичайно холодні дні. Результати перевершили найоптимістичніші сподівання: самотужки та з допомогою батьків, малеча виготовила понад 60 годівничок, які вражали не лише своєю функціональністю, але й красою. Всі вироби були успішно розміщені дітьми навколо власного навчального закладу.

    Окремо слід відзначити, що після роботи школярі були запрошені на урочистий захід, який відбувся за підсумками акції. Всі учасники отримали від директора школи Слободянюк Наталії Григорівни та Локального координатора Богінської Лариси Петрівни офіційні грамоти з подяками за активну участь у порятунку наших пернатих друзів.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 13 02.2017

    19:35
    Білоцерківський Локальний Центр став співорганізатором конкурсу валентинок серед учнів міста (ФОТО, ВІДЕО)

    Як вибрати із моря ідей саме свій декор для вітальної листівки на День Святого Валентина, щоб порадувати, здивувати, небанально сказати про любов своїм коханим, батькам, близьким і рідним людям? Наші колеги з Локального Центру громадянської освіти у м. Біла Церква Київської області вирішили цю проблему, оголосивши на теренах БЗШ № 15 акцію на найкрасивішу валентинку.

    Враховуючи ж те, що учасники нашого проекту завжди сприймають подібні заходи «на ура», проблем із кількістю охочих не було. Локальний координатор Богінська Лариса Петрівна посприяла проведенню для учнів 4 класів святкового майстер-класу зі створення паперової іграшки, що складається з різної величини сердечок-валентинок. Адже саме вони є класичною емблемою Дня ЗакоханихДля дітей це виявилось по-справжньому веселим і захопливим заняттям, поєднаним з радісним очікуванням свята.

    Паралельно, у навчальному закладі пройшов конкурс на виготовлення найкращої валентинки, серед учасників якого було чимало дітей воїнів АТО й переселенців. Перемогла у ньому учениця 7-В класу Анастасія Рудійко, чиє привітання у формі відеозвернення ми й наводимо нижче:

     

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 07 02.2017

    20:35
    Білоцерківські діти з числа цільових груп проекту створювали ляльки-мотанки до Дня Святого Валентина (ФОТО)

    Прийдешній День Святого Валентина Білоцерківський Локальний Центр громадянської освіти вирішив зустріти по-особливому. В рамках курсу «Нове й передове з газет та журналів», його представники провели майстер-класи з маленькими читачами бібліотеки БЗШ № 15, на базі якої функціонує осередок.

    7 лютого 2017 р. до наших колег завітали учні 2 класів, значну частину з яких складали діти-переселенці чи ті, чиї батьки перебувають у зоні АТО. Під керівництвом бібліотекарів, малеча виготовляла незвичний подарунок для своїх рідних – ляльку-мотанку. За словами Локального координатора Богінської Лариси Петрівни, ідею такого презенту подарував журнал «Куля» (№ 1, 2017).

    Педагоги порадили дітям розпочати справу із завзяттям, гарним настроєм і світлими думками. Виготовлені власноруч ляльки-мотанки стали оберегами для всіх учасників заходу і залишили приємний спогад про відвідування книгозбірні. Вкладаючи всю душу в іграшку, вони отримали гарну захисницю дому, яка віддячить господарям і закликатиме добро в їхні оселі.

    Щоб зробити найпростішу мотанку з ниток, не потрібно значної кількості матеріалу та часу. Зате, діти отримали незвичну іграшку, прекрасний подарунок для дорогих їхньому серцю людей, а також задоволення від творчого процесу.

     

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 06 02.2017

    23:58
    На території Київщини відбулися уроки «"Олександрія" у сім’ї європейських парків» для дітей з цільових груп проекту (ФОТО)

    6 лютого 2017 р. для учнів 6 класів, котрі є учасниками Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква організував туристичну бібліоагенцію «"Олександрія" у сім’ї європейських парків».

    Захід відбувся на території бібліотеки БЗШ № 15, в рамках ознайомлення цільових категорій проекту з принадами міста. Наша колега Войтенко І. М. розповіла підліткам про дендрологічний парк «Олександрія», який належить до числа найбільших в Україні, маючи територію 400 га. Об'єкт було створено понад 200 років тому родиною великого землевласника, графа Францішека-Ксаверія Браницького, як предмет родинної гордості та магнатської величі.

    Незважаючи на складні історичні потрясіння, парк зберіг головні ландшафтні композиції, і на сьогодні є унікальною пам'яткою садово-паркового мистецтва кінця XVIII – початку XIX ст. Над його створенням працювали відомі в Європі архітектори та садівники. Колекція парку налічує близько 2500 видів рослин.

    «Олександрія» – зразок ландшафтного парку з елементами романтизму та сентименталізму. Його відвідувачів вражають могутні дерева, що створюють чудові пейзажні композиції, та пам’ятки архітектури. На території пам'ятки в 1962 р. було засновано музей, де можна ознайомитися з біографічними даними родини Браницьких, історією створення й розвитком парку в різні часи та його сучасним станом.

    Як визнали самі підлітки, для них «Олександрія» нагадує хороший фільм, який постійно хочеться передивитися. Незабутні враження від його відвідування гарантовані. Він прекрасний кожної пори року. Тож не дивно, що ця пам'ятка є справжньою прикрасою міста і його гордістю.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 02 02.2017

    23:05
    На теренах Київщини пройшов еко-калейдоскоп «Першим я приніс весну» для дітей з числа ВПО (ФОТО)

    2 лютого 2017 р. представники Білоцерківського Локального Центру громадянської освіти запросили на еко-калейдоскоп «Першим я приніс весну» дітей-переселенців, учнів 5 класів.

    Бібліотекар БЗШ І-ІІІ ступенів № 15 Войтенко І. М. розповіла учням про День Бабака, який відзначається 2 лютого, як одне із дуже популярних свят у США. Проте, традиції його проведення беруть свій початок ще з Давнього Риму, де за поведінкою їжака визначали, яку погоду слід очікувати, і чи довго ще триватиме зима. А ось давні німці твариною-синоптиком вважали борсука. Схоже прогнозування погоди було і в українців, щоправда, наші пращури віддавали більшу перевагу птахам.

    Діти з помітним зацікавленням переглянули відео «День Бабака святкують уже 130 років», а також поділилися відомими їм прикметами про погоду. Сьогодні передбачити її можна запросто, оскільки справно виконують свою роботу працівники метеорологічних служб, і дізнатися, чи довгою буде зима, можна ще влітку. Але це ніяк не вплинуло на американську й українську традицію святкувати День Бабака, зробивши її з роками лише популярнішою.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 31 01.2017

    21:59
    На Київщині розпочинається черговий етап підготовки старшокласників до ЗНО з української мови та літератури

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква Київської області запускає у лютому-березні 2017 р. нові заняття з підготовки до ЗНО з української мови та літератури для дітей, які належать до цільових груп Програми «Інтеграція через діалог».

    Основний акцент наші колеги планують зробити на вивченні наступних тем: 

    1. «Іменник як частина мови».
    2. «Прикметник як частина мови».
    3. «Числівник як частина мови».
    4. «Займенник як частина мови».
    5. «Дієслово як частина мови».
    6. «Дієприкметник як особлива форма дієслова».
    7. «Дієприслівник як особлива форма дієслова».
    8. «Прийменник як службова частина мови».
    9. «Сполучник як службова частина мови».
    10. «Частка як службова частина мови».
    11. «Вигук як частина мови».
    12. Пробне тестування по опрацьованому матеріалу.

    Як зазначають представники осередку, курси під керівництвом вчительки української мови та літератури Яременко Ольги Іванівни відбуватимуться на базі БЗШ № 15, у кабінеті № 301. Всім охочим долучитися до підготовки рекомендуємо звернутися до координатора Богінської Лариси Петрівни за даними, наведеними на персональній сторінці Локального Центру на нашому сайті.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 29 01.2017

    09:17
    У м. Біла Церква школярі з цільових груп проекту відзначили 99 річницю бою під Крутами (ФОТО)

    99 років віддаляють нас від подій 29 січня 1918 р.бою під Крутами, де недосвідчені у військовій справі юнаки виступили проти більшовицьких військ під командуванням Михайла Муравйова. Та ці дні живуть в душі українського народу, ятрять його серце, надихають наших сучасних воїнів на славні подвиги заради Батьківщини.

    Наші колеги з Локального Центру громадянської освіти у м. Біла Церква вирішили нагадати сучасним підліткам про подвиг їхніх попередників. Тому, на території бібліотеки БЗШ № 15 відбувся історичний відео-екскурс «Триста зір спалахнули у небі», на який були запрошені учні 9-А, 9-Б і 6-А класів, а також їхні ровесники з БВЗШ № 1. Школярі, значну частину яких складали учасники Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», зазирнули у ті буремні дні, відкрили для себе ще одну сторінку нашої історії, усвідомили суть трагедії, ім’я якої – Крути.

    Учні переглянули патріотичний ролик, знятий до річниці бою під Крутами, прослухали історичні факти та свідчення очевидців. Зі сльозами на очах дивилися уривки документального фільму «Україна: забута історія. Крути: молода кров». Поетичні рядки про сумні події січня 1918 р. перегукувалися з теперішньою трагедією України. Привернула увагу гостей також виставка-нагадування «Крути: події, факти, пам'ять».

    Як підсумувала у своєму зверненні Локальний координатор Богінська Лариса Петрівна, цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим у нашій пам'яті. Це День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї України. День пам'яті Героїв Крут.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 27 01.2017

    14:10
    Учні БЗШ № 15, яка учасницею Програми «Інтеграція через діалог», долучилися до флешмобу #22PushUpChallenge (ВІДЕО)

    Сьогодні, 27 січня 2017 р., учні Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15, на базі якої функціонує місцевий Локальний Центр громадянської освіти, долучилися до всесвітнього флешмобу #22PushUpChallenge, здійснивши 22 віджимання від підлоги.

    Мета #22PushUpChallenge – звернути увагу на соціальні та психологічні проблеми ветеранів з поверненням до мирного життя. Школярі передають естафету всім небайдужим до проблем воїнів АТО

    Як це виглядало, Ви зможете побачити на відео нижче або ж на офіційному YouTube-каналі Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог».

     

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 26 01.2017

    19:42
    У м. Біла Церква відбувся вечір хоку для дітей воїнів АТО і ВПО, присвячений Року Японії в Україні (ФОТО)

    Японія – це єдина країна у світі, в історії якої існувало Міністерство поезії. Японія – це держава, де при імператорському дворі протягом декількох століть були популярними поетичні конкурси, переможці яких нагороджувалися високими державними чинами.

    Зустріч 26 січня 2017 р. представників Білоцерківського Локального Центру громадянської освіти з учнями 6 класів БЗШ № 15, серед яких були й діти переселенців і воїнів АТО, стала для малечі справжньою прогулянкою чудовою східною країною разом із поетом-мандрівником Мацуо Басьо. І хоча ця подорож була умовною, символічною, але в ній були присутніми справжні сходинки, що ведуть до вміння творчо мислити, аналізувати нові знання, формувати особисту думку.

    Під час зустрічі школярі отримали також змогу ознайомитися з книжковою викладкою «Пізнай таємниці хоку», взяти участь у вікторині «Особливості хоку» та скористатися «відкритим мікрофоном» у конкурсі на краще читання цього жанру японської лірики.

    За словами Локального координатора Богінської Лариси Петрівни, згадана зустріч є лише однією із запланованих в циклі заходів на теренах Київщини, що приурочені до Року Японії в Україні.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 24 01.2017

    00:33
    У м. Біла Церква відбулось знайомство дітей з числа ВПО із культурою Японії (ФОТО)

    Омита водами Тихого океану, Японія першою зустрічає небесне світило з-за морського горизонту, і тому носить горде ім'я Країни сонця, що сходить. Не маючи ні значних природних ресурсів, ні достатньої території, постійно живучи під загрозою тайфунів і землетрусів, зараз Японія є однією з найрозвиненіших країн світу, яка досягнула небачених успіхів у галузях науки, новітніх технологій і життєзабезпечення.

    2017 р. офіційно був проголошений Роком Японії в Україні. Та чи багато ми знаємо про цю екзотичну державу? З чого ж розпочинали японці? Де містяться витоки їхньої мудрості і сили? У цьому й спробували розібратися представники Білоцерківського Локального Центру громадянської освіти спільно з учнями 6-х класів, які належать до цільових груп Програми «Інтеграція через діалог».

    Слайд-презентація «Що я знаю про Японію» та розповідь бібліотекаря БЗШ № 15 Войтенко Інеси допомогли дітям дізнатися більше про японські традиції, менталітет і цікаві факти, пов'язані з цим народом.

    Водночас, увагу підлітків привернули: книжкова виставка «Країна сонця, що сходить», викладка періодичних видань «Найдавніша країна світу» і виставка малюнків «Аніме-портал Аліни Драбинко».

    Знайомлячись із культурою цього далекого, але такого цікавого народу, школярі зайвий раз переконалися: природні умови – не вирок. Якою б не була земля навколо, велич країни творять самі люди. У цьому плані українцям, як жителям надзвичайно багатого і мальовничого куточку світу, є чому повчитися у працелюбних японців. І будемо сподіватися, що подібні заходи змусять нас зайвий раз замислитись над ставленням до рідних земель і їхнім розвитком, дозволивши, у перспективі, молодшому поколінню по-справжньому пишатися своєю Батьківщиною.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 22 01.2017

    23:58
    Жителі Київщини долучилися до святкування Дня Соборності України (ФОТО)

    22 січня 2017 р. представники Локального Центру громадянської освіти у м. Біла Церква Київської області долучилися до святкування Дня Соборності України.

    Локальний координатор Богінська Лариса Петрівна та учні БЗШ № 15, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму, поклали квіти до меморіалу героїв Небесної Сотні, вшанувавши полеглих хвилиною мовчання. Дещо згодом школярі долучилися до ІІІ міжнародного флешмобу на підтримку єдності України "United Ukraine" і до «Ланцюга єдності», який пройшов на Торговій площі – центральній частині міста.

    Участь у цих заходах вкотре дала можливість молодому поколінню переосмислити роль подій 98-річної давності в історії Батьківщини, а що не менш важливо – ту ціну, яку нам щодня доводиться платити за незалежність і єдність рідних земель.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 21 01.2017

    01:33
    У Київській області відбувся ювілейний вечір письменниці-казкарки Аліни Третяк для дітей з цільових груп проекту (ФОТО)

    У 2017 р. працівники Локального Центру громадянської освіти у м. Біла Церква, спільно з бібліотекарями БЗШ І-ІІІ ст. № 15, започаткували марафон літературних ювілеїв, де діти отримують змогу познайомитися з творчістю письменників-краян.

    19 і 20 січня 2017 р. в бібліотеку на голосні читання «Створила власну козацьку казку» завітали учні 4-Б та 6-А класів зазначеного навчального закладу. Серед них були і діти воїнів АТО та переселенців, якими опікуються наші колеги. Зустріч була присвячена 55-річчю з дня народження Аліни Третяк, яке вона святкує 21 січня. Народилася письменниця в м. Біла Церква, закінчила факультет журналістики Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка. Пише вірші, казки, оповідання, друкувалася в багатьох виданнях України, є членом Національної Спілки журналістів і підполковником внутрішньої служби у відставці. Аліна Третяк – лауреат ряду творчих конкурсів.

    Бібліотекарі ознайомили школярів з книжкою «Знаковий птах», до написання якої авторку надихнуло українське козацтво. Оригінальні історії, неймовірні пригоди, яскраві характери і ситуації, тон і ритм розповідей, своєрідна стилістика живої мови – все це надає особливу чарівність казкам Аліни Третяк. Книга «Знаковий птах» увібрала в себе народні перекази, легенди, авторські казки про героїчну козацьку минувшину.

    Школярі, читаючи казки, віднайшли для себе відповіді на запитання: чому нашу мову звуть солов’їною; як літали повітрям козацькі чайки; чому козаків оберігає Матінка Божа і яку таємницю мала Мазепина сорочка. Водночас, вони пройнялися настроєм історичних і фантастичних героїв. Проілюструвавши улюблену казку, кожен з присутніх неначе став безпосереднім учасником тих далеких подій.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 20 01.2017

    21:18
    У м. Біла Церква відбулася прем'єра документального фільму «Богданове щастя» (ФОТО)

    20 січня 2017 р., в День пам’яті захисників Донецького аеропорту, в актовій залі Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 відбулася презентація фільму «Богданове щастя». Почесними гостями заходу стали автори Лариса Артюгіна та Петрас Ватікунас.

    Організатори з числа представників Локального центру громадянської освіти у м. Біла Церква запросили на зустріч не лише учнів місцевого навчального закладу, але і їхніх колег з БНВО «Перша гімназія», БСЗШ І-ІІІ ступенів № 9 і БЗШ І-ІІІ ступенів № 11.

    Перед переглядом до глядачів звернулася режисер Лариса Артюгіна, яка розповіла про створення подібних короткометражних фільмів та про життя дітей у зоні конфлікту на Сході України.

    Метою даного заходу було познайомити школярів із символами та контрастами, які зустрічаються у кінострічці. Важливим було звернути увагу підлітків на те, що малюють їхні однолітки в зоні АТО, що з ними сталося і як змінилося їхнє дитинство. Водночас, наскрізним питанням як відео, так і зустрічі, пов’язаної з ним, стало те, що конкретно може на сьогодні зробити кожен з нас для таких дітей. І саме від відповіді на нього залежить, без перебільшення, єдність українського суспільства у майбутньому.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 18 01.2017

    23:39
    Учасники Білоцерківського Локального Центру громадянської освіти привітали бійців 72 ОМБр з ювілеєм (ФОТО)

    16 січня 2017 р. славетна 72 ОМБр, яка є однією з найпотужніших бригад ЗСУ, святкувала своє 75-річчя. Наші колеги з Білоцерківського Локального Центру громадянської освіти вирішили долучитися до привітань.

    Так, на базі БЗШ № 15 відбувся святковий концерт для воїнів, безпосередню участь в якому взяла Локальний координатор Богінська Лариса Петрівна, а також діти з цільових груп проекту «Інтеграція через діалог», які входять у колективи «Колорит» і «Дзвіночок». Школярі не лише порадували гостей своїми танцями «Україна», «Андроїди», «Зайчики», «Кольори», «Фіксики» і «Монстер Хай», але й виступили з піснями. Серед тих композицій, які особливо глибоко запали в серце присутнім, були: «Моя Україна» (Владислав Валецький), «Офіцери» (Юлія Талимончик) і «Намалюю» (Ольга Науменко). Завершилась зустріч хвилиною мовчання в пам'ять про полеглих українських бійців і надзвичайно зворушливою піснею Владислава Клименка «Тато в АТО», яка не залишила байдужим абсолютно нікого з присутніх.

    На прощання, учні подарували військовослужбовцям власні вироби, які мають почастіше нагадувати нашим захисникам про те, що ми їх дійсно любимо та не забуваємо.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 13 01.2017

    19:18
    Білоцерківські школярі з числа ВПО побували на Дні бібліографії «Євген Чернецький – історик, краєзнавець, науковець» (ФОТО)

    13 січня 2017 р. представники Білоцерківського Локального Центру громадянської освіти провели для дітей з числа цільових груп проекту «Інтеграція через діалог», які є користувачами книгозбірні при БЗШ № 15, тематичний День бібліографії «Євген Чернецький – історик, краєзнавець, науковець», з нагоди 45-річчя від Дня народження діяча.

    Євген Анатолійович – надія і гордість наукових кіл не тільки на теренах Київщини. Його ім’я відоме далеко за межами України. Архіви Білорусі, Естонії, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Росії та Фінляндії, не кажучи вже про саме м. Біла Церква, – постійне місце його досліджень і пошуків. Кропітка і наполеглива праця науковця увінчана понад 500 статтями та книгами. Значна редакторська робота, плідна діяльність укладачем і упорядником також дає свої результати.

    Євген Чернецький – лауреат білоцерківської міської молодіжної літературно-мистецької премії ім. М. С. Вінграновського, білоцерківської міської літературно-мистецької премії ім. І. С. Нечуя-Левицького. Він також нагороджений премією «Вірдена» (за найкращі публікації на генеалогічну тематику в 2006 р.), «Відзнакою міського голови», медаллю «За внесок у розвиток генеалогії та інших спеціальних історичних дисциплін» 2-го ступеня.

    Книга Євгена Чернецького й Анатолія Бондаря «Українське село. Родовідна книга Красного і Затиші на Білоцерківщині» здобула персональну відзнаку голови журі 18-го Форуму видавців у Львові Мар'яна Лозинського та завдяки цьому увійшла до двадцяти найкращих українських видань 2011 р. У 2013 р. громадською організацією "Zrzeszenie szlachty herby Sas" (Польща) нагороджений медаллю "Zasłużony dla herbu Sas".

    Цю та іншу інформацію читачі довідалися, гортаючи сторінки бібліографічного покажчика «Євген Чернецький – історик, краєзнавець, науковець», презентацію якого здійснили бібліотекарі.

    Пізнавальною і корисною для юнацтва стала групова консультація «Чи цікаво знати, де, що і як шукати», яку фахово провела провідний бібліотекар Наталія Добровольська. Учні за допомогою краєзнавчого каталогу шукали інформацію на свої запити.

    Провідний бібліотекар Тетяна Драбинко детально провела юних книголюбів мережею Інтернет-Знайки «Знаю, вмію і вас навчу»У свою ж чергу, бібліотекар Юлія Сидоренко ознайомила учнів з виданням «Цікаві події в геральдиці міста», присвяченим прийняттю герба та прапора міста.

    Усіх присутніх зацікавила виставка-перегляд «Обличчя на обкладинці», де були представлені книги Євгена Чернецького, які є у фонді бібліотеки.

    Для юних читачів приємною несподіванкою став новий екскурсійний маршрут по довідковому апарату книги Євгена Черновецького «Історія Білої Церкви». Це видання популярно розповідає про історію міста, яка наближається до тисячолітнього ювілею та є одним із символів Київщини. Читачі познайомилися з рідним краєм, над яким гордо височіли вежі Білоцерківського замку, який захищала білоцерківська шляхта та козацтво, яким милувалися письменники і митці.

    Всі ці речі допомогли школярам з числа ВПО не лише збагатити свої знання з історії і літератури, але й по-новому поглянути на минуле міста, в якому вони зараз перебувають, краще зрозуміти менталітет його мешканців, а як наслідок – більш успішно інтегруватися у місцеве середовище.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 03 01.2017

    23:57
    Діти воїнів АТО з м. Біла Церква взяли участь у святковому майстер-класі (ФОТО)

    У багатьох домівках стало хорошою традицією прикрашати новорічну ялинку фігурками янголів. Як прикраси, такі вироби створюють атмосферу магії і наповнюють душу світлом.

    З огляду на це, 3 січня 2017 р. наші колеги з Локального Центру громадянської освіти у м. Біла Церква Київської області провели для п'ятикласників, чиї батьки воюють у зоні АТО, святковий майстер-клас.

    Два десятки учнів відвідали бібліотеку БЗШ № 15, де під керівництвом її очільника, бібліотекаря Москаленко З. М. та вчителя праці Марченко О. М. навчалися виготовляти паперових янголят.

    Як кажуть самі організатори, такий урок не лише порадував діток, що постраждали від війни, але й збагатив їх новим досвідом. Сам же янгол-охоронець стане чудовим подарунком їхнім близьким та друзям, оберігаючи власників, приносячи їм удачу та відганяючи будь-яке зло.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 31 12.2016

    10:56
    На Київщині завершились курси статевого виховання для старшокласників «Дорослішай на здоров'я» (ФОТО)

    Буквально на днях у м. Біла Церква Київської області завершились кількамісячні курси статевого виховання «Дорослішай на здоров'я» для старшокласників з числа переселенців та дітей воїнів АТО

    Протягом вересня-грудня 2016 р. 15 підлітків брали участь у тренінгових заняттях Бульковської Вікторії Олександрівни, яка ставила собі за мету розглянути з дітьми наступні проблеми:

    • усвідомлення цінності життя і здоров'я;
    • сприяння розумінню відповідальності за власне існування;
    • формування адекватного сприйняття психофізіологічних змін у підлітковому віці;
    • роботу над позитивною самооцінкою на основі здобутих знань;
    • усвідомлення унікальності природи емоцій і почуттів, їхньої ролі у підлітковому віці;
    • виховання відповідального ставлення до міжособистісних взаємин;
    • розуміння власної відповідальності щодо особистого здоров'я;
    • зріле ставлення та мотивацію до збереження сімейних цінностей;
    • відповідальність за своє майбутнє;
    • здатність встановлювати власні цілі, здійснювати планування майбутнього.

    У підсумку, учасники курсів почали значно більше розкриватися перед оточуючими, почули відповіді на всі важливі для себе запитання, які вони соромилися задавати раніше, а що не менш важливо – зовсім по-іншому подивилися на світ дорослого життя, усвідомивши як притаманні йому небезпеки, так і переваги чуттєвих відносин. 

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 29 12.2016

    22:52
    Білоцерківські діти з цільових груп проекту відвідали з екскурсією столицю України (ФОТО)

    Турбота про дітей, які постраждали від війни в Україні, може набувати абсолютно різних форм. І це прекрасно продемонстрували представники Локального Центру громадянсько освіти у м. Біла Церква, які організували для малечі з числа переселенців і дітей воїнів АТО цікаву екскурсію до сусіднього м. Києва.

    Так, 29 грудня  2016 р. учасники Програми «Інтеграція через діалог» стали глядачами новорічної казки «Пригоди Діда Мороза в країні шоколаду», яка демонструвалася в Київському будинку кіно. Вже після перегляду діти під керівництвом Локального координатора Богінської Лариси Петрівни відвідали головну ялинку України на Софіївській площі. Саме там школярі зуміли познайомитись та навіть сфотографуватися з героями улюблених мульфільмів, а головне – підзарядитися святковим настроєм напередодні Нового року.

     

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 28 12.2016

    23:48
    У м. Біла Церква підійшли до фіналу грудневі комп'ютерні курси для дітей воїнів АТО та ВПО (ФОТО)

    У другій половині грудня 2016 р. білоцерківські учасники Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог» мали змогу відвідувати комп'ютерні курси під керівництвом вчителя інформатики БЗШ № 15 Андрєєва Дениса Геннадійовича.

    Чотири зимових заняття були присвячені наступним темам:

    1. «Текстовий процесор».
    2. «Операційна система».
    3. «Об'єктно-орієнтоване програмування».
    4. «Алгоритми та їхні виконавці».

    На кожному уроці підлітки працювали як у групах, так і індивідуально. При цьому, їм вдалося детально розглянути наступні питання:

    Заняття № 1. Сторінки документа та їхнє форматування. Підготовка до друку.

    Заняття № 2. Операції над об’єктами та їх групами. Пошук об’єктів файлової системи.

    Заняття № 3. Знайомство з середовищем програмування. Програмний проект і файли. Основні компоненти. Створення найпростішого проекту.

    Заняття № 4. Робота з алгоритмами розгалуження та повторення.

    В результаті, нашим колегам із Білоцерківського Локального Центру громадянської освіти вдалося не лише помітно підвищити рівень знань школярів з інформатики як шкільної дисципліни, але й продемонструвати їм широкий спектр можливостей інформаційних систем, що є таким актуальним у реаліях сучасного світу.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 27 12.2016

    08:28
    У м. Біла Церква завершив свою роботу хореографічний гурток для дітей з цільових груп проекту (ФОТО)

    Період з листопада по грудень 2016 р. пройшов для юних білоцерківчан з числа учасників Програми «Інтеграція через діалог» по-справжньому активно. За підтримки місцевого Локального Центру громадянської освіти, професійний хореограф Мельніченко Анастасія Володимирівна проводила заняття з танців для двох десятків дітей воїнів АТО і переселенців.

    Уроки були організовані таким чином, аби врахувати вікові особливості учасників та вдало поєднувати класичні танцювальні вправи з гімнастичними номерами. Як наслідок, підлітки з неприхованим задоволенням відвідували кожне заняття, намагаючись навчитись все новим рухам і вдосконалити власну техніку виконання. 

    Вже наприкінці грудня діти презентували все, чому навчилися, під час новорічної казки на території БЗШ № 15. Вони подарували глядачам незабутні враження своїми танцями «Фіксики», «Сніжинки» та «Україна колядує». Тепер же плани наших танцюристів більш масштабні: в період зимових свят вони планують відвідати міський шпиталь, де перебувають поранені воїни АТО. Спеціально для останніх юні таланти організують справжній концерт. Тож побажаймо їм успіхів у цій благородній справі і виключно вдячної публіки!

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 23 12.2016

    09:57
    В Київській області завершився черговий етап підготовки до ЗНО з історії України для дітей, котрі постраждали від війни (ФОТО)

    В період з 1 листопада по 22 грудня 2016 р. Білоцерківський Локальний Центр громадянської освіти надавав дітям, які постраждали від війни на Сході України та анексії Криму, консультаційну допомогу з підготовки до ЗНО з історії України.

    На заняттях підлітки вивчали період існування Київської Русі та Галицько-Волинської держави. Для закріплення вивченого, вони працювали з історичними джерелами різного походження, встановлюючи відповідність між змістом фрагмента документа та певною епохою, а також визначали основні ідеї, які він висловлює. Окрема увага приділялася роботі з ілюстраціями.

    З допомогою вчителя історії Гейко Діни Петрівни, школярі вчились:

    • надавати оціночну характеристику розвитку політичного, соціального і господарського життя обох державних утворень;
    • аналізувати внутрішню і зовнішню політику великих князів;
    • пояснювати причини і сутність політичної роздробленості Київської держави (Русі-України);
    • розглядати особливості процесу формування та значення утворення Галицько-Волинської держави;
    • визначати наслідки золотоординського панування;
    • об'єктивно оцінювати політичне становище українських земель у складі Великого князівства Литовського до і після Кревської унії;
    • прослідковувати особливості перебування українських земель у складі різних держав.

    Значна увага була також приділена сфері культури. Так, підлітки визначали передумови й історичне значення запровадження християнства як державної релігії, розвиток мистецтв і ремесел, знайомилися з літературними творами згаданого періоду.

    Задля більшої наочності, учасники курсів переглядали відеоуроки для 7-х класів студії «Пітон» (відео, карти, схеми, ілюстрації з голосовим супроводом) та анімовані ролики «Історія України» (3-68 серії), озвучені Богданом Ступкою. Окрім цього, вони активно складали таблиці і схеми.

    Під час занять учні працювали з атласом та контурними картами  для 7 класу, де позначали:

    • територію розселення східнослов'янських племінних союзів (полян, древлян, волинян, уличів, тиверців, білих хорватів) у VIII-IX ст.;
    • територіальні межі Київської держави (Русі-України) за Олега та Ярослава Мудрого;
    • Київське, Чернігівське, Переяславське, Галицьке і Волинське князівства за доби роздробленості;
    • Галицько-Волинську державу за правління Романа Мстиславовича та Данила Романовича;  
    • напрямки походів монголів на південно-західні землі Русі;
    • українські землі у складі інших держав та територію Кримського ханства.

    З метою закріплення пройденого матеріалу, кожен урок завершувався виконанням тестових завдань, результати яких дають змогу говорити про високу ефективність курсів і великі шанси їхніх слухачів на справді хороші показники при складанні ЗНО.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 22 12.2016

    01:58
    У м. Біла Церква стартують курси з інформатики для учасників Програми «Інтеграція через діалог»

    Білоцерківський Локальний Центр громадянської освіти розпочинає черговий етап занять з інформаційних технологій для учнів, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму. Як завжди, уроки проводитимуться на базі БЗШ № 15, під керівництвом вчителя інформатики Андрєєва Дениса Геннадійовича. З його допомогою старшокласники вивчатимуть чотири нові теми:

    1. «Текстовий процесор».
    2. «Операційна система».
    3. «Об'єктно-орієнтоване програмування».
    4. «Алгоритми та їхні виконавці».

    Кожне заняття передбачатиме групову форму роботи учнів, з елементами індивідуальної підготовки. При цьому, програма занять передбачатиме наступне наповнення:

    Заняття № 1. Сторінки документа та їхнє форматування. Підготовка до друку.

    Заняття № 2. Операції над об’єктами та їх групами. Пошук об’єктів файлової системи.

    Заняття № 3. Знайомство з середовищем програмування. Програмний проект і файли. Основні компоненти. Створення найпростішого проекту.

    Заняття № 4. Робота з алгоритмами розгалуження та повторення.

    Як сподіваються організатори, такі зимові курси допоможуть підліткам поглибити свої шкільні знання в ІТ-сфері, навчитися краще використовувати можливості сучасних комп'ютерів, а що не менш важливо – дадуть поштовх до саморозвитку в одній із найперспективніших сфер економіки. Тому, Локальний координатор Богінська Лариса Петрівна пропонує всім охочим старшокласникам скористатися даною пропозицією, записавшись на курси з допомогою контактних даних, розміщених на персональній сторінці організації.

     

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 05 12.2016

    10:26
    У м. Біла Церква успішно завершилися заняття з плавання (ФОТО)

    Впродовж листопада 2016 р. Білоцерківський Локальний Центр громадянської освіти організовував заняття з плавання для дітей, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму.

    Професійний тренер з плавання Вакулюк Віта Петрівна поетапно знайомила дітей з правилами поводження на воді, вправами для «розігріву» перед зануренням, а головне – із правильною технікою плавання батерфляєм і комплексно.

    За словами Локального координатора Богінської Лариси Петрівни, діти з великим задоволенням відвідували уроки, роблячи помітні успіхи з кожним новим заняттям. Показово, що вони активно допомагали своїм колегам, надаючи поради і підтримку, якщо останнім щось тимчасово не вдавалося.

    Своєрідним фінальним іспитом для школярів став спільний заплив учасників, який і мав продемонструвати досягнутий ними прогрес у навчанні. Найкращою у цьому міні-змаганні виявилась Лосік Яна, котра показала найкращі результати серед своїх однолітків, здобувши таким чином перше місце.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 16 11.2016

    15:46
    Для білоцерківських школярів з цільових груп проекту стануть доступними безкоштовні комп'ютерні курси

    Впродовж листопада 2016 р. Білоцерківський Локальний Центр громадянської освіти реалізовуватиме проект комп'ютерних курсів для дітей, які постраждали від війни. Кожного понеділка та четверга, о 15:20 год, на базі БЗШ № 15 відбуватимуться тематичні уроки під керівництвом вчителя інформатики Андрєєва Дениса Геннадійовича.

    Всього заплановано 8 занять за наступними темами:

    1. «Інформаційні процеси».
    2. «Цифрові мережеві технології».
    3. «Текстовий процесор».
    4. «Алгоритми та їх виконавці».
    5. «Поняття ОС».
    6. «Електронне листування».
    7. «Службове програмне забезпечення».
    8. «Опрацювання об'єктів мультимедіа».

    Програми 2-годинних уроків передбачають таке змістове наповнення:

    Заняття № 1:

    • Інформаційні процеси та системи.
    • Комп'ютери та їхні різновиди.
    • Складові комп'ютера та їхнє призначення.
    • Підсумки.

    Заняття № 2:

    • Поняття мережі.
    • Безпечне користування Інтернетом.
    • Завантаження даних.
    • Авторське право.

    Заняття № 3:

    • Повторення правил введення, редагування та форматування тексту.
    • Додавання малюнків та таблиць.

    Заняття № 4:

    • Поняття команди, виконавця.
    • Поняття алгоритму.
    • Види алгоритмів.
    • Робота у середовищі Scratch.

    Заняття № 5:

    • Поняття ОС.
    • Поняття файлової системи.
    • Поняття типу файлу.
    • Операції над об'єктами файлової системи.

    Заняття № 6:

    • Поштова служба Інтернету.
    • Електронна скринька та листування.
    • Етикет електронного листування.
    • Правила безпечного користування скринькою.

    Заняття № 7:

    • Комп'ютерні віруси та антивірусні засоби.
    • Стискання та архівування даних.
    • Збереження даних на змінних носіях.

    Заняття № 8:

    • Формати аудіо- та відео файлів.
    • Створення відео кліпів.
    • Додавання відео ефектів та переходів між фрагментами.

    В результаті проведених занять, учні підвищать рівень своїх знань, вдосконалять навики роботи з комп'ютерними програмами, навчаться цікаво виражати свої думки та життєву позицію з використанням інформаційних технологій. За словами Локального координатора Богінської Лариси Петрівни, взяти участь у заняттях можуть всі зацікавлені школярі. До неї ж можна звертатися при виникненні будь-яких питань і уточнень щодо роботи осередку.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 14 11.2016

    16:33
    Білоцерківські школярі з числа дітей воїнів АТО і ВПО зможуть відвідувати безкоштовні заняття з хореографії

    Білоцерківський Локальний Центр громадянської освіти запускає черговий проект для дітей воїнів АТО і переселенців. Цього разу мова йтиме про уроки з хореографії.

    З 14 листопада по 23 грудня 2016 р. буде проведено 12 занять з танцю під керівництвом професійного викладача Мельніченко Анастасії Володимирівни.

    Навчання відбуватиметься за такими темами:

    1. Організаційно-інформаційний період.
    2. «Азбука музичного руху. Музично-просторові вправи».
    3. «Основи музичного руху. Ритмічні вправи».
    4. «Елементи екзерсису класичного танцю».
    5. «Елементи екзерсису народно-сценічного танцю».
    6. «Відомості з народознавства. Побутові танці, їх основні групи».
    7. «Різдвяна тема в українських танцях».
    8. «Танцювальні етюди та танці».
    9. «Основи музичного руху. Колективно-порядкові вправи».
    10. «Елементи сучасної хореографії».
    11. «Постановницька та репетиційна робота».
    12. «Концертна діяльність».

    Говорячи про цілі, організатори курсів виділяють наступні:

    • Практичні. Закладаються основи хореографії, розвиваються фізичні якості і ритмічність, формуються танцювальні вміння та навички.
    • Пізнавальні. Забезпечується ознайомлення з поняттями та знаннями, що стосуються різних видів хореографічного мистецтва, розширюється світогляд дітей, які залучаються до синтезованого світу мистецтва. Поступово засвоюється хореографічна термінологія, відбувається знайомство зі світовою та національною хореографічною культурою.
    • Творчі. Забезпечується формування творчих здібностей вихованців у процесі оволодіння хореографічним мистецтвом, розвиток естетичних почуттів, смаків, емоційно-чуттєвої сфери, школяр розвивається як творча особистість з індивідуальними вміннями на основі музичної імпровізації та творчих завдань. Розвивається здатність до творчого самовираження в танці.
    • Соціальні. Відбувається сприяння самореалізації підлітків у соціумі засобами мистецтва, виховання емоційно-вольових засад особистості, позитивних якостей характеру. Також створюються сприятливі умови для професійного самовизначення й вибору майбутньої професії.
    • Оздоровчі. Не секрет, що заняття танцями забезпечує зміцнення здоров'я, гарну, струнку поставу, профілактику плоскостопості та клишоногості, зміцнення кістково-м'язового апарату, нервової системи, виховання вольових якостей і комплексу навичок, необхідних для нормальної життєдіяльності людини. Серед останніх можна назвати: координацію рухів, вільне орієнтування у просторі, вправність, спритність, швидкість реакції, гостроту уваги, загальну рухливість, підвищення функціональних можливостей організму тощо.

    Вже на основі прочитаного можна сміливо говорити про те, що курси з хореографії є справді актуальними для сучасної молоді. А тому, всім охочим скористатися пропозицією, радимо звернутися за детальнішою інформацією до Локального координатора Богінської Лариси Петрівни за наведеними на сайті контактними даними.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 12 11.2016

    11:07
    Виставка «Те, про що важко сказати» продовжує мандрувати Україною (ФОТО)

    Всеукраїнське турне виставки «Те, про що важко сказати» набирає обертів. Так, впродовж 4-12 листопада 2016 р. світлини експонувалися Локальним Центром громадянської освіти у м. Біла Церква в актовій залі БЗШ № 15.

    Урочисте відкриття виставки для дітей її організатор Богінська Лариса Петрівна провела в понеділок, 7 листопада. Після третього уроку в залі зібралися старости класів, яким були представлені знімки. Саме на них покладалася місія по донесенню інформації про задум авторів до учнів та вчителів школи.

    Презентація світлин для заступників директорів шкіл міста відбулася на наступний день, у вівторок, 8 листопада. Вони і мали ознайомити громадськість на місцях із побаченим. Вхід до експозиційного залу був вільним, чим і скористалися всі охочі. Під час фінальної частини дорослі та діти ділились враженнями, висловлювали власні міркування.

    Окрім цього, 11 листопада школярі отримали змогу поспілкуватись одразу з двома безпосередніми учасниками арт-проекту – Юлією Демченко та запрошеним гостем зі столиці, учнем СШ № 313 Олександром Касьяненком. Підлітки розповіли чимало цікавих фактів про «внутрішню кухню» роботи над фотографіями у серпні 2016 р., а головне – про ті явища, які породили саму їхню ідею.

    Діти та вчителі були вражені побаченим. Деякі школярі дуже болісно сприйняли зображення, хтось згадав про свої життєві історії, поділившись ними з однолітками. Інші мали привід для роздумів. Проте, байдужим не залишився ніхто.

    Зрештою, вже сьогодні виставка мандрує далі. Наступний її пункт призначення – м. Нова Каховка, де знімки демонструватимуться впродовж 16-23 листопада 2016 р. У якій формі це відбуватиметься, можна дізнатися, скориставшись контактними даними Локального координатора Михайленко Оксани Леонідівни. Якою буде форма виставки і які сюрпризи принесе організаторам та небайдужій громадськості, ми дізнаємося вже зовсім скоро.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 10 11.2016

    11:03
    Білоцерківські учасники Програми розпочинають підготовку до ЗНО з української мови та літератури

    Впродовж листопада-грудня 2016 р. координатор Білоцерківського Локального Центру громадянської освіти Богінська Лариса Петрівна реалізовуватиме черговий масштабний проект – курси з підготовки до ЗНО з української мови і літератури.

    Сумарно будуть проведені 14 занять, які акцентуватимуть увагу на вивченні української мови за такими темами:

    1. «Фонетика української літературної мови як учення про її звукову систему».
    2. «Основні фонетичні одиниці української мови».
    3. «Позиційні чергування приголосних звуків».
    4. «Асимілятивні, дисимілятивні процеси».
    5. «Українська орфоепія як учення про систему загальноприйнятих правил української літературної вимови».
    6. «Основні норми сучасної літературної вимови».
    7. «Соціолінгвістичні фактори, що впливають на вимову людини».
    8. «Вимова деяких граматичних форм».
    9. «Наголос в українській мові, його види».
    10. «Українська графіка. Українська орфографія як учення про систему загальноприйнятих правил написання слів».
    11. «Основні принципи української орфографії».
    12. «Правопис літер, що позначають ненаголошені голосні е, и, о в коренях слів».
    13. «Написання складних слів».
    14. «Складоподіл і правила переносу слів з рядка в рядок»

    На уроках розглядатимуться наступні проблеми:

    Заняття № 1. Місце фонетики та орфоепії в національно-мовному просторі особистості. Історія української фонетики.

    Заняття № 2. Звук, склад, фонетичне слово, фраза. Звук мовлення і фонема. Особливості реалізації фонеми в мовленні.

    Заняття № 3. Основні історичні чергування приголосних звуків при словозміні і словотворенні. Чергування  о  і  е  з нулем звука. Чергування о з е після ж, ч, ш, дж, та й. Чергування г, к, х із ж, ч, ш та з, ц, с. Основні випадки чергування у-в, і-й, з-із-зі (зо).  

    Заняття № 4. Подовження, спрощення у групах приголосних. Відбиття цих явищ на письмі. Приставні голосні.

    Заняття № 5 та 6.  Особливості вимови голосних, деяких приголосних звуків та їх сполучень (гортанного звука [г], сонорних  [дж], [дз], шиплячих [ж], [ч], [ш], задньоязикових [г], [к], [х], груп приголосних (уподібнення, спрощення), м'яких і пом'якшених, а також подовження приголосних). Вимова сліз з апострофом.

    Заняття № 7. Основні джерела нормативного мовлення. Мова ЗМІ, дикторів радіо і телебачення. Сценічна мова.

    Заняття № 8. Особливості вимови імен та по батькові. Інтонаційні особливості українського мовлення. Смислорозрізнювальна функція інтонації.

    Заняття № 9. Емфатичний, фразовий, логічний наголоси. Роль наголосу в розрізненні слів і їх форм. Наявність вільного рухомого наголосу в словах. Семантико-граматична диференціація лексем за допомогою наголосу.

    Заняття № 10. Історія становлення і розвитку української графіки й орфографії.

    Заняття № 11. Фонетичний, морфологічний, традиційний, а також диференціюючий принципи української орфографії. Характеристика написань за цими принципами.

    Заняття № 12. Позначення м'якості приголосних на письмі буквами ь, я, ю, є, ї; сполучення йо, ьоСкладні випадки правопису м'якого знака. Складні випадки правопису апострофа. Вживання великої літери. Лапки у власних назвах.

    Заняття № 13. Правопис складноскорочених слів. Написання чоловічих і жіночих імен по батькові, прізвищ.

    Заняття № 14. Графічне скорочення слів. Правопис географічних назв. Написання слів іншомовного походження. Історичний коментар до різних мовних явищ.

    Керівником згаданих курсів стане вчитель української мови та літератури Яременко Ольга Іванівна, яка проводитиме заняття для дітей, що постраждали від війни на Сході України та анексії Криму, абсолютно безкоштовно. Відбуватиметься підготовка підлітків на базі БЗШ № 15 у кабінеті № 301. І якщо Ви зацікавлені у покращенні власних знань та успішній підготовці до іспитів з даної дисципліни, то ці курси – для Вас.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 07 11.2016

    10:33
    У м. Біла Церква розпочинаються двомісячні курси підготовки до ЗНО з математики

    Впродовж листопада-грудня 2016 р. Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква здійснюватиме підготовку учнів старших класів з числа цільових груп проекту «Інтеграція через діалог» до ЗНО з математики.

    Сумарно заплановано 12 занять за такими темами:

    1. «Нерівності».
    2. «Квадратична функція».
    3. «Квадратні корені. Дійсні числа».
    4. «Елементи комбінаторики, теорії ймовірностей та статистики».
    5. «Метод координат на площині».
    6. «Розв'язування задач з трикутниками».
    7. «Розв'язування задач з прямокутними трикутниками».  
    8. «Геометричні перетворення».
    9. «Початкові відомості зі стереометрії».
    10. «Багатокутники. Площі багатокутників».
    11. «Правильні багатокутники. Довжина кола. Площа круга».
    12. Систематизація та узагальнення вивченого.

    Школярам допоможуть розібратися у наступних питаннях:

    Заняття № 1. Числові нерівності. Нерівності зі змінними. Рівносильні нерівності. Системи лінійних нерівностей.

    Заняття № 2. Нулі функції. Перетворення графіків функцій. Квадратична функція, її графік і властивості. Квадратична нерівність. Система двох рівнянь.

    Заняття № 3. Функція у=х2, її графік і властивості. Арифметичний квадратний корінь. Множина. Підмножина. Числові множини. Дійсні числа.

    Заняття № 4. Основні елементи комбінаторики. Частота та ймовірність випадкової події. Початкові відомості про статистику. Способи подання даних та їх обробки.

    Заняття № 5. Синус, косинус, тангенс кутів від 0 до 180 градусів. Координати середини відрізка. Рівняння кола і прямої.

    Заняття № 6. Теореми косинусів і синусів. Розв'язування задач. Формули для знаходження площі трикутника.

    Заняття № 7. Синус, косинус, тангенс гострого кута прямокутного трикутника. Теорема Піфагора. Перпендикуляр і похила. Співвідношення між сторонами і кутами прямокутного трикутника.

    Заняття № 8. Переміщення (рух) та його властивості. Симетрія відносно точки і прямої, поворот, паралельне перенесення. Рівність фігур. Подібність фігур. Площі подібних фігур.

    Заняття № 9. Взаємне розміщення у просторі прямих, площин, прямої та площини. Перпендикуляр до площини.

    Заняття № 10. Багатокутник та його елементи. Опуклі та не опуклі багатокутники. Багатокутник, вписаний у коло. Площа багатокутника.

    Заняття № 11. Довжина кола. Довжина дуги кола. Площа круга та його частин.

    Впродовж занять під керівництвом вчителя математики вищої категорії Квачук Галини Степанівни, підлітки отримають змогу підвищити свій рівень знань і вмінь з даного предмета, а головне – матимуть всі шанси скласти ЗНО на високий чи, як мінімум, достатній рівень.

    Всім же, хто зацікавлений у такій пропозиції, пропонуємо звернутися за уточненнями безпосередньо до Локального координатора Богінської Лариси Петрівни за контактними даними, розміщеними на нашому сайті.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 01 11.2016

    09:46
    Білоцерківський Локальний Центр розпочинає курси підготовки до ЗНО з історії України для старшокласників

    Впродовж листопада-грудня 2016 р. Білоцерківський Локальний Центр громадянської освіти реалізовуватиме новий проект – підготовку до ЗНО з історії України для дітей воїнів АТО та переселенців.

    Всього заплановано 16 уроків за такими темами:

    1. «Східнослов'янські племінні союзи на теренах України. Утворення Київської держави (Русі-України)».
    2. «Київська держава за князювання Ольги та Святослава».
    3. «Київська держава (Русь-Україна) за князя Володимира Великого».
    4. «Київська держава (Русь-Україна) за Ярослава Мудрого».
    5. «Київська держава (Русь-Україна)  у другій половині ХІ – в першій половині ХІІ ст.».
    6. «Київська держава  (Русь-Україна) за доби роздробленості».
    7. «Суспільно-політичне та господарське життя Київської держави».
    8. «Культура Київської держави (Русі-України)».
    9. «Створення Галицько-Волинської держави та монгольська навала».
    10. «Галицько-Волинська держава за Данила Романовича та його нащадків».
    11. «Суспільне, господарське та культурне життя Галицько-Волинської держави».
    12. «Українські землі у складі різних держав у другій половині XIV – у першій половині  XVI ст.».
    13. «Українські землі у складі Литви та Польщі наприкінці XIV – на початку XVI ст.».
    14. «Створення Кримського ханства».
    15. «Соціально-економічне та культурне життя у другій половині XIV – першій половині  XVI ст.».
    16. Тестування за темою.

    Зміст навчальних занять передбачатиме повторення наступних питань:

    • Розселення східнослов'янських племінних союзів (поляни, древляни, волиняни, уличі, тиверці, білі хорвати). Руська земля.
    • Утворення Київської держави (Русі-України). Внутрішньо- та зовнішньополітична діяльність князів Олега та Ігоря.
    • Внутрішньо- та зовнішньополітична діяльність Ольги та Святослава.
    • Князювання Володимира Великого та Ярослава Мудрого. Запровадження християнства як державної релігії. «Руська правда».
    • Правління Ярославичів (Ізяслав, Святослав, Всеволод). Князювання Володимира Мономаха та його сина Мстислава Великого в м. Києві. Боротьба з половецькою загрозою.
    • Роздробленість. Розвиток Київського, Чернігівського, Переяславського, Галицького і Волинського князівств за доби роздробленості. Ярослав Осмомисл
    • Розвиток суспільно-політичного та господарського життя Київської держави (Русі-України).
    • Поширення писемності. Розвиток культури й освіти Київської держави (Русі-України)
    • Об'єднання Галицького та Волинського князівств. Монгольська навала на південно-західні землі Русі
    • Князювання Данила Романовича. Галицько-Волинська держава за нащадків Данила Романовича.
    • Розвиток суспільно-політичного та господарського життя Галицько-Волинської держави. Культура Галицько-Волинської держави.
    • Боротьба Польщі та Литви за Галицько-Волинську спадщину. Входження українських земель до складу інших держав (Угорське королівство, Молдавське князівство, Османська імперія, Московське царство).
    • Кревська унія. «Велике князівство Руське». Остаточна ліквідація Київського та Волинського удільних князівств.
    • Утворення Кримського ханства. Перехід кримських ханів у васальну залежність від Османської імперії. Виникнення українського козацтва. 
    • Соціально-економічне життя. Розвиток культури та освіти у другій половині XIV – першій половині  XVI ст.

    Навчальні заняття з історії України передбачають формування таких предметних вмінь і навичок:

    • Роботу з картами, де учні повторюють, як розпізнавати на картосхемі території розселення східнослов’янських племінних союзів у VIII-IX ст., шлях «із варягів у греки», походи князів на м. Константинополь, походи князя Святослава, територіальні межі Русі-України за Олега та Ярослава Мудрого; Київське, Чернігівське, Переяславське, Галицьке, Волинське князівства за доби роздробленості (ХІ-ХІІ ст.); Галицько-Волинську державу за правління Романа Мстиславовича та Данила Романовича; напрямки походів монголів на південно-західні землі Русі.
    • Роботу з ілюстраціями пам'яток того часу, наочним матеріалом, за яким учні характеризують розвиток політичного, соціального і господарського життя Київської держави; внутрішню та зовнішню політику Аскольда, Олега, Ігоря, Ольги, Святослава, Володимира Великого та Ярослава Мудрого, Володимира Мономаха, його сина Мстислава; розвиток Київського, Чернігівського, Переяславського, Галицького і Волинського князівств за доби роздробленості; розвиток політичного, соціального і господарського життя Галицько-Волинської держави, внутрішню і зовнішню політику Данила Романовича, Лева Даниловича, Юрія І Львовича, Лева ІІ та Андрія Юрійовичів, Юрія ІІ Болеслава, залежність українських князівств від Золотої Орди, наслідки золотоординського панування.
    • Перегляд анімованих роликів, що були озвучені Богданом Ступкою.
    • Роботу з текстовим матеріалом, за яким учні пояснюють, у чому полягає значення та наслідки внутрішньо- та зовнішньополітичної діяльності князів, Любецького з'їзду князів, причини та сутність політичної роздробленості Київської держави (Русі-України); особливості процесу формування та значення утворення Галицько-Волинської держави; визначають передумови та історичне значення запровадження християнства як державної релігії, етапи розвитку Київської держави (Русі-України), наслідки походів князів, суть роздробленості; передумови та значення утворення Галицько-Волинської держави, монгольської навали.

    Проводитиме заняття вчитель історії вищої категорії Гейко Діна Петрівна. Участь у навчанні доступна для всіх охочих. Тому, якщо Ви належите до числа цільових категорій Програми «Інтеграція через діалог», і бажали б скористатися пропозицією, то запрошуємо Вас щовівторка та щочетверга у кабінет № 308 на території БЗШ № 15 після 15:20 год.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 04 10.2016

    19:37
    Білоцерківські старшокласники готуватимуться до ЗНО з біології в рамках Програми «Інтеграція через діалог»

    У м. Біла Церква протягом жовтня 2016 р. відбуватимуться заняття з підготовки старшокласників, які постраждали від війни на Сході України та анексії Криму, до ЗНО з біології. Всього на базі БЗШ № 15 відбудеться 8 уроків за такими темами:

    1. Анатомія і фізіологія рослин. Розмноження і розвиток.
    2. Представники тваринного світу: будова, спосіб життя і розвиток.
    3. Розмноження тварин. Еволюція тварин.
    4. Анатомія, фізіологія людини.
    5. Особливості розвитку і розмноження.
    6. Основи цитології та гістології.
    7. Основи генетики та селекції.
    8. Розв’язування генетичних задач та задач з екології.

    З допомогою вчителя вищої категорії Осадчої Тетяни В'ячеславівни, підлітки матимуть змогу:

    • ознайомитись із наукою про живу природу – біологією;
    • сформувати уявлення про біологію як науку, що вивчає живі організми;
    • поглибити знання про відмінності живої і неживої природи;
    • отримати поняття про основні ознаки життя;
    • краще дослідити різноманітність рослинного світу планети;
    • з'ясувати роль рослин у природі та в житті людини;
    • дізнатися про приклади використання рослин людиною;
    • розвинути вміння порівнювати рослинний світ з іншими організмами;
    • покращити культуру спілкування;
    • розширити знання про зоологію як науку, про її основні завдання;
    • ознайомитись із загальними ознаками тварин, різноманітністю тваринного світу та його класифікацією;
    • порівняти біологічні науки та їхні завдання;
    • визначити ознаки подібності та відмінності тварин з організмами інших царств;
    • бережливо ставитись до тварин та екології; 
    • з'ясувати місце людини в системі органічного світу, вихо­дячи із загально-біологічних закономірностей;
    • розкрити основний зміст біологічних наук, що вивчають людину;
    • простежити еволюцію статевих органів в природі;
    • вивчити будову органів розмноження у людини;
    • ознайомитись з історією вивчення клітини;
    • розглянути основні методи цитологічних досліджень та особливості їхнього використання для дослідження різних типів клітин;
    • повторити основні типи тканин організму людини та взаємозв'язок їхньої будови і функцій;
    • розглянути поняття «гістологія»;
    • ознайомитись із різноманітністю органів тіла людини, його фізіологічних та функціональних систем, а також значенням останніх для процесів життєдіяльності;
    • вирізняти поняття «генетика» та «селекція»;
    • розв'язувати генетичні задачі;
    • розвинути логічне і критичне мислення тощо.

    Як запевняють самі організатори, за результатами цих занять, вдасться повторити з учнями матеріал середньої школи, розібратися зі складними для розуміння темами, заповнити існуючі «лакуни», а головне – допомогти дітям по-справжньому ефективно підготуватися до складання ЗНО з даного предмету.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 03 10.2016

    18:47
    У м. Біла Церква розпочинається жовтневий курс з вивчення історії України для дітей воїнів АТО

    Впродовж жовтня 2016 р. Білоцерківський Локальний Центр громадянської освіти проводитиме заняття з підготовки до ЗНО з історії України для старшокласників, батьки яких приймали участь в АТО. Кожного тижня на базі БЗШ № 15 відбуватиметься навчання за такими темами:

    1. Поява та розселення людей на території України.
    2. Поширення землеробства і скотарства на землях України. Трипільська культура.
    3. Світ кочовиків та античні міста-колонії на території України.
    4. Давні слов'яни.

    Кожен урок триватиме 1 год. Діти матимуть змогу навчатися у групі середньою чисельністю в 10-15 осіб під керівництвом вчителя вищої категорії Гейко Діни Петрівни.

    Навчальні заняття з історії України супроводжуватимуться наступними прийомами:

    • опрацюванням карт, де учні відновлять свої вміння та навички розпізнавати на картосхемі місця основних стоянок людей кам'яного віку на теренах сучасної України; території розселення трипільців, кіммерійців, скіфів; місця розташування античних міст-колоній Північного Причорномор'я та Криму, Боспорського царства; напрямки розселення слов'ян під час Великого переселення народів;
    • роботою з ілюстраціями пам'яток того часу – наочним матеріалом, за яким учні зможуть охарактеризувати суспільне, господарське та духовне життя носіїв трипільської культури, кіммерійців, скіфів, сарматів, населення міст-колоній Північного Причорномор'я та Криму, давніх слов'ян;
    • переглядом анімованих роликів, що були озвучені Богданом Ступкою;
    • вивченням текстового матеріалу, за яким підлітки визначатимуть основні риси археологічних періодів, неолітичної революції, причини та наслідки занепаду Великої Скіфії, особливості грецької колонізації Північного Причорномор'я та Криму; зуміють пояснити результати і роль Великої грецької колонізації, Великого переселення народів та Великого розселення слов'ян для розвитку українських земель.

    Локальний координатор Богінська Лариса Петрівна сподівається, що такий підхід до навчання дозволить посприяти якісній підготовці випускників до ЗНО, заповнивши, водночас, можливі прогалини у їхніх знаннях та зацікавивши у більш детальному вивченні історії України.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 03 10.2016

    16:50
    На Київщині підійшли до свого фіналу курси з англійської мови для дітей, що постраждали від війни (ФОТО)

    Білоцерківський Локальний Центр громадянської освіти заявляє про успішне завершення вересневого етапу курсів з англійської мови для дітей з числа ВПО та тих, чиї батьки захищають Батьківщину на Сході України.

    За словами Локального координатора Богінської Лариси Петрівни, на уроках, які відбувалися на території БЗШ № 15 протягом 16-30 вересня 2016 р., 25 школярів вивчали наступні теми:

    • Заняття № 1. Привітання, представлення себе. Ознайомлення зі світом захоплень учнів. Командні ігри.   
    • Заняття № 2. Географічні особливості Великої Британії. Карта Великої Британії. Погода у даній державі. Аудіювання тексту та обговорення прослуханого.
    • Заняття № 3. Любов до подорожей. Практичне заняття: обговорення популярних місць для відпочинку туристів. Перегляд тематичних відео. Розв’язування різноманітних кросвордів.

    Під керівництвом вчителя англійської мови вищої кваліфікаційної категорії Лазоренко Алли Миколаївни, учні вдосконалювали навички діалогічного та монологічного мовлення, розвивали вміння практично застосовувати граматичний матеріал з вивчених тем. Паралельно, школярі активно спілкувались англійською мовою у колі друзів, розучували пісні. Будемо сподіватись, що такі заняття виявились корисними для підлітків, а головне – дозволили їм по-новому подивитись на питання вивчення англійської мови у школі і поза нею.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 03 10.2016

    09:14
    У м. Біла Церква завершився цикл занять з образотворчого мистецтва «У світі живопису» (ФОТО)

    У м. Біла Церква Київської області підійшли до свого завершення курси з образотворчого мистецтва «У світі живопису». Протягом 5-30 вересня 2016 р. діти з допомогою керівника гуртка образотворчого мистецтва у БЗШ № 15 Назаренко Олени Василівни вчилися працювати з восковими крейдою і аквареллю, створюючи власні шедеври.

    Координатор Локального Центру громадянської освіти у м. Біла Церква Богінська Лариса Петрівна відзначила також результати роботи учнів. Серед таких – отримані грамоти в міському конкурсі «Твоє майбутнє – в твоїх руках». Окрім цього, була організована виставка дитячих робіт, присвячена Дню міста. Проте, головним здобутком для самих дітей, що постраждали від війни на Сході України та анексії Криму, стала їхня віра у свої сили та поштовх до творчості.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 01 10.2016

    22:22
    Білоцерківський Центр громадянської освіти розпочинає серію майстер-класів для дітей учасників АТО

    Впродовж жовтня 2016 р. Білоцерківський Локальний Центр громадянської освіти проведе для дітей воїнів АТО майстер-класи з виготовлення іграшок та прикрас. За словами Локального координатора Богінської Лариси Петрівни, всього на базі місцевої БЗШ № 15 пройде 6 занять за наступними темами:

    1. Виготовлення м’якої іграшки.
    2. Створення осінніх аплікацій з фетру.
    3. Майстер-клас по «квілінгу».
    4. Ознайомлення з принципами виробництва ляльки-мотанки.
    5. Техніка «декупаж».
    6. Урок, присвячений виготовленню Зайця Тільда.

    Кожен майстер-клас передбачатиме детальне ознайомлення з історією певного стилю, особливістю матеріалів для використання, роботу над виготовленням шаблонів та безпосереднє створення виробу.

    В результаті занять зі вчителем обслуговуючої праці Марченко Ольгою Миколаївною, діти матимуть змогу:

    • навчитися зі звичайного паперу А4 робити прекрасні квіти, тварин та цікаві фігури;
    • приємно провести час і створити оригінальні вироби для себе або своїх близьких;
    • робити декупаж пляшок чи перетворити «непотрібні речі», що, зазвичай, викидають на смітник, у витончені вироби, які можуть стати оригінальною прикрасою інтер'єру;
    • навчити інших виготовляти прості, але красиві речі;
    • спрямувати свою енергію у творче русло.

    Сподіватимемось, що таке починання знайде відгук серед підлітків, і вже зовсім скоро ми зможемо помилуватися результатами їхніх старань.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 21 09.2016

    23:28
    У м. Біла Церква відбудеться цикл тренінгів для старшокласників, присвячений статевому вихованню

    Білоцерківський Локальний Центр громадянської освіти запускає черговий проект. Так, впродовж вересня-грудня 2016 р., щопонеділка о 15.00 год, на базі БЗШ № 15, буде проводитися курс психологічних тренінгів «Дорослішай на здоров’я». Під керівництвом практичного психолога Бульковської Вікторії Олександрівни, школярі 9-11 класів матимуть змогу пройти 5 тем, поділених на різну кількість занять. Кожне з них має власну мету і, в сукупності, спрямоване на досягнення загальної мети.

    Тренінги відбуватимуться згідно з наступним графіком:

    Тема 1. «Феномен людини»:

    • «Цінності життя. Цінності в житті» (19 вересня 2016 р.).
    • «Здоров’я – цінність життя» (26 вересня 2016 р.).
    • «Емоційний світ людини» (3 жовтня 2016 р.).

    Тема 2. «Підлітковий вік. Світ взаємин»:

    • «Міжособистісна привабливість: дружба, любов, симпатія» (10 жовтня 2016 р.).
    • «Дівчата і хлопці:взаємини» (17 жовтня 2016 р.).
    • «Про те, як ти дорослішаєш» (24 жовтня 2016 р.).

    Тема 3. «Репродуктивне життя людини»:

    • «Репродуктивна система і здоров’я людини» (7 листопада 2016 р.).
    • «Що впливає на репродуктивне здоров’я людини» (14 листопада 2016 р.).

    Тема 4. «Ризики і здоров’я людини»:

    • «Коло проблем, або Коли ми ризикуємо» (21 листопада 2016 р.).
    • «Мій захист – знання і обачливість» (28 листопада 2016 р.).

    Тема 5. «Відповідальність і здоров’я людини»:

    • «Поведінка людини та її вплив на здоров’я людини» (5 грудня 2016 р.).
    • «Гендерні стереотипи та поведінка людини» (12 грудня 2016 р.).
    • «Відповідальний вибір» (19 грудня 2016 р.).

    За визнанням Локального координатора Богінської Лариси Петрівни, організатори переслідують наступні цілі:

    • сформувати у підлітків усвідомлення цінності життя і здоров’я, відповідальність за власне існування;
    • посприяти адекватному сприйняттю психофізіологічних змін у підлітковому віці, позитивній самооцінці на основі знань про особливості власного розвитку;
    • забезпечити розуміння школярами унікальності природи емоцій і почуттів, важливості останніх, а також необхідності відповідального ставлення до міжособистісних взаємин у юнацькому віці
    • пояснити дітям особливості функціонування репродуктивної системи та визначити фактори, які впливають на її здоров'я;
    • покращити рівень усвідомлення учнями важливості відповідальної поведінки щодо власного здоров’я;
    • вплинути на появу відповідального ставлення та мотивації щодо збереження сімейних цінностей;
    • подбати про виникнення серед старшокласників почуття відповідальності за своє майбутнє, а також здатності встановлювати власні цілі, навички прогнозування і планування майбутнього.

    Зрозуміло, що такі уроки залишаються все ще нестандартними для вітчизняної системи освіти, однак, стає зрозумілим, що саме через подібне нехтування потребами підлітків, дорослі й зумовлюють допущення дітьми численних помилок. А це, в свою чергу, впливає на всю подальшу долю юнаків та дівчат. Тож, будемо сподіватися, що дані тренінги знайдуть відгук серед школярів, і як наслідок, дозволять їм максимально впевнено та щасливо розпочати доросле життя у майбутньому.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 20 09.2016

    10:00
    «Інтеграція через діалог» запускає в м. Біла Церква курси з підготовки до ЗНО з математики

    У м. Біла Церква Київської області, в рамках Програми «Інтеграція через діалог», розпочинаються курси з підготовки 11-класників до ЗНО з математики. Так, впродовж вересня-жовтня 2016 р. відбудуться перші 8 занять, на яких школярі під керівництвом вчителя вищої категорії Квачук Галини Степанівни розглянуть наступні питання:

    1. Натуральні числа і дії з ними. Геометричні фігури і величини.
    2. Дробові числа і дії з ними.
    3. Звичайні дроби. Відношення і пропорції.
    4. Цілі вирази. Функції. Лінійні рівняння та їх системи.
    5. Квадратні рівняння. Квадратична функція.
    6. Трикутник, прямокутник, коло та їхні властивості.
    7. Вектори на площині. Геометричні перетворення.
    8. Косинус. Синус. Котангенс.

    За визначенням представників Білоцерківського Локального Центру громадянської освіти, метою цих занять є не лише підвищення загального рівня знань учнів, але й їхніх умінь виконувати тотожні перетворення цілих і дробових виразів, розв’язувати рівняння і нерівності, а також для практичних застосувань математичного знання.

    Важливе завдання полягає в залученні підлітків до використання рівнянь і функцій як засобів математичного моделювання реальних процесів і явищ, розв’язування на цій основі прикладних та інших задач. У процесі вивчення курсу, посилюється роль обґрунтувань математичних тверджень, індуктивних і дедуктивних міркувань, формування різноманітних алгоритмів, що має сприяти розвитку логічного мислення і алгоритмічної культури школярів.

    Всі старшокласники, які бажають скористатися подібною пропозицією, можуть звернутися до керівництва БЗШ № 15 чи безпосередньо до представників осередку проекту.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 20 09.2016

    09:34
    Білоцерківські діти отримають змогу побувати у «світі живопису»

    Білоцерківський Локальний Центр громадянської освіти знову дивує нас цікавими заходами. Так, впродовж вересня 2016 р. на території БЗШ № 15 (каб. № 410) відбуватимуться заняття з образотворчого мистецтва «У світі живопису». Заплановано, що керівник гуртка образотворчого мистецтва Назаренко Олена Василівна проведе 10 уроків, тематика яких буде наступною:

    1. «Інтер’єр української оселі».
    2. «Спокійне життя побутових речей».
    3. «Етюд».
    4. «Яблуко при різному освітленні».
    5. «Малюємо гарний настрій».
    6. «Тварини Арктики. Ведмеді і тюлені».
    7. «Повітряні кульки в небо здійнялись».
    8. «Хто намалював веселку?»
    9. «Малюємо гарний настрій».
    10. «Мої маленькі друзі».

    За задумом організаторів, діти матимуть змогу познайомитись з основами олійного і темперного живопису, навчаться працювати з восковими крейдою і аквареллю, засвоять особливості передачі об'єму, розвиватимуть відчуття кольору, форми і композиції, збільшать зацікавлення пізнанням природи чи красивими явищами, а також засвоять методи відображення своїх емоцій засобами мистецтва.

    Матимуть такі уроки й відверто терапевтичний ефект, як от:

    • створення психолого-розвиваючого простору для корекції психоемоційного стану;
    • зниження рівня тривожності;
    • формування через творчу діяльність можливості висловлювати свої думки, фантазії, особливості власного стану;
    • сприяння саморозкриттю, самопізнанню, самовираженню особистості дитини.

    Тих підлітків та їхніх батьків, які зацікавилися даною пропозицією, просимо звертатися до нашого Локального координатора Богінської Лариси Петрівни.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 19 09.2016

    21:15
    У м. Біла Церква пройде осінній цикл занять з інформатики

    Впродовж вересня-жовтня 2016 р., на базі БЗШ № 15, о 14:30 год проводитимуться заняття з інформатики для дітей, які постраждали від війни. Курс складатиметься із 8 двогодинних занять, тематика яких буде наступною:

    1. «Інформатика, як наука».
    2. «Обчислювальна система».
    3. «Прикладне програмне забезпечення».
    4. «Опрацювання текстів засобами MS Word».
    5. «Комп’ютерна графіка».
    6. «Інформаційні технології, як невід’ємний атрибут сучасного суспільства».
    7. «Мультимедіа».
    8. «Інформаційні технології та інформаційні джерела в проектній діяльності».

    Всі уроки відбуватимуться під керівництвом вчителя інформатики вище згаданого навчального закладу Труша Євгенія Володимировича. Заняття можуть відвідувати не лише місцеві учні, але й старшокласники з інших шкіл. Для запису на них, достатньо звернутися до координатора Локального Центру громадянської освіти у м. Біла Церква Богінської Лариси Петрівни.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 16 09.2016

    09:44
    Білоцерківський Локальний Центр розпочинає підготовку старшокласників до ЗНО з української мови

    З вересня 2016 р. на базі Білоцерківської загальноосвітньої школи № 15 розпочинається підготовка випускників, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму, до ЗНО з української мови та літератури. Вже до кінця місяця заплановано провести 8 занять. Допомагатиме старшокласникам педагог вищої категорії Яременко Ольга Іванівна. Згідно із планом, на позакласних уроках діти вивчатимуть:

    1. Уподібнення приголосних за місцем творення. Спрощення в групах приголосних. Чергування голосних, приголосних. Подвоєння, подовження приголосних.
    2. Прості, складні і складені слова. Творення і правопис складних слів. Правопис складноскорочених слів.
    3. Відміни і відмінки іменника. Правопис закінчень іменників ІІ відміни чоловічого роду в Родовому відмінку однини. Правопис закінчень іменників ІІІ, IV відмін. Рід незмінюваних  іменників.
    4. Правопис числівників і від числівникових складних слів. Відмінювання числівників. Зв'язок числівника з іменником.
    5. Дієслово і його форми.
    6. Правопис складних і складених прислівників. Розрізнення префіксів і прийменників. Розрізнення сполучників та інших частин мови. «НЕ» з різними частинами мови.
    7. Синтаксис простого речення. Синтаксис складного речення. Пунктуація.
    8. Розвиток зв’язного мовлення.

    Як запевняє координатор Локального Центру громадянської освіти у м. Біла Церква Богінська Лариса Петрівна, початок таких курсів дозволить підліткам не лише повторити вже пройдений матеріал та краще підготуватися до успішного складання ЗНО. Адже й сам факт володіння українською мовою на високому рівні дозволятиме їм досягати успіху практично в усіх сферах життя, сприяючи успішній адаптації людини до мінливих умов сучасного світу.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 16 09.2016

    09:13
    «Світ англійської мови. English World» стане доступним для білоцерківських школярів

    Протягом вересня 2016 р. Білоцерківський Локальний Центр громадянської освіти пропонує дітям, батьки яких перебувають чи загинули в зоні АТО, відвідати курси англійської мови під назвою «Світ англійської мови. English World». На даних одногодинних заняттях, які проводитиме вчителька англійської мови Лазоренко Алла Миколаївна, школярі зможуть заповнити певні «лакуни» у своїх знаннях, практично опанувати нові навички та почати спілкуватись на рівні, дійсно достатньому для здійснення іншомовного спілкування.

    Відбуватиметься досягнення таких цілей шляхом вивчення наступних тем:

    • Заняття № 1. Привітання, представлення себе. Ознайомлення зі світом захоплень учнів. Командні ігри.   
    • Заняття № 2. Географічні особливості Великої Британії. Карта Великої Британії. Погода у даній державі. Аудіювання тексту та обговорення прослуханого.
    • Заняття № 3. Любов до подорожей. Практичне заняття: обговорення популярних місць для відпочинку туристів. Перегляд тематичних відео. Розв’язування різноманітних кросвордів.

    Самі заняття відбуватимуться за наступним розкладом:

    1. 16 вересня 2016 р., о 14:30 год (БЗШ № 15).
    2. 23 вересня 2016 р., о 14:30 год (БЗШ № 15).
    3. 30 вересня 2016 р., о 14:30 год (БЗШ № 15).

    Для всіх, хто зацікавився подібними можливостями, пропонуємо контактні дані координатора Локального Центру громадянської освіти Богінської Лариси Петрівни.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 25 05.2016

    20:06
    Білоцерківські 9-класники завершили підготовку до ДПА (ФОТО)

    У м. Біла Церква підійшли до завершення цикли курсів з підготовки учнів 9-х класів до ДПА з української мови, математики та історії УкраїниКоординатор Локального Центру громадянської освіти Богінська Лариса залучила для допомоги дітям дирекцію ЗОШ № 15, а також фахівців з даних предметів: Стаднюк Ірину ІванівнуКвачук Галину Степанівну та Серган Людмилу Іванівну відповідно. Впродовж 4-24 травня 2016 р. школярі мали змогу відвідати по 8 занять з кожної дисципліни. За цей час вони заповнили прогалини у своїх знаннях, пригадали найважливіші правила, приклади та події, а головне - отримали певність у своїй готовності до складання іспитів. Останнє особливо важливо тим, що серед учасників процесу були діти, які впродовж навчання були найбільше піддані стресу: з числа переселенців та тих, чиї батьки захищають державу на Сході України. 

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 16 05.2016

    22:07
    Жителі м. Біла Церква організували майстер-клас для дітей учасників АТО і переселенців (ФОТО)

    15 травня 2016 р. Білоцерківський Локальний Центр громадянської освіти у співпраці з Благодійною організацією «Червоний Хрест» організував для дітей учасників АТО та з числа ВПО майстер-клас на тему «Виготовлення вітальних листівок до Дня матері». Школярі отримали змогу проявити свої творчі здібності, переносячи на папір найкращі побажання найдорожчій для них людині. Все заняття, за словами координатора Богінської Лариси, було сповнене позитивними емоціями, що вкотре доводить потребу в таких методиках для юного покоління.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 13 05.2016

    22:43
    У м. Біла Церква підійшли до фіналу курси з інформатики для дітей воїнів АТО (ФОТО)

    Впродовж 4 квітня - 4 травня 2016 р. в м. Біла Церква було проведено 8 занять з ІКТ для дітей, чиї батьки знаходяться в зоні АТО чи загинули там. Вчителька Гриценко Світлана викладала дітям заняття за наступними темами: 1. «Інформація. Інформатика, як наука»; 2. «Обчислювальна система»; 3. «Прикладне програмне забезпечення»; 4. «Опрацювання текстів засобами MS Word»;   5. «Комп’ютерна графіка»; 6. «Інформаційні технології, як невід’ємний атрибут сучасного суспільства»; 7. «Мультимедіа» і 8. «Інформаційні технології та інформаційні джерела в проектній діяльності». В результаті, учні підвищили  рівень своїх знань з інформатики, вдосконалили навики роботи з комп’ютерними програмами,  навчилися цікаво виражати свої думки та життєві позиції за допомогою комп’ютерної техніки, а також створювати власні міні-блоги. Не менш важливим є те, щоб підлітки усвідомили, наскільки чудовий інструмент для самовираження вони отримали.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 10 05.2016

    22:56
    Завершилися заняття з прав дитини, які проводив Білоцерківський Локальний Центр громадянської освіти

    Впродовж 21 березня - 9 травня 2016 р. у м. Біла Церква тривали тренінги з захисту прав дітей під егідою Богінської Лариси - координатора місцевого Локального Центру громадянської освіти. Підлітки з числа ВПО мали змогу відвідати 8 занять, присвячених місцю дітей в соціумі та у школі. Проводили їх Войтенко Інеса й Вакулюк Віта, тренери програм «Права дитини в Україні» та «Медіація однолітків» відповідно. За підсумками проведених занять, учасники навчилися визначати пріоритети, захищати власні права, досягати поставлених цілей, чітко висловлювати свою життєву позицію, приймати важливі рішення та робити правильний вибір у складних життєвих ситуаціях. Головне ж досягнення полягає в тому, що учні, за власним визначенням, перестали боятися брати відповідальність за власне життя, що є найпершою ознакою справжнього Громадянина.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 26 04.2016

    07:28
    Підійшли до завершення тижні творчості для білоцерківських дітей, що постраждали від війни (ФОТО)

    Білоцерківським Локальним Центром громадянської освіти під керівництвом Богінської Лариси, було ініційовано проведення творчих занять для дітей-переселенців впродовж 1-22 квітня 2016 р. на базі місцевої ЗОШ № 15. Вчителька обслуговуючої праці Марченко Ольга та керівник гуртка образотворчого мистецтва Назаренко Олена навчали школярів хитрощам роботи в техніках квілінгу, бісероплетіння, декупажу, орігамі, а також живопису. В підсумку, учні не лише отримали нові навички, але й мали змогу поспілкуватися з ровесниками, спільно борючись зі своїми страхами і переживаннями з допомогою мистецтва. 

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 22 04.2016

    07:49
    У м. Біла Церква завершилися курси з української мови для дітей з Донбасу і Криму (ФОТО)

    У м. Біла Церква Київської області координатором Локального Центру громадянської освіти Богінською Ларисою було ініційовано проведення впродовж 21 березня - 21 квітня 2016 р. курсів з підготовки до ЗНО з української мови та літератури. Під керівництвом вчительки Яременко Ольги, два десятки випускників з числа ВПО поглиблювали свої знання з предмету. Результатом підготовки стало тестування, наближене до того, яке очікує на дітей незабаром. Школярі продемонстрували вкрай високий рівень знань, а що важливіше - мотивації. Як сподіваються організатори проекту, це дозволить їм отримати по-справжньому хороші результати під час вступної кампанії. 

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 04 04.2016

    09:02
    Діти з Київщини, що постраждали від війни, зможуть стати учасниками курсів інформатики

    Впродовж 4-18 квітня 2016 р. представники Локального Центру громадянської освіти м. Біла Церква в особі Гриценко Світлани навчатимуть дітей, які стали жертвами подій в Криму та на Сході України, основам інформатики та інформаційних технологій. В результаті проведених занять у БЗШ № 15, учні матимуть змогу суттєво підвищити рівень знань, вдосконалять навики роботи з комп’ютерними програмами, а водночас, навчаться висловлювати свої думки і життєву позицію за допомоги сучасних технологій. Не зайвим буде нагадати і те, що ІТ-сфера на сьогодні є однією з найперспективніших в Україні. Тому, активісти щиро сподіваються, що уроки користуватимуться великою популярністю серед учасників.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 29 03.2016

    09:20
    У м. Біла Церква оголошено про початок занять з української та англійської мов для учнів, що стали жертвами війни в Україні

    Чергові заходи стартували в Київській області, з подачі Білоцерківського Локального Центру громадянської освіти. Цього разу до уваги школярів, що приїхали з тимчасово окупованих територій України або чиї батьки були (де)мобілізовані, пропонуються курси з української та англійської мов. Досвідчені педагоги Яременко Ольга та Лазоренко Алла відповідно, у максимально простій та цікавій формі ознайомлять дітей з найважливішими темами, розкажуть про типові помилки не лише іноземців, але й носіїв мов, а що не менш важливо - підготують фундамент для успішного складання учнями ДПА і ЗНО у майбутньому. Триватимуть заняття з 29 березня по 10 травня 2016 р. на базі БЗШ № 15.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 21 03.2016

    09:57
    Білоцерківські психологи запрошують дітей, що постраждали від збройного конфлікту, відвідати безкоштовні семінари

    З 21 березня 2016 р. у м. Біла Церква розпочинається серія психологічних тренінгів для дітей - вихідців з тимчасово окупованих територій та тих, чиї батьки перебувають у зоні АТО. Координатор Локального Центру громадянської освіти Богінська Лариса заручилася підтримкою місцевих спеціалістів задля допомоги школярам в адаптації до тих непростих умов, в яких вони опинилися. Заняття проводитимуться за таким графіком:

    1. «Про життя, життєві навички та ієрархію цінностей» (21 березня 2016 р.).

    2. «Образи дитини» (25 березня 2016 р.).

    3. «Що таке права? Чому вони важливі? Знайомство з конвенцією ООН про права дитини» (29 березня 2016 р.).

    4. «Забезпечення прав дитини в школі» (1 квітня 2016 р.).

    5. «Як дитина може захистити свої права?» (4 квітня 2016 р.).

    6. «Як досягти життєвого успіху?» (5 квітня 2016 р.).

    7. «Будуємо рівноправне спілкування» (6 квітня 2016 р.).

    8. «Як ми приймаємо рішення. Правило світлофора» (7 квітня 2016 р.).

    Всі заходи відбуватимуться на базі білоцерківської школи № 15 силами педагогів з досвідом психологічної роботи: Вакулюк ВітоюБогінською Ларисою та Войтенко Інесою. Запрошуються всі бажаючі.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 21 03.2016

    09:54
    Білоцерківський Локальний Центр громадянської освіти пропонує дітям відвідати курси живопису та аплікації

    Навесні цього року на базі школи № 15 м. Біла Церква розпочнуться курси з образотворчого мистецтва для дітей з числа вимушено переміщених осіб та тих, чиї батьки опинилися в зоні АТО. В учнів з'явиться можливість обрати одну з двох секцій: прикладної творчості, під керівництвом Марченко Ольги, або ж живопису, де викладатиме Назаренко Олена. Обидва гуртки діятимуть синхронно: з 21 березня по 21 квітня 2016 р. Педагоги обіцяють познайомити школярів з найпоширенішими техніками образотворчого мистецтва, легкими способами виготовити креативний подарунок, а головне - нададуть підліткам змогу побороти внутрішні страхи і дискомфорт через арттерапію. Приєднуйтесь!

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 14 03.2016

    10:36
    Білоцерківські активісти започатковують серію семінарів для дітей з Донбасу

    14 березня 2016 р. у м. Біла Церква розпочалися семінари, які триватимуть до 15 квітня 2016 р. Локальний Центр громадянської освіти на чолі з Богінською Ларисою, поставив собі за мету познайомитися з дітьми з числа ВПО (внутрішньо переміщених осіб), сформувати місцевий осередок активістів, дізнатися про потреби й інтелектуальні запити школярів, допомігши їм у вирішенні виявлених проблем за результатами майбутньої співпраці. Допомагатимуть учням: Вакулюк Віта - соціальний педагог, тренер програми «Медіація однолітків»Богінська Лариса - заступник директора і керівник програм «Життя на роздоріжжі - твій вибір» і «Батьківська твердиня», а також Войтенко Інеса - старший вчитель і куратор семінару «Права дитини в Україні».

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква
  • 18 02.2016

    23:21
    У м. Біла Церква запущено власний Локальний Центр громадянської освіти

    В руслі розгортання Програми «Інтеграція через діалог», у м. Біла Церква Київської області відкрито Локальний Центр громадянської освіти. Діятиме він на території Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15. Координатором місцевого офісу стала Богінська Лариса. Вітаємо долучення нашої колеги та сподіваємося на активну співпрацю в рамках проекту.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква