Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

У м. Біла Церква відбулось знайомство дітей-учасників Програми з історією української вишиванки (ФОТО)

Повернутися назад

18 травня 2017 р. до бібліотеки БНВО «ЗОШ № 15-ДЮСОК», на базі якої функціонує Локальний Центр громадянської освіти у м. Біла Церква Київської області, на етногодину «Моя сорочка вишивана» завітали учні 5 класів з числа дітей-переселенців. Захід було приурочено до Міжнародного дня вишиванки, який святкується кожного третього четверга травня.

Наші колеги розповіли учням, звідки прийшла традиція вишивати сорочку, а також про те, яке оберегове значення вона має. Сакральна геометрія, захована у скарбах бабусиних скринь, є не просто колами, ромбами, гілками, а фігурами, що створювались століття тому як унікальні символи, коли наші предки володіли магічним зв'язком зі світом природи.

Діти читали вірші про вишиванку таких авторів, як Леся Вознюк, Вадим Крищенко, Анатолій Черняхівський. Співали народні пісні. Наприкінці зустрічі школярі переглянули відео «Мамина сорочка».

За свідченням Локального координатора Богінської Лариси Петрівни, основна мета заходу – збереження українських цінностей. За останні декілька років популярність вишиванок значно зросла, а самі вони є символом краси, міцного здоров'я, щасливої долі, а що не менш важливо – своєрідним українським культурним кодом, знання про який і роблять нас гідними представниками свого народу.

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.