В період з 1 листопада по 22 грудня 2016 р. Білоцерківський Локальний Центр громадянської освіти надавав дітям, які постраждали від війни на Сході України та анексії Криму, консультаційну допомогу з підготовки до ЗНО з історії України.
На заняттях підлітки вивчали період існування Київської Русі та Галицько-Волинської держави. Для закріплення вивченого, вони працювали з історичними джерелами різного походження, встановлюючи відповідність між змістом фрагмента документа та певною епохою, а також визначали основні ідеї, які він висловлює. Окрема увага приділялася роботі з ілюстраціями.
З допомогою вчителя історії Гейко Діни Петрівни, школярі вчились:
- надавати оціночну характеристику розвитку політичного, соціального і господарського життя обох державних утворень;
- аналізувати внутрішню і зовнішню політику великих князів;
- пояснювати причини і сутність політичної роздробленості Київської держави (Русі-України);
- розглядати особливості процесу формування та значення утворення Галицько-Волинської держави;
- визначати наслідки золотоординського панування;
- об'єктивно оцінювати політичне становище українських земель у складі Великого князівства Литовського до і після Кревської унії;
- прослідковувати особливості перебування українських земель у складі різних держав.
Значна увага була також приділена сфері культури. Так, підлітки визначали передумови й історичне значення запровадження християнства як державної релігії, розвиток мистецтв і ремесел, знайомилися з літературними творами згаданого періоду.
Задля більшої наочності, учасники курсів переглядали відеоуроки для 7-х класів студії «Пітон» (відео, карти, схеми, ілюстрації з голосовим супроводом) та анімовані ролики «Історія України» (3-68 серії), озвучені Богданом Ступкою. Окрім цього, вони активно складали таблиці і схеми.
Під час занять учні працювали з атласом та контурними картами для 7 класу, де позначали:
- територію розселення східнослов'янських племінних союзів (полян, древлян, волинян, уличів, тиверців, білих хорватів) у VIII-IX ст.;
- територіальні межі Київської держави (Русі-України) за Олега та Ярослава Мудрого;
- Київське, Чернігівське, Переяславське, Галицьке і Волинське князівства за доби роздробленості;
- Галицько-Волинську державу за правління Романа Мстиславовича та Данила Романовича;
- напрямки походів монголів на південно-західні землі Русі;
- українські землі у складі інших держав та територію Кримського ханства.
З метою закріплення пройденого матеріалу, кожен урок завершувався виконанням тестових завдань, результати яких дають змогу говорити про високу ефективність курсів і великі шанси їхніх слухачів на справді хороші показники при складанні ЗНО.
Коментарі