Білоцерківський Локальний Центр громадянської освіти відзначив початок березня 2017 р. одразу декількома заходами. Так, 6 березня 2017 р. Локальний координатор Богінська Лариса Петрівна організувала народознавче свято «І прадіди в струнах бандури живуть» для учнів 5 класів. Почесними гостями заходу стали діти переселенців і воїнів АТО.
Бібліотекар Войтенко Інеса Михайлівна розповіла присутнім про бандуру – український народний струнно-щипковий музичний інструмент, який і сьогодні не втрачає своєї популярності. Існують гіпотези щодо походження української бандури. Вірогідно, вона еволюційно пов'язана з кобзою. Зображення кобзи-бандури відомі з ХІІ ст.
Діти активно долучилися до заходу, декламуючи вірші, обговорюючи відео про створення старовинного музичного інструменту і виконання бандуристами, поряд з українським класичним репертуаром, хітів сучасної європейської музики.
Всіх присутніх захопив виступ колишньої однокласниці Софії Голубенко. Відповідаючи на запитання своїх однолітків, дівчинка розповіла, що з великим задоволення протягом двох років навчається грі на бандурі, а також співу.
А вже 9 березня 2017 р. на базі бібліотеки БЗШ № 15 пройшли Шевченківські березини «Уклін тобі, Тарасе, великий наш пророче». Святкування розпочалися презентацією книжкової виставки і поетичним марафоном «Єднаймо душі словом Кобзаря», на який завітали діти-переселенці з числа учнів 6 класів, з учителем української мови і літератури Яременко Ольгою Іванівною.
Юні книголюби виразно читали улюблені поезії Тараса Шевченка, передаючи з рук в руки томик «Кобзаря». Окрім цього, школярі здійснили Інтернет-подорож «Заповідними місцями Великого Кобзаря».
Музичну паузу «Співоче слово Кобзаря» для всіх присутніх організувала згадана вище юна бандуристка Софія Голубенко.
Відзначились на поетичному вечорі також наші колеги, які активно прийняли від своїх вихованців поетичний марафон. Як наслідок, у фінальній частині зустрічі педагоги активно декламували вірші Генія, надаючи змогу присутнім поміркувати над його рядками.
Коментарі