Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Для бердичівських школярів розпочались щотижневі заняття з вивчення власних прав (ФОТО)

Повернутися назад

Щосереди у Бердичівському Локальному Центрі громадянської освіти, який діє на базі Дитячого Клубу «Рожеве Слоненя», волонтерами-викладачами будуть проводитись заняття з вивчення Конвенції ООН про права дитини для дітей воїнів АТО, волонтерів і переселенців.

Не секрет, що права людини розпочинаються з прав дитини. Кожна дитина має всі загальнолюдські права: 

  • право на життя;
  • право на рівність;
  • право на особисту безпеку та свободу;
  • право на рівний захист законом;
  • право на захист від усіх форм дискримінації;
  • право на здоров'я;
  • право на рівність на робочому місті;
  • право на свободу від тортур та інших нелюдських, жорстоких або принизливих дій та покарань.

Кожне заняття має свою підтему. Наприклад: на першій зустрічі, яка відбулася 12 жовтня 2016 р., школярам розповідали про саму Конвенцію з прав дитини, що прийнята Генеральною Асамблеєю ООН в 1989 р. і набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 р. Звертали увагу на те, для чого був створений документ. Учні згодом дали відповіді на поставлені запитання.

На заняттях влаштовувались дебати, у яких підкреслювалось, що, згідно Конвенції, кожна дитина має право на свою думку і на те, щоб при вирішенні будь-яких питань, які її стосуються, її інтереси враховувались якнайкраще. Це не означає втручання у будь-які справи дорослих. Але, коли мова іде про те, з ким товаришувати, кого любити, чи з ким із батьків зустрічатися або жити у випадку їхнього розлучення – вона має право не тільки на свою думку, але й на її відстоювання. Ніхто не може примусити її робити те, що дитині неприємно чи може завдати шкоди. 

Батьки та держава несуть відповідальність за те, щоб дитина виросла освіченою, працелюбною та відповідальною людиною – це теж записано в Конвенції з прав дитини. А от втручатися в особисте життя, читати приватні листи чи записи або робити спроби виселити дитину з квартири – це вже порушення прав.

Держава має обов'язок захищати дітей від усіх форм насильства і жорстокого поводження. Це – коли б'ють, ображають, принижують, насміхаються над речами, які важливі й дорогі для дитини, не дозволяють ходити до школи і зустрічатися з друзями, не надають необхідної медичної допомоги, не розмовляють з нею або зачиняють в кімнаті та інших місцях. З таким поводженням дитина може зустрітися в школі, вдома, на вулиці… Те ж саме стосується насильного втягування у сексуальні стосунки або до вживання наркотиків. Все, що принижує дитину як особистість, шкодить та робить боляче з метою залякати – це порушення її прав. Але дітям наголосили також на наступному: їхні особисті права закінчуються там, де розпочинаються права іншої людини.

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.