Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердичів

Громадська організація «Воскресіння»

Адреса: м. Бердичів Житомирської області, вул. Європейська, 19, оф. 10.
Тел.: +38 (097) 949-90-71.
E-mail: eseniya_t@ukr.net.
Особливості діяльності: Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердичеві допомагає всім цільовим групам Програми «Інтеграція через діалог» та їхнім родинам. Зокрема, в рамках діяльності осередку, впродовж першої половини 2016 р. було проведено низку індивідуальних і групових психологічних консультацій для школярів і дорослих. Розпочалася робота денного англомовного табору з елементами соціального театру, що передбачає не лише покращення знання іноземної мови для його учасників, а й більш ефективну інтеграцію в громаду.

Человська Лідія Олександрівна
Дата народження:08.01.2002
E-mail:chelovska.lydia@gmail.com
Телефон:+380688973831
Коротко про себе:

Мені 15. Я обожнюю мистецтво і все що з ним звязано. Також люблю дізнаватись щось нове і зустрічати нових людей. Тож це я!

Розгорнути повний список

Новини Локального Центру

  • 20 03.2018

    23:34
    На Житомирщині відбулося активне обговорення арт-проекту «Те, про що важко сказати…» (ФОТО)

    25 лютого 2018 р., під час роботи Міжнародної конференції «Соціальна підтримка жінок і дітей, які постраждали від війни в Україні» у м. Житомирі, Бердичівським Локальним Центром громадянської освіти було презентовано арт-проект «Те, про що важко сказати…». Співавторами фотовиставки ще у серпні 2016 р. стали учасники Молодіжної команди Програми «Інтеграція через діалог», під загальним керівництвом Христини Музичук.

    Як розповіла нам Локальний координатор Трибун Оксана Антонівна, учасники зустрічі – психологи, психотерапевти, волонтери, державні службовці, лідери громадських організацій, режисери провідних польських театрів та очільники благодійних фундацій – високо оцінили ідею підлітків по демонстрації стереотипів і упереджень, що супроводжують у нашому суспільстві вихідців зі Сходу України.

    Конференція та виставка суттєво підсилювали одна одну. Свідченням цього стала вистава Молодіжного театру «Про це не можна мовчати…», присвячена проблематиці насильства в усіх його проявах. На заході піднімалися теми війни, адаптації ВПО на новому місці, а також відносин батьків, дітей і вчителів у цих умовах.

    Як зауважили присутні, згадані проблеми завжди супроводжуватимуть будь-який конфлікт, проте, донесення інформації про них через мистецтво надасть змогу глядачам зайвий раз замислитись над зображеною ситуацією, а також спробувати знайти вихід з неї. І не варто при цьому шукати чергового «месію», який вирішить за людей абсолютно всі їхні проблеми. Це можливо зробити лише з власної доброї волі та з докладанням зусиль.

    Приємним підсумком обговорення стала пропозиція польських діячів мистецтва використати виставку на теренах їхньої країни, як таку, що чи не найкраще застерігає від ксенофобії та розколу у суспільстві. Тож хочеться вірити, що вже найближчим часом світлини знову опиняться у фокусі уваги міжнародної спільноти.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердичів
  • 26 12.2016

    21:09
    У м. Бердичеві завершила свою роботу Резиденція Святого Миколая (ФОТО)

    Нещодавно у м. Бердичеві Житомирської області завершила свою роботу Резиденція Святого Миколая, організована місцевим Локальним Центром громадянської освіти. Протягом 16 днівз 10 по 25 грудня 2016 р.Святий Миколай чекав від маленьких бердичівлян не лише віршів, а й розповідей про добрі справи, котрі робила дитина впродовж року. За це дітвора отримувала солодкі подарунки.

    Понад 300 дітей відвідали Резиденцію, а 152 з них стали помічниками Святого Миколая і отримали відповідні посвідчення. Причиною стало те, що вони поділились з нужденними однолітками цукерками, солодощами, а також іграшками в гарному стані, якими вже не користуються. Зібрана допомога була передана маленьким українцям – сиротам, з особливими потребами та тим, хто перебуває в «сірій зоні» АТО.

    Таким чином, проект «Резиденція Святого Миколая» мав на меті не лише створення по-справжньому святкового настрою, але й допомогу потребуючим.

    Сам проект був організований в рамках Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, що постраждали в результаті збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», за підтримки Житомирської обласної організації «Воскресіння», Волонтерського психолого-консультативного центру «Фенікс» для воїнів АТО, їхніх родин і переселенців, а також Бердичівської молодіжної громадської організації «Фенікс».

    Особливої подяки заслуговують представники Благодійного Фонду «Оберіг-26», які зуміли привезти 19 грудня 2016 р. подарунки для діток, котрі перебувають у «сірій зоні». Низький уклін також родинам ветеранів АТО Лисенків, Шелег, Скірченків, які передали цілий бус речей в «сіру зону». Відзначилась і місцева дівчина Марина Горефінюк, котра передала мішок іграшок, отриманих в подарунок на власному весіллі замість квітів. Помітну підтримку для наших колег забезпечили також Дитячий клуб «Гармонія», громадська організація «Французький альянс», Жіночий клуб, Дмитровецька ЗОШ та Педагогічний коледж, представники яких взяли активну участь у роботі Резиденції.

    Безпосередню участь у реалізації задуманого брала також велика кількість волонтерів. Серед них: Оксана Заводяна, Ксенія Складанюк, Артем Галабурда, Марина Складанюк, Єлизавета Телечук, Микола Кропивницький, Віктор і Єлизавета Огороднійчук, Наталя Вяткова, Анастасія Гундарук, Анастасія Кудиш, Олексій Поліщук, Ірина Білик, Марія Стасюк, Каріна Ізраїтель, Любов Трибун, Катерина Марунчак, Віталій Савін, Тетяна Валюк, Вікторія Сильчук, Андрій Островський, Серго Манукян, Людмила Маляр, Ольга Чайківська, Марина Савицька та Юлія Огороднійчук. Духовну ж підтримку заходів здійснював настоятель Озадівської церкви Покрови Святої Богородиці отець Ярослав.

    Водночас Локальний координатор Трибун Оксана Антонівна висловлює щиру вдячність громаді міста та району за участь у проекті, адже це чи не найкраще продемонструвало єдність українського суспільства у прагненні допомогти юному поколінню у скруті.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердичів
  • 02 12.2016

    13:44
    У м. Бердичеві незабаром відкриється офіційна Резиденція Святого Миколая

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердичеві запускає в грудні 2016 р. святковий проект, відкриваючи на базі дитячого клубу «Рожеве Слоненя» справжню Резиденцію Святого Миколая.

    Мета Локального координатора Трибун Оксани Антонівни, а також волонтерів Маренчак Катерини і Вялової Наталі полягає у відродженні українських традицій та духовності. Водночас, це сприятиме поступовому об'єднанню громади Бердичівщини, адже діти і їхні батьки не лише отримають святковий настрій, але й втілять мрію багатьох дітлахів, які прагнуть, щоб до них в гості завітав Святий Миколай.

    Починаючи з перших днів роботи, волонтерами Центру будуть проводитись майстер-класи з пошиття іграшок. Відкриття Резиденції Святого Миколая в дитячому клубі «Рожеве Слоненя» з імпровізованими персонажами: Святим Миколаєм, Ангелом, Чортеням, відбудеться в суботу, 10 грудня 2016 р., о 10:00 год. Впродовж вихідних, які припадуть на 10, 11, 17 та 18 грудня 2016 р., малеча спільно з батьками зможе завітати до Резиденції, розповісти про свої добрі справи впродовж року та взяти участь у майстер-класах. За гарні справи діти отримуватимуть солодощі, а якщо вони зі своїми батьками вирішать поділитись також власними іграшками, то будуть додатково нагороджені офіційним посвідченням Помічника Святого Миколая.

    Всі зібрані іграшки та книжки будуть передані до будинку-інтернату для дітей з особливими потребами, в громадську організацію для неповносправних дітей «Насіння надії», дітям, батьки яких загинули в зоні АТО, а також тим, хто перебуває в «сірій зоні». Останнім подарунки будуть передані волонтерами організації «Оберіг-26».

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердичів
  • 22 10.2016

    19:15
    Учасники Бердичівського Локального Центру побували на відкритому занятті Комп'ютерної Академії ШАГ (ФОТО)

    В рамках розвитку співпраці з державними та приватними установами, а також залучення молодого покоління до сфери інформаційних технологій, 22 жовтня 2016 р. волонтери та вихованці Бердичівського Локального Центру громадянської освіти відвідали у м. Житомирі безкоштовний майстер-клас з кібербезпеки «Антихакер».

    Викладач Комп'ютерної Академії ШАГ Андрій Єфименко розповів присутнім, значну частину з яких складали підлітки з цільових груп проекту «Інтеграція через діалог», про основні технології захисту даних. Школярі та дорослі отримали корисні поради з протидії хакерам та ознайомились з інструментами найпоширеніших атак.

    Як зауважує організатор зустрічі, Локальний координатор Оксана Антонівна Трибун, такі заняття мають на меті зростання комп'ютерної грамотності серед українців, а для тих школярів, які цікавляться інформаційними технологіями, можуть стати справжнім поштовхом на шляху до вибору майбутньої професії.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердичів
  • 21 10.2016

    22:38
    У м. Бердичеві відсвяткували День народження ДК «Рожеве Слоненя», що допомагає дітям воїнів АТО і ВПО (ФОТО)

    Впродовж 17-21 жовтня 2016 р. у м. Бердичеві відбувалися урочисті святкування Дня народження Дитячого Клубу «Рожеве Слоненя», на базі якого функціонує місцевий Локальний Центр громадянської освіти.

    Як повідомляє Локальний координатор Трибун Оксана Антонівна«Рожеве Слоненя» має на меті виховання дітей-лідерів, які можуть вільно та креативно мислити, втілюючи свої мрії у життя. 

    Сам Клуб є проектом Корпусу Миру США в Україні та громадської організації ЖОО «Воскресіння».

    Впродовж згаданих п'яти днів на базі закладу відбулися відкриті заняття для дорослих і самих дітей воїнів АТО, переселенців та представників місцевої громади з наступних тем:

    • ранній розвиток дітей;
    • підготовка до школи;
    • вивчення англійської мови.

    Окрім цього, протягом тижня кожен з викладачів-волонтерів пропонував вихованцям ряд заходів для цікавого і змістовного святкування. Малеча придумувала казки, вірші, ставила невеличкі лялькові вистави та малювала привітальні листівки. Зрештою, кожен з вихованців отримав невеличкий презент від Рожевого Слоненяти, а діти йому, натомість, подарували свої вітання.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердичів
  • 15 10.2016

    23:09
    Бердичівські школярі побували в гостях у Комп'ютерної Академії ШАГ (ФОТО)

    15 жовтня 2016 р. активісти Локального Центру громадянської освіти у м. Бердичеві організували поїздку своїх вихованців до Комп'ютерної Академії ШАГ, де їм вдалося взяти участь у відкритому уроці для дітей «Роботоландія».

    Школярі були по-справжньому вражені функціональністю роботів, які були зібрані прямо на занятті з LEGO, та змогли з ними погратись. Окремо господарі зустрічі навчили учнів самостійно програмувати роботів. Заняття проводив Пойда Андрій – фахівець з робототехніки.

    Як зазначив сам спеціаліст, дана галузь знань є одним з напрямів навчання у Малій Комп'ютерній Академії ШАГ. Тому, дуже важливою є змога молодого покоління йти в ногу з часом. Долучення ж малечі до своєчасного ознайомлення з новітніми технологіями сприятиме цьому чи не найкраще.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердичів
  • 12 10.2016

    10:33
    Для бердичівських школярів розпочались щотижневі заняття з вивчення власних прав (ФОТО)

    Щосереди у Бердичівському Локальному Центрі громадянської освіти, який діє на базі Дитячого Клубу «Рожеве Слоненя», волонтерами-викладачами будуть проводитись заняття з вивчення Конвенції ООН про права дитини для дітей воїнів АТО, волонтерів і переселенців.

    Не секрет, що права людини розпочинаються з прав дитини. Кожна дитина має всі загальнолюдські права: 

    • право на життя;
    • право на рівність;
    • право на особисту безпеку та свободу;
    • право на рівний захист законом;
    • право на захист від усіх форм дискримінації;
    • право на здоров'я;
    • право на рівність на робочому місті;
    • право на свободу від тортур та інших нелюдських, жорстоких або принизливих дій та покарань.

    Кожне заняття має свою підтему. Наприклад: на першій зустрічі, яка відбулася 12 жовтня 2016 р., школярам розповідали про саму Конвенцію з прав дитини, що прийнята Генеральною Асамблеєю ООН в 1989 р. і набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 р. Звертали увагу на те, для чого був створений документ. Учні згодом дали відповіді на поставлені запитання.

    На заняттях влаштовувались дебати, у яких підкреслювалось, що, згідно Конвенції, кожна дитина має право на свою думку і на те, щоб при вирішенні будь-яких питань, які її стосуються, її інтереси враховувались якнайкраще. Це не означає втручання у будь-які справи дорослих. Але, коли мова іде про те, з ким товаришувати, кого любити, чи з ким із батьків зустрічатися або жити у випадку їхнього розлучення – вона має право не тільки на свою думку, але й на її відстоювання. Ніхто не може примусити її робити те, що дитині неприємно чи може завдати шкоди. 

    Батьки та держава несуть відповідальність за те, щоб дитина виросла освіченою, працелюбною та відповідальною людиною – це теж записано в Конвенції з прав дитини. А от втручатися в особисте життя, читати приватні листи чи записи або робити спроби виселити дитину з квартири – це вже порушення прав.

    Держава має обов'язок захищати дітей від усіх форм насильства і жорстокого поводження. Це – коли б'ють, ображають, принижують, насміхаються над речами, які важливі й дорогі для дитини, не дозволяють ходити до школи і зустрічатися з друзями, не надають необхідної медичної допомоги, не розмовляють з нею або зачиняють в кімнаті та інших місцях. З таким поводженням дитина може зустрітися в школі, вдома, на вулиці… Те ж саме стосується насильного втягування у сексуальні стосунки або до вживання наркотиків. Все, що принижує дитину як особистість, шкодить та робить боляче з метою залякати – це порушення її прав. Але дітям наголосили також на наступному: їхні особисті права закінчуються там, де розпочинаються права іншої людини.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердичів
  • 08 10.2016

    11:47
    Бердичівські активісти побували на тренінгу «Серце Воїна» для психологів, волонтерів та родин учасників АТО (ФОТО)

    8 жовтня 2016 р. активістам Локального Центру громадянської освіти у м. Бердичеві пощастило потрапити на тренінг «Серце Воїна», який проводився для волонтерів, психологів, дружин воїнів та працівників соціальної сфери. Його організатором виступила неприбуткова організація "Healing War Scars" (США).

    За словами учасниці зустрічі, Локального координатора Трибун Оксани Антонівни, її концепція була наступною: «рівний – рівному, ветеран –  ветерану».

    На тренінгу ветерани-тренери Валерій Іщук (2014-2015 рр., «Правий сектор») та Тарас Ковалик (2014-2015 рр., батальйон «Айдар») розповідали присутнім про наступне:

    • що відбувається з психікою в умовах війни та миру;
    • що робити, щоб війна пішла з твого тіла й думок;
    • як зміцнити свою психологічну стійкість;
    • як розкрити власні можливості;
    • як набути сил та впевненості у собі.

    Також хлопці поділилися історіями про те, як вони навчились:

    • керувати своїми емоціями;
    • конструктивно вирішувати конфлікти;
    • долати роздратування, тривогу, безсоння;
    • використовувати свій бойовий досвід для саморозвитку;
    • будувати хороші відносини з близькими, розуміти свої рідних і надавати їм підтримку.

    Автором тренінгу стала Дітте Марчер, директор Інституту Бодинаміки (Данія), громадський діяч, правозахисник, тілесно-орієнтований психотерапевт із багаторічним стажем. Впродовж 20 років Дiтте співпрацювала з миротворчими силами ООН, організацією «Лікарі без кордонів» на Близькому Сході, у країнах колишньої Югославії та Африки як психолог і спеціаліст із розв'язання конфліктів. Нещодавно вона заснувала у Данії реабілітаційну програму для військових, що потерпають від наслідків психологічних травм, отриманих під час бойових дій у гарячих точках планети.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердичів
  • 28 09.2016

    21:48
    Координатор Бердичівського Локального Центру поділилася враженнями від робочого візиту до Грузії (ФОТО)

    Протягом 15-23 вересня 2016 р. Трибун Оксана Антонівна, координатор Бердичівського Локального Центру громадянської освіти, перебувала з робочим візитом у Грузії. Про це вона повідомляє на сторінці осередку Програми «Інтеграція через діалог» у Facebook.

    Метою поїздки стали візити до громадських установ, які безпосередньо займаються правами людей, надають їм психологічну, медичну та юридичну допомогу. Лела Цискарішвілі, виконавчий директор Грузинського Центру психосоціальної та медичної реабілітації щодо допомоги жертвам тортур, поділилась деталями роботи останнього з українською гостею. 

    За словами нашої колеги, їй було приємно чути, що такі заклади підтримуються на рівні держави. Обговорюючи труднощі, з якими зіштовхнулися українські та грузинські психологи у своїй роботі, співрозмовниці детальніше зупинилися на факті збільшення рівня насильства у родинах ветеранів та воїнів обох держав. Це є величезною проблемою, адже найчастіше жертвами стають саме діти. При цьому, зростає злочинність, алкоголізм, наркоманія, випадки суїциду. За результатами тривалої бесіди, було віднайдено як аналогічні моменти, так і відмінності у роботі активістів обох країн. Цікаво, що грузинські колеги висловили готовність до зустрічного візиту для запозичення досвіду.

    Не оминула Локальний координатор також проблему взаємин громадських організацій, влади та бізнесових структур в Україні. Проте, на її переконання, роботи над координуванням дій поки не спостерігається. Натомість, виникає враження про вигоду для когось у відсутності об'єднавчої політики. Трибун Оксана Антонівна наголошує на необхідності радикальної зміни такої ситуації, оскільки без цього неможливо побудувати по-справжньому сильну державу. Тоді як діти, з якими вона працює, демонструють ту модель поведінки, яка спостерігається в їхній родині: агресію, нетерпимість, образу. Без узгоджених дій волонтерів і влади ці явища можуть перерости у справжню проблему вже в найближчому майбутньому.

    Підсумовуючи свої враження від поїздки, психолог зазначила, що в рамках роботи із жертвами збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму, разом із викладачами і волонтерами намагається допомогти родинам по-справжньому повернутися до мирного та безпечного життя. Одним з етапів такої роботи є здатність почути себе, власну «половинку» і, звичайно, дитину. В результаті, вдалося побачити невеликий, проте прогрес у взаєминах таких сімей. І цей факт робить ще актуальнішим питання про масовість подібної роботи.

    Джерело: Група «Бердичівський Локальний Центр громадянської освіти».

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердичів
  • 30 07.2016

    08:05
    Опубліковано рукописний «журнал» учасників літнього табору у м. Бердичеві (ФОТО)

    Серед результатів роботи англомовного літнього табору у м. Бердичеві Житомирської області необхідно окремо згадати про випуск рукописного «журналу» учасниками. У своєму англомовному ЗМІ діти поділилися враженнями від попередніх тижнів роботи. Публікація мала на меті також перевірку знань учнів. 

    Як зазначила викладач англійської мови Ольга Мельничук, уроки англійської мови були зосередженими на розвиток вміння побудови граматично правильних простих та складних речень. Під час занять вихованці табору вчились будувати діалоги та монологи з активним використанням нових лексичних одиниць.

    Завдання для дітей були мовленєвого, творчого характеру різного рівня складності. Останні спонукали підлітків до розумової активності. Уроки мали на меті формування у школярів комунікативної компетентності за допомогою інтерактивних методів, стимуляцію творчості, ініціативи та образного мислення. Приємним результатом роботи стало те, що під кінець табірної зміни кожна дитина досягла успіхів у вивченні іноземної мови. Звершення, безумовно, є різними, але кожен учасник продемонстрував прогрес і бажання вчитися. Найяскравішим же прикладом досягнень учнів став зазначений «журнал». Його оцифровану версію і пропонуємо Вашій увазі нижче:

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердичів
  • 29 07.2016

    21:51
    У м. Бердичеві завершилась робота табору для дітей, що постраждали від війни (ФОТО)

    Впродовж 25-29 липня 2016 р. тривав останній тиждень роботи літнього англомовного табору для дітей з числа переселенців та воїнів АТО, що його організувала керівник Бердичівського Локального Центру громадянської освіти Трибун Оксана. Темою нових зустрічей учасників стала «Книга рекордів Гіннеса».

    Традиційно, кожен день у школярів розпочинався із занять з англійської мови. На них підлітки під керівництвом Мельничук Ольги старанно вивчали нові слова та повторювали пройдений матеріал, пов'язаний із використанням часів. Враховуючи обрану тематику, учні також переглядали відео, присвячені незвичним досягненням людства та явищам світу, що нас оточує.

    Окремо учасники дізнавались про книгу рекордів. Наприклад, про те, що цей довідник є виданням з найбільшим накладом із усіх книжок (за винятком Біблії), захищених копірайтом – факт, який відзначено записом у самій «Книзі рекордів Гіннеса». А вже на наступний день, у середу, діти приділили увагу виданню «Книга рекордів України: Людина і суспільство. У світі науки і техніки». Як поділились самі учасники табору, ця книга містить багато звичайних і незвичайних, цікавих і дивовижних фактів про все «най-най…» в Україні – її населення і людей-унікумів, імена та прізвища, наукові та технічні досягнення, архітектуру та енергетику, транспорт та зв'язок. Зі сторінок публікації можна довідатися, хто є рекордсменом серед довгожителів нашої країни, про найвищу і найогряднішу людину, хто серед наших співвітчизників уперше здійснив навколосвітню подорож і найдовше пробув у космічному просторі тощо.

    Не забували підлітки й дорослі також про активні ігри. Зокрема, вечори вони проводили за іграми в асоціації, волейбол, твістер та "Alias". Адже чи можливе досягнення тих чи інших рекордів без наполегливих тренувань і командної роботи?

    П'ятниця, 29 липня 2016 р., стала останнім днем дитячого табору. Вранці школярі взяли участь у майстер-класі зі створення традиційного українського оберега – ляльки-мотанки. Вечір же був присвячений прощальному колективному пікніку. Чекав дітвору також сюрприз. Адже волонтери Савін Віталій та Складанюк Ксенія увесь час проводили облік успіхів своїх підопічних. Тому, саме на фініші найактивнішим учасникам табору були вручені подарунки від соціального підприємства «Імперія Свята». Переможцями було визнано Складанюк Марину, Осадчу Маргариту та Огороднійчук Лізу. Решта ж дітей була нагороджена пам'ятними презентами.

    На цій мажорній ноті завершилась двомісячна колективна робота дорослих та підлітків. Втім, проведений спільно час не можна назвати витраченим даремно. Адже, кожен щось отримав за ці тижні. Хтось – незвичні розваги. Інші – нові знання, враження чи досвід. Дехто ж познайомився з людьми, які за короткий час стали для них справжніми друзями. Але, хочеться вірити, що об'єднає їх всіх одне: відчуття того, що це літо стало для них дійсно незабутнім.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердичів
  • 23 07.2016

    22:29
    Тиждень Олімпійських ігор пройшов для дітей у м. Бердичеві (ФОТО)

    Впродовж 18-22 липня 2016 р. Бердичівський Локальний Центр громадянської освіти провів тиждень літнього табору під назвою «Олімпійські види спорту».

    Кожен день розпочинався для учасників із занять з іноземної мови, на яких учні вчилися будувати речення із вже відомих та щойно вивчених слів. Цікавим виявилось засвоєння англійських приказок і крилатих фраз. У вівторок навіть був проведений незвичний конкурс з відображенням на аркушах паперу улюбленого виду спорту учасників. Обов'язковою умовою його презентації стала коротка розповідь англійською мовою. Побували учні і на своєрідних Олімпійських іграх, де здобути чемпіонський титул можна було за знання іноземної мови. 

    Впродовж тижня підлітки також дізнавалися багато цікавого про сам феномен Олімпійських ігор, їхній розподіл на Літні та Зимові, а також започаткування Юнацьких Олімпійських ігор, починаючи з 2010 р. Багато інформації діти самі охоче розповіли присутнім.

    Як справжні спортсмени, школярі приступали до роботи після ранкової зарядки, на якій кожен мав змогу побути тренером. Щовечора учасники ділились на дві команди, щоб зіграти у волейбол – олімпійський вид спорту за рішенням ще 53-ї сесії Міжнародного олімпійського комітету, що проходила у 1953 р. в м. Софії. Як і заведено в таких випадках, юнацтво насамперед повправлялося у киданні та ловінні м'яча, у правильній подачі та стійці. Лише після цього майбутні чемпіони були допущені до жартівливих «змагань».

    Найактивнішою для учнів виявилась п'ятниця, 22 липня, адже гостем табору став давній знайомий учасників – Девід, волонтер Корпусу Миру США в Україні. Враховуючи успіх нової гри від корпорації "Nintendo" – "Pokemon GO", діти поглиблювали свої знання з англійської мови саме з «кишеньковими монстрами» (від англ. "pocket monster"). Під кінець уроку, присутніх навіть відвідав головний герой популярної історії – Пікачу.

    Вже через лічені години підлітки стали учасниками цікавих естафет і квестів. А на завершення тижня Олімпійських ігор, зіграли у вже традиційні настільні ігри "UNO", "Sorry" та «Мафію». Хто знає, можливо, і вони стануть скоро олімпійськими видами спорту?

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердичів
  • 15 07.2016

    21:33
    Наука може бути цікавою: досвід учасників літнього табору у м. Бердичеві (ФОТО)

    Черговий тиждень літнього табору, організованого Бердичівським Локальним Центром громадянської освіти 11-15 липня 2016 р., пройшов під назвою «Цікава наука».

    Ранок понеділка розпочався для дітей із заняття з англійської мови, під час якого учасники склали свій власний список із ТОП-10 найкращих винаходів людства. Показово, що очолив рейтинг підлітків комп'ютер. Окрім цього, вдалося поговорити також про улюблені предмети у школі та їхній вплив на обрання учнями майбутньої професії.

    У вівторок вся команда повторювала час Present Simple на уроці з англійської мови. Діти складали речення в цій часовій формі, виконуючи найрізноманітніші вправи для закріплення здобутих знань. Ну, а впродовж всього тижня учні вивчали або ж повторювали слова, пов'язані з наукою і дослідами. Здійснювались всі заходи на свіжому повітрі, для кращого засвоєння інформації. 

    Не обійшлося також без наукових експериментів. Так, від волонтерів Савіна Віталія і Складанюк Ксенії діти дізналися про «шпигунський» метод створення невидимого тексту на аркушах паперу. В результаті, щоб побачити написане, довелося використати спрей. Пізніше підлітки навчилися утримувати в руках мильну бульбашку, не спричиняючи її лускання. Цікавими виявилися досліди по вирощуванню «фараонової змії». Так називають цілий ряд реакцій, які супроводжуються утворенням пористого продукту та бурхливим виділенням газу з невеликого обсягу реагуючих речовин. У підсумку, складається враження, що із суміші реагентів виповзає змія, яка пересувається по столу як справжня. Як вважається, саме таку реакцію цілком міг використати Мойсей у відомій біблійній історії. Для реалізації задуманого, юним хімікам знадобилися лише сухий спирт та глюканат кальцію.

    Вдалося дітям сконструювати також «телефон секретного агента» і відтворити себе у піксельному зображенні. Видовищним стало створення кольорової піни в результаті бурхливої реакції, а згодом – випробування властивостей кінетичного піску. Останній винайшли швейцарські вчені спеціально для дітей. Адже таке поєднання звичайного кварцового піску та синтетичних матеріалів дозволяє покращити його експлуатаційні властивості. В результаті, підлітки почали створювати справжні мистецькі шедеври.

    Завершувався кожен день грою в "UNO", у «фант», на жартівливі бажання за жеребом, чи у «Мафію», де всім учасникам довелося проявити свої дедуктивні здібності або ж акторський талант задля перемоги. Зрештою, навіть справжнім науковцям потрібно відпочивати. Особливо, якщо таке проведення часу є цілком заслуженим.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердичів
  • 09 07.2016

    08:05
    Учасники літнього табору завершили черговий робочий тиждень у м. Бердичеві (ФОТО)

    Ось вже понад місяць Бердичівський Локальний Центр громадянської освіти проводить літній англомовний табір для дітей, які постраждали від війни. Впродовж 4-8 липня 2016 р. тривав так званий п'ятий заїзд, тема якого звучить як «Кіноакадемія. Мистецтво кіно».

    Втім, розпочався тиждень зі святкування Дня Незалежності США. Діти підготували відеозвернення до наших американських друзів, у якому з'явилося чимало особистих побажань.

    Вже після цього діти приступили до роботи над створенням фільму. Ролі було розподілено згідно із баченням знімальної групи, а самі учасники табору почали старанно вчити свої сценарії. Короткометражка отримала інтригуючу назву – «Пригоди Аліси в Бердичеві».

    Після узгодження сценарію, підлітки приступили до створення образів для героїв кінострічки. Боді-арт, яскраві перуки та аксесуари мали стати невід'ємним атрибутом персонажів, а тому, юні актори і гримери підійшли дуже відповідально до такого завдання. Ба, більше! Заради більшої деталізації, знімальна група спеціально влаштувала перегляд другої частини «Аліси в Задзеркаллі».

    Згідно із сюжетом, герої потрапляють до м. Бердичева через портал із Задзеркалля. Тільки поєднавши зусилля, вони зуміють повернути свій голос та повернутися додому. Проте, щоб зробити це, необхідно віднайти таємну скриню, замкнену могутніми чарами. Цікаво, що глядачі побачать у майбутньому фільмі також танець персонажів, який діти вчили особливо наполегливо.

    6 липня учасники табору повністю присвятили зйомкам. Зокрема, навіть на занятті з англійської мови було підготовано телепрограму з новинами про музику, події у світі, кіно та спорт.

    Наступного дня підлітки розповідали викладачам іноземної мови про свої улюблені фільми. Також розпочалась робота над створенням власного каналу, для якого було записано новини і прогноз погоди. Цікаво, що школярі настільки вжилися в ролі, що не було помітно навіть тіні сором'язливості перед камерою. Всі охочі спробували себе також на посаді оператора, маючи змогу випробувати роботу професійної відеокамери. Вже під вечір діти продовжили роботу над фільмом, зайнявшись його озвучкою.

    У п'ятницю, 8 липня, робота над короткометражкою підійшла до завершення. Як обіцяють волонтери Савін Віталій та Складанюк Ксенія, нас чекає щось по-справжньому незвичайне. Зрештою, під кінець насиченого тижня, учасники табору організували конкурс «Бердичів має талант», на якому учні грали на скрипці, танцювали, показували актобатичні трюки та навіть прийоми з карате. Звісно, не обійшлося без суддів, оцінок та призів для переможців. Вечір же пройшов за партією в "UNO", під час якої члени команди обмінювалися враженнями і планами на наступний тиждень.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердичів
  • 02 07.2016

    16:17
    Завершився четвертий тиждень літнього табору від Бердичівського Локального Центру (ФОТО)

    Впродовж 27 червня – 1 липня 2016 р. Бердичівський Локальний Центр громадянської освіти на чолі з Трибун Оксаною проводив четвертий заїзд літнього табору для дітей, які стали жертвами війни на Сході України. Цей тиждень пройшов в рамках конкурсу краси «Міс табору "Shakers" 2016». Зокрема, учасниці демонстрували журі з числа хлопців власні таланти й хобі. Вони малювали, грали на гітарі, танцювали та показували акробатичні трюки. Одна з дівчат навіть пригостила присутніх печивом власного виробництва.

    Паралельно відбувалися квести, де команди «КОТ» і «Капірбара» боролися за перемогу. Діти за короткий відрізок часу впорались із великою кількістю завдань. Активну допомогу у їхньому вирішенні надавали звичайні перехожі, які ставали учасниками змагань. Беззаперечним лідером, за результатами всіх випробувань, став колектив «КОТ».

    Цікаво проходили також уроки англійської мови, на яких діти розповідали про власні хобі, використовуючи здобуті раніше знання. Про ефективність попередніх занять свідчить вже той факт, наскільки легко дітям вдалося порозумітися на іноземній мові.

    В п'ятницю, 1 липня, конкурс «Міс табору "Shakers" 2016» підійшов до фіналу. Після оголошення результатів, кожна конкурсантка отримала дипломи і подарунки, відповідно до своєї номінації: «Віце-міс»«Міс Модель», «Міс Талант», «Міс Чарівність», а також «Міс Грація». Керівник табору Савін Віталій та волонтер Складанюк Ксенія висловили впевненість в тому, що у дівчат попереду ще багато нових сцен і п'єдесталів наступних конкурсів краси.

    Продовжили день поетичні виступи підлітків. На них школярі поділилися своїми улюбленими віршами, поемами і прозою, забезпечивши завершення сповненого подій тижня на по-справжньому позитивній ноті.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердичів
  • 25 06.2016

    12:59
    Бердичівський Локальний Центр громадянської освіти організував «подорожі» різними куточками світу для учасників літнього табору (ФОТО)

    Протягом 21-24 червня 2016 р. тривала третя зміна англомовного табору «Фенікс» на базі Бердичівського Локального Центру громадянської освіти. Тема нового тижня «Традиції та звичаї народів світу».

    Спершу діти «побували» в Італії, поринувши в її культуру та мистецтво. Не обійшлося без традиційної італійської гри «Мафія». Після розподілу соціальних ролей серед учасників табору, останні спробували себе у ролі справжніх мафіозі. 

    Дивовижний світ Японії наповнив душі підлітків відчуттям справжньої казки. Культура даної країни має велику кількість особливостей. Серед них – прекрасні зразки образотворчого мистецтва давнини, шедеври архітектури і скульптури, приклади японської поезії, літератури та драматургії, пам'ятки садового будівництва тощо. Поряд з ними існує багата спадщина місцевої релігійної і філософської думки. Під час цих досліджень, відбулися також заняття з виготовлення паперових журавликів. Кажуть, якщо зробити тисячу фігурок, то здійсниться одне заповітне бажання. 

    Наступною країною, до якої вдалося «приїхати», став Китай. Ця східна держава є батьківщиною однієї з найдавніших цивілізацій світу і, можливо, єдиною, де фізичний тип населення не змінювався протягом тисячоліть. Китай має історію, що налічує 5 тис. років художнього, філософського й політичного розвитку. Хоча регіональні відмінності створюють відчуття різноманітності, спільність мови і релігійно-етичних поглядів об'єднують культуру азійського гегемона, в рамках якої були створені такі значущі у всесвітньому масштабі явища, як конфуціанство і даосизм. Поринувши у філософію Китаю, школярі виконували вправи з нетрадиційних видів загартування: хатха-йоги та медитації

    Культура французького народу склалася під впливом географічних умов і великих історичних подій. Франція в цілому і Париж зокрема, відігравали велику роль, були центром елітарної культури і декоративного мистецтва, починаючи з XVII ст. При цьому, її роль постійно зростала, зі збільшенням економічного, політичного і військового впливу Франції. А ще ця країна  столиця моди та краси. Діти виявились дуже ерудованими, а тому, самі розповіли багато цікавих фактів про згадану державу. Екскурсію по Франції їм провела світська левиця, публічна персона і просто дивовижна телеведуча Марго Осадча. Вона ж брала інтерв'ю у всіх «українських парижан».

    Кожну подорож учасники табору пов’язували з методикою соціального театру та інтерактивною грою.

    Цей тиждень видався дуже спекотним, а тому, однією з його «візитівок» стала водяна битва «Яскравий світ», під час якої всі обливалися різнокольоровою водою.

    На уроці англійської мови діти поглибили свої знання про свято Трійці. Також вони більше дізналися про традиції святкування, плели віночки та отримували відповідь на питання про свою долю, пускаючи їх на воду. 

    Директор табору Савін Віталій та координатор Складанюк Ксенія наголошують на своїй глибокій подяці волонтеру Корпусу Миру США в Україні Девіду, який допомагає в проведені англомовного табору. Постійно відбуваються англомовні діалоги щодо культур українського й американського народів. Завдяки мистецтву лялькового театру, діти познайомили Девіда з народним казкарством, виконавши постанову української народної казки «Ріпка». Спільний флешмоб «Українські діти» об’єднав і дітей, і дорослих.

    На жаль, час швидкоплинний, а тому, вже зовсім скоро табір припинить свою роботу. Але організатори запевняють, що на наступному тижні на дітей чекає ще більше пригод, емоцій та історій.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердичів
  • 18 06.2016

    12:22
    У м. Бердичеві завершився другий тиждень роботи літнього табору (ФОТО)

    Впродовж 13-17 червня 2016 р. тривала друга зміна англомовного табору «Фенікс» на базі Бердичівського Локального Центру громадянської освіти, який проходить в рамках проекту «Інтеграція через діалог», за підтримки Європейського Союзу.

    Директор табору Савін Віталій та координатор Складонюк Ксенія ознайомили дітей з темою другого тижня під назвою: «Соціальний театр. Форум-театр».

    Великим сюрпризом для учасників стало знайомство з польським тренером, актором та режисером соціального театру Мареком Костюлеком. Діти виконували різноманітні вправи та завдання. Спробували себе і в акторському амплуа, навчаючись передавати емоції без слів. Водночас, підлітки отримали змогу навчитися слухати та бачити одне одного, брати участь в авторських постановках. Вправи Марека допомогли школярам розкритися та стати згуртованішими.

    Пізніше відбулася презентація лялькового театру. Учні залюбки стали його учасниками. Особливе захоплення у них викликало завдання зі сценками на запропоновану тему. Окремо слід виділити заняття, присвячене світу барв. Діти розповідали про свій улюблений колір та якусь цікавинку про нього. Дехто проявив свою фантазію на повну, склавши авторську історію про кольори. 

    Однією з «родзинок» став конкурс на найкращий костюм, виготовлений з підручних матеріалів. Його логічним продовженням став показ мод "Berdychiv Fashion Week", де дівчата показали свою красу та індивідуальність.

    Окрім творчих конкурсів, був час і для настільних ігор. Особливою популярністю користувалася гра "UNO", яка чергувалась з «Твістером».

    Кожен день розпочинався заняттям з англійської мови під керівництвом Довбні Ольги, що значно покращило розмовний рівень школярів. Уроки проводилися в ігровій інтерактивній формі. Зокрема, підлітки вивчали пісню "Everybody" та мали змогу наживо поспілкуватися з волонтером Корпусу Миру США в Україні Девідом. Останній також захопився соціальним театром і брав участь у постановках спільно з дітьми.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердичів
  • 11 06.2016

    00:56
    У м. Бердичеві відкрився англомовний літній табір для дітей, що постраждали від війни (ФОТО)

    6 червня 2016 р. розпочалася робота англомовного літнього табору на базі Дитячого клубу «Рожеве слоненя» Локального Центру громадянської освіти у м. Бердичеві, що працює в рамках проекту «Інтеграція через діалог». Основними запрошеними стали діти ветеранів і воїнів АТО, яким вирішили допомогти волонтери Житомирщини. Темою першого тижня стали «Сім чудес світу».

    Вже наступного дня після урочистого відкриття, діти побували на заняттях з англійської мови, після яких здійснили прогулянку рідним містом. На думку учасників англомовного табору, найбільше чудо світу – це сам Бердичів. І розпочали свою подорож наші дослідники з Кляштора Кармелітів Босих. Дуже багато вражень залишив по собі музей Джозефа Конрада. Гідом для школярів стала сестра Каміла, яка розповіла про безліч маловідомих фактів з історії цього місця. Після завершення екскурсії, смачними коктейлями пригостила Соборна Аптека. Ближче до кінця дня, підлітки подивилися пізнавальний мультик і провели дискусійне обговорення.

    8 червня 2016 р. учнів ознайомили з підтемою дня: «Піраміда Хеопса та Мазолей в Галікарнасі». Діти поринули в атмосферу стародавнього світу та дізналися багато цікавого. 4 год продуктивної праці – і вже постали дві команди з унікальними назвами та цікавими девізами. Кожен працював творчо та завзято, демонструючи свій потенціал на повну.

    Нова доба розпочалася з об'єднання школярів у команди українців та англійців. Зі складеною заздалегідь мапою, підлітки вирушили на прогулянку містом. Будучи біля різних пам'яток, кожна група виконувала непередбачувані, але від того тільки цікавіші завдання.

    Вже в п'ятницю, яка ознаменувала собою кінець першої зміни, на занятті з англійської мови відбулось знайомство з волонтером Корпусу Миру США в Україні на ім'я Девід. Хлопець розповів про специфіку роботи волонтерів в Україні. Після цього, учасники табору підбили підсумки теми тижня «Сім чудес світу». Завершували день руханки, змагання та співи. Така активність дітей вселяє надію у колектив Локального Центру на цікаве продовження співпраці. Чи виправдаються ці сподівання – дізнаємося вже зовсім скоро, у понеділок. А поки, в честь завершення насиченого робочого тижня, всі відправляються на заслужений дводенний відпочинок.
     

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердичів
  • 06 04.2016

    08:54
    Англомовний табір у м. Бердичеві відкриє влітку свої двері для дітей, що постраждали від війни

    Координатор Бердичівського Локального Центру громадянської освіти Трибун Оксана запрошує всіх бажаючих з числа дітей-переселенців чи тих, чиї батьки стали воїнами АТО, на відкриття англомовного табору. Останній працюватиме з 1 червня по 31 липня 2016 р. у будні дні (10:00-14:00 год). Серед заходів, які пропонують активісти учасникам - курси англійської мови, з елементами соціального театру та форум-театру. Як сподіваються самі організатори, такі заходи дозволять дітям не лише підняти свій рівень знання іноземної мови, але й повірити у себе, навчитися зважено реагувати на життєві труднощі, а також нададуть можливість познайомитися з ровесниками і, звичайно, отримати купу позитивних вражень.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердичів
  • 15 03.2016

    10:34
    У м. Бердичів завершились місячні курси психологічної допомоги дітям та дорослим, що постраждали внаслідок війни на Сході

    У м. Бердичів з 15 лютого по 15 березня 2016 р. тривали курси психологічної допомоги переселенцям з тимчасово окупованих територій та членам сімей воїнів АТО, які були організовані за ініціативою координатора Локального Центру громадянської освіти Трибун Оксани. Було проведено індивідуальне консультування 8 дітей-переселенців та 8 їхніх батьків, результатом чого стала легша адаптація до нових умов та загальне покращення самопочуття. Не залишились без уваги і родичі бійців АТО. Такими стали 40 дітей і 40 їхніх батьків. Використані методи конгветивної та арт-терапії дозволили їм подолати значну частину страхів і кризові моменти у відносинах.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердичів
  • 15 02.2016

    22:41
    Бердичівські активісти розпочали психологічні консультації для дітей та дорослих з числа жертв війни

    Бердичівський Локальний Центр громадянської освіти в особі Трибун Оксани розпочав цикл психологічних тренінгів та індивідуальних консультацій для дітей та дорослих, яких зачепила війна на Сході України та анексія Криму. Триватиме робота впродовж місяця, з 15 лютого по 15 березня 2016 р. Як стверджує сама координатор, всі охочі можуть приєднуватись до групових тренінгів, які у цей період проводитимуться щосуботи, з 15:00 до 18:00 год.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердичів
  • 12 02.2016

    21:45
    У м. Бердичів з'явився власний Локальний Центр

    З 12 лютого 2016 р. розпочинає свою роботу Бердичівський Локальний Центр громадянської освіти на чолі з Трибун Оксаною. Осередок діятиме на базі громадської організації «Воскресіння». Враховуючи психологічну спеціальність нашої колеги, з нетерпінням очікуємо на заходи, які вона організовуватиме. А поки побажаємо їй успіхів у починаннях!

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердичів