Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

На Житомирщині відбулося активне обговорення арт-проекту «Те, про що важко сказати…» (ФОТО)

Повернутися назад

25 лютого 2018 р., під час роботи Міжнародної конференції «Соціальна підтримка жінок і дітей, які постраждали від війни в Україні» у м. Житомирі, Бердичівським Локальним Центром громадянської освіти було презентовано арт-проект «Те, про що важко сказати…». Співавторами фотовиставки ще у серпні 2016 р. стали учасники Молодіжної команди Програми «Інтеграція через діалог», під загальним керівництвом Христини Музичук.

Як розповіла нам Локальний координатор Трибун Оксана Антонівна, учасники зустрічі – психологи, психотерапевти, волонтери, державні службовці, лідери громадських організацій, режисери провідних польських театрів та очільники благодійних фундацій – високо оцінили ідею підлітків по демонстрації стереотипів і упереджень, що супроводжують у нашому суспільстві вихідців зі Сходу України.

Конференція та виставка суттєво підсилювали одна одну. Свідченням цього стала вистава Молодіжного театру «Про це не можна мовчати…», присвячена проблематиці насильства в усіх його проявах. На заході піднімалися теми війни, адаптації ВПО на новому місці, а також відносин батьків, дітей і вчителів у цих умовах.

Як зауважили присутні, згадані проблеми завжди супроводжуватимуть будь-який конфлікт, проте, донесення інформації про них через мистецтво надасть змогу глядачам зайвий раз замислитись над зображеною ситуацією, а також спробувати знайти вихід з неї. І не варто при цьому шукати чергового «месію», який вирішить за людей абсолютно всі їхні проблеми. Це можливо зробити лише з власної доброї волі та з докладанням зусиль.

Приємним підсумком обговорення стала пропозиція польських діячів мистецтва використати виставку на теренах їхньої країни, як таку, що чи не найкраще застерігає від ксенофобії та розколу у суспільстві. Тож хочеться вірити, що вже найближчим часом світлини знову опиняться у фокусі уваги міжнародної спільноти.

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.