Черговий тиждень літнього табору, організованого Бердичівським Локальним Центром громадянської освіти 11-15 липня 2016 р., пройшов під назвою «Цікава наука».
Ранок понеділка розпочався для дітей із заняття з англійської мови, під час якого учасники склали свій власний список із ТОП-10 найкращих винаходів людства. Показово, що очолив рейтинг підлітків комп'ютер. Окрім цього, вдалося поговорити також про улюблені предмети у школі та їхній вплив на обрання учнями майбутньої професії.
У вівторок вся команда повторювала час Present Simple на уроці з англійської мови. Діти складали речення в цій часовій формі, виконуючи найрізноманітніші вправи для закріплення здобутих знань. Ну, а впродовж всього тижня учні вивчали або ж повторювали слова, пов'язані з наукою і дослідами. Здійснювались всі заходи на свіжому повітрі, для кращого засвоєння інформації.
Не обійшлося також без наукових експериментів. Так, від волонтерів Савіна Віталія і Складанюк Ксенії діти дізналися про «шпигунський» метод створення невидимого тексту на аркушах паперу. В результаті, щоб побачити написане, довелося використати спрей. Пізніше підлітки навчилися утримувати в руках мильну бульбашку, не спричиняючи її лускання. Цікавими виявилися досліди по вирощуванню «фараонової змії». Так називають цілий ряд реакцій, які супроводжуються утворенням пористого продукту та бурхливим виділенням газу з невеликого обсягу реагуючих речовин. У підсумку, складається враження, що із суміші реагентів виповзає змія, яка пересувається по столу як справжня. Як вважається, саме таку реакцію цілком міг використати Мойсей у відомій біблійній історії. Для реалізації задуманого, юним хімікам знадобилися лише сухий спирт та глюканат кальцію.
Вдалося дітям сконструювати також «телефон секретного агента» і відтворити себе у піксельному зображенні. Видовищним стало створення кольорової піни в результаті бурхливої реакції, а згодом – випробування властивостей кінетичного піску. Останній винайшли швейцарські вчені спеціально для дітей. Адже таке поєднання звичайного кварцового піску та синтетичних матеріалів дозволяє покращити його експлуатаційні властивості. В результаті, підлітки почали створювати справжні мистецькі шедеври.
Завершувався кожен день грою в "UNO", у «фант», на жартівливі бажання за жеребом, чи у «Мафію», де всім учасникам довелося проявити свої дедуктивні здібності або ж акторський талант задля перемоги. Зрештою, навіть справжнім науковцям потрібно відпочивати. Особливо, якщо таке проведення часу є цілком заслуженим.
Коментарі