Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Координатор Бердичівського Локального Центру поділилася враженнями від робочого візиту до Грузії (ФОТО)

Повернутися назад

Протягом 15-23 вересня 2016 р. Трибун Оксана Антонівна, координатор Бердичівського Локального Центру громадянської освіти, перебувала з робочим візитом у Грузії. Про це вона повідомляє на сторінці осередку Програми «Інтеграція через діалог» у Facebook.

Метою поїздки стали візити до громадських установ, які безпосередньо займаються правами людей, надають їм психологічну, медичну та юридичну допомогу. Лела Цискарішвілі, виконавчий директор Грузинського Центру психосоціальної та медичної реабілітації щодо допомоги жертвам тортур, поділилась деталями роботи останнього з українською гостею. 

За словами нашої колеги, їй було приємно чути, що такі заклади підтримуються на рівні держави. Обговорюючи труднощі, з якими зіштовхнулися українські та грузинські психологи у своїй роботі, співрозмовниці детальніше зупинилися на факті збільшення рівня насильства у родинах ветеранів та воїнів обох держав. Це є величезною проблемою, адже найчастіше жертвами стають саме діти. При цьому, зростає злочинність, алкоголізм, наркоманія, випадки суїциду. За результатами тривалої бесіди, було віднайдено як аналогічні моменти, так і відмінності у роботі активістів обох країн. Цікаво, що грузинські колеги висловили готовність до зустрічного візиту для запозичення досвіду.

Не оминула Локальний координатор також проблему взаємин громадських організацій, влади та бізнесових структур в Україні. Проте, на її переконання, роботи над координуванням дій поки не спостерігається. Натомість, виникає враження про вигоду для когось у відсутності об'єднавчої політики. Трибун Оксана Антонівна наголошує на необхідності радикальної зміни такої ситуації, оскільки без цього неможливо побудувати по-справжньому сильну державу. Тоді як діти, з якими вона працює, демонструють ту модель поведінки, яка спостерігається в їхній родині: агресію, нетерпимість, образу. Без узгоджених дій волонтерів і влади ці явища можуть перерости у справжню проблему вже в найближчому майбутньому.

Підсумовуючи свої враження від поїздки, психолог зазначила, що в рамках роботи із жертвами збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму, разом із викладачами і волонтерами намагається допомогти родинам по-справжньому повернутися до мирного та безпечного життя. Одним з етапів такої роботи є здатність почути себе, власну «половинку» і, звичайно, дитину. В результаті, вдалося побачити невеликий, проте прогрес у взаєминах таких сімей. І цей факт робить ще актуальнішим питання про масовість подібної роботи.

Джерело: Група «Бердичівський Локальний Центр громадянської освіти».

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.