Напередодні Дня прав людини, що припадає на 10 грудня, вчителі м. Сєвєродонецька Луганської області мали можливість краще ознайомитись зі станом справ у цій сфері. На базі місцевої ЗОШ № 18, 2 грудня 2016 р. відбувся семінар за темами: «Ідентичність і людська гідність» і «Право на життя», за матеріалами посібника «Де починаються права людини: Уроки історії і сучасні підходи».
З ініціативи Локального координатора проекту «Інтеграція через діалог» Кравченко Галини Анатоліївни, за підтримки Міського відділу освіти, для проведення семінару до м. Сєвєродонецька приїхали представники Освітнього центру «Простір толерантності» Ленчовська Анна, консультант «Фонду Шоа в Україні», а також Войтенко Олександр, автор посібника.
Сама книга складається з 10 модулів, присвячених правам, які гарантовані Загальною Декларацією прав людини, а також доповнених історичними нарисами про порушення цих прав у нацистській Німеччині і сталінському СРСР. Окремо було здійснено аналіз останніх справ Європейського Суду з прав людини. Тренери ознайомили учасників семінару з науково апробованими матеріалами щодо певних історичних передумов та сучасного стану дотримання прав людини. Войтенко Олександр підкреслив важливість людського виміру в контексті вивчення історії та прав людини, звернувся до досвіду висвітлення подій в такому руслі у посібниках, виданих Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба».
Ленчовська Анна зустрілась з учасниками Програми, учнями-переселенцями, які навчаються у ЗОШ № 18. Дві години цікавого, корисного, плідного спілкування промайнули непомітно. Підлітки ділилися думками, грали разом з тренером, малювали свої історії. Та чи можна назвати малюнками ті згустки душевного болю, смутку і сподівань, які діти зобразили на папері? Учнівські роботи Анна повезла до м. Києва, де останні стануть частиною виставки.
Директор школи Фоменко Наталя Андріївна, як гостинна господиня, спільно зі своїм колективом створила умови, завдяки яким і тренери, і вчителі мали можливість працювати в затишній атмосфері. Вона озвучила слова подяки гостям від імені всіх учасників семінару та дітей, а також зауважила, що робота, яка здійснюється Сєвєродонецьким Локальним Центром громадянської освіти, відкрила нові можливості для подальших спільних дій з Освітнім центром «Простір толерантності». Наостанок, педагог наголосила на тому, що нас всіх об'єднує загальна мета – досягнення миру і взаєморозуміння.
Коментарі