Четвер 15 грудня 2016 р. розпочався для учасників Молодіжного семінару Програми «Інтеграція через діалог» зі знайомства з документальним фільмом «Богданове щастя», присвяченого відновленню м. Миколаївка Донецької області після його звільнення від проросійських бойовиків. Кінострічка була створена командою волонтерів з громадської організації «Новий Донбас» на чолі з режисером Ларисою Артюгіною. Відбулась презентація у Конференц-залі Київського міського будинку учителя о 10:00 год.
Впродовж 45 хв. глядачі уважно слідкували за перипетіями долі другокласника Богданчика, який став головним героєм стрічки. Фільм виявився морально важким, оскільки нагадував напівсонному українському суспільству про трагічну долю сучасних мешканців Сходу України і незавершеність війни проти окупантів. Водночас, через драматизм сюжету, важко було одразу визначити, для якої публіки цей фільм став би найактуальнішим: для дорослих і дітей з «великої» України, а чи для самих переселенців і їхніх знайомих, які зараз проживають у «сірій зоні».
З огляду на сказане вище, серед присутніх розвинулась палка дискусія, в якій взяли безпосередню участь Локальні координатори Лариса Федорівна Кравцова, Галина Анатоліївна Кравченко, Володимир Лукич Сутковий, Лариса Володимирівна Колесник, Людмила Олександрівна Лук'янова, Інна Валентинівна Полякова, Наталія Михайлівна Голосова та багато інших. Окремо варто відзначити виступи режисерів стрічки Лариси Артюгіної та Олександри Чупріної, які наголосили на «просвітницькій» меті роботи. Завершився ж диспут зверненням до учасників Молодіжної команди, які заявили про свої переживання щодо переглянутих кадрів. Віктор Лємєшкін, Владислав Кравцов, Анастасія Донцова, Дар'я Фалюш, Анастасія Хміль, Геннадій Тамулевич та Олександр Касьяненко поділилися власним баченням призначення цієї стрічки, висловивши мудру думку про те, що, незважаючи на моральну важкість від перегляду, фільм дозволяє нам стати значно людянішими, усвідомивши всю глибину чужого болю.
Зрештою, підсумував все сказане керівник проекту Петро Іванович Кендзьор, який спрогнозував велике майбутнє подібних відеопроектів, а також пообіцяв всебічну підтримку в популяризації «Богданового щастя» серед навчальних закладів України.
Коментарі