Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Коли вікенд – не завада для емоцій: як пройшли одні з найактивніших днів Фотоакадемії на Закарпатті (ФОТО)

Повернутися назад

Як уже відомо постійним читачам нашого ресурсу, впродовж 19-24 жовтня 2017 р. на теренах Закарпатської області відбувалася Фотоакадемія – фінальна частина онлайн-курсів «Портретна фотографія очима художника». Навколо цього проекту, що відбувався в межах Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», об'єднали зусилля одразу дві організації: Всеукраїнська Асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» і БО «БФ Карітас св. Августина».

Прекрасно усвідомлюючи, наскільки маловідомою є Срібна Земля для більшості жителів України, організатори вирішили поєднати творчий процес з відпочинком, а що не менш важливо – надихнути юних фотографів красою регіону. Тож на світанку суботи, 21 жовтня 2017 р., діти та дорослі відправилися з м. Перечина на екскурсію до славнозвісного Невицького замку над с. Кам'яницею. Історик Віктор Качала розповів присутнім про минуле цього місця, його буденність і перспективи, а самі учасники отримали заряд позитивних емоцій напередодні насиченого дня.

Після повернення з мандрівки, троє учасників (Анастасія Зазуляк, Анастасія Ліннік і Віктор Лємєшкін), під керівництвом працівниці БО «БФ Карітас св. Августина» Христини Сідак, долучилися до «Проекту св. Марти Вецької для потребуючих», який реалізовує Згромадження Місіонерів св. Вікентія де Поля у м. Перечині. Цей благодійний проект – один із морально найважчих, адже стосується самотніх і знедолених людей. За визначенням самих дітей, найбільше їх шокувала не злиденність людей, які часто живуть поруч з нами, а обставини, через які вони зазнали ударів долі: хвороби, дії рідних чи банальна байдужість оточення. Втім, оптимізм, з яким багато з них дивляться у майбутнє, і феноменальна стійкість людського духу – це те, що допомогло учасникам задуматись і над масштабом власних проблем, і, хочеться вірити, знайти сили для їхнього подолання.

Решта учасників у цей час виконувала паралельний проект, спілкуючись із представниками благодійної організації на території Пасторального центру. Дмитро Каліновський, Віктор Качала та Сергій Яхно розповіли учням про себе, власний шлях до БО «БФ Карітас св. Августина», а також особисте сприйняття такої діяльності. «Це не робота. Якщо ви приходите сюди працювати – довго не протягнете. Жодні гроші не компенсують те, з чим вам доведеться мати справу. Тому благодійна діяльність – це лише покликання», – таким був одностайний вердикт опитаних.

У другій половині дня директор БО «БФ Карітас св. Августина» Дмитро Каліновський провів для фіналістів курсів та їхніх координаторів тренінг по проектному менеджменту. Розповівши про власний досвід реалізації проектів, лектор запропонував кожній із трьох команд («синій», «зеленій» і «червоній») спробувати створити власну грантову заявку і захистити її перед «спонсорами», роль яких виконували як представники благодійної організації (Дмитро Каліновський, Віктор Качала та Сергій Яхно), так і координатори ВА «Нова Доба» (Тарас Олексин та Олеся Скрипник).

Результати перевершили всі очікування, адже підлітки створили абсолютно різні за своєю специфікою проекти: «синя» команда обґрунтовувала необхідність сприяння школярам у поїздці на Всеукраїнський етап інтелектуальних змагань, «червона» боролася за право на відкриття реабілітаційного центру для ведмедів з цирку, а «зелена» бажала організувати справжнє свято дітям-сиротам в честь Дня Святого Миколая. Зрештою, саме останні були оголошені переможцями одностайним рішенням нашого суворого журі та дорослої публіки. Втім, варто відзначити, що всі команди так чи інакше впорались із завданням, адже «отримали» бодай часткове фінансування. А, як відомо, подібне – вже вагомий успіх у сфері фандрейзингу. =) Водночас, такий тренінг став складовою загальної стратегії проекту «Інтеграція через діалог» – не лише допомогти підліткам, але й навчити їх проявляти ініціативу і добиватися нових висот у сферах, які їм до вподоби.

Зрештою, по-справжньому захоплюючою видалася для учасників заходу ще й неділя 22 жовтня 2017 р., оскільки вона була повністю присвячена дослідженню однієї з перлин регіону – м. Ужгорода. Підлітки ознайомилися з центром міста, відвідали територію Ужгородського замку та його експозиційні зали, а найбільш сміливим фіналістам курсів було запропоновано прогулятися нічним кладовищем «Кальварія» у супроводі вже традиційного екскурсовода Віктора Качали. Решта учасників, під керівництвом Тараса Олексина, відправилася у м. Перечин, де зайнялася приготуванням святкової вечері в подяку за чудове проведення вихідного дня.

Певних ноток ностальгії у цей вікенд додав від’їзд у справах одразу декількох учасників заходу: волонтера ВА «Нова Доба» Тетяни Фляк, координатора по роботі з Локальними Центрами Олесі Скрипник та представниці м. Марганця Катерини Бєляєвої. Проте, ті, хто залишився, вирішили докласти максимальних зусиль, аби дівчатам довелося ще довго шкодувати про свою відсутність. =) Вдасться це нам чи ні – покажуть останні два дні Фотоакадемії. ;)

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.