Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Локальний Центр громадянської освіти у м. Ужгород

Народний дім «Просвіта»

Адреса: м. Ужгород, вул. Дмитра Донського, 3.
Тел.: +38 (068) 815-54-32.
E-mail: aquino@ukr.net.
Особливості діяльності: Робота Локального Центру громадянської освіти в м. Ужгороді здійснюється в освітньому, психологічному та інтеграційному напрямках. У квітні 2016 р. було організовано низку довготривалих заходів, що включають курси англійської мови для учнів-переселенців та арт-терапію для дітей військовослужбовців АТО. Для школярів з обох вищезазначених груп проводяться екскурсії по м. Ужгороду та його околицях з активним знайомством з історією Закарпаття.

Оксана Каліновська
Дата народження:20.06.1983
E-mail:Приховано
Телефон:+38 (097) 711-97-49
Коротко про себе:

Архітектор, художник

Розгорнути повний список

Новини Локального Центру

  • 24 10.2017

    22:58
    Професійне зростання, нові враження, а чи справжня дружба: чим став фінал Фотоакадемії для її учасників (ФОТО)

    На 23-24 жовтня 2017 р. припали підсумкові дні Фотоакадемії, що проходила на Закарпатті як фінал Професійних курсів «Портретна фотографія очима художника» – складової Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог»

    На світанку понеділка, 23 жовтня 2017 р., відповідно до поставлених напередодні завдань, група учасників на чолі з представниками БО «БФ Карітас св. Августина» Дмитром Каліновським і Сергієм Яхно, а також координатором від ВА «Нова Доба» Дорофєєвою Олесею Олександрівною, відправилися у м. Мукачево. Метою поїздки став збір матеріалів одразу для декількох тем майбутнього журналу. Так, Анастасія Зазуляк, Ася Радько, Дарина Островерха, Таїсія Кулешова, Олександра Севрюкова й Олександр Касьяненко зуміли познайомитися з працівниками центрального офісу «Карітасу св. Мартіна»: п. Нелею, п. Ласло та п. Ондрашем. Особливою стала і зустріч з «душею» каритативної їдальні у м. Мукачевоп. Катериною. Підлітки дізналися чимало цікавих фактів про «внутрішню кухню» в діяльності благодійних організацій в Україні, а також розповіли новим знайомим про власні досягнення. Зокрема, Олександр Касьяненко презентував працівникам «Карітасу св. Мартіна» арт-виставку «Те, про що важко сказати…», авторами якої стали члени Молодіжної команди проекту ще у серпні 2016 р. 

    Особливий вплив на школярів та студентів здійснило знайомство з клієнтами каритативної їдальні, котра забезпечує їжею потребуючих, допомагаючи їм подолати складні періоди життя. Характерно, при цьому, що така діяльність не лише не підтримується, але й суттєво ускладнюється вітчизняними органами влади, а фінансові обмеження дозволяють допомагати лише незначній частці людей. Втім, навіть за таких обставин працівники і волонтери «Карітасу» продовжують здійснювати свою місію. Підсумком поїздки для учасників групи стали екскурсія містом і похід до місцевої кондитерської, які лише урізноманітнили й без того строкату картину Закарпаття у свідомості гостей. 

    Не пройшов згаданий день даремно і для решти учасників заходу. Так, учні, під загальним керівництвом Адміністратора онлайн-складової проекту «Інтеграція через діалог» Тараса Олексина і координатора ВА «Нова Доба» Суткового Володимира Лукича, поділилися на групи, котрі займалися обробкою та записом зібраних напередодні матеріалів. 

    Водночас, робоча група, до якої увійшли Марк Жаріков, Оксана Корягіна, Андрій Щербань та Аліна Зуєва, долучилася до вже відомого із попередніх днів «Проекту св. Марти Вецької для потребуючих» у м. Перечині. Спільно з о. Владиславом Бісьмаком СМ, діти отримали морально важкий, але, безумовно, важливий досвід допомоги самотнім і малозабезпеченим. Адже допомога іншим – це і є те, що дійсно робить нас людьми. І можливість продемонструвати таку сторону нашого життя суспільству носить функцію, котру важко переоцінити. 

    Продовжили школярі і цикл інтерв'ю з працівниками БО «БФ Карітас св. Августина». Цього разу вони отримали змогу поспілкуватися з представницею прекрасної статі – Христиною Сідак. Особливо ж активно робота розгорнулася впродовж вечора, коли всі учасники заходу знову зібралися у Пасторальному центрі м. Перечина – для обміну думками, враженнями і підготовки презентацій у межах власних творчих груп. 

    Ранок вівторка, 24 жовтня 2017 р., видався по-справжньому ностальгійним. Саме в цей день підлітки та дорослі відправилися до м. Ужгорода для фінальної презентації макетів розділів для майбутнього журналу. В межах визначених раніше напрямків, школярі і студенти здійснили презентації на наступні теми:

    • «Обличчя благодійності»: «Карітас св. Августина» у м. Перечині.
    • «Проект св. Марти Вецької для потребуючих» у м. Перечині.
    • «Будні центрального офісу «Карітасу св. Мартіна» у м. Мукачево».
    • «Щоденне життя працівників каритативної їдальні у м. Мукачево».
    • «Дух міст Срібної Землі».

    Учасники розповіли про свої враження від проектів, до яких долучилися під час Фотоакадемії. Стало очевидним, наскільки сильно діти перейнялися побаченим за останні декілька днів. У їхніх словах – ба, більше! – поглядах було помітно і щире захоплення екзотикою Закарпаття, і радощі від знайомства з новими людьми, і глибоке співпереживання знедоленим, яким допомагають благодійні організації України загалом і регіону – зокрема. Підтвердженням цих слів стала також важка реакція присутніх на історії життя людей, з якими познайомилася частина фіналістів у межах «Проекту св. Марти Вецької для потребуючих». Приємно було почути і відгуки дітей про співорганізаторів Фотоакадемії – представників БО «БФ Карітас св. Августина» – приймаючу сторону проекту і справжніх кумирів для багатьох його учасників. 

    Після виступів творчих груп, Тарас Олексин, Оксана та Дмитро Каліновські вручили їхнім представникам офіційні сертифікати про участь у фінальній частині «Портретної фотографії очима художника», подякувавши їм за продемонстровану активність та справжній вир подарованих емоцій.

    Впродовж всієї другої половини дня відбувався поступовий від'їзд учасників Фотоакадемії, який увібрав у себе все: і жарти, що встигли стати спільними, і плани нових зустрічей, і сльози від розлуки. Втім, найважливіше, що продемонструвала ця поїздка – не сам захід. І навіть не практичні навички фотографування. Найпоказовішою стала демонстрація того, наскільки багато речей, насправді, об'єднують представників таких, здавалося б, різних регіонів України. І те, наскільки близькими стали ми всі за вражаюче короткий час – свідчення того, що дружба – це найефективніший шлях до інтеграції новочасних «дітей війни». Інтеграції через діалог.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Ужгород
  • 22 10.2017

    23:37
    Коли вікенд – не завада для емоцій: як пройшли одні з найактивніших днів Фотоакадемії на Закарпатті (ФОТО)

    Як уже відомо постійним читачам нашого ресурсу, впродовж 19-24 жовтня 2017 р. на теренах Закарпатської області відбувалася Фотоакадемія – фінальна частина онлайн-курсів «Портретна фотографія очима художника». Навколо цього проекту, що відбувався в межах Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», об'єднали зусилля одразу дві організації: Всеукраїнська Асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» і БО «БФ Карітас св. Августина».

    Прекрасно усвідомлюючи, наскільки маловідомою є Срібна Земля для більшості жителів України, організатори вирішили поєднати творчий процес з відпочинком, а що не менш важливо – надихнути юних фотографів красою регіону. Тож на світанку суботи, 21 жовтня 2017 р., діти та дорослі відправилися з м. Перечина на екскурсію до славнозвісного Невицького замку над с. Кам'яницею. Історик Віктор Качала розповів присутнім про минуле цього місця, його буденність і перспективи, а самі учасники отримали заряд позитивних емоцій напередодні насиченого дня.

    Після повернення з мандрівки, троє учасників (Анастасія Зазуляк, Анастасія Ліннік і Віктор Лємєшкін), під керівництвом працівниці БО «БФ Карітас св. Августина» Христини Сідак, долучилися до «Проекту св. Марти Вецької для потребуючих», який реалізовує Згромадження Місіонерів св. Вікентія де Поля у м. Перечині. Цей благодійний проект – один із морально найважчих, адже стосується самотніх і знедолених людей. За визначенням самих дітей, найбільше їх шокувала не злиденність людей, які часто живуть поруч з нами, а обставини, через які вони зазнали ударів долі: хвороби, дії рідних чи банальна байдужість оточення. Втім, оптимізм, з яким багато з них дивляться у майбутнє, і феноменальна стійкість людського духу – це те, що допомогло учасникам задуматись і над масштабом власних проблем, і, хочеться вірити, знайти сили для їхнього подолання.

    Решта учасників у цей час виконувала паралельний проект, спілкуючись із представниками благодійної організації на території Пасторального центру. Дмитро Каліновський, Віктор Качала та Сергій Яхно розповіли учням про себе, власний шлях до БО «БФ Карітас св. Августина», а також особисте сприйняття такої діяльності. «Це не робота. Якщо ви приходите сюди працювати – довго не протягнете. Жодні гроші не компенсують те, з чим вам доведеться мати справу. Тому благодійна діяльність – це лише покликання», – таким був одностайний вердикт опитаних.

    У другій половині дня директор БО «БФ Карітас св. Августина» Дмитро Каліновський провів для фіналістів курсів та їхніх координаторів тренінг по проектному менеджменту. Розповівши про власний досвід реалізації проектів, лектор запропонував кожній із трьох команд («синій», «зеленій» і «червоній») спробувати створити власну грантову заявку і захистити її перед «спонсорами», роль яких виконували як представники благодійної організації (Дмитро Каліновський, Віктор Качала та Сергій Яхно), так і координатори ВА «Нова Доба» (Тарас Олексин та Олеся Скрипник).

    Результати перевершили всі очікування, адже підлітки створили абсолютно різні за своєю специфікою проекти: «синя» команда обґрунтовувала необхідність сприяння школярам у поїздці на Всеукраїнський етап інтелектуальних змагань, «червона» боролася за право на відкриття реабілітаційного центру для ведмедів з цирку, а «зелена» бажала організувати справжнє свято дітям-сиротам в честь Дня Святого Миколая. Зрештою, саме останні були оголошені переможцями одностайним рішенням нашого суворого журі та дорослої публіки. Втім, варто відзначити, що всі команди так чи інакше впорались із завданням, адже «отримали» бодай часткове фінансування. А, як відомо, подібне – вже вагомий успіх у сфері фандрейзингу. =) Водночас, такий тренінг став складовою загальної стратегії проекту «Інтеграція через діалог» – не лише допомогти підліткам, але й навчити їх проявляти ініціативу і добиватися нових висот у сферах, які їм до вподоби.

    Зрештою, по-справжньому захоплюючою видалася для учасників заходу ще й неділя 22 жовтня 2017 р., оскільки вона була повністю присвячена дослідженню однієї з перлин регіону – м. Ужгорода. Підлітки ознайомилися з центром міста, відвідали територію Ужгородського замку та його експозиційні зали, а найбільш сміливим фіналістам курсів було запропоновано прогулятися нічним кладовищем «Кальварія» у супроводі вже традиційного екскурсовода Віктора Качали. Решта учасників, під керівництвом Тараса Олексина, відправилася у м. Перечин, де зайнялася приготуванням святкової вечері в подяку за чудове проведення вихідного дня.

    Певних ноток ностальгії у цей вікенд додав від’їзд у справах одразу декількох учасників заходу: волонтера ВА «Нова Доба» Тетяни Фляк, координатора по роботі з Локальними Центрами Олесі Скрипник та представниці м. Марганця Катерини Бєляєвої. Проте, ті, хто залишився, вирішили докласти максимальних зусиль, аби дівчатам довелося ще довго шкодувати про свою відсутність. =) Вдасться це нам чи ні – покажуть останні два дні Фотоакадемії. ;)

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Ужгород
  • 20 10.2017

    23:21
    Нестандартні знайомства, тренінги та екстремальні екскурсії: як розпочалася Фотоакадемія у найекзотичнішому регіоні України (ФОТО)

    Впродовж 15 серпня – 4 жовтня 2017 р. на сайті Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», проходили Професійні курси «Портретна фотографія очима художника». Спільно з викладачами Оксаною та Дмитром Каліновськими, понад 80 підлітків ознайомилися з базовим обсягом знань, пов'язаним із професійною фотозйомкою. За цей час учасники вивчили 14 лекцій по 6 темах, склали 5 пакетів тестів, а також надіслали десятки фотографій, виконаних за чіткими критеріями авторів. Винагорода не забарилася: вже 5 жовтня 2017 р. стали відомими імена 20 фіналістів, які були запрошені на Фотоакадемію до Закарпатської області.

    Кількаденний захід припав на 19-24 жовтня 2017 р. Враховуючи той факт, що фотомистецтво – не лише популярний, але й надзвичайно важливий для медіапростору вид діяльності, організаторами було вирішено провести не просто майстер-клас, а справжню Фотоакадемію, з метою професійного розкриття юних талантів і зростання їхнього зацікавлення у своєму хобі. Саме тому Всеукраїнська Асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» та наші партнери з БО «БФ Карітас св. Августина» доклали всіх зусиль для максимально різнобічної програми заходів.

    Фактичний початок Фотоакадемії, як фінальної частини онлайн-курсу, припав на другу половину дня 19 жовтня 2017 р., коли переважна більшість учасників, спільно з Локальним координатором Сутковим Володимиром Лукичем, прибула до м. Львова. Під керівництвом Адміністратора онлайн-складової проекту «Інтеграція через діалог» Тараса Олексина, координатора по роботі з Локальними Центрами Олесі Скрипник і волонтера ВА «Нова Доба» Тетяни Фляк, гості організовано прибули до м. Ужгорода, де їх зустріли представники БО «БФ Карітас св. Августина». Після поселення учасників у Пасторальному центрі (при парафії св. Августина, РКЦ) м. Перечина – «штаб-квартирі» учасників Фотоакадемії на найближчі декілька днів – з вітальним словом виступили: Тарас Олексин, співавтор онлайн-курсу і директор благодійного фонду Дмитро Каліновський, а також о. Владислав Бісьмак СМ, який радо прийняв учасників на території свого комплексу.

    Вже на світанку 20 жовтня 2017 р. до м. Перечина прибула делегація з м. Лисичанська Луганської області під проводом Локального координатора Дорофєєвої Олесі Олександрівни, а захід повністю увійшов у робоче русло. Так, після сніданку фіналістів «Портретної фотографії очима художника» привітали Тарас Олексин та Дмитро Каліновський. Підлітків і координаторів було ознайомлено з програмою на найближчі декілька днів і зосереджено увагу на підході до творення спільного арт-проекту: «Наше завдання – не сказати вам: «Ось, сфотографуйте, кого забажаєте, а ми вам випишемо сертифікат про, начебто, участь у Фотоакадемії». Ні! Ми прагнемо, аби знання, які вам вдалось отримали від своїх викладачів впродовж останніх тижнів, ви навчилися використовувати на практиці. І не для «галочки», як це часто буває у подібних ситуаціях, а творячи щось по-справжньому корисне для суспільства і вашого професійного зростання. Щось таке, чим ви могли б пишатися. Що допомогло б вам усвідомити: доля фотографа не обмежується зйомкою весіль чи подібних урочистостей. Навпаки, це людина, яка, потенційно, здатна змусити інших замислитись. І зробити наш світ кращим».

    Продовжуючи, організатори розповіли, що місце для проведення Фотоакадемії було обрано зовсім не випадково. Справа в тому, що м. Перечин – осередок БО «БФ Карітас св. Августина», який виступив з ініціативою долучити фіналістів заходу до нестандартного проекту – створення справжнього журналу, присвяченого роботі благодійних організацій (зокрема, «Карітасу» та Згромадження Місіонерів св. Вікентія де Поля) на Закарпатті. Орієнтиром для організаторів стало всесвітньовідоме періодичне видання "National Geographic", автори якого славляться своїм вмінням продемонструвати особливості певного регіону, країни або етносу «зсередини», не спотворюючи уявлення про них, а лише допомагаючи читачу розширити горизонти власного сприйняття.

    Зрештою, не секрет, що жертовна (насамперед, волонтерська) діяльність в Україні останніми роками чітко асоціюється з тематикою війни, вимушеними очевидцями якої стали самі наші учасники. Втім, не варто нівелювати заслуг тих благодійних організацій, які турбуються про хворих і нужденних, але відчувають незацікавленість суспільства. Адже ціною такої зневаги стає постійний брак фінансування на найнеобхідніше, а як наслідок – неможливість допомогти всім, хто цього потребує. Тож мета ВА «Нова Доба» і БО «БФ Карітас св. Августина» – розкрити цю маловідому, але надзвичайно важливу сторону життя нашого суспільства. Водночас, з'явився шанс чи не вперше посприяти дітям, які постраждали від збройного конфлікту, відчути себе не об'єктами, а повноцінними суб'єктами допомоги, розкриваючи їхній власний потенціал та віру у свої сили.

    Після презентації Тарас Олексин провів знайомство поміж учасниками: кожен підліток та дорослий знайомився із людиною, яка була йому або їй найбільш цікавою. Обмінявшись намальованими на папері контурами своїх долонь, нові знайомі по черзі задавали одне одному по п'ять запитань, записуючи кожну відповідь партнера одним словом або фразою на певному пальці. Використовуючи таку незвичну «біографію», учасники представляли своїх колег та розповідали про їхню «малу Батьківщину», факти з життя, світогляд і омріяні місця для проживання, позначаючи останні стікерами на карті України. Цікаво, що для переважної більшості учасників попередніх Молодіжних Академій такими стали міста Західної України. =)

    Вже після знайомства та лекції про благодійну роботу і волонтаріат у Католицькій Церкві у виконанні працівника БО «БФ Карітас св. Августина» Віктора Качали, учасники безпосередньо познайомилися з автором онлайн-курсів – Оксаною Каліновською, яка представила школярам і студентам власні розробки для створення журналу. Розділившись на команди, фіналісти обрали такі напрямки досліджень:

    • «Обличчя благодійності: «Карітас св. Августина» у м. Перечині».
    • «Проект св. Марти Вецької для потребуючих» (Згромадження Місіонерів св. Вікентія де Поля) у м. Перечині.
    • «Будні центрального офісу ЗОБФ «Карітасу св. Мартіна» у м. Мукачево».
    • «Щоденне життя працівників каритативної їдальні св. Єлизавети у м. Мукачево».
    • «Дух міст Срібної Землі».

    Ближче до вечора історик Віктор Качала провів для учасників навчання нестандартну екскурсію м. Перечином та його околицями. І, судячи по захоплених обличчях підлітків та бурі позитивних емоцій, яку викликало таке завершення дня, тривала подорож на Закарпаття була цілком виправданою, а сама Фотоакадемія обіцяє стати одним із найемоційніших епізодів останнього часу як для самих фіналістів, так і для нашого проекту загалом. ;)

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Ужгород
  • 19 10.2017

    12:48
    У Закарпатській області стартує Фотоакадемія для фіналістів «Портретної фотографії очима художника» (ПРОГРАМА)

    Як відомо нашим постійним читачам, 5 жовтня 2017 р. офіційно підійшла до свого завершення онлайн-частина Професійних курсів під назвою «Портретна фотографія очима художника». Впродовж майже двох місяців викладачі Оксана та Дмитро Каліновські розповідали учасникам Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог» про закони професійної портретної фотографії та ділилися маловідомими секретами майстрів своєї справи. Позаду – насичена робота організаторів і слухачів, а також 14 лекцій, 5 тестувань і майже чотири десятки виконаних кожним фіналістом фоторобіт. Попереду ж – заключна частина навчання, яка відбуватиметься на теренах м. Ужгорода, м. Мукачево та м. Перечина Закарпатської області.

    Так, спільно із колегами з БО «БФ Карітас св. Августина», Всеукраїнська Асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» підготувала не просто майстер-клас, а справжню Фотоакадемію для 20 дітей, які очолили рейтинг онлайн-етапу навчання. Відбуватиметься захід впродовж 19-24 жовтня 2017 р. Мета організаторів – продемонструвати школярам і студентам із цільових категорій проекту, наскільки затребуваною у сучасному світі є професія фотографа. Перетворившись на час поїздки на професійних фотокореспондентів та журналістів, підлітки отримають змогу взятися за створення справжнього друкованого журналу у стилі всесвітньовідомого "National Geographic". Тематика ж їх очікує неординарна: висвітлення діяльності благодійних організацій на теренах Закарпаття.

    Так вже склалося, що волонтерську роботу наше суспільство впродовж останніх декількох років сприймає виключно крізь призму буремних подій на Сході України. Самі учасники Фотоакадемії теж неодноразово зустрічалися з небайдужими до чужого горя земляками. Втім, надто часто залишається в тіні діяльність активістів «мирного фронту», які допомагають важкохворим, дітям-сиротам та потребуючим. Важливо допомогти усвідомити навколишнім важливість турботи, насамперед, про тих, хто переживає біду поруч. Водночас, діти та дорослі стануть учасниками професійних тренінгів міжнародного зразка з проектного менеджменту й особливостей громадської діяльності в Україні. Таким чином, організатори заходу прагнуть допомогти школярам і студентам відштовхнутися від нав'язуваної суспільством ролі виключно об'єктів допомоги. Ми хочемо продемонструвати, що волонтерська робота спроможна вилікувати і власні душевні рани, а досить часто – допомагає віднайти нове місце в житті. Адже, взаємовиручка і турбота про ближніх – це те, що і робить будь-яке суспільство справді громадянським

    Поруч із цим, у юнаків і дівчат, які зараз проживають у м. Бахмуті, с. Опитному, м. Сєвєродонецьку, м. Лисичанськум. Марганці, м. Києві, м. Львові та багатьох інших населених пунктах, з'явиться чудова можливість вивчити, без перебільшення, найбільш колоритний куточок України завдяки професійним екскурсіям регіоном у виконанні історика Віктора Качали.

    Фінал Фотоакадемії запланований на 11:30 год. 24 жовтня 2017 р., коли учасники команд представлять своє бачення макету майбутнього журналу. За підсумками роботи, буде виданий паперовий та електронний примірник публікації, з яким зможе ознайомитися кожен охочий. І – хто зна! – можливо, саме цій поїздці і судилося стати відправною точкою для професійної фотокар'єри когось із наших слухачів? =)

    Програма Фотоакадемії (19-24 жовтня 2017 р.)

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Ужгород
  • 07 10.2017

    23:47
    Стали відомими результати онлайн-складової проекту «Портретна фотографія очима художника» (СПИСОК)

    Як уже повідомлялося раніше, 5 жовтня 2017 р. був припинений прийом нових робіт від слухачів Професійних курсів «Портретна фотографія очима художника». Понад 80 учасників Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», і вирішили долучитися до спільної роботи з викладачами Оксаною та Дмитром Каліновськими, пройшли за останні 50 днів по-справжньому тернисту дорогу: 14 лекцій, 5 тестувань і 39 фотографій на найрізноманітнішу тематику та з найнестандартнішими вимогами. Перелічене (не враховуючи величезної кількості терпіння і хвилювання) – лише частина тих труднощів, які довелося подолати юним фотохудожникам.

    З огляду на сказане вище, особливо приємно було відзначити феноменальну активність більшості школярів та студентів. Показником цього став уже той факт, що навіть для організаторів навчання остаточний вигляд 20-ки фіналістів був неочікуваною, проте, вкрай приємною несподіванкою. Щоб більше не випробовувати терпіння претендентів, оприлюднимо список переможців онлайн-складової курсів (із зазначенням балів, які вони назбирали з 340 можливих): 

    1. Марія Яценко (340 балів).
    2. Ілля Ніколаєв (340 балів).
    3. Анастасія Зазуляк (339 балів).
    4. Таїсія Кулешова (339 балів).
    5. Катерина Бєляєва (339 балів).
    6. Софія Бліхар (338 балів).
    7. Валерія Прийменко (338 балів).
    8. Валерія Лисенко (338 балів).
    9. Вадим Босий (338 балів).
    10. Дарина Островерха (338 балів).
    11. Віктор Лємєшкін (338 балів).
    12. Олександр Касьяненко (338 балів).
    13. Ася Радько (337 балів).
    14. Анастасія Ліннік (337 балів).
    15. Олександра Севрюкова (337 балів).
    16. Марк Жаріков (337 балів).
    17. Аліна Зуєва (337 балів).
    18. Андрій Щербань (337 балів).
    19. Оксана Корягіна (336 балів).
    20. Ілля Лаушкін (336 балів).

    Варто зазначити, що перелічені фіналісти отримають запрошення на e-mail на участь у підсумковому етапі навчання – Фотоакадемії, яка відбудеться у м. Ужгороді в період з 19 по 23/24 жовтня 2017 р. У випадку відсутності від них відповіді впродовж тривалого часу, офіційне запрошення буде відправлене наступним за рейтингом учасникам. Окрім великої кількості тренінгів, майстер-класів і надзвичайно цікавої командної роботи, ця поїздка і проживання будуть для слухачів курсів абсолютно безкоштовними, що, погодьтесь, є приємною винагородою за чудову роботу. ;)

    Нагадаємо також, що всі учасники, які на момент оголошення результатів отримали понад 100 балів, будуть нагородженні іменними сертифікатами про участь у проекті під егідою ЄС, з підписами авторів курсу. А поки, від імені команд Всеукраїнської Асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба», БФ "Caritas-Spes" та авторського колективу, вітаємо всіх причетних до проекту з успішним завершенням його онлайн-частини, і бажаємо кожному учаснику подальшого натхнення, професійного саморозвитку та кар'єрного зростання. Своєю старанністю, наполегливістю, працелюбністю, котра викликає захоплення, і свіжим поглядом на портретне фото, ви довели, що давно варті звання фотографів, якими хочеться пишатись! =)

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Ужгород
  • 03 10.2017

    23:26
    Онлайн-курси «Портретна фотографія очима художника» нестримно наближаються до свого фіналу!

    Впродовж останнього тижня вся команда авторів Професійних курсів «Портретна фотографія очима художника» була свідком масштабного протистояння, яке розгорнулося серед учасників згаданого онлайн-проекту. Фаворити змінювали одне одного з кожним оновленням рейтингів, а на місце у 20-ці фіналістів досі претендує вдвічі більше людей.

    Величезна кількість фоторобіт, які необхідно було вчасно перевірити, зумовила незначне зміщення графіків публікації останніх двох лекцій Дмитра та Оксани Каліновських. Так, лекція № 13 під назвою «Основи роботи в графічних редакторах» з'явилася у публічному доступі 30 вересня, а фінальна лекція № 14 «Основи роботи в графічних редакторах. Частина 2»2 жовтня 2017 р. Тоді ж були опубліковані і домашні завдання по обох уроках у вигляді тестувань в розділі «Навчальна програма».

    З огляду на сказане вище, було вирішено, що дедлайн прийому робіт (у вигляді фотографій чи складання тестувань) буде перенесено до кінця 4 жовтня 2017 р. Роботи, отримані від учасників після півночі, до рейтингу не увійдуть. Після зазначеної дати буде визначено список фіналістів (з оглядом не лише на кількість балів, але і на рівень самих фото), які будуть запрошені Всеукраїнською Асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба», у співпраці з міжнародною Місією "Caritas-Spes", на Фотоакадемію, що пройде у м. Ужгороді в період з 19 по 23 жовтня 2017 р. Саме там учасників очікують цікаві майстер-класи з портретної фотографії, тренінги зі створення та успішного запуску власних громадських проектів, інтерактивні екскурсії та яскраві враження від перебування в мальовничому куточку України.

    Тож для всіх, хто все ще сумнівається, чи є можливість потрапити на захід, кажемо: шанси є! Доздайте протягом 4 жовтня 2017 р. на e-mail Laeticia@ukr.net ті домашні роботи, які ще не були надіслані (з відповідними підписами) – і станьте учасником незвичайного навіть для проекту «Інтеграція через діалог» заходу! Адже, нагадуємо: не важливо, коли були зроблені світлини. Головне – аби вони були Вашими та відповідали правилам конкретного завдання. Тож, успіхів вам, колеги, і до зустрічі на Фотоакадемії! =)

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Ужгород
  • 24 09.2017

    11:29
    Основи репортажної фотозйомки: опублікована нова лекція від авторів курсу «Портретна фотографія очима художника»

    24 вересня 2017 р. на сайті Програми «Інтеграція через діалог» з'явилася лекція № 12 онлайн-курсів «Портретна фотографія очима художника». Цього разу в поле зору авторів проекту потрапив такий важливий напрямок фотомистецтва як репортаж. Розпочавши з його історії та різновидів, Спеціаліст Оксана Каліновська вміло демонструє основи репортажної зйомки, а також ділиться її маловідомими секретами.

    Важливою особливістю наших занять є активне покликання на досвід визнаних фотомайстрів минулого і сучасності. Не став виключенням і цей урок. Так, у новій лекції зі слухачами «поділиться» своїми роздумами покійний класик світової фотографії Анрі Картьє Брессон«Як компонувати кадр?»«Кого краще використовувати в якості моделей для портретної зйомки?»«Скільки кадрів необхідно для створення вдалого фото?» – на всі ці та багато інших важливих питань кожен читач отримає відповідь саме під час цього заняття.

    Цікавим є й домашнє завдання для учасників. Як завжди, авторський колектив намагається якомога тісніше поєднати теоретичні відомості з практикою. Тому цього разу слухачам пропонують надіслати на e-mail Laeticia@ukr.net під заголовком «Домашнє завдання по ТЕМІ № 5 (частина 5)» фотографії, які б відповідали критеріям репортажної зйомки. Винагорода у випадку успішного виконання завдання – цілих 50 балів!

    Звернемо увагу на те, що у наступній ТЕМІ № 6 «Основи роботи в графічних редакторах» акцент буде зроблено, в першу чергу, на тестових завданнях. Тому згадані вище світлини – останнє по-справжньому часозатратне завдання наших курсів. І, варто визнати, одне з тих, які можуть радикально змінити актуальний рейтинг учасників та остаточно визначити, хто з них поїде на майстер-класи в м. Ужгород вже наступного місяця.

    З огляду на сказане, особливо важливо, аби ті, хто долучився до проекту, якомога швидше надіслали фотороботи, яких їм наразі бракує для високих позицій у рейтингу, на робочу пошту Оксани Каліновської, з відповідними підписами щодо тематики. У кожного з вас ще є шанс потрапити у ТОП-20 фіналістів! Відслідковувати ж успіхи кожного учасника всі охочі мають змогу в онлайн-режимі у розділі «Досягнення». Також відзначимо, що ті слухачі, які зароблять в рамках курсів (тобто, до 30 вересня 2017 р. включно) не менше 100 балів, отримають на свою поштову скриньку впродовж тижня після завершення навчання офіційні сертифікати учасників проекту, який підтримується ЄС.

    А поки хочемо побажати всім, хто причетний до курсу, хорошого настрою, цікавої програми і натхнення до нових звершень! Зрештою, це саме те, заради чого ми й працюємо! =)

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Ужгород
  • 19 09.2017

    21:18
    До уваги учасників онлайн-фотокурсів – лекція № 11 «Портретна зйомка. Частина 4»

    Як можуть помітити учасники Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», онлайн-проект «Професійна фотографія очима художника» перебуває зараз у самому розпалі. Після короткої перерви, пропонуємо до уваги відвідувачів сайту лекцію № 11. Заняття під назвою «Портретна зйомка. Частина 4» повністю присвячене сучасним трендам у сфері створення фотопортрету. 

    Оксана і Дмитро Каліновські вирішили сьогоднішній урок зробити максимально наочним, вдало продемонструвавши дві важливі складові роботи фотографа:

    • Промовисту передачу емоцій на фото.
    • Приклади вдалого позування при фотосесії.

    За хорошою традицією, матеріали заняття буквально переповнені ілюстраціями, які можуть слугувати певною «шпаргалкою» для учасників у майбутньому. Водночас, закріплення отриманої теорії гарантують тематичні домашні завдання. Поєднуючи нові та вже набуті знання, учні цього разу мають змогу здобути аж 35 балів. А при зростаючій боротьбі на вершині рейтингу, такий бонус здатний стати справжнім подарунком для кожного з них. =)

    Також нагадуємо тим учасникам, у яких виникають періодичні труднощі з апаратурою або моделями: в межах курсу, дозволяється надсилати на адресу Laeticia@ukr.net навіть Ваші давні фотографії. Головне, аби саме Ви були їхнім автором і згадані знімки повністю відповідали наведеним у тій чи іншій лекції вимогам. Не буде зайвим і нагадування про те, що Ви завжди можете звернутися до наших викладачів за порадою по пошті, в приватних повідомленнях на самому сайті, або ж описавши свою проблему в темі «Обговорень» під назвою «Запитання й уточнення до ТЕМИ № 5». Зрештою, ми щиро бажаємо, аби навчання на курсах приносило Вам корисні знання і приємні емоції. А стресу, як відомо, вдосталь і в інших сферах життя. ;)

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Ужгород
  • 17 09.2017

    22:52
    На сайті проекту опубліковано ювілейну, десяту лекцію для учасників онлайн-курсів з портретної фотографії

    Як і було анонсовано раніше, на цих вихідних для учасників Професійних курсів «Портретна фотографія очима художника» була оприлюднена лекція № 10. В уроці під назвою «Портретна зйомка. Частина 3» всі охочі мають змогу дізнатися більше про такі важливі нюанси фотосправи як точка зйомки, ракурси та постановка моделі. 

    У традиційно легкій і цікавій формі Оксана Каліновська розповідає про секрети портретного фото та вплив ракурсів на ідею портрету. Лекція наповнена особливо великою кількістю візуальних прикладів, порад і «фішок», які й вирізняють професійні портрети від аматорських. 

    Для закріплення теоретичного матеріалу, слухачі курсів повинні надіслати авторській групі 3 фото, виконані за правилами нового уроку. Як завжди, роботи приймаються за адресою Laeticia@ukr.net. Для максимально швидкого опрацювання домашніх завдань, просимо учасників завжди вказувати при цьому своє прізвище та ім'я, а також номер лекції або теми, по якій виконувалась робота. Максимальна оцінка за ці світлини – 30 балів. З огляду ж на все більшу конкуренцію у рейтингу і той факт, що запрошеними виявляться 20 найактивніших учасників, отримання високих оцінок стає все важливішим, а результат – все непередбачуванішим. =)

    Втім, нагадуємо всім зацікавленим, що набір на фотокурси все ще триває. Попереду – 4 особливо цікаві лекції та цілих 2 тижні спільної роботи, впродовж яких все ще прийматимуться домашні завдання від учасників. Тому, навіть якщо Ви поки сумніваєтесь у тому, чи варто взагалі долучатися до навчання, знайте, що у Вас, при бажанні, ще є всі шанси опинитися в топі «Досягнень». ;) 

    Не забуваймо і про те, що формат онлайн-навчання надає можливість для кожного учасника отримати вичерпні відповіді на свої запитання або ж просто поспілкуватися з авторами курсів Оксаною та Дмитром Каліновськими в «Обговореннях» проекту. Тож закликаємо почастіше використовувати таку можливість. Зрештою, обмін досвідом – один із найефективніших способів стати фахівцем своєї справи. А саме для цього ми тут і зібрались. =)

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Ужгород
  • 13 09.2017

    23:01
    На DiaLogos була опублікована лекція «Портретна зйомка. Частина 2» для учасників Професійних курсів

    У середу, 13 вересня 2017 р., на сайті проекту «Інтеграція через діалог» була оприлюднена довгоочікувана лекція № 9 під назвою «Портретна зйомка. Частина 2». Цього разу Спеціаліст Оксана Каліновська вирішила розповісти слухачам курсів «Портретна фотографія очима художника» про психологію портрету та основні правила вдалої портретної зйомки. 

    Приємною «родзинкою» курсу лекцій є постійна публікація професійних «фішок» прославлених художників сьогодення. Не став виключенням і новий урок. Так, цього разу учасників навчання «проконсультує» талановитий фотограф з "National Geographic" Боб Холмс. Гра зі світлом, композицією та навіть загальноприйнятими правилами фотозйомки – все це чекатиме на Вас сьогодні!

    Не забула наша команда й про такі традиційні труднощі навчального періоду для студентів і школярів, як брак вільного часу. З огляду на це, домашні завдання для лекцій ТЕМИ № 5 подані у вигляді тестувань. По-перше, така форма є найкращою для закріплення теоретичних знань учасниками. По-друге, мінімальні часові затрати і технічні вимоги роблять тестування прийнятними навіть для слухачів із насиченим графіком. Зрештою, це чудова можливість для всіх учасників поступово довиконати попередні творчі завдання, надіславши свої фото до завершення навчання 30 вересня 2017 р., і не лякаючись все зростаючої кількості світлин та вимог щодо них. =)

    Вже традиційно, нові завдання розміщені у «Навчальній програмі», а поділитися власними враженнями від свіжої інформації можна у розділі «Обговорень» під назвою «Запитання й уточнення до ТЕМИ № 5». Також очікуйте на цих вихідних на ювілейну, десяту лекцію. А вже зовсім скоро автори курсів привідкриють завісу таємничості над фіналом проекту в ексклюзивному інтерв'ю. Тому знайте: найцікавіше лише попереду! ;)

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Ужгород
  • 10 09.2017

    20:28
    Для учасників «Портретної фотографії очима художника» стала доступною лекція № 8 «Портретна зйомка»

    В неділю, 10 вересня 2017 р., на сторінках професійного курсу «Портретна фотографія очима художника» була опублікована лекція № 8, присвячена ТЕМІ № 5 «Портретна зйомка».

    Згаданий урок розкриває специфіку використання освітлення фотохудожниками в залежності від поставленої мети. Підлітки мають змогу дізнатися про різновиди світла, переваги та недоліки кожного з підходів до освітлення моделей, а також можливості їхнього комбінування. Зокрема, Оксана Каліновська ділиться секретами австралійського фотографа Мітчела Канашкевіча та його американського колеги Джима М. Гольдштейна щодо перетворення ними світла на свого головного союзника під час створення фотошедеврів. 

    Цього разу на слухачів курсів чекає і приємний бонус: прекрасно розуміючи проблеми, які постають на початку навчального року, а також оцінюючи великий обсяг фотографій, продиктований попередніми заняттями, авторський колектив вирішив зробити подарунок для учасників. Так, домашнім завданням до лекції № 8 стане не черговий набір світлин, а проходження тестів, спрямованих на закріплення вивченого матеріалу. Обмовимось, що для тих, хто уважно прочитає урок, запитання виявляться дійсно простими. Максимальна сумарна оцінка за завдання – 5 балів. З огляду на попередні роботи, кількість видається незначною, проте, ми прагнемо зайвий раз продемонструвати, що абсолютно кожен бал продовжує зберігати свою цінність для рейтингу. =) 

    При наявності додаткових запитань, просимо звертатися до вже традиційного розділу «Обговорення», а конкретно – до «Запитань й уточнень до ТЕМИ № 5» чи писати на пошту Laeticia@ukr.net. Поки ж бажаємо всім причетним успіхів у навчанні та якнайвищих позицій у вкладці «Досягнення»! =)

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Ужгород
  • 02 09.2017

    22:52
    На DiaLogos оприлюднена лекція № 6 в рамках професійного курсу «Портретна фотографія очима художника»

    Професійні курси «Портретна фотографія очима художника» продовжують свій розвиток на сайті нашого проекту. Так, для учасників Програми «Інтеграція через діалог» 2 вересня 2017 р. стала доступною лекція № 6, що є складовою ТЕМИ № 4 «Композиція». У ній викладачі Оксана та Дмитро Каліновські знайомлять слухачів із черговою частиною практичних порад ірландського фотографа Баррі О'Керролла.

    Вже традиційно, всі охочі зможуть скачати урок у розділі «Матеріали», який стає доступним одразу ж після авторизації та долучення до навчання. За виконання домашнього завдання учасники вже вдруге зможуть отримати рекордну кількість балів – 50. А це, погодьтесь, дуже суттєво, коли мова йде про рейтинги. =)

    Також хочемо поділитися приємною новиною від Адміністрації DiaLogos. Справа в тому, що відтепер в «Обговореннях» проекту кожен користувач має змогу не просто створити тему чи долучитися до вже існуючої, але й додати до свого повідомлення власні домашні роботи чи інші важливі файли. Головне – аби їхній сумарний обсяг не перевищував 100 Mb за раз. Перевірити, як це працює, ви зможете вже зараз. Зокрема, і у «Запитаннях й уточненнях до ТЕМИ № 4», присвячених новій лекції.

    Поки ж нагадуємо, що, для зручності, нові фотороботи ви можете надсилати авторам онлайн-курсу на e-mail Laeticia@ukr.net з заголовком «Домашнє завдання по ТЕМІ № 4 (частина 3)». Туди ж можна писати з приводу всіх робочих нюансів. Також рекомендуємо відслідковувати успішність групи і власні результати у підпункті «Досягнення», інформація в якому оновлюється щовечора. Якщо ж вам не подобаються отримані бали за ту чи іншу роботу – ви завжди можете її переробити, із характерною відміткою у темі листа. Адже наш проект – це не школа чи ВНЗ, де в основі всього стоять оцінки. Для нас важливо, аби учасники дійсно чомусь навчилися. І бажано – із задоволенням для себе. =) Тож не соромтесь звертатися до нашої команди з приводу будь-яких актуальних для вас питань! А поки бажаємо вам по-справжньому приємного і цікавого навчання! Нехай щастить! ;)

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Ужгород
  • 29 08.2017

    23:41
    Автори онлайн-курсів «Портретна фотографія очима художника» підготували для учасників приємний бонус

    У вівторок, 29 серпня 2017 р., у розділі «Матеріали» була опублікована лекція № 5 професійних курсів «Портретна фотографія очима художника». Новий урок продовжує ТЕМУ № 4 «Композиція», закцентувавши цього разу увагу на практичних порадах відомого ірландського фотографа Баррі О'Керролла

    Згідно з визначенням Спеціаліста Оксани Каліновської, питання композиції є особливо важливим для професійного фотографа, адже саме від правильного розуміння її законів залежить «глибина» отриманих знімків і, без перебільшення, їхня цінність для глядачів. В найближчому майбутньому учасники курсів матимуть змогу доповнити свої знання ще й секретами інших талановитих діячів фотомистецтва. Втім, саме поєднання таких порад і спроможне призвести до вироблення у студентів власного стилю зйомки.

    Серед особливостей нового заняття варто було б виділити оригінальні завдання та рекордну кількість балів за їхнє успішне виконання – цілих 50! Таким чином, у кожного слухача з'являється реальний шанс прорватися у чільну групу лідерів рейтингу, виконуючи по-справжньому цікаві завдання. Однак, враховуючи досвід попередніх занять, рекомендуємо учасникам навчання почастіше заглядати у відповідну тему «Обговорень» під вже знайомою раніше назвою «Запитання й уточнення до ТЕМИ № 4». Саме там кожен охочий зможе задати питання, які його цікавитимуть, а також поцікавитись щодо того, як грамотніше подати певну ідею.

    Також наголошуємо: попри наявність дедлайнів для надсилання своїх робіт, кожен учень може проходити пропущені теми «постфактум». Адже вказані дати носять рекомендаційний характер і спрямовані на ваше «розвантаження» у процесі навчання. Головне ж – надіслати всі фото до завершення курсів 30 вересня 2017 р. Тож навіть зараз, після подолання учасниками 1/3 навчального періоду, запрошуємо нових колег долучатися до нашої команди!

    У випадку виникнення будь-яких питань щодо проекту, можете консультуватись із викладачами, написавши на пошту Laeticia@ukr.net. А поки бажаємо всім причетним до проекту натхнення і виключно позитивного досвіду! =)

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Ужгород
  • 27 08.2017

    20:01
    З'явилася лекція № 4 «Композиція» для учасників професійних курсів проекту «Інтеграція через діалог»

    Шановні друзі та колеги! У неділю, 27 серпня 2017 р., було опубліковано довгоочікувану лекцію № 4 «Композиція» для учасників професійних курсів «Портретна фотографія очима художника».

    Цього разу Оксана та Дмитро Каліновські вирішили присвятити увагу цілому ряду важливих аспектів, які відрізняють професійну фотографію від аматорської:

    • Композиції у фотографії, її видам та прийомам (золоте січення).
    • Правилу третин.
    • Правилу діагоналей.
    • Балансу білого.

    Традиційно, всі охочі мають змогу ознайомитися з текстом лекції у вкладці «Матеріали», доступній для кожного авторизованого на сайті учасника фотокурсів. Враховуючи ж те, що ми намагаємося тісно поєднувати теоретичну і практичну складову навчання, слухачі зможуть апробувати нові знання, виконуючи домашнє завдання, зазначене в кінці лекції. Цього разу воно буде дійсно незвичним, але, поза сумнівом, цікавим. Звернемо увагу і на те, що винагорода за його успішне виконання – цілих 30 балів! Таким чином, майбутня рейтингова таблиця проекту стає дійсно непередбачуваною. Але ж так і цікавіше, правда? =)

    Для тих же, хто бажає отримати максимальні бали за виконання згаданих завдань, пропонуємо скористатися темою «Обговорень» під назвою «Запитання й уточнення до ТЕМИ № 4». Там автори курсів з радістю дадуть відповіді на будь-які ваші запитання щодо лекції чи специфіки виконання домашніх завдань.

    Поки ж бажаємо всім учасникам наснаги та цікавого навчання! Повірте: все найкраще – ще попереду! ;)

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Ужгород
  • 22 08.2017

    19:52
    Опублікована лекція «Художня фотографія» в межах онлайн-курсу «Портретна фотографія очима художника»

    Дорогі колеги! З приємністю повідомляємо вам, що онлайн-проект «Портретна фотографія очима художника» продовжує свою роботу. Так, на сайті Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог» з'явилася вже третя лекція згаданого курсу під назвою «Художня фотографія».

    Цього разу на учасників навчання очікує маса цікавої інформації про художню фотографію і її види, основні правила фотохудожника, а також експозицію і її застосування. 

    Просимо звернути увагу на те, що цього разу домашнє завдання буде принципово відрізнятися від попередніх. Враховуючи важливість наданої у лекції інформації, кожен слухач курсів зможе пройти тематичні тести у вкладці «Навчальна програма». Для зручності, рекомендуємо це робити з ПК. Після швидкої перевірки надісланих результатів, учасники зможуть побачити свої бали (по 1 за кожну правильно надану відповідь) у підрозділі «Досягнення». Додамо, що вже найближчим часом за цією ж адресою з'являться оцінки за попередні роботи найактивніших слухачів. Будь-які питання з цього приводу просимо задавати в «Обговореннях».

    Також не радимо опускати руки тим, хто з певних причин не встиг виконати попередні роботи раніше. Такі особи можуть і далі надсилати їх за адресою Laeticia@ukr.net, з уточненням теми заняття у заголовку листа. Втім, обов'язковою умовою залишається вчасне виконання всіх завдань до завершення курсів 30 вересня 2017 р. З огляду на це, закликаємо всіх охочих активніше долучатися до навчання та отримати реальний шанс на кількаденну поїздку до м. Ужгорода!

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Ужгород
  • 20 08.2017

    11:44
    Опубліковано лекцію № 2 для учасників професійних курсів «Портретна фотографія очима художника»

    Шановні користувачі сайту та учасники онлайн-курсу «Портретна фотографія очима художника»! Команда проекту «Інтеграція через діалог» доводить до вашого відома, що в публічному доступі розміщена вже друга лекція від Оксани і Дмитра Каліновських.

    Цього разу автори вирішили приділити увагу технічним нюансам професійної фотозйомки. В уроці під назвою «Основи фотографії» викладачі розкажуть всім охочим про ряд аспектів, пов'язаних з роботою фотографа. Серед них виділимо наступні підтеми:

    • Вчимося правильно фотографувати або режими зйомки.
    • Три види зорового контакту.
    • Диптих і триптих.
    • Основи фотографії: компоновка кадру та прийоми і правила фотографування.

    Окрім цього, на учасників нашої Програми очікують нові, нестандартні творчі завдання, які допоможуть максимально «заглибитись» в особливості професії і розкрити власні здібності. 

    Нагадаємо, що участь в онлайн-проекті абсолютно безкоштовна. Ба, більше! – найактивніші учасники будуть запрошені восени 2017 р. на кількаденні майстер-класи, тренінги та цікаву культурну програму до м. Ужгорода.

    Долучитися до навчання можна зареєстрованим користувачам сайту DiaLogos в розділі «Професійні курси», де і знаходиться «Портретна фотографія очима художника». У розділі «Матеріали» всі авторизовані слухачі зможуть знайти Лекцію № 1 та Лекцію № 2. Надсилати виконані домашні завдання вже традиційно потрібно на пошту Laeticia@ukr.net з поміткою в темі листа: «Домашнє завдання по ТЕМІ № 1 (або ТЕМІ № 2)». Головне – аби Ви встигли виконати всі домашні завдання до 30 вересня 2017 р., як дати завершення навчання. 

    У випадку виникнення будь-яких уточнень чи запитань, просимо використовувати «Обговорення» проекту, де можна отримати відповіді у вже готових темах або ж створити власні. Також закликаємо писати напряму до авторів, користуючись технічними можливостями нашого сайту. Поки ж бажаємо всім учасникам успіхів та по-справжньому цікавого навчання! =)

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Ужгород
  • 15 08.2017

    21:17
    Онлайн-курс «Портретна фотографія очима художника» розпочав свою роботу!

    Шановні колеги та учасники Програми «Інтеграція через діалог»!

    З превеликим задоволенням повідомляємо Вас, що сьогодні розпочалася робота професійних курсів «Портретна фотографія очима художника». Як і згадувалося раніше, тексти лекцій, включно із домашніми завданнями після них, публікуватимуться щовівторка та щосуботи. Так, лекція по ТЕМІ № 1 «Вступ до мистецтва фотографії» вже доступна для скачування учасниками онлайн-проекту в підрозділі «Матеріали»

    Звісно, будь-яке навчання неможливе без консультацій викладача. Саме тому Спеціаліст Оксана Каліновська та Асистент Дмитро Каліновський розглядатимуть питання, пов'язані з технічною стороною курсу, в темі «Обговорень» під назвою «Робочі та актуальні питання курсів».

    У свою чергу, будуть виникати також теми, присвячені кожному окремому заняттю. Перший такий дискусійний майданчик учасники відшукають під назвою «Запитання й уточнення до ТЕМИ № 1»

    Закликаємо слухачів онлайн-курсів якомога частіше користуватися згаданими інструментами, а при потребі – створювати власні теми для обговорень. Зовсім скоро користувачів сайту загалом та учасників тренінгів зокрема чекатиме ряд приємних нововведень на DiaLogos. Тому слідкуйте за новинами! ;-)

    А поки вітаємо всіх причетних до початку роботи онлайн-платформи і бажаємо учасникам цікавого навчання, величезного натхнення та фантастичних результатів! =)

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Ужгород
  • 12 08.2017

    17:17
    Інтерв'ю з автором професійного курсу «Портретна фотографія очима художника» Оксаною Каліновською (ЕКСКЛЮЗИВ, ФОТО)

    1 серпня 2017 р. команда «Інтеграції через діалог» заявила про запуск онлайн-курсу «Портретна фотографія очима художника». Вже у вівторок, 15 серпня, проект розпочне свою роботу. З огляду на це, ми вирішили познайомити користувачів сайту та майбутніх учасників навчання з Оксаною Каліновською – викладачем фотокурсів. Хто вона, що привело її до фотографії та якими будуть «родзинки» навчання – про все це (і навіть більше) читайте в нашому інтерв'ю!

     

    Доброго дня, Оксано! Перш за все, дякуємо тобі, що знайшла час для інтерв’ю. Нещодавно на сайті Програми «Інтеграція через діалог» з’явилася новина про запуск онлайн-курсів з портретної фотографії, де ти заявлена як Спеціаліст. Оскільки раніше ти не була задіяна в проекті, багатьом нашим учасникам було б цікаво дізнатися про тебе більше. Могла б розповісти про себе?

    Усім привіт! Звати мене Оксана. Живу і працюю в чарівному місті Срібної Землі, як ще називають Закарпаття, – Ужгороді. Одружена. З Дімою (який, до речі, буде співавтором курсів) виховуємо донечку Домініку. За покликанням я – художник і мама, за спеціальністю – архітектор. Люблю фотографувати, подорожувати та багато досліджувати. До сфери моїх зацікавлень можна віднести все: від фей "Disney" (якими я ілюструю книжки для дочки) і світу Толкіена до римо-католицьких монастирських комплексів різних чернечих орденів і згромаджень на території України. На світ я дивлюся по-своєму. Якщо допустимо так висловитись, під нестандартним кутом. Це дозволяє мені помічати щось надзвичайне у, здавалося б, звичних речах чи ситуаціях.

    Фотографією займаюся давно, більше 10 років. Спочатку це було звичайне заняття, яке виникло з необхідності (при підготовці диплому), але поступово вона заполонила мене, стала моєю частинкою на рівні з малюванням. Моїм натхненням є фентезі та фантастика (книги, фільми), ідеї мультфільмів "DreamWorks" і сучасної дитячої літератури, а також різні щоденні радощі. Думаю, це завжди допомагало мені знайти спільну мову як із дорослими, так і з дітьми. (сміється)

     

    Які три слова найкраще тебе характеризують? Чому?

    Мрійливість, перфекціонізм, ідеї.

    Мрійливість – поринаючи у світ фантазій, черпаю сили та натхнення.

    Перфекціонізм – бо по-іншому просто не вмію. Завжди хочеться знати та розуміти більше. Через це у мене така тяга до досліджень: чи то мова йде про хобі, а чи про професійну діяльність. Хоча, все частіше видається, що ця риса є для мене як благословенням, так і прокляттям.

    Ну, а мої ідеї – це продукт мрійливості під пильним наглядом перфекціонізму.

    Ще я б згадала метафізичне (базоване на вірі) і філософське сприйняття довколишнього світу, але, схоже, «ліміт» слів я вже використала. (сміється)

     

    Як відомо, особистість «творять» її вчинки. Чим ти найбільше пишаєшся у своєму житті?

    Ось це питання по-справжньому складне для мене. Мабуть, на даний момент, найбільше пишаюся своєю сім’єю і батьками, які допомогли мені стати тою, ким я є. Щодо вчинків… Гмм… Напевно, я поки не зробила настільки грандіозного діяння, про яке можна було б із впевненістю сказати: «Так, тепер мене пам’ятатимуть!» Можливо, це і наслідок згаданого вище перфекціонізму, але я завжди вимогливо ставилась до себе. Втім, намагаюсь бодай частково просуватись у цьому напрямку: на роботі, в побуті та при спілкуванні з навколишніми. Як архітектор, стараюся сумлінно виконувати поставлені цілі, робити добро безкорисно, допомагати іншим, дбати про довкілля та захищати історичні надбання краю. Тобто, такий собі законослухняний громадянин, який прагне бодай трішки «відбілити» репутацію своєї професії. (сміється)

    Втім, ні. Є дещо, чим я можу пишатися. У свій час, я зібрала і описала всі пам’ятки архітектури Ужгорода, з небуття «витягнула» костел св. Яна Непомуцького, показавши його цінність. Напевно, в цій області зробила найбільше. Як бачите, «перемоги» поки отримую лише в маленьких битвах. Проте, з чогось же потрібно розпочинати? (посміхається)

     

    Як ти дізналася про проект «Інтеграція через діалог»? Чому вирішила стати частиною команди проекту? Адже, будьмо чесними, робота з дітьми, які постраждали від війни, не є легкою, як морально, так і фізично…

    Про проект «Інтеграція через діалог» дізналася від свого хорошого друга. Спостерігала за вашими акціями. Мене захопила робота вашої команди, а коли запропонували долучитися до проекту – охоче погодилася.

    Вважаю, що «Інтеграція…» робить благородну справу і творить добро для тих школярів і студентів, які постраждали через війну. Хоча, нашому суспільству варто навчитися приділяти більше уваги всім дітям. Надто часто дорослі не звертають увагу на їхній моральний стан, кризи та труднощі. Не виключенням стає і підтримка підлітків у їхніх захопленнях і творчих починаннях. А потім дивуються: «Чому ж наші діти від нас віддалилися?!» І справді: чому?

     

    Останніми роками тема війни і подолання її наслідків стала повсякденним мотивом українського суспільства. І допомога дітям – одна з найважливіших її складових. Однак у пересічного громадянина може виникнути цілком резонне питання: «А як фотокурси можуть допомогти підліткам, котрі пережили війну?». Адже одна справа – допомога матеріальна. І зовсім інша – те, що важко «відчути» фізично. Чи зустрічалася ти з подібною реакцією на свою ініціативу? Якщо так, то яку відповідь маєш для таких випадків?

    На щастя, люди уже не такі байдужі, як раніше. Думаю, кожен із нас це відчув за останні роки. Зрештою, труднощі зближують. (сумно посміхається) А усім скептиками чи поціновувачам матеріальної сторони життя, скажу, що «не одним хлібом живе людина». Щоб відчувати себе щасливим і самодостатнім, потрібно, в першу чергу, пізнати себе і віднайти внутрішню гармонію. І мистецтво – важливий крок для досягнення цієї мети. Особливо це стосується фотомистецтва, як частинки надзвичайного і фантастичного світу творчості. Оскільки всі зараз «озброєні» телефонами, смартфонами, планшетами і фотоапаратами, то чому б не почати «реабілітацію» з освоєння тонкощів виконання фотографії? Як художник, малюючи картину, відкриває іншим свій внутрішній світ, так само і через фотографію ми передаємо власне бачення реальності і того, що її творить.

    І ще одне. Я вважаю, що кожен повинен мати хобі, яке слугуватиме нашою «тихою гаванню» або «якорем», особливо, в період творчої кризи чи буденності.

     

    З огляду на сказане тобою, поговорімо детальніше про сам проект. Ваш з Дмитром курс називається «Портретна фотографія очима художника». Це доволі оригінальне формулювання. Чи існує відмінність між баченням художника і «просто» фотографа? І в яких випадках ця різниця стає принциповою для професії?

    Здавалося б, різниця не така вже й помітна. Адже, і художники, і фотографи працюють з «картинкою». І ті, і інші є творчими людьми. А якщо вірити науковим дослідженням на цю тему, то така характеристика передбачає собою і доволі високий інтелект, і критичність мислення, і його високу «гнучкість» та альтернативність. Зрештою, важливою є й чутливість до протиріч.

    Але відмінність ховається в деталях. Тут я б виділила навики мислення та його динаміку. Не заглиблюючись у складну термінологію, скажу, що для фотографа завжди залишатиметься ключовим вміння «впіймати» кадр, а чи декілька, які б втілювали момент, емоцію. Потім він синтезує їх в ідею постобробкою, створюючи закінчений продукт. У художника  творчий процес побудований на кропіткому та детальному аналізі, що проявляється в розбиранні реальної картини (того ж самого моменту) на складові (колір, форма, композиція, символізм і т.д.), з виділенням головного і другорядного та подальшим підбором техніки для досягнення потрібного ефекту.

    Ще одна особливість – це динаміка мислення. Фотографу необхідно швидко «включатися» в роботу, обов’язковою є швидкість реакції. Художнику ці якості будуть, швидше, заважати, бо від нього вимагається витривалість, терпіння, ретельність.

    І тут ми підходимо до головного: якщо риси фотографа у переважної більшості учасників присутні (інакше їх би просто не зацікавив наш проект (посміхається)), то засвоєння художніх навичок допоможе дітям бачити «картинку» повністю, вміло пристосовуючи її під Ідею, а не навпаки. Непогане вміння, правда ж?

     

    Важко не погодитись. Проте, як відомо, будь-який задум, щоб стати успішним, повинен на 100% виправдати очікування потенційної аудиторії. На твою думку, чи є фотографія тією актуальною темою, яка здатна «вистрілити» серед школярів і студентів з цільових груп Програми? Водночас, які «фішки» вигідно вирізняють проект від «Інтеграції через діалог» від низки аналогічних пропозицій на ринку фотокурсів?

    Звісно, я про це задумалась одразу ж після того, як отримала пропозицію долучитися до проекту. Але сумніви зникли буквально через декілька хвилин: ми оточені продуктами фотомистецтва і в «реальному» житті, і у «віртуальному». І на першому місці тут, безумовно, портретне фото. За допомогою портрету можна розповісти цілу історію людини. Зрештою, чи не цьому зобов’язаний своїм феноменальним успіхом той же Instagram? (сміється) І коли підлітки, які буквально виросли у «цифровому» світі, мають шанс стати професіоналами у тій сфері, яка десятиліттями зберігає свою актуальність, то чи потрібно сумніватися у важливості нашої роботи?

    Якщо ж говорити про «фішки», то зауважу, що проект складатиметься з двох частин. Перший етап – це онлайн-курси на 14 важливих для професії тем. В кінці кожної з них – домашні завдання, запитання для повторення, а що особливо важливо – постійна консультація для охочих краще розібратися у згаданій сфері. Ще однією «родзинкою» я б назвала ілюстрації, які супроводжуватимуть матеріал. Всі вони є авторськими і матимуть на меті зробити засвоєння прийомів і секретів якісної портретної фотографії максимально зручним та легким. 

    Найуспішніші учасники будуть запрошені на оффлайн-курси в м. Ужгороді, на яких уже практично будемо застосовувати отримані знання на професійній апаратурі. Це – особливо важливий для нас етап. Адже тут ми виходимо за межі типового онлайн-навчання, яке пропонують в Мережі ті чи інші сервіси. І саме в цей час будуть проводитися тренінги й практичні заняття. В підсумку, ми спільними зусиллями підійдемо до кінцевої цілі навчання – фотосесії, де підліткам буде відведена роль знімальної команди.

     

    Отож, на слухачів курсів очікує цікава, насичена і різнобічна програма. Якій тематиці буде присвячений арт-проект, про який ти зазначила? Чи, все-таки, сюжет тримається у секреті?

    Тематика стосуватиметься волонтерського руху в Україні (але про це більше розповість Дмитро (посміхається)). Скажу одне: кожен учасник матиме змогу виразити своє бачення волонтерства шляхом художньої фотографії.  

     

    А це хороша ідея для нового інтерв'ю! Вище ти згадала про важливість практичної складової навчання. Як ви з колегами плануєте це реалізувати в рамках онлайн-курсу?

    Практичними будуть заняття у вигляді домашніх завдань. До кожної підібрані цікаві завдання, які стимулюватимуть творчість дітей та допоможуть закріпити пройдений матеріал. Робота кожного учасника розглядатиметься, оцінюватиметься – все в рамках конструктиву (оскільки не люблю «порожню» критику). Ну, і, звісно, вся оффлайн-частина буде приділена практичному застосуванню отриманих раніше учасниками знань.

     

    Ти вказала, що «Портретна фотографія очима художника» матиме логічне продовження в оффлайн-режимі. За яким принципом відбуватиметься відбір майбутніх учасників тренінгів? І чи переслідує команда якусь практичну ціль в межах зазначених занять?

    Принцип відбору буде абсолютно простим і, що важливо, прозорим: за виконані завдання слухачі отримуватимуть бали. Рейтинги будуть доступні для всіх охочих у розділі курсів під назвою «Досягнення». Автори, чиї фотороботи наберуть найвищі бали (звісно, з оглядом на вікову різницю учасників), будуть запрошені на продовження навчання в оффлайн-режимі.

    Ціллю ж навчання є допомога дітям будь-якого соціального статусу максимально реалізувати свої мрії і розвинути таланти. Зверніть увагу, що наш світ переповнений людьми, які займаються не тим, до чого у них «лежить» душа. Чи не в цьому причина наявності такої великої кількості непрофесіоналів і просто нещасних людей? І якщо ми допоможемо бодай одній дитині повірити в свої сили та отримати поштовх для подальшого самовдосконалення і пошуку себе, то я вже вважатиму, що проект став успішним. (посміхається)

     

    Схоже, учасників проекту і справді чекатиме багато несподіванок! Відтак важливо, щоб про нього дізналося якомога більше людей. З огляду на те, що чимало підлітків читатимуть наше інтерв’ю, чи знайдеться у тебе декілька слів до тих, хто ще сумнівається, чи буде такий досвід корисним, а головне – цікавим для них?

    Відкиньте сумніви! Давайте пройдемо разом цей процес навчання, розпізнаємо нове і цікаве у звичних речах, подивимося на навколишній світ очима художника. У кожному є та нерозкрита частка творчого, що прагне вирватися назовні, то чому б не за допомогою фотокурсів її проявити? Якщо ви побоюєтесь отримати щось на зразок нової школи, то запевняю вас: навчання буде легким і дійсно цікавим. Практичні ж домашні заняття допоможуть вам навчитися ще краще фотографувати. А яке вміння може бути кориснішим у нашому «мультимедійному» світі? (сміється)

     

    Дуже хороші слова, насправді. Щиро сподіваємося, що команді організаторів вдасться все задумане! І, що не менш важливо, зичимо вам з Дмитром та майбутнім слухачам фотокурсів, аби реальність повністю відповідала очікуванням від участі у проекті! До нових зустрічей!

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Ужгород
  • 01 08.2017

    20:23
    На DiaLogos стартував набір учасників професійних курсів «Портретна фотографія очима художника» (ФОТО)

    Шановні колеги!

    1 серпня 2017 р. Всеукраїнська Асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» розпочинає четвертий семестр Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», з хорошої новини для наших вихованців та їхніх батьків. Так, саме сьогодні розпочинається набір учнів на онлайн-курси «Портретна фотографія очима художника»

    Подружжя викладачів Оксани та Дмитра Каліновських, які є професійними художниками, фотографами та дизайнерами, взяли за мету зруйнувати традиційні помилкові уявлення щодо фотомистецтва. Про це свідчить також офіційне гасло курсів: «Відкиньте стереотипи про дорогу апаратуру! Рівень фотографії залежить виключно від Вас!» 

    Впродовж 15 серпня – 30 вересня 2017 р. проходитиме онлайн-складова підготовки, яка становитиме собою вивчення 14 основоположних для будь-якого фотографа тем. У легкій, сповненій гумору та багатій особистим досвідом, але незмінно цікавій формі, всі охочі з числа цільових груп проекту матимуть змогу дізнатися про те, якою була історія портретної фотозйомки, в якому руслі розвивається чи буде розвиватись цей вид мистецтва і як посісти свою нішу у ньому. Особливу увагу автори планують приділити правилам «професійної» зйомки та «баченню художника», які, насправді, і відрізняють шедевральні фотографії від посередніх. Окремі заняття будуть присвячені, звісно, і секретам вибору «своєї» апаратури чи програм для фінальної графічної обробки отриманих світлин.

    Одним із секретів наших курсів стане ексклюзивний ілюстративний матеріал та схеми, які допоможуть підліткам сприймати нову інформацію максимально невимушено та ефективно. Не слід забувати також про постійну онлайн-консультацію викладачів для учасників курсів, легкі в плані реалізації, а що особливо варте уваги – по-справжньому корисні практичні домашні завдання і наявність безпосередніх посилань на додаткову інформацію по кожному питанню. Вчасне ж онлайн-інформування про оновлення і зручні формати публікованих лекцій дозволять Вам не перейматися потребою постійного моніторингу сайту в очікуванні на свіжі тексти або ж поганим Інтернет-зв'язком.

    За підсумками роботи, буде визначено близько 20 найкращих учасників проекту, які отримають запрошення на кількаденну зустріч у м. Ужгороді під час осінніх канікул, де на них чекатимуть захоплюючі майстер-класи, численні тренінги, незвичні екскурсії, а головне – заряд позитивних емоцій, які й роблять наш проект таким, яким його знають всі постійні учасники.

    Якщо Вас або ж Ваших знайомих це зацікавило – поспішіть долучитися до «Портретної фотографії очима художника» у розділі «Професійні курси» до закриття реєстрації. Не проґавте шансу безкоштовно отримати те, за що інші платять гроші! ;-)

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Ужгород
  • 15 04.2016

    08:17
    Закарпатські волонтери запрошують дітей, які стали жертвами збройного конфлікту, на заняття з арт-терапії

    В м. Ужгород розпочинається набір школярів 5-9 класів, які постраждали від війни на Сході України та анексії Криму, для колективних занять арт-терапією. Керівником курсів стане соціальний працівник і практичний психолог Дуда Івета. Дівчина використовує засоби творчості для боротьби зі страхами і комплексами підлітків, допомагаючи їм, таким чином, стати більш впевненими в собі та звільнитись від зайвої агресії. Заняття проводитимуться впродовж квітня-червня 2016 р., по декілька разів на тиждень, у будинку міської «Просвіти», куди запрошуються всі бажаючі.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Ужгород
  • 14 04.2016

    08:23
    Ужгородський Локальний Центр громадянської освіти оголошує про старт підготовки учнів до ДПА з англійської мови

    Локальний Центр громадянської освіти у Закарпатській області започаткував курси з англійської мови для дітей з числа ВПО та тих, чиї батьки відправились на фронт. Координатор Каліновський Дмитро зауважує, що заняття будуть не зовсім стандартними, оскільки основним контингентом учасників будуть учні 5-8 класів. Останні є далекими від складання ЗНО, проте, вчасне втручання у їхній навчальний процес дасть змогу зробити знання школярів більш цілісними і структурованими. Цей факт дозволить їм більш ефективно засвоювати інформацію на уроках іноземної мови у майбутньому. Більше того, певною перевіркою знань підлітків стане інший важкий іспит - ДПА. Тому, можна говорити про справді важливу місію для педагога Качали Юлії, яка займатиметься згаданим проектом. Втім, члени осередку щиро сподіваються, що задекларовані цілі чудово впишуться у загальну культурно-просвітницьку політику держави, а діти отримають доступ до безкоштовної, проте, по-справжньому якісної освіти.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Ужгород
  • 14 04.2016

    08:20
    В м. Ужгород для дітей воїнів АТО і біженців проведуть краєзнавчі екскурсії

    З кінця квітня по початок червня 2016 р. Ужгородський Локальний Центр громадянської освіти проводитиме екскурсії містом для підлітків, що постраждали від збройного конфлікту на Сході України. Професійні історики Качала Віктор та Гаєвой Микола розкажуть дітям середньої та старшої вікової групи про легенди столиці Закарпаття, древні сторінки її історії та досі нерозкриті таємниці краю. Координатор проекту Каліновський Дмитро справедливо зауважує, що лише краще пізнання традицій різних частинок рідної землі допоможе школярам по-справжньому усвідомити багатство й різноманітність проявів української історії та культури. Останні і стануть тією основою, яка, на його думку, надасть шанс нашому суспільству об'єднатися в майбутньому.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Ужгород