Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Професійне зростання, нові враження, а чи справжня дружба: чим став фінал Фотоакадемії для її учасників (ФОТО)

Повернутися назад

На 23-24 жовтня 2017 р. припали підсумкові дні Фотоакадемії, що проходила на Закарпатті як фінал Професійних курсів «Портретна фотографія очима художника» – складової Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог»

На світанку понеділка, 23 жовтня 2017 р., відповідно до поставлених напередодні завдань, група учасників на чолі з представниками БО «БФ Карітас св. Августина» Дмитром Каліновським і Сергієм Яхно, а також координатором від ВА «Нова Доба» Дорофєєвою Олесею Олександрівною, відправилися у м. Мукачево. Метою поїздки став збір матеріалів одразу для декількох тем майбутнього журналу. Так, Анастасія Зазуляк, Ася Радько, Дарина Островерха, Таїсія Кулешова, Олександра Севрюкова й Олександр Касьяненко зуміли познайомитися з працівниками центрального офісу «Карітасу св. Мартіна»: п. Нелею, п. Ласло та п. Ондрашем. Особливою стала і зустріч з «душею» каритативної їдальні у м. Мукачевоп. Катериною. Підлітки дізналися чимало цікавих фактів про «внутрішню кухню» в діяльності благодійних організацій в Україні, а також розповіли новим знайомим про власні досягнення. Зокрема, Олександр Касьяненко презентував працівникам «Карітасу св. Мартіна» арт-виставку «Те, про що важко сказати…», авторами якої стали члени Молодіжної команди проекту ще у серпні 2016 р. 

Особливий вплив на школярів та студентів здійснило знайомство з клієнтами каритативної їдальні, котра забезпечує їжею потребуючих, допомагаючи їм подолати складні періоди життя. Характерно, при цьому, що така діяльність не лише не підтримується, але й суттєво ускладнюється вітчизняними органами влади, а фінансові обмеження дозволяють допомагати лише незначній частці людей. Втім, навіть за таких обставин працівники і волонтери «Карітасу» продовжують здійснювати свою місію. Підсумком поїздки для учасників групи стали екскурсія містом і похід до місцевої кондитерської, які лише урізноманітнили й без того строкату картину Закарпаття у свідомості гостей. 

Не пройшов згаданий день даремно і для решти учасників заходу. Так, учні, під загальним керівництвом Адміністратора онлайн-складової проекту «Інтеграція через діалог» Тараса Олексина і координатора ВА «Нова Доба» Суткового Володимира Лукича, поділилися на групи, котрі займалися обробкою та записом зібраних напередодні матеріалів. 

Водночас, робоча група, до якої увійшли Марк Жаріков, Оксана Корягіна, Андрій Щербань та Аліна Зуєва, долучилася до вже відомого із попередніх днів «Проекту св. Марти Вецької для потребуючих» у м. Перечині. Спільно з о. Владиславом Бісьмаком СМ, діти отримали морально важкий, але, безумовно, важливий досвід допомоги самотнім і малозабезпеченим. Адже допомога іншим – це і є те, що дійсно робить нас людьми. І можливість продемонструвати таку сторону нашого життя суспільству носить функцію, котру важко переоцінити. 

Продовжили школярі і цикл інтерв'ю з працівниками БО «БФ Карітас св. Августина». Цього разу вони отримали змогу поспілкуватися з представницею прекрасної статі – Христиною Сідак. Особливо ж активно робота розгорнулася впродовж вечора, коли всі учасники заходу знову зібралися у Пасторальному центрі м. Перечина – для обміну думками, враженнями і підготовки презентацій у межах власних творчих груп. 

Ранок вівторка, 24 жовтня 2017 р., видався по-справжньому ностальгійним. Саме в цей день підлітки та дорослі відправилися до м. Ужгорода для фінальної презентації макетів розділів для майбутнього журналу. В межах визначених раніше напрямків, школярі і студенти здійснили презентації на наступні теми:

  • «Обличчя благодійності»: «Карітас св. Августина» у м. Перечині.
  • «Проект св. Марти Вецької для потребуючих» у м. Перечині.
  • «Будні центрального офісу «Карітасу св. Мартіна» у м. Мукачево».
  • «Щоденне життя працівників каритативної їдальні у м. Мукачево».
  • «Дух міст Срібної Землі».

Учасники розповіли про свої враження від проектів, до яких долучилися під час Фотоакадемії. Стало очевидним, наскільки сильно діти перейнялися побаченим за останні декілька днів. У їхніх словах – ба, більше! – поглядах було помітно і щире захоплення екзотикою Закарпаття, і радощі від знайомства з новими людьми, і глибоке співпереживання знедоленим, яким допомагають благодійні організації України загалом і регіону – зокрема. Підтвердженням цих слів стала також важка реакція присутніх на історії життя людей, з якими познайомилася частина фіналістів у межах «Проекту св. Марти Вецької для потребуючих». Приємно було почути і відгуки дітей про співорганізаторів Фотоакадемії – представників БО «БФ Карітас св. Августина» – приймаючу сторону проекту і справжніх кумирів для багатьох його учасників. 

Після виступів творчих груп, Тарас Олексин, Оксана та Дмитро Каліновські вручили їхнім представникам офіційні сертифікати про участь у фінальній частині «Портретної фотографії очима художника», подякувавши їм за продемонстровану активність та справжній вир подарованих емоцій.

Впродовж всієї другої половини дня відбувався поступовий від'їзд учасників Фотоакадемії, який увібрав у себе все: і жарти, що встигли стати спільними, і плани нових зустрічей, і сльози від розлуки. Втім, найважливіше, що продемонструвала ця поїздка – не сам захід. І навіть не практичні навички фотографування. Найпоказовішою стала демонстрація того, наскільки багато речей, насправді, об'єднують представників таких, здавалося б, різних регіонів України. І те, наскільки близькими стали ми всі за вражаюче короткий час – свідчення того, що дружба – це найефективніший шлях до інтеграції новочасних «дітей війни». Інтеграції через діалог.

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.