Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Краматорські представники нашого проекту стали почесними гостями конференції «Олекса Тихий: вчора і сьогодні»

Повернутися назад

24 листопада 2016 р. в Краматорському економіко-гуманітарному інституті відбулася воістину знакова подія, до якої колектив цього ПВНЗ готувався не менш як півроку, – Всеукраїнська науково-практична конференція «Олекса Тихий: вчора і сьогодні» з нагоди наближення 90-ої річниці від народження видатного правозахисника, педагога, філософа, громадського діяча та земляка Олексія Івановича Тихого (1927-1984). Взяли в ній безпосередню участь також представники Локального Центру громадянської освіти у м. Краматорську № 2.

Мета цього заходу полягала не лише в поглибленому вивченні героїчного й, водночас, жертовного життєвого шляху цієї насправді неординарної особистості, а й у популяризації її імені. Останнє вже понад три десятки років є символом безкомпромісності в боротьбі з радянським тоталітаризмом і постколоніальною гібридністю масової свідомості, придушенням проявів національної демократії, природних для людини виявів свободи слова й чину, права на протест, нівелюванням ознак національної культури, осердям якої є рідна мова.

Усвідомлюючи відповідальність перед науковою й освітянською спільнотою України та віддаючи данину пошани Олексі Тихому, ім'я якого в умовах нинішньої неоголошеної війни на Донбасі вже набуло нового, надзвичайно важливого для справи виховання нинішньої молоді звучання, оргкомітет на чолі з ректором КЕГІ докт. іст. наук, проф. Лантухом Валерієм Васильовичем, заступниками голови оргкомітету проф. Масалаб Раїсою Миколаївною, доц. Півнем Володимиром Федоровичем і членами – проф. Суровцевою Раїсою Феодосіївною, проф. Гульбс Ольгою Анатоліївною, доц. Макаровою Любов'ю Михайлівною та іншими, доклав максимум зусиль для забезпечення успішного проведення пленарного й секційних засідань конференції, підготовки до друку збірки наукових праць, відповідного оздоблення інтер'єру зали засідань тощо.

З вітальним словом виступили представники Донецької обласної державної адміністрації, керівники підрозділів Краматорської міської ради, міських відділів освіти Донеччини, громадських організацій тощо.

Учасникам запам'яталися змістовні виступи на пленарному та секційних засіданнях проф. Суровцевої Раїси Феодосіївни, проф. Масалаб Раїси Миколаївни, вчителя Дружківської ЗОШ № 9 Макарової Ніни Георгіївни, завідувача методкабінетом Дружківського міського відділу освіти Легчиліної Олександри Іванівни, наукового співробітника Дружківського художньо-краєзнавчого музею Білька Дмитра Вікторовича та інших.

Почесними гостями заходу були рідна сестра Олекси Тихого Олександра Іванівна та племінниця, Локальний координатор Програми «Інтеграція через діалог», Кравцова Лариса Федорівна. Остання презентувала примірник «Кобзаря» Тараса Шевченка з автографом свого дядька.

Неабияке враження справив виступ одного з творців першого і єдиного на сьогодні документального фільму про Олексу Тихого «Хочу бути українцем» Юрія Синельникова, уродженця м. Дружківки Донецької області.

Учасники конференції мали можливість придбати за прийнятними цінами книжки сучасних українських письменників, люб'язно надані керівниками видавництва «Кальварія» (Львів – Київ) Петром та Ксенією Мацкевичами.

Високу майстерність декламації віршових творів, присвячених Олексі Тихому, продемонстрували багаторазові переможці відповідних конкурсів, старшокласники ЗОШ № 8 м. Краматорська (керівник Чачанідзе Наталія Григорівна) Влад Кравцов та Наталя Макогон, які також є учасниками нашого проекту. В свою чергу, пісенну й інструментальну вправність показали вихованці місцевих шкіл мистецтв.

У резолюції конференції зазначено, що її делегати передають символічну естафету ювілейних заходів на честь видатного земляка робочій групі м. Дружківка, де в січні 2017 р. заплановано комплекс урочистостей, наукових та мистецьких заходів. Окремо було рекомендовано до показу на каналах державного й громадського телебачення документальний фільм Олексія та Юрія Синельникових.

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.