Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2

Управління освіти Краматорської міської ради

Адреса: м. Краматорськ Донецької області, площа Миру, 1.
Тел.: +38 (050) 290-81-70.
E-mail: larakraw-1953@mail.ua.
Особливості діяльності: Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорську № 2 працює в різних напрямах, надаючи як освітню, психологічну, так і інтеграційну підтримку дітям з числа ВПО. Протягом березня-червня 2016 р. було проведено низку заходів: співбесіда з батьками-переселенцями, виховні заходи для школярів, серія психологічних тренінгів, а також було організовано англомовний літній профільний табір, де вивчення англійської мови поєднується з різноманітними інтерактивними заходами.

Новини Локального Центру

  • 02 06.2017

    12:18
    Краматорський Локальний Центр № 2 став співорганізатором літніх таборів для дітей Донецької області (ФОТО)

    1 червня 2017 р. Управління освіти і Методичний кабінет Краматорської міської ради, спільно з місцевим депутатом Сташкевичем Ігорем Ігоровичем, відкрили літні профільні табори для обдарованих школярів 8 і 10 класів.

    З 1 червня по 15 липня 2017 р. педагоги, волонтери і психологи обіцяють забезпечити найкращі умови відпочинку для талановитих учнів. Профілі табору будуть різними:

    • українознавчий
    • правознавчий
    • журналістський
    • англомовний
    • медичний
    • інформаційно-математичний
    • спортивно-патріотичний.

    Працюватимуть вони на базі Краматорських ЗОШ № 8, № 12, № 22 і № 35. Серед організаторів проекту – наші колеги з Локального Центру громадянської освіти у м. Краматорську № 2. За словами Локального координатора Кравцової Лариси Федорівни, місцеві активісти вже другий рік поспіль впроваджують цю ідею. У 2017 р. вдалося отримати фінансування для 200 хлопців, серед яких чимало переселенців. Окрім цього, діти будуть забезпечені дворазовим харчуванням, оснащенням і формою. Серед розважальних заходів – заплановані поїздки до м. Святогірська, а також с. Прелесного Донецької області.

    Враховуючи насиченість програми, бажаємо нашим партнерам сил і натхнення у цій нелегкій роботі, а головне – успішного продовження проекту в майбутньому!

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 20 05.2017

    22:02
    Представники Програми відвідали Шевченківські місця в м. Каневі як переможці тематичного конкурсу (ФОТО)

    20 травня 2017 р. на Чернечій горі у м. Каневі Черкаської області відбулась урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням. Приємно відзначити, що на заході побувала й учасниця проекту «Інтеграція через діалог» Наталія Макогон, учениця 10-Б класу Краматорської ЗОШ № 8, яка є опорною для Локального Центру громадянської освіти у м. Краматорську № 2. Супроводжувала її наша колега Машкіна Наталія Олексіївна.

    Урочистості з нагоди нагородження проходили за участі заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея, заступника Міністра культури України Юрія Рибачука, в. о. директора Інституту модернізації змісту освіти Володимира Ткаченка, заступника голови Черкаської ОДА Ярослава Березаня

    «Є не так багато місць в Україні, які варто відвідати кожному учневі. До цього переліку належить і Чернеча гора. Бо саме тут родився і зріс велет українського духу та українського слова Тарас Шевченко. Дуже важливо, щоб кожен з вас ніс любов до рідної мови, всюди нею послуговувався. Ми маємо збільшити функціонування української мови. Оскільки мова – це наше буття, основа нації», – наголосив, вітаючи переможців, заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

    По завершенню нагородження, учасники заходів поклали живі квіти до пам'ятника Великому Кобзарю на Чернечій горі та познайомилися з експозицією Національного музею Тараса Шевченка.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 28 04.2017

    10:25
    На Донеччині відбулося нагородження переможців регіонального літературного конкурсу «Зимові читання – 2017» (ФОТО)

    28 квітня 2017 р., за безпосередньої підтримки Краматорського Локального Центру громадянської освіти № 2, що функціонує на базі Центру позашкільної роботи, відбулася VII Урочиста церемонія нагородження переможців (кращих читачів, 35 % з яких – переселенці) Конкурсу відгуків на сучасну українську прозу для дітей та підлітків «Зимові читання – 2017».

    Щорічно в конкурсі «Зимові читання» та «Літні читання» беруть участь до 50 навчальних закладів Донецької області. У «Зимових читаннях – 2017» серед учасників було 33 навчальні заклади. Серед них з м. Краматорська – 24 школи (ЗОШ № 2, № 3, № 4, № 5, № 6, № 8, № 10, № 11, № 12, № 15, № 16, № 17, № 18, № 19, № 23, № 24, № 25, № 26, № 28, № 31, № 32, № 33, КУГ, а також школа-інтернат № 3), з м. Костянтинівки – 5 навчальних закладів (ЗОШ № 2, № 5, № 6, № 16, гімназія), з м. Соледара Бахмутського району – ЗОШ № 13, дві селищні школи Волноваського району (Новомиколаївська та Новогнатівська), а також одна школа Луганської області – Сєвєродонецька ЗОШ № 5.

    «Вітаємо наших переможців та висловлюємо подяку за сприяння у проведенні конкурсу методисту суспільно-гуманітарних дисциплін, Локальному координатору проекту «Інтеграція через діалог» Кравцовій Ларисі Федорівні, учителям-філологам м. Краматорська, шкільким бібліотекам міста під керівництвом голови ММК Древелькової Валентини Володимирівни, за виховання любові до рідної мови і української книги», – наголосила модератор проекту Оксана Проселкова

    Показовим є те, що вперше нагородження дітей пройшло під патронатом депутатів Краматорської міської ради: Валерія Власенка, Віктора Рубановського та Лілії Кислициної. Водночас, спонсором конкурсу стало і львівське «Видавництво Старого Лева».

    Учасники свята отримали в подарунок сучасні українські книги, дипломи, а також список літератури на «Літні читання – 2017».

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 28 04.2017

    10:03
    Учасники проекту «Інтеграція через діалог» стали переможцями фестивалю "BOOK FASHION" (ФОТО, ВІДЕО)

    22 квітня 2017 р. у столиці відбулася церемонія нагородження переможців ІІІ Всеукраїнського фестивалю буктрейлерів і промороликів "BOOK FASHION", який проводить кафедра видавничої справи Київського університету імені Бориса Грінченка.

    Мова йде про щорічний фестиваль для студентів і старшокласників на кращу розробку та просування в Інтернеті буктрейлерів і промороликів. Головна мета Фестивалю ‒ пропаганда книг і їхнього читання у суспільстві, підтримка й розвиток креативних форм висловлювання власного ставлення до читання, виявлення талановитої молоді, розвиток буктрейлерів як мистецтва й напрямку в бізнесі.

    Щиро вітаємо учасницю Локального Центру громадянської освіти у м. Краматорську № 2, ученицю 11 класу Краматорської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 Анастасію Ткаченко, яка посіла І місце у номінації «Ігровий буктрейлер (школярі)». Окрему подяку висловлюємо її керівнику, учителю української мови та літератури Чачанідзе Наталії Григорівні. У цьому ролику знявся ще один представник Програми «Інтеграція через діалог», Влад Кравцов. Бажаємо нашим друзям не зупинятися на досягнутому, а також здобувати все нові перемоги!

    Як виглядала відеоробота школярів, можемо побачити нижче:

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 21 04.2017

    20:18
    Учасниця проекту з м. Краматорська стала переможцем XVI Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості (ФОТО)

    21 квітня 2017 р. учениця Краматорської ЗОШ № 8, на базі якої вже понад рік працює місцевий Локальний Центр громадянської освіти № 2, Макогон Наталія стала переможцем IV етапу XVI Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості.

    Праця дівчини «Нетихий Олекса Тихий», створена за безпосередньої участі нашої колеги Машкіної Наталії Олексіївни, була визнана найкращою серед представлених. Журі високо оцінило обсяг проведених досліджень та відзначило актуальність роботи донеччан по відновленню суспільної пам'яті про своїх видатних земляків. Під час урочистої частини, старшокласниця була нагороджена дипломом І ступеня, а її вчителька – подякою від Міністерства освіти і науки України відповідно.

    Від імені Всеукраїнської Асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба», вітаємо наших представниць з перемогою та бажаємо їм нових здобутків на науковій ниві!

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 21 04.2017

    19:57
    На Донеччині відбулися урочистості, приурочені до 99-річчя з Дня звільнення м. Краматорська військами УНР (ФОТО)

    21 квітня 2017 р. у приміщенні Української гімназії м. Краматорська відбувся захід, присвячений 99-ій річниці з Дня звільнення міста військами армії УНР, – підрозділами, які входили до складу Слов'янської групи під проводом полковника Володимира Сікевича. Саме м. Краматорськ було звільнено від російсько-більшовицьких загарбників 20 квітня 1918 р. 

    З нагоди цієї події, голова правління громадської організації «Українська Ініціатива» Юрій Косенко (м. Київ) виступив з доповіддю на тему: «Українські Визвольні Змагання 1917-1921 рр. на Донбасі». Доповідь супроводжувалася показом фото та відеоматеріалів. Присутніх – а здебільшого, це були вчителі історії, української мови та літератури чисельністю понад 100 осіб – ознайомили з уривками зі спогадів Володимира Сікевича, у яких є згадки про м. Краматорськ, а також про те, як місцеві робітники вітали українські війська. 

    З доповіддю про Микиту Шаповала, який був міністром УНР, автором низки наукових праць, а народився у с. Сріблянка (нині – Бахмутського району Донецької області), виступила заступник голови правління ГО «Українська Ініціатива» Ольга Тимчишин.

    За словами Локального координатора Кравцової Лариси Федорівни, присутнім було продемонстровано примірник дуже цінної наукової праці авторства Станіслава Кульчицького та Лариси Якубової «Триста років самотності: український Донбас у пошуках смислів і Батьківщини», виданої у 2016 р. Що дуже дивно, наклад книги становить лише 200 примірників, а тому широка громадськість Донеччини та Луганщини так і не змогла ознайомитися з цією працею. У зв'язку з цим, присутнім було запропоновано написати листи на ім'я директора Інституту історії України Смолія Валерiя Андрiйовича, з проханням посприяти виданню додаткового накладу книжки для пізнішого надсилання примірників до шкіл і бібліотек м. Краматорська та інших населених пунктів Донецької та Луганської областей. Заяви можна надсилати за адресою sekretar@history.org.ua.

    Співорганізаторами заходу стали: ГО «Українська Ініціатива», Краматорське Управління освіти, Краматорський «Пласт», ГО «Культурно-освітня фундація "Лібері Лібераті"», а також Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорську № 2.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 13 04.2017

    16:15
    У м. Краматорську відбувся захід, приурочений до 90-річчя громадського діяча Олекси Тихого (ФОТО)

    13 квітня 2017 р. на базi Центральної міської бібліотеки Локального Центру громадянської освіти у м. Краматорську № 2 було проведено захiд у рамках мiського проекту «Новi iмена на мапi Краматорська». Це так звані «Олексині читання», які були приурочені до 90-рiччя з Дня народження земляка-патрiота, спiвзасновника Гельсінської групи, борця за права людини Тихого Олекси Івановича.

    Серед гостей на концерті особливо приємно було бачити рідну сестру діяча Сидорову Олександру Іванівну. Науковцi Сиротенко Валерій Павлович (Донбаський державний педагогічний університет) і Півень Володимир Федорович (Краматорський економіко-гуманітарний інститут) представили сучасний погляд на видатну icторичну особу, а місцеві старшокласники – свої проекти, з якими вони стали переможцями на Обласному етапі «Олексиних читань» у м. Дружківці.

    Серед таких дітей були: Наталя Макогон (Краматорська ЗОШ № 8), Еліна Хiлько й Тимур Кравцов (ЗОШ № 26), Ксенія Колотюк i Валерія Лазарева (ЗОШ № 25). Вихованцi Краматорської ЗОШ № 26 зачитали вiршi Володимира Пiвня про Олексу Тихого. Після цього учні представили мініфільм «Жива історія», де записали спогади про видатного земляка його двоюрідної сестри Раїси Семенівни та племінниці, Локального координатора Кравцової Лариси Федорівни. Варто додати, що напередодні активістами був організований міський конкурс на кращий банер на проспекті Олекси Тихого. Останній об'єднує м. Костянтинівку, м. Дружківку, м. Краматорськ і м. Слов'янськ.

    До організації заходу долучилися також наші колеги з Краматорського Локального Центру громадянської освіти № 2 Машкiна Наталія Олексіївна, Бобух Майя Анатоліївна, Григоренко Лариса Герасимівна i Гочошвiлi Інна Олександрівна. За плiдну роботу з учнями під час підготовки до тематичного конкурсу, вони були нагородженi дипломами Міського Управління освіти та книгами вiд місцевих представників партiї «Солiдарнiсть», депутатів Валерія Власенка та Віктора Рубановського.

    Завершились «Олексині читання» оглядом новинок лiтератури та переглядом учнiвського вiдеоролика «Полiтичнi репресiї на Донбасі». Фiльм представила Оксана Проселкова (Краматорська ЗОШ № 11). Після цього присутні вшанували пам'ять жертв політичних репресій в регіоні хвилиною мовчання.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 11 04.2017

    22:16
    У м. Краматорську пройшов «Турнір юних філософів та релігієзнавців», призерами якого стали й наші вихованці (ФОТО)

    У всі часи мистецтво мислити відрізняло людину від тваринного світу. Водночас, здатність творити наближала її до Бога. Сьогодні важливо, щоб індивід поєднував у собі ці обидві можливості: мислити та творити. В умовах технологічного виробництва інформаційної доби, перед особистістю стоїть завдання реалізувати себе через творчий розвиток, опанування нових вершин, культуротворення та моральний вибір.

    Зазначимо, що здобутки наукового знання людства в ХХІ ст. надали людині майже необмежені можливості. Інформація у сучасному світі стає доступною та безмежною. Проте, слід пам'ятати, що від духовної спрямованості знань залежить майбутнє індивіда, соціуму та людства. Так, вивчення атому і його властивостей містить, одночасно, і невичерпне джерело енергії, і страшну зброю. Разом з тим, дослідження біологічної клітини дозволяє врятувати життя важкохворій людині та, водночас, створити армію клонів або біологічну зброю. Отже, майбутнє людства залежить від здатності людей робити моральний вибір.

    Не слід забувати і про те, що навіть найдосконаліша форма без внутрішнього духовного змісту швидко втрачає свою привабливість і зникає. Ось чому завданням сучасної педагогіки є виховання духовно багатої, культуротворчої, мислячої особистості, здатної до саморепрезентації та самореалізації.

    Враховуючи все вище сказане, важливою подією для м. Краматорська зокрема та Донецької області в цілому стало проведення І обласного етапу «Турніру юних філософів та релігієзнавців». Він відбувся 11 квітня 2017 р. на базі Краматорської ЗОШ № 22. На цьому заході молодь змагалася у мистецтві мислити та робити моральний вибір. Сам населений пункт на змаганнях представляли дві команди: «Митці думки» (Краматорська ЗОШ № 16) та «Юні філософи» (Краматорської ЗОШ № 22). У підсумку, господарі конкурсу вибороли в ньому друге і третє місця відповідно.

    До складу команд, за словами організаторів з Краматорського Локального Центру громадянської освіти № 2, увійшли й діти-переселенці. Важливими показниками успішності Обласного турніру стали: здатність школярів нестандартно мислити, висловлювати власну думку, аргументувати та доводити її, а також вступати в діалог, поважаючи, при цьому, позицію опонента.

    Багато уваги було приділено духовності, її історичним та культурним джерелам. На турнірі панувала атмосфера науковості, партнерства й поваги. Ключовими питаннями молодіжної полеміки стали:

    • любов до ближнього,
    • співвідношення віри та знання в суспільстві і житті людини,
    • збереження й прояв власної індивідуальності,
    • здатність до самоідентичності,
    • формування нової моралі інформаційного суспільства.

    Слід підкреслити, що наявність такої молоді, яка здатна думати, вірити, творити, має наповнювати краматорчан гордістю за дітей і педагогів, котрі їх вчать добру й небайдужості.

    «Усі сподіваються, що Донбас скоро стане мирним, а хлопцям-турнірникам так хочеться додому!», – розповіла методист Управління освіти і Локальний координатор Кравцова Лариса Федорівна. Вона нагадала про повчання Григорія Сковороди: «Краще запалити хоч одну свічку, ніж вічно проклинати пітьму». Тому варто і нам пам'ятати: якщо ми зможемо запалити хоч одну дитячу душу добром, то усім нам буде світліше жити у цьому світі!

    А поки висловлюємо велику подяку учасникам нашого проекту і керівникам команд Долгій Ользі Дмитрівні (ЗОШ № 16) й Івановій Ганні Вікторівні (ЗОШ № 22) за перемогу! Бажаємо їм не зупинятися на досягнутому і ще неодноразово радувати нас своїми здобутками!

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 06 04.2017

    22:13
    На Донеччині відбулися відкриті заняття для учасників проекту, присвячені Дню цивільного захисту (ФОТО)

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорську № 2 продовжує свою роботу в рамках Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог».

    Так, 6 квітня 2017 р. на території Краматорської ЗОШ № 19 нашими колегами був організований День цивільного захисту.

    «Вогонь – друг чи ворог людини?» Саме під такою назвою було проведено позакласний захід з цивільного захисту в 2-х класах педагогами Наконечною І. М. та Малаховою Л. В., а в 1-Б класі – вчителем Коваль С. О.

    Під час заходу діти ознайомилися із правилами пожежної безпеки в школі та вдома. Учні читали вірші про  вогонь, співали частівки, переглянули мультфільми про смішариків і грали в рольові ігри… Завдяки старанням педагогів, школярі вчилися вирішувати складні завдання, пов'язані з пожежею у багатоквартирному будинку, правильно викликати пожежну службу, вивчали план евакуації. У фіналі тренінгу було проведено навчальну евакуацію учнів.

    У 6-А та 6-Б класах класними керівниками Звонарьовою В. М. і Токаренко С. Ю. було проведено уроки на тему «Попередження нещасних випадків під час пожежі». На занятті учні згадали причини виникнення пожеж. Вчителі у бесіді виявили, наскільки підлітки обізнані щодо попередження нещасних випадків у таких ситуаціях. Присутні спільно повторили правила поведінки при виникненні пожежі.

    За словами Локального координатора Кравцової Лариси Федорівни, активними учасниками заходів стали діти з родин ветеранів АТО та переселенців.

    Сподіваємося, що учні школи отримали необхідні знання з пожежної безпеки, проте, хочеться вірити, що на практиці останні їм не знадобляться!

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 02 04.2017

    21:19
    Краматорська ЗОШ № 19 провела у березні ряд заходів в рамках проекту «Інтеграція через діалог» (ФОТО)

    У березні 2017 р. Краматорська ЗОШ № 19, в межах Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», продовжила роботу з дітьми переселенців і воїнів АТО.

    Особливу увагу колектив школи та координатор Краматорського Локального Центру громадянської освіти№ 2 Кравцова Лариса Федорівна приділяють національно-патріотичному вихованню підлітків.

    Перший весняний місяць у школі розпочався з Шевченківського тижня, на якому класні керівники провели єдиний тематичний урок «І став для нас Шевченко заповітом». Для учнів 5-9 класів була організована літературна композиція «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття». Водночас, на честь вшанування пам'яті Великого Кобзаря, була проведена радіолінійка «Тебе, Тарасе, не забудем…», яку разом із учителем української мови та літератури провели учениці 10 класу Пономаренко Аліна та Нагарнюк Олександра.

    Представники 4-9 класів декламували вірші видатного поета у конкурсі читців «І линуть над землею Шевченкові слова». Свої знання життя й творчості Тараса Шевченка показали учні 6-8 класів у літературному конкурсі «Наш Кобзар». А школярі з 10 класу взяли участь у літературній вікторині «Чи знаємо ми Шевченка?».

    Протягом тижня проводилися екскурсії в Міську та Шкільну бібліотеки на виставку літератури «Шевченкове слово у віках не старіє». 14 березня 2017 р. учитель історії Бороздіна Тетяна Сергіївна провела серед учнів 5, 7, 10-11 класів інформхвилини до Дня українського добровольця.

    24 березня 2017 р. учні 5 класу, серед яких також було чимало дітей з числа ВПО, спільно з класним керівником Сокол О. Д. завітали до відділення «ПриватБанку». Співробітники радо зустріли дітлахів і провели цікаву екскурсію по відділенню. Підлітки спробували самостійно поповнити рахунок на терміналі, перераховували гроші та навіть почули сигнали виклику охорони у разі пограбування банку. 

    Як наслідок, стараннями наших колег, представники цільових груп проекту беруть активну участь у житті школи, що, безумовно, позитивно впливає як на їхній емоційно-психологічний стан, так і на загальну інтеграцію в нове середовище.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 30 03.2017

    23:24
    Краматорські партнери проекту створили власний порадник для абітурієнтів на тему: «Скільки кроків до ЗНО?»

    Впродовж 2016/2017 навчального року представники Краматорського Локального Центру громадянської освіти № 2 готують групу старшокласників місцевої ЗОШ № 25 до складання ЗНО з історії України

    «Ми вийшли на фінішну пряму: нам залишилося пройти декілька тем з курсу програми 10-11 класів. Особливу увагу ми приділили темі «Українська революція»: провели «круглий стіл», дуже ретельно підійшли до вивчення подій, ознайомилися з матеріалами ЗМІ, а також «відвідали» Віртуальний музей Української революції...», – розповіли учні і їхня вчителька Гочошвілі Інна Олександрівна.

    Водночас, Локальний координатор Кравцова Лариса Федорівна і її колеги вирішили поділитися з абітурієнтами корисною інформацією на тему: «Скільки кроків до ЗНО?» Цікаво, хтось рахував, а чи у кожного своя кількість? Щоб отримати відповідь, варто спершу визначити, де старт. Фінішем, зрозуміло, є день проходження тестування.

    На думку наших партнерів, стартує кожен з різної дистанції. Хтось за рік, хтось з Нового року, а комусь і місяця вистачає на експрес-підготовку до ЗНО.

    І, все ж таки, спробуємо орієнтовно визначити етапи підготовки, а заодно, і джерела всього необхідного:

    1. Найважливіший етап – пошук мотивації. Без неї жодна праця не буде ефективною. Навіщо готуватись до ЗНО? Який результат хочеш отримати? Ким бачиш себе в майбутньому? Яка твоя місія: короткотривала чи довготривала? Дай відповіді і відправ свою лінь на канікули. 
    2. Все про ЗНО. Вибираєш спеціальність, кількість предметів. Починаєш порпатись у доступних офіційних документах: програмах, характеристиках тестів. Проходиш декілька повних тестів минулих років, і вже бачиш свої «проблемні» теми. Ось і перші пункти плану підготовки. Налаштуйся на те, що до нього можна і треба вносити зміни. В іншому випадку, розчарування є неминучим. 
    3. Далі читаєш розповіді екс-ЗНОшників. Налаштовуєшся на те, що хоч-не-хоч, а потрібно працювати. А також на позитив, адже тестування не таке й складне, якщо гарно підготуватись. 
    4. Помічник. Визначаєшся, чи потрібна тобі допомога спеціаліста? Якщо так, шукаєш такого, якому цілковито довірятимеш. Найкраще це зробити за порадою знайомих. Якщо ж підходить варіант самостійної підготовки, яка, до речі, цілком реальна, тоді запасайся силою волі, підручниками, готуй свій план і працюй. 
    5. Підручники та поради. Як краще та правильно готуватись, а головне – за допомогою яких засобів? Онлайн-підготовка сьогодні дає хороші плоди. Можна завантажити минулорічні підручники, довідники з різних предметів, таблиці, схеми шаблони та різні корисності. Головне – не лінуватися. По ходу навчання та проходження тестів, роби записи чи конспекти. Також дуже допомагають у повторенні таблички та схеми власного виробництва. Вони мають містити все те «слабке», що повинно закріпитись у пам'яті. 
    6. Апдейт плану та відпочинок. Щоб навчання було комфортним, час від часу викреслюй з плану вже пройдене, додавай те, що важко «йде», змінюй дати (навіть перенось на пізніші), проходь знову тренувальні тести, але не забувай відпочивати. Адже не дарма кажуть, що найкращий відпочинок – це зміна діяльності. 
    7. Час ХЗНО-підготовка вичерпана. Настав день складання ЗНО. Підготуй документи, свіжу голову та впевненість у собі. А далі – сідай та на максимум здавай!

    Ось такі орієнтовні етапи підготовки до ЗНО. Наші краматорські колеги наголошують: сміливо будуй свої плани та пам'ятай, що місія здійсненна в будь-якому випадку. Потрібно тільки старатись, аби все відбулося максимально успішно.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 16 03.2017

    20:01
    На Донеччині відбувся історичний турнір серед школярів, присвячений 100-ій річниці Української революції (ФОТО)

    16 березня 2017 р. у Краматорськїй ЗОШ № 12 було проведено міський етап Всеукраїнського турніру юних істориків. Гру було присвячено 100-ій річниці Української революції, а як наслідок, багато тем висвітлювали шлях українського народу до незалежності та специфіку діяльності Української Центральної Ради.

    Метою турніру стало стимулювання творчої діяльності школярів, формування навичок їхньої дослідницької роботи і співпраці у команді. Не менш важливим завданням стала зустріч з представниками різних шкіл, обмін досвідом та ідеями, ознайомлення молоді з результатами останніх досліджень та найновішими тенденціями в історичній галузі знань.

    У турнірі взяли участь 20 навчальних закладів міста, представники яких були об'єднані у 4 команди. Серед учасників було чимало вихованців Краматорського Локального Центру громадянської освіти № 2. Зокрема, член Молодіжної команди нашого проекту Владислав Кравцов

    Результатом напруженої, але, безперечно, цікавої гри стала перемога команди учнів 2 освітнього округу (ЗОШ № 5, № 12, № 22, № 24 і № 25). Блискучу гру продемонстрували також учні навчальних закладів № 4, № 9, № 8, № 3 й № 2, які стали срібними призерами. ІІІ місце розділили команди шкіл освітніх округів № 3 (ЗОШ № 10, № 16, № 26, № 30, Краматорської української гімназії) та № 4 (ЗОШ № 23, № 20, № 31, НВК-ЗОШ № 6 і № 32).

    Варто додати, що м. Краматорськ вдруге бере участь в історичному турнірі. У минулому році краматорська команда, керівниками якої виступили вчителі історії Рачинський Олександр Вікторович і Савчук Олег Анатолійович, посіла ІІІ місце на Всеукраїнському етапі конкурсу, що проходив у м. Чернігові. Як зазначають самі організатори міського етапу змагань, вже зараз спостерігається дуже хороша тенденція, коли підлітки-випускники вчать молодших колег правилам та прийомам гри.

    Під час конкурсу були присутні учні, вчителі шкіл міста, які мали змогу вступити в полеміку і дискутувати з учасниками турніру.

    Співорганізатор заходу, Локальний координатор Кравцова Лариса Федорівна, оголосивши результати конкурсу, подякувала педагогам, які підготували старшокласників до гри, а також організаторам – Гайдук Поліні Вікторівні, Гочошвілі Інні Олександрівні та Каргаполовій Наталії Павлівні.

    За підсумками змагань, команди отримали дипломи переможців відповідного ступеня, а представник партії «Солідарність», депутат Власенко Валерій Сергійович, вручив учням найцінніші подарунки – сучасні історичні книги.

    Найкращі гравці були об'єднані у збірну міста, яка братиме участь в Обласному етапі турніру вже через тиждень, 23 березня 2017 р. Тож побажаймо їм успіху!

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 14 03.2017

    21:02
    Учасники нашого проекту долучилися до брейн-рингу «Шевченко – наш. Він для усіх століть...» у м. Краматорську (ВІДЕО)

    До 203-річниці з Дня народження Великого Кобзаря у школах м. Краматорська Донецької області була проведена низка тематичних заходів, серед яких найвиразнішим став брейн-ринг знавців біографії Тараса Шевченка і його творчості. Він проходив у три етапи: шкільний, окружний і загальноміський.

    10 березня 2017 р. було проведено міський етап брейн-рингу «Шевченко – наш. Він для усіх століть...». Змагалися за звання кращих команди місцевих ЗОШ № 4, ЗОШ № 8, ЗОШ № 10, ЗОШ № 35, ЗОШ № 15, Краматорської української гімназії, ЗОШ № 12, ЗОШ № 22, ЗОШ № 17 і ЗОШ № 25.

    Зі щирими словами привітання до учасників звернулися: Артур Герасимов, представник Президента України, депутат міської ради від блоку «Солідарність» Віталій Власенко, директор заводу «ДОНМЕТ» Володимир Сергієнко, керівник ММО вчителів української мови та літератури Бурлака Раїса Володимирівна, а також методист Управління освіти, координатор Локального Центру громадянської освіти у м. Краматорську № 2 Кравцова Лариса Федорівна.

    Призові місця між собою розділили:

    • І місце – команда ЗОШ № 8;
    • ІІ місце – команди ЗОШ № 25 і ЗОШ № 35;
    • ІІІ місце – команди ЗОШ № 12, ЗОШ № 15, Краматорська українська гімназія.

    Переможці були нагороджені книжками, а команди-учасниці міського етапу отримали чудові підбірки літератури для шкільних бібліотек від партії «Солідарність». Особливим етапом свята було читання поезій Кобзаря і виконання пісень на його вірші.

    У заключному слові Артур Герасимов відзначив, що така інтерактивна форма вивчення Шевченкіани є дуже ефективною, адже розкриває перед широким загалом весь талант видатного сина українського народу. Присутнім же високопоставлений гість побажав миру і натхнення.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 02 03.2017

    21:54
    У м. Краматорську відбувся ряд заходів, присвячених Року Японії в Україні (ФОТО)

    2017 р., за ініціативою Президента України Петра Порошенка, проголошено Роком Японії в Україні. Не викликає сумніву, що це ще один крок на шляху до співпраці двох країн, зближення українського та японського народів, що може посприяти розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих.

    Не залишається осторонь від цих подій також м. Краматорськ Донецької області. Цей населений пункт відзначається чималою кількістю учнів-переселенців, які беруть активну участь у проведенні найрізноманітніших культурних заходів. У цьому їх всебічно підтримує координатор Локального Центру громадянської освіти у м. Краматорську № 2 Кравцова Лариса Федорівна.

    Наша колега виділяє у своїй роботі Краматорську ЗОШ № 8, яка товаришує з учнями англійської школи японського м. Кагосіма. Представники обох навчальних закладів, за посередництва директора Калініної Вікторії Павлівни, обмінялися виставками малюнків. У січні 2017 р. з Японії прибула виставка «Світ очима дітей з Японії».

    Водночас, у Краматорській українській гімназії вже проведено низку заходів, які сприяють знайомству зі східною країною. 2 березня 2017 р. учні 6-9 класів навчального закладу, під керівництвом учителя зарубіжної літератури Іваникіної Катерини Олександрівни, підготували незвичайний виховний захід. Цікаві розповіді педагога та дітей про далекий край, оплетені легендами й давньою історією, мелодійними піснями і веселими танцями, справжньою чайною церемонією, поезією Мацуо Басьо та першими спробами пера юних літераторів, викликали захоплення у глядачів. 

    Гостей свята зачарувала країна з дуже давніми й непорушними традиціями, яких чітко дотримуються й досі. І це все — в оточенні надсучасних нанотехнологій! Ось таке унікальне поєднання традиційного й сучасного суспільства, чого не зустрінеш у будь-якій іншій культурі. Унікальним також є ставлення японців до природи, адже воно сповнене глибокого споглядання і романтики. Як правильно підсумували наші краматорські колеги, саме в цьому й полягає феномен Японії – країни, в якої є чому навчитися і з чого взяти приклад.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 15 02.2017

    20:04
    На Донеччині відбулася зустріч педагогів з Координатором проекту «Інтеграція через діалог» Петром Кендзьором (ФОТО)

    15 лютого 2017 р. Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорську Донецької області організував інформаційно-методичний семінар «Полікультурне виховання в системі національного» для місцевих педагогів. Почесним гостем тренінгу став Координатор Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог» Кендзьор Петро Іванович.

    В рамках зустрічі, вчений не лише прочитав лекцію для присутніх, але й презентував свій посібник «Разом на одній землі. Історія України багатокультурна». Серед організаторів і учасників семінару особливо приємно виділити наших Локальних координаторів: Кравцову Ларису Федорівну (м. Краматорськ), Суткового Володимира Лукича (м. Бахмут) та Кравченко Галину Анатоліївну (м. Сєвєродонецьк).

    Як сподіваються самі учасники, подібний діалог між педагогами Сходу і Заходу України стане хорошою традицією, яка і зуміє по-справжньому об'єднати громадян нашої держави у їхньому прагненні розвитку і процвітання Батьківщини.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 13 02.2017

    21:25
    Виставка «Те, про що важко сказати...» продовжує свою роботу на Донеччині (ФОТО)

    Вже третій тиждень виставка «Те, про що важко сказати...» крокує школами м. Краматорська Донецької області. Координатор місцевого Локального Центру громадянської освіти № 2 Кравцова Лариса Федорівна, спільно зі спеціалістами Гочошвілі Інною Олександрівною, Машкіною Наталією Олексіївною і Кравцовою Валентиною Федорівною, представила проект Христини Музичук вже майже 700 старшокласникам міста і переселенцям.

    Активну участь у популяризації арт-проекту Всеукраїнської Асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» брав 11-класник ЗОШ № 8, представник Молодіжної команди Програми та один з героїв світлин Влад Кравцов.

    13 лютого 2017 р. відбулося відкриття виставки в Краматорській українській гімназії. На урочистостях був присутній гість з Польщі Войцех Сейґєнь. Представлений фоторяд вразив іноземця своєю відвертістю, затребуваністю і щирістю переданих життєвих проблем.

    Присутні вкотре зауважили актуальність виставки і потребу у донесенні інформації про перипетії життя жертв збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму до максимально широких верств суспільства.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 30 01.2017

    22:48
    В Краматорській ЗОШ № 25 відбулася презентація арт-виставки «Те, про що важко сказати» (ФОТО)

    Ще з грудня 2015 р. освітяни м. Краматорська Донецької області працюють з дітьми-переселенцями із зони АТО у рамках Європейського проекту «Інтеграція через діалог», який започатковано Всеукраїнською асоціацією «Нова Доба» за підтримки МОН України

    Учні даного населеного пункту – активні учасники Програми. Так, Владислав Кравцов, учень 11 класу ЗОШ № 8, їздив на Молодіжні Академії та презентував фотовиставку «Те, про що важко сказати» у столиці 15 грудня 2016 р. Авторами цього арт-проекту стали діти, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму, під загальним керівництвом фотографа Христини Музичук. Запросили юнака також до представлення світлин на малій батьківщині.

    До м. Краматорська фотовиставка прибула 23 січня 2017 р. і перебуватиме там ще 2 тижні, до 13 лютого. Можливість переглянути фотографії та поділитися своїми враженнями в учнів ЗОШ № 25 з'явилася 30 січня 2017 р.

    В актовій залі школи було розміщено стенди зі світлинами. Долучилися до цього заходу і діти ЗОШ № 24. Координатор Краматорського Локального Центру громадянської освіти № 2 Кравцова Лариса Федорівна урочисто відкрила виставку, запросивши присутніх переглянути світлини та відповісти на запитання:

    • Хто на них зображений?
    • Що можна сказати про почуття та емоції персонажів?
    • Що об'єднує ці фотографії?
    • Чому кожна зі світлин має подвійний фокус?

    Знімки викликали не лише великий інтерес і увагу, але й багато запитань старшокласників. Та були ще й спогади… Спогади тих дітей, яких не було на фото, але яким випало на долю пережити страшні хвилини обстрілів, покидати своїх рідних і друзів, залишати рідні міста та селища. Виставка була про них і для них. За словами наших колег, не було й сумніву у тому, що в актовій залі не залишилося жодного байдужого до побаченого. Так, іноді важко щось сказати, важко підібрати слова там, де говорить уже серце. А воно нам нагадує, що ми повинні уважніше ставитися один до одного, співпереживати та розуміти інших, допомагаючи їм добрим словом, гарною справою і теплом своєї душі.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 25 01.2017

    22:32
    У м. Дружківці Донецької області завершилися Х Загальнообласні «Олексині читання» (ФОТО, ВІДЕО)

    25 січня 2017 р. на Донеччині пройшли ювілейні Х «Олексині читання». Захід було присвячено 90-й річниці від Дня народження українського патріота, педагога, правозахисника, дисидента, філософа, мовознавця Олексія Івановича Тихого. Символічно, що відбувся він на батьківщині діяча, а саме у м. Дружківці, у Центральній міській бібліотеці ім. Лесі Українки.

    В урочистостях брала участь директор Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Оксенчук Надія, представники Дружківської міської ради, Відділу культури, Обласного товариства імені Олекси Тихого, а також почесна гостя – депутат Івано-Франківської облради, Заслужений вчитель України Тебешевська Оксана. На читаннях були присутні і родичі видатного земляка – рідна сестра Сидорова-Тиха Олександра Іванівна, правнук Тимур Кравцов та племінниця Кравцова Лариса Федорівна. Остання, за сумісництвом, є нашою колегою, координатором Локального Центру громадянської освіти № 2 у м. Краматорську

    «Олексині читання» по формі є конкурсом школярів, які цього разу готували роботи на тему «Олекса Тихий як приклад…». На захід приїхало 17 учасників з різних частин Донецької області. Були присутні також представники м. Краматорська із ЗОШ № 8, № 25 та № 26 – переможці згаданого раніше міського етапу змагань.

    Виступи всіх учасників вражали глибиною дослідження, яскравістю презентації та патріотичністю. Як зазначають наші колеги, по-справжньому приємно було слухати доповіді рідною мовою, паралельно відкриваючи нові сторінки історії свого краю.

    Всі краматорчани стали призерами конкурсу: 1 місце зайняли Наталя Макогон (ЗОШ № 8) та учениця з м. Костянтинівки Сандра Антипенко, а 3 місце поділили між собою Ксенія Колотюк (ЗОШ № 25) і Еліна Хілько з Тимуром Кравцовим (ЗОШ № 26). Подарунком для учасників читань була пісня про єдину Україну від дітей-переселенців.

    Традиційно, кожен учасник отримав грамоти та подарунки – книги українських письменників і дисидентів. Директор Обласного департаменту освіти пообіцяла переможцям екскурсію «стежками» діяча, яку проведе Обласне товариство імені Олекси Тихого.

    Організатори висловили окрему вдячність педагогам, які підготували учасників. Зокрема, Машкіній Наталії Олексіївні, Сивочуб Світлані Вікторівні, Гочошвілі Інні Олександрівні, Бобух Майї Анатоліївні та методисту Кравцовій Ларисі Федорівні, яка безпосередньо опікувалася згаданим заходом.

    Окрім цього, було відзначено, що біографія земляка ще не вивчена до кінця. А тому, учасникам майбутніх читань ще є над чим працювати. Члени журі також оголосили, що наступного разу захід пройде в м. Покровське Донецької області.

     

    Джерело: «Знамя Индустрии».

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 25 01.2017

    14:08
    На Донеччині відбулися арт-уроки зі створення мандали для дітей, які постраждали від війни (ФОТО)

    25 січня 2017 р., в рамках проекту «Інтеграція через діалог», психолог гуманітарної організації "ADRA Ukraine" Грюкова Альона Олегівна та представниця Локального Центру громадянської освіти у м. Краматорську № 2 Кравцова Валентина Федорівна організували зустріч дітей-переселенців з майстром хендмейду Юлією Ромашко. Остання навчила учнів місцевої ЗОШ № 19 плести традиційний оберіг в індуїзмі та буддизмі під назвою «мандала». Виріб являє собою геометричний символ складної структури, який інтерпретується як модель Всесвіту, «карта космосу», вираження усього сущого.

    Кожен підліток перед виконанням роботи мав загадати бажання, з яким і повинен був виготовляти оберіг. А бажання у дітей були зрозумілими: про настання миру і тиші, про повернення додому, про щастя в сім'ях та процвітання нашої Батьківщини.

    До священного дійства долучилися не лише діти, а й їхні наставники: директор школи Хмарна Ольга Миколаївна, її заступники і вчителі.

    На переконання організаторів, такі заходи не лише розкривають перед молодшим поколінням нові культурні горизонти та дарують свіжі знання, але й зближують учасників, дозволяючи їм усвідомити себе однією великою родиною, яка прагне спільного щасливого майбутнього.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 25 01.2017

    11:27
    Арт-виставка «Те, про що важко сказати» переїхала у м. Краматорськ Донецької області (ФОТО)

    24 січня 2017 р. Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорську Донецької області, в особі його координатора Кравцової Лариси Федорівни, організував презентацію арт-проекту «Те, про що важко сказати», прийнявши, таким чином, естафету від своїх колег з м. Бахмута.

    Місцем експозиції було обрано місцеву ЗОШ № 8. Остання ще у грудні 2015 р. стала пілотним навчальним закладом, що взяв участь у роботі з дітьми-переселенцями із зони АТО в рамках Європейського проекту «Інтеграція через діалог».

    Школярі м. Краматорська – активні учасники Програми. Так, Владислав Кравцов, учень 11 класу згаданого навчального закладу, брав участь у Молодіжних Академіях, які відбувалися на теренах м. Києва і м. Львова. На семінарі у столиці, що відбувся 14-15 грудня 2016 р. за участю представників МОН України та посольства Німеччини, Молодіжна команда, до якої входить юнак, презентувала фотовиставку «Те, про що важко сказати», авторами та героями якої стали самі діти з цільових груп проекту.

    Копії виставки були або будуть представлені в ряді міст України: Львові, Бахмуті, Сєвєродонецьку, Слов'янську, Чернігові, Кропивницькому, Харкові, Чернівцях, Бердичеві, Кам'яному, Марганці, Бердянську, Житомирі і багатьох інших.

    Гості виставки дізналися про основний задум авторів, які намагалися відобразити низкою концептуальних фотографій свої внутрішні переживання, що з'явилися в нових життєвих обставинах. Вони наче втратили можливість бути сприйнятими без «викривлення образу» як з боку нового середовища, так і «старих знайомих». Як наслідок, проект став спробою візуально продемонструвати те, що іноді надто важко передати словами. Допомогла дітям у реалізації цього непростого завдання професійний фотограф Христина Музичук.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 23 01.2017

    02:24
    Краматорські старшокласники з цільових груп проекту продовжують свою підготовку до ЗНО з історії України (ФОТО)

    Впродовж січня 2017 р. Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорську № 2 продовжує роботу курсів з підготовки до ЗНО з історії України. Метою цього проекту стала допомога учням 10-11 класів підготуватись до ДПА та ЗНО, а їхнім колегам із 8-9 класів – заповнити «прогалини», які виникли при вивченні матеріалу з історії України.

    На заняттях школярі працюють над наступними проблемами:

    • визначення хронологічних меж соціально-економічних та політичних явищ і подій, їхньої послідовності;
    • локалізація історико-географічних об'єктів та історичних фактів, подій, явищ;
    • робота з історичними джерелами, аналіз змісту історичного тексту, визначення основних ідей та цінностей;
    • розпізнавання найвидатніших історико-культурних пам'яток різних періодів історії України;
    • пояснення та аналіз історичних фактів, встановлення відповідності між окремими подіями і явищами;
    • формулювання версій та оцінювання історичного руху, визначення змін в історії людства.

    Підготовка спрямована на те, аби підлітки оволоділи визначеннями понять та навчилися оперувати ними, працювати з історичною картою, впізнавати портрети історичних персоналій, дізналися більше про архітектурні та мистецькі здобутки наших предків.

    20 січня 2017 р. ці діти стали безпосередніми учасниками святкувань майбутнього Дня Соборності України. Під час свята була проведена Skype-конференція старшокласників м. Краматорська з учнями Вишенківської школи (Київська область), під час якої юнаки і дівчата розповідали про свої рідні міста, навчальні заклади, подорожі та плани на майбутнє. Логічним підсумком зазначених заходів стала участь підлітків у флешмобі «Україна – єдина країна», який відбувався у краматорських школах.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 20 01.2017

    22:01
    У м. Краматорську пройшов етнофестиваль «Ми різні, але ми єдині», приурочений до річниці Дня Злуки (ФОТО)

    20 січня 2017 р. Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорську № 2 став співорганізатором етнофестивалю «Ми різні, але ми єдині», який відбувся у місцевій ЗОШ № 19, в рамках тижня до Дня Соборності України

    Метою заходу стало ознайомлення учнів з історією свята, прищеплення поваги до минулого нашої Батьківщини, виховування у молодшого покоління національної свідомості та почуття гідності, любові до рідного краю, його історичного минулого і сучасності. До фестивалю були залучені як місцеві діти, так і школярі-переселенці, ті, чиї батьки були (де)мобілізовані, а також підлітки з малозабезпечених сімей.

    Під час фестивалю учасники і гості заходу «побували» в різних регіонах нашої країни, ознайомившись з їхніми особливостями. Фестиваль пройшов у «теплій» та дружній обстановці, а завершився флешмобом «З Україною в серці». Учні початкових класів об’єдналися у єдиний  ланцюг зі старшокласниками навчального закладу, на власному прикладі продемонструвавши єдність України

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 17 01.2017

    23:05
    На Донеччині діти-переселенці взяли участь у психологічному тренінгу-спілкуванні «У світі фантастики» (ФОТО)

    17 січня 2017 р. Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорську № 2 організував зустріч дітей, якими опікується проект «Інтеграція через діалог», із психологом благодійної організації «АДРА Україна» Грюковою Альоною Олегівною та заступником директора з НВР Краматорської ЗОШ № 19 Кравцовою Валентиною Федорівною.

    Зазначені спеціалісти провели психологічний тренінг-спілкування «У світі фантастики» зі школярами з числа вимушених переселенців. Учні залюбки «малювали» картини на фетрі із зображенням найрізноманітніших предметів, а пані Альона розповідала, з огляду на отримані результати, про настрій кожного.

    Мабуть, зайвим буде казати, що дітям надзвичайно сподобалось перебування на настільки незвичному занятті. Вони не лише почули корисні поради для покращення свого самопочуття та дізналися багато нового про себе, але й отримали чудову нагоду для розкриття власного творчого потенціалу.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 27 12.2016

    23:19
    У м. Краматорську відбулася учнівська конференція, присвячена пам'яті Олекси Тихого

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорську Донецької області № 2, в особі свого керівника Кравцової Лариси Федорівни, виявився одним зі співорганізаторів широкого відзначення 90-річчя з Дня народження відомого місцевого культурного діяча та дисидента Олекси Тихого у навчальних закладах міста. Зокрема, в освітніх установах проводяться заходи, передбачені розпорядженням міського голови від 18 квітня 2016 р. під № 56 р.

    Як зазначає наш Локальний координатор, у м. Краматорську вже є проспект Олекси Тихого (колишня вул. Орджонікідзе), було проведено Всеукраїнську конференцію на базі КЕГІ «О.Тихий: вчора і сьогодні», запущено міський проект «Нові імена на мапі Краматорська» та реалізовано ряд інших заходів.

    26 грудня 2016 р. було проведено Міський етап обласних Х Олексиних читань «Олекса Тихий як...». У цьому заході брали участь учні 8-10 класів шкіл № 8, № 25, № 26 та № 33. Підлітки представили власні наукові роботи. Серед них найкращими були визнані наступні:

    1. «Олекса Тихий як приклад справжнього патріота України».
    2. «О. Тихий: хто я? Для чого? Який я?».
    3. «О. Тихий – громадський діяч, правозахисник, педагог».
    4. «О. Тихий як приклад патріота України».
    5. «О. Тихий як приклад правозахисника».

    За результатами доповідей, переможцями стали:

    • І місце – Макогон Наталя, ЗОШ № 8 (учитель Машкіна Наталія Олексіївна).
    • ІІ місце – Колотюк Ксенія, ЗОШ № 25 (учитель Гочошвілі Інна Олександрівна).
    • ІІ місце – Хілько Еліна, ЗОШ № 26 (учитель Бобух Майя Анатоліївна).
    • ІІІ місце – Лазарєва Валерія, ЗОШ № 25 (учитель Григоренко Лариса Герасимівна).
    • ІІІ місце – Одінцова Єлизавета, ЗОШ № 33 (учитель Боєвська Вікторія Петрівна).

    Учні, які посіли І-ІІ місця, вже 25 січня 2017 р. захищатимуть свої проети у м. Дружківці, на «малій Батьківщині» діяча. Побажаємо ж їм успіхів і нових перемог!

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 06 12.2016

    23:56
    На Донеччині відбувся методичний семінар, присвячений проблемам прав людини (ФОТО)

    6 грудня 2016 р., згідно з планом роботи Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, на базі Краматорської української гімназії відбувся обласний семінар для методистів, керівників методичних об'єднань учителів суспільних дисциплін «Методологія вивчення прав людини в школі». Захід був організований за безпосередньої підтримки Всеукраїнської Асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба», яка координує роботу Локальних Центрів громадянської освіти.

    Семінар пройшов у межах Всеукраїнського тижня права. Його організатори ставили собі за мету розгляд методології та практики вивчення прав людини в школі, а також особливості опрацювання останніх учнями початкової, середньої та старшої вікової групи під час навчального процесу і в позаурочний час.

    Методистом суспільно-гуманітарних дисциплін Міського методичного кабінету Управління освіти, координатором Локального Центру громадянської освіти у м. Краматорську № 2 Кравцовою Ларисою Федорівною був презентований європейський та національний досвід вивчення прав людини в школі, представлені та охарактеризовані посібники Ради Європи з прав людини.

    У роботі семінару взяли активну участь начальник Управління реєстрацій нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції в Донецькій області Залозна Олена Сергіївна, яка проінформувала присутніх про реалізацію обласної програми правової освіти населення на 2016-2021 рр., наголосила на важливості освіти і виховання на засадах прав людини для сьогодення і майбутнього нашої держави. Доцент кафедри історії, суспільно-гуманітарних дисциплін та методики викладання Донецького облІППО Лаврут Ольга Олександрівна розповіла про важливість дотримання принципів наступності та природовідповідності, врахування вікових особливостей у здійсненні правової освіти молодших школярів та середньої ланки.

    Активну участь у семінарі взяли краматорські учні, які змоделювали фрагмент заняття, що проводять старшокласники для початківців. Цей тренінг підготувала і провела Михальова Світлана Володимирівна, методист Відділу суспільних дисциплін Донецького облІППО, учитель правознавства Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 22 з профільним навчанням. Свою модель тематичного уроку для старшокласників «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини представила Гочошвілі Інна Олександрівна, учитель історії та правознавства ЗОШ № 25 м. Краматорська, а також постійна учасниця Програми «Інтеграція через діалог».

    Учасники семінару під час практичної частини мали нагоду ознайомитися з досвідом вивчення прав людини в урочний та позаурочний час педагогів м. Краматорська. Колеги поширили свої успішні практики вивчення прав людини в системі урочної та позаурочної діяльності під час роботи студій технопарку. До них долучилися слухачі опорних шкіл та керівники методичних об'єднань, які розповіли про увагу до прав людини та навчання демократії в опорних школах.

    Ближче до завершення семінару виступила директор Краматорської української гімназії Щербак Вікторія Юріївна, а учитель правознавства Савчук Олег Анатолійович презентував, на останок, концепцію авторської програми з прав людини для 5-6 класів, яку навчальний заклад розробляє в межах Всеукраїнського проекту «Демократична школа».

    Завершився захід у надзвичайно емоційній та дружній атмосфері, а на адресу адміністрації та педагогічного колективу гімназії лунали щирі й теплі слова подяки.

    Джерело: «Донецький облІППО».

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 03 12.2016

    08:03
    Краматорські учні здійснили подорож до Країни Здоров'я (ФОТО)

    Великою цінністю кожної людини є її здоров'я. Виховати дитину сильною, міцною, здоровою – це бажання батьків та одне з провідних завдань, які стоять перед школою.

    З огляду на це, 2 грудня 2016 р., під егідою Локального Центру громадянської освіти у м. Краматорську № 2, учні 4-Б класу місцевої ЗОШ № 19 здійснили подорож до Країни Здоров'я. Допомагала їм у цьому класний керівник Філатова В. В.

    Захід проходив у формі інтерактивної презентації з елементами гри. Діти подорожували по країні, а орієнтуватися їм допомагала казкова карта. Школярі побували у містах: Бруднуль, Лінивих, Здорового Харчування і Режиму Дня.

    Під час казкової подорожі учні відгадували загадки, знайомилися з новими поняттями, переглядали мульфільм «Мудра сова». По дорозі вони зустріли помічників у збереженні здоров'я: Доктора Айболита, Бруднулю, а також Муху і Мікробів.

    Особливе зацікавлення у дітей викликав лист від Тітоньки Сови, з якого школярі дізналися про основні правила особистої гігієни і культурної поведінки. Серед учасників квесту були й діти-переселенці: неповторна Королева Здоров'я Шеріхай Анастасія та листоноша Байдалов Микита.

    Зрештою, за визнанням Локального координатора Кравцової Лариси Федорівни, діти не лише дізналися під час заходу про прості, проте ефективні правила особистої гігієни, але й отримали величезний заряд бадьорості і купу позитивних емоцій.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 02 12.2016

    14:36
    У м. Краматорську підходить до завершення перший етап підготовки старшокласників до ЗНО з історії України

    Протягом жовтня-грудня 2016 р., а в майбутньому – і січня-травня 2017 р., координатор Локального Центру громадянської освіти у м. Краматорську № 2 Кравцова Лариса Федорівна реалізовує черговий масштабний освітній проект для дітей воїнів АТО і переселенців – курси по підготовці до ЗНО з історії України.

    Метою цього заходу є не лише допомога учням 10-11 класів з числа цільових категорій проекту «Інтеграція через діалог» підготуватись до успішного складання ДПА та ЗНО, але й одночасне заповнення всіх можливих прогалин у вивченні програми з історії України.

    Впродовж осені відбулося 12 занять по 2 год, які були присвячені наступним темам:

    1. «Стародавня історія України».
    2. «Виникнення та розквіт Київської Русі».
    3. «Київська Русь за часів роздробленості. Галицько-Волинська держава».
    4. «Політичний устрій, соціально-економічний, культурний розвиток Київської Русі та Галицько-Волинської держави у ІХ-ХІV ст.».
    5. «Українські землі у складі Великого князівства Литовського та інших держав (у другій половині XIV – першій половині XVI ст.)».
    6. «Українські землі в другій половині ХVІ ст.».
    7. «Українські землі в першій половині ХVІІ ст.».
    8. «Національно-визвольна війна українського народу середини ХVІІ ст.».
    9. «Українські землі в 60-80-х рр. XVII ст.».
    10. «Українські землі наприкінці ХVІІ – у першій половині ХVІІІ ст.».
    11. «Українські землі в другій половині XVIII ст.».
    12. «Українські землі у складі Російської імперії наприкінці ХVІІІ – у першій половині ХІХ ст.».

    На заняттях учні працювали над наступними проблемами:

    • визначення хронологічних меж соціально-економічних та політичних явищ і подій, з'ясування послідовності останніх;
    • локалізація історико-географічних об'єктів та історичних фактів, подій, явищ;
    • робота з історичними джерелами, аналіз змісту історичного тексту, визначення основних ідей та цінностей;
    • розпізнавання найвидатніших історико-культурних пам'яток різних періодів історії України;
    • пояснення та аналіз історичних фактів, встановлення відповідності між окремими фактами;
    • формулювання версій та оцінка історичного руху, визначення змін в історії людства.

    Учні під час підготовки мають знати визначення понять та оперувати ними, володіти навичками роботи з історичною картою, визначати портрети діячів минулого, вивчити архітектурні та мистецькі здобутки, пов'язані з історією України.

    Керівником курсів є вчитель історії та правознавства Гочошвілі Інна Олександрівна, яка проводить заняття абсолютно безкоштовно на базі Краматорської ЗОШ № 25 з профільним навчанням у кабінеті № 49, який обладнаний відповідною мультимедійною апаратурою.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 01 12.2016

    18:55
    Учні-переселенці з Краматорської ЗОШ № 19 здійснили екскурсію до кінного клубу «Аллюр» поблизу м. Слов'янська (ФОТО)

    В рамках Програми «Інтеграція через діалог», 1 грудня 2016 р. діти з числа ВПО і малозабезпечених сімей Краматорської ЗОШ № 19 відвідали кінний клуб «Аллюр» м. Слов'янська Донецької області. Супроводжували їх заступник директора по навчально-виховній роботі Кравцова Валентина Федорівна та педагог-організатор Козуб Ганна Олександрівна.

    Саму поїздку організувала для підлітків психолог з компанії «Adra Україна» Грюкова Альона Олегівна, яка здійснює щотижневі психологічні тренінги з дітьми-переселенцями, за співпраці з Локальним Центром громадянської освіти у м. Краматорську № 2.

    Учням провели екскурсію по клубу, розповіли про різні породи коней та організували показовий виступ останніх. Особливі емоції у дітей викликала можливість покататися на конях та власноруч їх погодувати. Море позитивних вражень і прекрасний настрій залишились надовго в серці кожного учасника подорожі.

     

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 24 11.2016

    23:26
    Краматорські представники нашого проекту стали почесними гостями конференції «Олекса Тихий: вчора і сьогодні»

    24 листопада 2016 р. в Краматорському економіко-гуманітарному інституті відбулася воістину знакова подія, до якої колектив цього ПВНЗ готувався не менш як півроку, – Всеукраїнська науково-практична конференція «Олекса Тихий: вчора і сьогодні» з нагоди наближення 90-ої річниці від народження видатного правозахисника, педагога, філософа, громадського діяча та земляка Олексія Івановича Тихого (1927-1984). Взяли в ній безпосередню участь також представники Локального Центру громадянської освіти у м. Краматорську № 2.

    Мета цього заходу полягала не лише в поглибленому вивченні героїчного й, водночас, жертовного життєвого шляху цієї насправді неординарної особистості, а й у популяризації її імені. Останнє вже понад три десятки років є символом безкомпромісності в боротьбі з радянським тоталітаризмом і постколоніальною гібридністю масової свідомості, придушенням проявів національної демократії, природних для людини виявів свободи слова й чину, права на протест, нівелюванням ознак національної культури, осердям якої є рідна мова.

    Усвідомлюючи відповідальність перед науковою й освітянською спільнотою України та віддаючи данину пошани Олексі Тихому, ім'я якого в умовах нинішньої неоголошеної війни на Донбасі вже набуло нового, надзвичайно важливого для справи виховання нинішньої молоді звучання, оргкомітет на чолі з ректором КЕГІ докт. іст. наук, проф. Лантухом Валерієм Васильовичем, заступниками голови оргкомітету проф. Масалаб Раїсою Миколаївною, доц. Півнем Володимиром Федоровичем і членами – проф. Суровцевою Раїсою Феодосіївною, проф. Гульбс Ольгою Анатоліївною, доц. Макаровою Любов'ю Михайлівною та іншими, доклав максимум зусиль для забезпечення успішного проведення пленарного й секційних засідань конференції, підготовки до друку збірки наукових праць, відповідного оздоблення інтер'єру зали засідань тощо.

    З вітальним словом виступили представники Донецької обласної державної адміністрації, керівники підрозділів Краматорської міської ради, міських відділів освіти Донеччини, громадських організацій тощо.

    Учасникам запам'яталися змістовні виступи на пленарному та секційних засіданнях проф. Суровцевої Раїси Феодосіївни, проф. Масалаб Раїси Миколаївни, вчителя Дружківської ЗОШ № 9 Макарової Ніни Георгіївни, завідувача методкабінетом Дружківського міського відділу освіти Легчиліної Олександри Іванівни, наукового співробітника Дружківського художньо-краєзнавчого музею Білька Дмитра Вікторовича та інших.

    Почесними гостями заходу були рідна сестра Олекси Тихого Олександра Іванівна та племінниця, Локальний координатор Програми «Інтеграція через діалог», Кравцова Лариса Федорівна. Остання презентувала примірник «Кобзаря» Тараса Шевченка з автографом свого дядька.

    Неабияке враження справив виступ одного з творців першого і єдиного на сьогодні документального фільму про Олексу Тихого «Хочу бути українцем» Юрія Синельникова, уродженця м. Дружківки Донецької області.

    Учасники конференції мали можливість придбати за прийнятними цінами книжки сучасних українських письменників, люб'язно надані керівниками видавництва «Кальварія» (Львів – Київ) Петром та Ксенією Мацкевичами.

    Високу майстерність декламації віршових творів, присвячених Олексі Тихому, продемонстрували багаторазові переможці відповідних конкурсів, старшокласники ЗОШ № 8 м. Краматорська (керівник Чачанідзе Наталія Григорівна) Влад Кравцов та Наталя Макогон, які також є учасниками нашого проекту. В свою чергу, пісенну й інструментальну вправність показали вихованці місцевих шкіл мистецтв.

    У резолюції конференції зазначено, що її делегати передають символічну естафету ювілейних заходів на честь видатного земляка робочій групі м. Дружківка, де в січні 2017 р. заплановано комплекс урочистостей, наукових та мистецьких заходів. Окремо було рекомендовано до показу на каналах державного й громадського телебачення документальний фільм Олексія та Юрія Синельникових.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 22 11.2016

    09:22
    Закатований бойовиками: у м. Краматорську вшанували юного Народного Героя України (ФОТО, ВІДЕО)

    21 листопада 2016 р. у Краматорській ЗОШ № 12, яка бере безпосередню участь у Програмі освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», відбулась церемонія відкриття меморіальної дошки учню школи, справжньому патріоту, Народному Герою України Степану Чубенку, якого було закатовано й розстріляно бойовиками «ДНР» у 2014 р.

    На відкриття дошки у фойє школи зібралися учні та вчителі навчального закладу, губернатор Донецької ОДА Павло Іванович Жебрівський, заступник міського голови Чукова Наталья Вікторівна, секретар міської ради Денис Ошурко, керівник Управління освіти Мозольова Марина Валеріївна, представники громадськості та військові, а також друзі та вболівальники молодіжної футбольної команди «Авангард», в якій Степан був воротарем.

    На церемонії не було байдужих, ніхто не стримував сліз. Вона пройшла в спогадах, теплих словах на честь Степана. Почесне право відкрити меморіальну дошку надали рідному братові Степана, Чубенку Андрію та другові Фесенку Станіславу. Також було проведено панахиду та освячення дошки отцем Олександром.

    Мироненко Олена Анатоліївна, заступниця директора ЗОШ № 12, у своєму пості в Facebook зазначає:

    Ще два роки тому Степан сам кожного ранку заходив до школи та безжальна війна забрала його у нас. Тепер учні нашої школи, щоранку, йдучи на заняття, будуть згадувати Народного Героя України, що поклав найцінніше – власне життя – за Україну, за мир для нас всіх.
    Своїм друзям по команді Стьопа якось сказав: «Запам'ятайте, є три святині: Батьківщина, батьки і Бог». І коли настав небезпечний для України час, він довів, що є гідним сином своєї країни.
    Зробимо ж все можливе, аби пам'ять про Героя жила вічно, щоб його жертва не була даремною!
    Пам'ятаймо подвиги наших героїв!
    Будьмо патріотами нашої землі! 
    Слава Україні! Слава Героям!

    Про те, в якій атмосфері проходила церемонія вшанування пам'яті юнака, найкраще розкажуть фото і відео нижче:

    Джерело: «5 канал».

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 02 11.2016

    19:44
    У м. Краматорську стартували психологічні тренінги для школярів (ФОТО)

    З 2 листопада 2016 р. у ЗОШ № 19 м. Краматорська Донецької області розпочалися психологічні тренінги для дітей переселенців та воїнів АТО, в рамках європейського проекту «Інтеграція через діалог».

    Організатором занять виступив Краматорський Локальний Центр громадянської освіти № 2 під проводом Кравцової Лариси Федорівни. Проводитиме ж тренінги представник благодійної компанії "ADRA Ukraine", дитячий психолог Грюкова Олена Олегівна.

    В результаті, планується:

    • визначити потреби цільових груп Програми;
    • проводити тренінги на актуальну саме для даної вікової категорії дітей тематику;
    • посприяти налагодженню стосунків школярів як всередині колективу, так і в сімейному колі.

    Побажаємо ж нашим колегам успіху у настільки непростій, але, безумовно, потрібній справі. А для всіх охочих і їхніх батьків вже традиційно пропонуємо звертатися до Локального координатора за уточнюючою інформацією на його особистій сторінці.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 01 11.2016

    22:53
    У Краматорській ЗОШ № 19 пройшов семінар для дітей з цільових груп проекту (ФОТО)

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорську № 2 продовжує роботу з дітьми переселенців та воїнів АТО в рамках європейської Програми «Інтеграція через діалог». Особливу увагу, при цьому, наші колеги приділяють місцевій ЗОШ № 19.

    Саме на теренах останньої 1 листопада 2016 р. заступник директора з навчально-виховної роботи Кравцова Валентина Федорівна і педагог-організатор Козуб Ганна Олександрівна провели для учнів 1-5 класів круглий стіл «Поділимося враженнями». Під час нього діти активно розповідали про свої осінні канікули, ділилися думками щодо переглянутих фільмів і прочитаних книжок, розповідали про власні мрії тощо.

    Сама зустріч пройшла у вкрай «теплій» і «домашній» обстановці, засвідчивши одне: дітям важливо мати змогу виговоритись, поділившись найактуальнішими новинами з оточуючими. Подібне дозволяє їм відчути себе потрібними, а власну думку – затребуваною. А це і є першим кроком до зцілення дитячих душ у такі непрості часи.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 17 10.2016

    12:01
    На Донеччині з'ясовували вплив уроків духовно-морального спрямування на становлення громадянської свідомості молоді (ФОТО)

    Відповідно до Указів Президента України «Про відзначення у 2016 р. Дня хрещення Київської Русі-України» від 22 червня 2016 р. № 268/2016, «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації» від 26 серпня 2016 р. № 357/2016 та з метою збереження й розвитку національної культурної та історичної спадщини, заснованої на християнських моральних цінностях України, 12 жовтня 2016 р. у м. Слов'янську Донецької області відбувся круглий стіл «Викладання предметів духовно-морального спрямування як чинник національно-патріотичного виховання та морально-психологічної реабілітації учнів», на якому побували також представники Краматорського Локального Центру громадянської освіти № 2.

    Організатором зустрічі виступила Громадська рада з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України. Проведенню заходу сприяли Департамент освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації та Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

    У роботі круглого столу «Викладання предметів духовно-морального спрямування як чинник національно-патріотичного виховання та морально-психологічної реабілітації учнів» взяли участь:

    • Марущенко Володимир Станіславович, голова Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, народний депутат України V-VI скликань, радник Міністра освіти і науки України;
    • Вовк Ірина Миколаївна, начальник Відділу нормативності та якості освіти Департаменту освіти і науки України Донецької облдержадміністрації;
    • Ремпель Тетяна Вікторівна, головний спеціаліст Відділу національного виховання та європейської інтеграції департаменту освіти і науки України Донецької облдержадміністрації;
    • Бодик Остап Петрович, в.о. ректора Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат філологічних наук.

    З доповідями виступили організатори духовного виховання дітей та молоді, визначні науковці:

    • Решетніков Юрій Євгенович, заступник голови Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, кандидат філософських наук;
    • Жуковський Василь Миколайович, член Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, завідувач кафедри Національного університету «Острозька академія», доктор педагогічних наук, професор;
    • Сестра Христофора (Буштин), голова Комісії у справах освіти та виховання Української греко-католицької церкви, ліцензіят педагогічних наук;
    • п. Гришко Галина, декан катехитично-педагогічного факультету Івано-Франківського богословського університету, голова Комісії у справах освіти і виховання Івано-Франківської архиєпархії Української греко-католицької церкви, учитель вищої категорії;
    • Сенчук Оксана Володимирівна, секретар Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, голова Правління ГО «Київська батьківська християнська асоціація «Алетея»;
    • Сіданіч Ірина Леонідівна, професор кафедри управління навчальними закладами та педагогіки вищої школи Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук;
    • Оганесян Олена Михайлівна, Українська єпархія Вірменської апостольської церкви;
    • Новікова Дарія Петрівна, член Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, директор Всеукраїнського благодійного фонду «Східноєвропейська гуманітарна місія».

    Навчальні програми та підручники презентували:

    • Ковальчук Ірина Петрівна, завідувач координаційно-методичним сектором предметів духовно-морального спрямування Синодального відділу релігійної освіти, катехизації і місіонерства Української православної церкви;
    • Красікова Галина Іванівна, методист із питань викладання предметів «Християнська етика» та «Художня культура» районного науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної у м. Києві держадміністрації.

    В обговореннях брали безпосередню участь також досвідчені вчителі курсів духовно-морального спрямування з м. Краматорська Донецької області: Іванова Ганна Вікторівна та методист Управління освіти, Локальний координатор проекту «Інтеграція через діалог», Кравцова Лариса Федорівна. Вони представляли тамтешні ЗОШ № 22 і № 15 відповідно.

    Стан та перспективи викладання курсів духовно-морального спрямування в загальноосвітніх навчальних закладах м. Краматорська представила Іванова Ганна Вікторівна, вчитель курсу духовно-морального спрямування Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 22 з профільним навчанням Краматорської міської ради Донецької області, керівник ММО, волонтер, член ради Центру громадянської освіти міста.

    Особливе зацікавлення у присутніх викликав досвід проведення літніх православних таборів у Святогір'ї, а також інтеграції курсу «Християнської етики» з предметами філологічного і суспільно-гуманітарного напрямку. Учасники круглого столу дійшли висновку, що визначну роль у розбудові нового українського суспільства, у якому панують ідеали Добра й Любові, має відіграти освіта, поєднана з духовним вихованням особистості на основі християнських моральних цінностей. Це дуже актуально у самому місті і Донецькій області в цілому, де багато переселенців і осіб, які постраждали від війни.

    Детальніше: Івано-Франківська архієпархія УГКЦ.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 11 10.2016

    23:59
    Краматорські школярі побували на групових заняттях з психології (ФОТО)

    11 жовтня 2016 р. в ЗОШ № 19 м. Краматорська відбувся психологічний тренінг, як складова європейської Програми «Інтеграція через діалог». Стосувалося заняття питання корекції поведінки, психічного здоров'я та формування стресостійкості учнів.

    Тренінг проводила досвідчений психолог Зенько Олена Анатоліївна. Учасники були об'єднані у дві групи: учні 1-4 класів та учні 5-11 класів, кожна з яких займалася окремо. Знайомство з психологом пройшло у вигляді гри «Парашут» і завершилося доволі швидким здобуттям дитячої прихильності спеціалістом.

    Як молодші, так і старші учні були поглинуті атмосферою дійства та із задоволенням брали в ньому участь. Всі учасники заходу бажали своїм друзям найкращого: доброго дня, високих оцінок, миру та тиші. Тренінг завершився загальною рефлексією.

    Діти були явно захоплені новими знайомствами, подякували Олені Анатоліївні за цікаве заняття та заявили про готовність до нових зустрічей.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 26 09.2016

    01:11
    Краматорська ЗОШ № 19 продовжує активну роботу з дітьми, які постраждали від війни (ФОТО)

    У вересні 2016 р. Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорську № 2 провів дуже грунтовну роботу на базі місцевої ЗОШ № 19. Зокрема, було організовано чимало акцій для учнів-переселенців та школярів, чиї батьки перебувають в зоні АТО. Підлітків з цієї категорії інформували про продовження участі школи у проекті «Інтеграція через діалог», про мету та завдання ПрограмиБуло сформовано групу для здійснення психологічного супроводу дітей.

    З кожним  учнем було проведено індивідуальні бесіди щодо проблем в школі та вдома. Протягом місяця діти були задіяні у заходах з національно-патріотичного виховання, а саме: «Вахті пам`яті» – церемонії покладання квітів до пам'ятника біля КЗТС; загальношкільній зарядці, присвяченій Дню фізкультури і спорту; конкурсі малюнків «Я люблю своє місто»; хвилині інформаційного простору «Грушевський, віхи біографії», а також навчальній евакуації «День цивільного захисту».

    Будемо сподіватися, що це лише початок, і діти разом з керівником осередку Кравцовою Ларисою Федорівною ще не раз порадують нас своєю активністю.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 23 09.2016

    19:01
    У м. Краматорську вшанували пам'ять Великого Каменяра (ФОТО)

    «Іван Франко це розум і серце нашого народу. Це боротьба, мука і передчуття щастя України. України і людськості. Франко живе в народній пам’яті як великий Каменяр…» (Максим Рильський)

    З метою популяризації творчості Івана Яковича Франка, виховання інтересу до читання, розвитку пізнавальної компетенції учнів, організації їхнього дозвілля, у рамках роботи з обдарованими дітьми та згідно з планом роботи Міського методичного кабінету Управління освіти Краматорської міської ради на 2016 р., 16 вересня 2016 р. у школах м. Краматорська № 4, № 10, № 22 та № 23 було проведено окружні етапи літературного брейн-рингу, присвяченого 160-річниці з дня народження згаданого діяча. Співорганізаторами змагань стали також наші колеги, представники Локального Центру громадянської освіти на чолі з Кравцовою Ларисою Федорівною.

    В окружних змаганнях взяли участь команди учнів 6-9 класів усіх загальноосвітніх шкіл міста. До їхнього складу увійшли також учні-переселенці. У фінал вийшло 8 команд: ЗОШ № 2, ЗОШ № 4, ЗОШ № 8, ЗОШ № 9, ЗОШ № 12, ЗОШ № 18, ЗОШ № 35, а також КУГ.

    Вже 23 вересня 2016 р. Краматорська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 8, пілотна школа проекту «Інтеграція через діалог», радо вітала учасників міського брейн-рингу, переможців окружних етапів конкурсу.

    Відповідну атмосферу свята створили зірки ЗОШ № 8. Так, Кравцов Владислав виступив з декламацією поезії Івана Франка «Каменярі», надихнувши учасників патріотичним настроєм. Шинкаренко Дар’я виконала пісню на слова поета «Човен», а Юдіна Тетяна виступила з хореографічною композицією.

    Як і в попередньому етапі конкурсу, гра проводилась у три тури по 6 питань. Усі команди давали відповідь у письмовій формі після 60 секунд обговорення кожного питання. Картки з відповідями перевіряло ігрове журі та після кожного туру оголошувало результати. У зв'язку з цим, учасники мали змогу самостійно вести облік своїх балів.

    За правильністю оцінювання та зарахування балів командам, окрім членів журі на чолі з керівниками ОМК, слідкували також гості й вчителі навчальних закладів. Присутніми на святі були методист Кравцова Лариса Федорівна і керівник Міського методичного об’єднання учителів української мови та літератури Бурлака Раїса Володимирівна. Переможців та призерів конкурсу урочисто нагородили медалями та грамотами відповідного ступеня.

    Вітаємо переможців:

    • І місце – ЗОШ № 12
    • ІІ місце –ЗОШ № 8
    • ІІІ місце – ЗОШ № 9.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 19 09.2016

    18:56
    Консультаційний Пункт з історії України вже провів перші заняття у м. Краматорську (ФОТО)

    У четвер, 15 вересня 2016 р., на базі Краматорської ЗОШ № 25, розпочав свою роботу Консультаційний Пункт для підготовки учнів 10–11 класів, які є вимушеними переселенцями, до ЗНО з історії України. Заняття проходило під керівництвом вчителя історії Гочошвілі Інни Олександрівни. Перший урок був присвячений організаційним питанням та темам Стародавньої історії України. Для учнів 8–9 класів було проведено додаткове заняття з цієї дисципліни. Таким чином, було сформовано групи із різних вікових категорій учнів.

    Керівник Краматорського Локального Центру громадянської освіти № 2 Кравцова Лариса Федорівна наголошує на тому, що заняття є абсолютно безкоштовними. А тому, кожен, хто відчуває потребу покращити свої знання з історії, може скористатися пропозицією, уточнивши всі особливості роботи Консультаційного Пункту за контактними даними, вказаними на персональній сторінці осередку.
     

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 16 09.2016

    10:25
    У м. Краматорську учні продовжують активно допомагати солдатам, які захищають Україну на лінії зіткнення (ФОТО)

    У Краматорській ЗОШ № 8 діти разом з волонтерами і вчителями плетуть сітки для воїнів АТО, які пізніше передають на передову. Таку допомогу на замовлення штабу АТО вони виконують з серпня 2014 р. Тільки за останній тиждень сплетено дві сітки розміром 2 на 3 метри, які відправлені у промзону м. Авдіївки

    Про це повідомляє координатор Локального Центру громадянської освіти у м. Краматорську № 2 Кравцова Лариса Федорівна. За її словами, очолюють волонтерську діяльність директор школи Калініна Вікторія Павлівна та заступники останньої Чачанідзе Наталія Григорівна (на фото) і Машкіна Наталія Олексіївна.

    Хочеться подякувати цим педагогам та їхнім вихованцям за настільки активну суспільну позицію, а також побажати, щоб війна більше ніколи не торкнулася їхнього життя.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 16 09.2016

    10:10
    Для краматорських школярів відкрито Консультаційний Пункт з підготовки до історії України

    В рамках Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», координатор Краматорського Локального Центру громадянської освіти № 2 Кравцова Лариса Федорівна, разом з учителем суспільних дисциплін Гочошвілі Інною Олександрівною, відкрили на базі Краматорської ЗОШ № 25 Консультаційний Пункт.

    Даний осередок спеціалізуватиметься не лише на допомозі підліткам у підготовці до ЗНО з історії України, але й, що не менш важливо, на проведенні компенсаційних занять, що мають на меті подолати наслідки фрагментарного чи недостатньо структурованого вивчення згаданого предмету в попередні роки. Запрошуємо старшокласників міста безкоштовно покращити свої знання з дисципліни, яка, традиційно, вважається однією із найскладніших для підготовки. Організатори чекають на всіх охочих щочетверга в Краматорській ЗОШ № 25. Консультації відбуватимуться з 15.00 год в кабінеті № 49.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 08 09.2016

    20:30
    Діти-переселенці відвідали давніх друзів із Краматорського Прикордонного Загону

    Цій дружбі – рік! 8 вересня 2016 р. учні 10-11 класів Краматорської ЗОШ № 8 були запрошені представниками Краматорського Прикордонного Загону на майстер-клас «Перша медична допомога під час екстрених надзвичайних ситуацій»

    Прикордонники продемонстрували старшокласникам сучасну зброю та техніку, учні мали змогу самотужки зібрати і розібрати автомат АК-74, посидіти за кермом справжніх військових авто. Окрему увагу було приділено тактичній медицині. Віталій, інструктор волонтерської організації «Дніпро такмед», провів усім присутнім (і прикордонникам, і підліткам) майстер-клас щодо надання першої допомоги під час екстрених ситуацій. Діти та дорослі уважно слухали волонтера-практика, давали відповіді на питання, активно співпрацювали.

    «Емоції та враження переповнювали дитячі душі. Старшокласники запрошували прикордонників у черговий раз завітати до ЗОШ № 8, аби разом взяти участь у нових заходах з патріотичного виховання», – повідомила нам заступник директора Чачанідзе Наталія Григорівна. «У цій школі третина дітей із зони АТО або з числа переселенців», додала  координатор Локального Центру громадянської освіти у м. Краматорськ № 2 Кравцова Лариса Федорівна.

    Будемо сподіватися, що така зустріч давніх знайомих – далеко не остання. Адже, як дітям цікаво знати тих, хто їх цілодобово захищає, так і для прикордонників важливо усвідомлювати, що їхня робота по-справжньому цінується.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 08 09.2016

    12:37
    З вересня розпочинає черговий етап своєї роботи Краматорський Центр дистанційної освіти для дітей із зони АТО

    Старшокласники м. Краматорська, тимчасово окупованих територій і всієї Донецької області матимуть змогу протягом 2016/2017 навчального року готуватися до ЗНО за допомогою дистанційної освіти.

    Краматорська ЗОШ  № 8 стала пілотною у проекті «Інтеграція через діалог» з березня 2016 р., бо у ній навчаються 46 учнів-переселенців, які виїхали із зони АТО і  проживають у місті. Для них учителі-предметники проводять додаткові заняття з основних предметів (з метою надолуження навчальної програми), психологічні тренінги щодо адаптації учнів як у процесі навчання, так і в суспільному просторі, сприяють реабілітації школярів та підвищенню їхнього рівня компетентності.

    Окрім денної (очної) форми навчання, для переселенців впроваджено екстернатну та дистанційну для дітей із тимчасово непідконтрольних територій (відповідно до програм шкіл України).

    Дистанційне навчання як варіант реалізації заочної форми ґрунтується на використанні специфічних освітніх технологій із сучасними методиками навчання, за допомогою технічних засобів зв'язку та передачі інформації: учні виконують поточні завдання, лабораторні, практичні та планові контрольні роботи.

    Екстернат є особливою формою навчання, в основу якої покладено самостійне вивчення навчальних дисциплін та подальший контроль із боку школи як єдиного опорного закладу освіти в м. Краматорську. Упродовж навчального року учні екстернату надсилали контрольні роботи вчителям-предметникам, отримуючи допуск до підсумкових контрольних робіт та ДПА.

    Треба зазначити, що дистанційною освітою охоплені школярі будь-якого віку, а в екстернаті навчаються тільки учні 9-х та 11-х класів.

    Краматорська ЗОШ № 8 забезпечує доступність та кваліфікований супровід учнів-переселенців, дітей із тимчасово непідконтрольних територій, адже вищезазначена категорія має право на отримання повної загальної середньої освіти (за ст. 53 Конституції України).

    Окрім освітніх послуг і психологічного супроводу, координатор проекту у школі Машкіна Наталія Олексіївна разом з колегою Чачанідзе Наталією Григорівною проводять різноманітні соціально-патріотичні виховні заходи, до яких залучаються діти із зони АТО. Їхню програму можна переглянути завдяки блогу школи.

    А тому, всі випускники з числа ВПО, які бажали б долучитися до подібних безкоштовних занять, можуть сміливо звертатися до місцевого представництва Програми «Інтеграція через діалог»координатора Локального Центру громадянської освіти у м. Краматорську № 2 Кравцової Лариси Федорівни, зателефонувавши за номером +38 (050) 290-81-70 або ж відвідавши блог осередку.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 06 09.2016

    23:16
    Представники «Інтеграції через діалог» взяли участь у конференції вчителів англійської мови у м. Краматорську (ФОТО)

    6 вересня 2016 р. на базі Краматорської ЗОШ № 22 (директор – Крупченко Микола Миколайович) відбулося традиційне засідання Міського методичного кабінету (ММК) вчителів англійської мови за участі методиста ММК та координатора Краматорського Локального Центру громадянської освіти № 2 Кравцової Лариси Федорівни, керівника ММК Д’яконової І. Я., керівників Окружних методичних комісій (ОМК), творчих груп (ТГ) та вчителів міста.

    Засідання розпочалося  з привітань Кравцової Лариси Федорівни, яка акцентувала увагу на особливостях нового навчального року. Відбулось обговорення проекту МОН України «Нова школа» та реформування початкової школи. Особливу увагу методист звернула на роботу з дітьми-переселенцями у рамках Програми під егідою ЄС «Інтеграція через діалог». Також було зосереджено увагу на новому сайті ММК, адміністратором якого є Яценко Ю. В.

    Потім представник Центральної міської бібліотеки ознайомила присутніх з методичною та навчальною літературою з англійської мови. Всі присутні заслухали звіт керівника ММК вчителів англійської мови Д’яконової І. Я. щодо результатів роботи ММК у 2015/2016 н. р. та перспектив у новому 2016/2017 н. р.

    Керівники ТГ Звєрєва Т. Ю. (ЗОШ № 22) та Назаров Дмитро Анатолійович (ЗОШ № 9) звітували про роботу в своїх ТГ за 2015/2016 н. р.

    Звіт про роботу англомовного табору у 2016 р. був представлений начальником табору Яценко Ю. В. (ЗОШ № 24).

    Також на засіданні були проаналізовані результати ДПА з англійської мови в 11 класі у 2015/2016 н. р. (керівник ОМК № 3 Єфіменко Т. В., ЗОШ № 10) та цьогорічні результати ЗНО з англійської мови (керівник ОМК № 2 Мірошниченко Н. В., ЗОШ № 22).

    Керівники ОМК № 1 Погосова Ж. Р. (ЗОШ № 35) та ОМК № 4 Мєлєщєнко В. В. (ЗОШ № 23) ознайомили присутніх з методичними рекомендаціями щодо викладання англійської мови у 2016/2017 н. р., вимогами ведення шкільної документації, змінами у викладанні англійської мови у початковій школі та вимогами щодо організації методичної роботи ОМК та Шкільних методичних комісій (ШМК).

    Засідання виявилось плідним, насиченим та корисним. Вчителі англійської мови міста впевнені, що такою ж буде і робота всього ММК вчителів англійської мови у 2016/2017 н. р.

    Тож, побажаємо їм успіхів!

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 09 06.2016

    08:41
    Тематичні літні табори працюють у краматорських школах (ВІДЕО)

    У м. Краматорську Донецької області розпочали свою роботу літні табори. Місцеві школярі мають змогу відвідувати заняття в шести школах та українській гімназії, де запрошені спеціалісти плекають з них мовників, краєзнавців, спортсменів, математиків, хіміків, правознавців та журналістів. Для дітей, які вже обрали собі професію, такий вид відпочинку найактуальніший.

    Чи не найважливішим є те, що отримані знання учні матимуть змогу використати на практиці: при виданні шкільних газет «Плеяда» і «Восьме диво світу», на різноманітних конкурсах (як от Суспільна акція школярів України «Громадянин») або взявши участь у квестах. Таким чином, як сподіваються творці проекту, у підлітків з'явиться стимул до навчання та самореалізації.

    Джерело: «Новини До ТеБе».

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 07 06.2016

    09:26
    У м. Краматорську розпочав свою роботу профільний англомовний табір для дітей, які постраждали від війни (ФОТО)

     1 червня 2016 р. у м. Краматорськ, на базі ЗОШ № 24, відбулося відкриття англомовного табору. У першій половині дня діти з вчителями та вихователями були на урочистостях, де кожна група представляла себе. Профільний англомовний табір виступив з рифмовками та віршами. Пізніше діти взяли участь у  флешмобі. Після смачного обіду в місцевій їдальні, учні 8-х класів брали участь у занятті «Музика англомовних держав», де співали, танцювали, грали. Організатором цього по-справжньому нетрадиційного уроку виступила вчителька .Хайнацька Г.С. (ЗОШ № 4).

          Наступного дня з учнями 8-х та 10-х класів працювали міські психологи Зенько А.В. та  Жиліна В.Д., які провели тренінги. Діти більше дізналися один про одного, про свої вподобання. Вихованцям табору дуже сподобалися заняття. Також, Хайнацькою Г.С. було проведено з учнями 8 класу навчальний модуль по темі «Музика у нашому житті». Діти співали, танцювали, диригували, це все проводилось на англійській мові. Було весело та пізнавально.  Навіть під час перерви діти спілкувалися англійською мовою і продовжували співати. Представники 10 класу, натомість, взяли участь в навчальному модулі з теми «Кіно». Були рольові ігри, постанови, діалоги та монологи, граматичні вправи. Все проходило високому рівні. Учителі Абросимова Ю.А. (ЗОШ № 15), Антонова Н.Г. (ЗОШ № 16) показали себе з якнайкращого боку. На перервах вихователі організували гру у теніс, бадмінтон, у шахи, але головною умовою було вміння вживати англійські мовні звороти. Також стартував цикл навчальних занять з країнознавства англомовних держав. Розпочався він з Англії.

          3 червня 2016 р. майбутні перекладачі освоювали тему «Великобританія» з вчителями Врублевською О.В. (ЗОШ № 26), Єрмоліною Г.М. (КУГ) та Гудімовою О.С. (ЗОШ № 9), Бєлєвцовою І.А. (ЗОШ № 25), знайомились з фольклором, практикували використання мовних зворотів за допомогою віршів.

          В суботу, 4 червня, вихованці профільного мовного табору здійснили поїздку до м. Святогірська у супроводі педагогів: Яценко Ю.В., керівника табору, учительки англійської мови, Літвінова Н.І., вихователя, вчителя російської мови та літератури ЗОШ № 24Григор'єва Р.О., вчителя хімії та біології (ЗОШ № 24)Кравченко О.І., вчительки історії (ЗОШ № 24).

          Вихованці відвідали парк «Святі гори», здійснили прогулянку по екологічній стежці. Були проведені наступні екскурсії: до пам'ятника Артему, Святогірської Лаври, річки Донець. Вчителі історії та біології ЗОШ № 24 розповіли дітям багато цікавого.

           Діти с задоволенням та захопленням відвідали згадані місця, постійно ставили запитання, спілкувались англійською мовою. Вихованці табору гарно провели цей вихідний день.

           У понеділок, 6 червня, учні 8 класу вивчали теми:

    1.   «Навчання граматиці у віршах». Діти були дуже зацікавлені цим питанням. Це було нестандартне заняття на сприяння спілкуванню англійською мовою, розвиток граматичних навичок. Вихованці складали вірші під керівництвом педагогів Гудімової О.С. (ЗОШ № 9) та Бєлєвцової І.А. (ЗОШ № 25).

    2. «Проблеми молоді». Ця дуже важлива тема для підлітків посприяла їхньому «розкриттю», та готовності  поділитися проблемами української молоді.

      Було помітно, що школярам дуже сподобались ці заняття. Зрештою, їм було незвично вивчати граматику у віршах, чи обговорювати проблеми молоді англійською мовою. 

         Для 10 класу цей час пройшов під гаслом «День знаменитостей». Діти дивились фільм про відомих людей Великобританії та України на англійській мові. Самі розповідали про зірок. Була робота з текстовим, лексичним та граматичним матеріалом. Все це проходило в ігровій формі, де вчителями виступали Єфіменко Т.В. (ЗОШ № 10) і Логвінова Я.О. (ЗОШ № 21). Підліткам сподобалось малювати, грати, виконувати тести. Складний матеріал був поданий у простому вигляді, у тестах, тому діти легко справились зі своїми завданнями.

          Вже 7 червня учні 8 класу вивчали тему «Кіно» під керівництвом вчительок Абросімової Ю.А. (ЗОШ№ 15) та Антонової Н.Г. (ЗОШ № 16). Заняття були орієнтовані на формування навичок комунікації. Діти розібрали ролі, вивчили їх. Їм був запропонований сценарій фільму. Потім вони знімали цей фільм. На вказаних заняттях вчителі вдало мотивували учнів для участі у спілкуванні. Діти не соромились, що можуть помилятися. Це був нестандартний підхід, який викликав справедливий захват підлітків. Вчителі реалізували методичні принципи комунікації, усного опередження та опори на рідну мову.

           Натомість, старшокласники присвятили час темі «Спорт». Вчителі Слета О.М (ЗОШ № 8) і Мезецька С.М. (ЗОШ № 31) запропонували школярам презентацію, по якій вони виконували завдання. Учасники табору розділились на групи, кожна з яких малювала свою газету, відгадували кросворди. Був навіть вигаданий власний вид спорту.

           Всі ці події засвідчили можливість комплексного вивчення іноземних мов дітьми, якщо до них знайти правильний підхід. Табір ще не завершив своєї діяльності, а тому, будемо сподіватися. що наші краматорські колеги ще неодноразово нас приємно здивують разом зі своїми вихованцями.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 21 05.2016

    20:49
    У м. Краматорську відбувся семінар в рамках проекту «Інтеграція через діалог» (ФОТО)

    21 травня 2016 р. до м. Краматорська Донецької області вже вдруге завітав історик з Кіровоградщини Юрій Станіславович Митрофаненко, дослідник і автор фільму «Холодний Яр». Тема семінару, який проводився за підтримки Європейського проекту «Інтеграція через діалог», звучала як «Українська отаманщина 1918-1919 рр.». Захід для вчителів суспільних дисциплін і української філології було проведено о 14:30 год на базі Міського управління освіти м. Краматорська. Окрім цікавої лекції та презентації, учасники отримали змогу придбати книжки на зазначену тематику. Зустріч була не просто цікавою та корисною, але й потребувала часу на осмислення почутого на ній. Приємним бонусом для педагогів став подарунок автора у вигляді електронних версій презентації та озвучених під час виступу тез. 

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 19 05.2016

    20:55
    На Донеччині відбулось вшанування 160-річчя Івана Франка (ФОТО)

    19 травня 2016 р. у м. Слов'янську Донецької області, на базі Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет» відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Спадщина Івана Франка у світлі сьогодення». Урочистості були приурочені до 160-річчя від Дня народження діяча, у межах реалізації науково-дослідної проблеми «Перспективні напрями сучасної науки та освіти». На заході були також присутні представники Краматорського Локального Центру громадянської освіти № 2 на чолі з Кравцовою Ларисою. В учасників конференції особливе враження викликало художнє читання уривка з «Каменярів» учнем Краматорської ЗОШ №8 Владом Кравцовим та виступ на секції Гранкіної О. В., вчителя згаданого закладу. Таким чином, учасники зібрання вкотре довели своє особливе ставлення до української літератури та її представників.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 16 05.2016

    22:38
    Краматорські школярі-переселенці взяли участь у виховному заході «Разом весело крокувати» (ФОТО)

    16 травня 2016 р. у Краматорській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 19, в межах реалізації Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог», було проведено виховний захід з учнями-переселенцями 1-4 класів «Разом весело крокувати». На запрошення локального координатора Кравцової Лариси, до дітей завітали веселі подруги (учениці 9-А класу Нагарнюк Олександра та Пономаренко Аліна), які провели жартівливі ігри: «Повтори за мною»«В оленя дім великий»«Ми поставимо пекти пиріг» тощо. Школярі розповіли про своїх улюблених тварин, відгадували загадки, кросворди. Старшокласники навчили малечу правильно вимовляти скоромовки, володіти своїм голосом. Захід пройшов в дружній обстановці та спонукав учнів до правильного спілкування в колективі.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 04 05.2016

    23:11
    Підійшов до завершення цикл психологічних тренінгів для школярів м. Краматорська (ФОТО)

    Краматорський Локальний Центр громадянської освіти № 2 провів серію психологічних тренінгів для учнів місцевої ЗОШ № 10 з профільним навчанням. Координатор Кравцова Лариса і практичний психолог Ярмак Віталія значну увагу приділили психологічному супроводу дітей із зони АТО. Спеціалістами були проведені тренінги «Здоров'я - мій скарб» (7 квітня 2016 р.)«Спілкування і культура» (12 квітня 2016 р.)  та «Планета мого класу» (14 квітня 2016 р.). За підсумками тестувань й анкетувань, була розроблена індивідуальна траєкторія корекційних занять з дітьми, які найбільше потребують допомоги психолога.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 26 04.2016

    07:33
    На Донеччині діти вшанували пам'ять жертв Чорнобиля (ФОТО)

    26 квітня 2016 р., на 30-ту річницю вибуху на Чорнобильській АЕС, учні Краматорської ЗОШ № 10, з ініціативи координатора Локального Центру громадянської освіти Кравцової Лариси, вшанували пам'ять жертв трагедії. Старшокласники розповіли своїм молодшим колегам про подвиги ліквідаторів аварії та її наслідки. Завершився захід традиційною для таких моментів хвилиною мовчання.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 23 03.2016

    09:44
    Краматорський Локальний Центр здійснив опитування серед батьків учнів-переселенців

    Представники Краматорського Локального Центру громадянської освіти в особі Кравцової Лариси і Чемерис Наталі провели зустріч з батьками учнів-переселенців, що навчаються у ЗОШ № 19. Основні завдання, які стояли перед учасниками зборів, полягали у визначенні потреб дітей, баченні їхніми сім'ями завдань, що мають реалізовуватись в школі, та більш детальній інформації про майбутні заходи. Всі свої пропозиції гості мали змогу подати як усно, так і письмово, завдяки анкетуванню. Завершилась нарада взаємним висловленням підтримки та готовності до побудови по-справжньому комфортних умов для навчання й інтеграції дітей з числа ВПО.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 20 03.2016

    10:01
    У м. Краматорську діти молодших класів познайомилися з програмою «Інтеграція через діалог»

    20 березня 2016 р. у ЗОШ № 19 м. Краматорська учні 1-4 класів дізналися про запуск програми «Інтеграція через діалог» на території України. Школярі розповіли про себе, міста, в яких мешкали до початку збройного конфлікту, а також поділилися своїми очікуваннями від участі в проекті. Координатор Локального Центру громадянської освіти Кравцова Лариса зауважила, що дивиться оптимістично на такий старт, який зайвий раз засвідчує затребуваність підтримки для молодшого покоління з числа вимушено переміщених осіб, а також їхню готовність  до співпраці.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 11 03.2016

    10:41
    У м. Краматорськ офіційно запущено програму «Інтеграція через діалог»

    З 11 березня 2016 р. у м. Краматорську Донецької області офіційно починає діяти Локальний Центр громадянської освіти під керівництвом Кравцової Лариси. Про це свідчить сьогоднішній наказ Управління освіти Краматорської міської ради. Згідно з документом, підписаним начальником управління освіти Сидоровою Євгенією, проект реалізовуватиметься в місті в декілька етапів, які передбачатимуть:

     - проведення додаткових занять з української, англійської мов, історії, математики і інших предметів шкільного курсу для дітей, які постраждали від бойових дій на Сході України та анексії Криму;

     - практичну допомогу випускникам у підготовці до ЗНО, ДПА;

     - залучення до проектів з громадянської освіти;

     - надання психологічної допомоги;

     - створення блогу проекту за адресою http://novadoba-krm.pp.ua;

     - активне залучення спеціалістів до роботи зі школярами.

    Побажаймо ж успіхів нашим колегам і виключно результативної роботи! 

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2
  • 17 02.2016

    22:52
    Новий Локальний Центр громадянської освіти постав у м. Краматорську

    На теренах м. Краматорська Донецької області виник вже другий Локальний Центр громадянської освіти. Очолила його Кравцова Лариса. Ця новина зайвий раз засвідчує актуальність проблеми, яку порушили творці програми «Інтеграція через діалог». Тому, будемо сподіватися, що наші активісти дійсно зможуть допомогти дітям на місцях.

    Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорськ № 2