Старшокласники м. Краматорська, тимчасово окупованих територій і всієї Донецької області матимуть змогу протягом 2016/2017 навчального року готуватися до ЗНО за допомогою дистанційної освіти.
Краматорська ЗОШ № 8 стала пілотною у проекті «Інтеграція через діалог» з березня 2016 р., бо у ній навчаються 46 учнів-переселенців, які виїхали із зони АТО і проживають у місті. Для них учителі-предметники проводять додаткові заняття з основних предметів (з метою надолуження навчальної програми), психологічні тренінги щодо адаптації учнів як у процесі навчання, так і в суспільному просторі, сприяють реабілітації школярів та підвищенню їхнього рівня компетентності.
Окрім денної (очної) форми навчання, для переселенців впроваджено екстернатну та дистанційну для дітей із тимчасово непідконтрольних територій (відповідно до програм шкіл України).
Дистанційне навчання як варіант реалізації заочної форми ґрунтується на використанні специфічних освітніх технологій із сучасними методиками навчання, за допомогою технічних засобів зв'язку та передачі інформації: учні виконують поточні завдання, лабораторні, практичні та планові контрольні роботи.
Екстернат є особливою формою навчання, в основу якої покладено самостійне вивчення навчальних дисциплін та подальший контроль із боку школи як єдиного опорного закладу освіти в м. Краматорську. Упродовж навчального року учні екстернату надсилали контрольні роботи вчителям-предметникам, отримуючи допуск до підсумкових контрольних робіт та ДПА.
Треба зазначити, що дистанційною освітою охоплені школярі будь-якого віку, а в екстернаті навчаються тільки учні 9-х та 11-х класів.
Краматорська ЗОШ № 8 забезпечує доступність та кваліфікований супровід учнів-переселенців, дітей із тимчасово непідконтрольних територій, адже вищезазначена категорія має право на отримання повної загальної середньої освіти (за ст. 53 Конституції України).
Окрім освітніх послуг і психологічного супроводу, координатор проекту у школі Машкіна Наталія Олексіївна разом з колегою Чачанідзе Наталією Григорівною проводять різноманітні соціально-патріотичні виховні заходи, до яких залучаються діти із зони АТО. Їхню програму можна переглянути завдяки блогу школи.
А тому, всі випускники з числа ВПО, які бажали б долучитися до подібних безкоштовних занять, можуть сміливо звертатися до місцевого представництва Програми «Інтеграція через діалог» – координатора Локального Центру громадянської освіти у м. Краматорську № 2 Кравцової Лариси Федорівни, зателефонувавши за номером +38 (050) 290-81-70 або ж відвідавши блог осередку.
Коментарі