Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

На Донеччині відбулися урочистості, приурочені до 99-річчя з Дня звільнення м. Краматорська військами УНР (ФОТО)

Повернутися назад

21 квітня 2017 р. у приміщенні Української гімназії м. Краматорська відбувся захід, присвячений 99-ій річниці з Дня звільнення міста військами армії УНР, – підрозділами, які входили до складу Слов'янської групи під проводом полковника Володимира Сікевича. Саме м. Краматорськ було звільнено від російсько-більшовицьких загарбників 20 квітня 1918 р. 

З нагоди цієї події, голова правління громадської організації «Українська Ініціатива» Юрій Косенко (м. Київ) виступив з доповіддю на тему: «Українські Визвольні Змагання 1917-1921 рр. на Донбасі». Доповідь супроводжувалася показом фото та відеоматеріалів. Присутніх – а здебільшого, це були вчителі історії, української мови та літератури чисельністю понад 100 осіб – ознайомили з уривками зі спогадів Володимира Сікевича, у яких є згадки про м. Краматорськ, а також про те, як місцеві робітники вітали українські війська. 

З доповіддю про Микиту Шаповала, який був міністром УНР, автором низки наукових праць, а народився у с. Сріблянка (нині – Бахмутського району Донецької області), виступила заступник голови правління ГО «Українська Ініціатива» Ольга Тимчишин.

За словами Локального координатора Кравцової Лариси Федорівни, присутнім було продемонстровано примірник дуже цінної наукової праці авторства Станіслава Кульчицького та Лариси Якубової «Триста років самотності: український Донбас у пошуках смислів і Батьківщини», виданої у 2016 р. Що дуже дивно, наклад книги становить лише 200 примірників, а тому широка громадськість Донеччини та Луганщини так і не змогла ознайомитися з цією працею. У зв'язку з цим, присутнім було запропоновано написати листи на ім'я директора Інституту історії України Смолія Валерiя Андрiйовича, з проханням посприяти виданню додаткового накладу книжки для пізнішого надсилання примірників до шкіл і бібліотек м. Краматорська та інших населених пунктів Донецької та Луганської областей. Заяви можна надсилати за адресою sekretar@history.org.ua.

Співорганізаторами заходу стали: ГО «Українська Ініціатива», Краматорське Управління освіти, Краматорський «Пласт», ГО «Культурно-освітня фундація "Лібері Лібераті"», а також Локальний Центр громадянської освіти у м. Краматорську № 2.

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.