2017 р., за ініціативою Президента України Петра Порошенка, проголошено Роком Японії в Україні. Не викликає сумніву, що це ще один крок на шляху до співпраці двох країн, зближення українського та японського народів, що може посприяти розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих.
Не залишається осторонь від цих подій також м. Краматорськ Донецької області. Цей населений пункт відзначається чималою кількістю учнів-переселенців, які беруть активну участь у проведенні найрізноманітніших культурних заходів. У цьому їх всебічно підтримує координатор Локального Центру громадянської освіти у м. Краматорську № 2 Кравцова Лариса Федорівна.
Наша колега виділяє у своїй роботі Краматорську ЗОШ № 8, яка товаришує з учнями англійської школи японського м. Кагосіма. Представники обох навчальних закладів, за посередництва директора Калініної Вікторії Павлівни, обмінялися виставками малюнків. У січні 2017 р. з Японії прибула виставка «Світ очима дітей з Японії».
Водночас, у Краматорській українській гімназії вже проведено низку заходів, які сприяють знайомству зі східною країною. 2 березня 2017 р. учні 6-9 класів навчального закладу, під керівництвом учителя зарубіжної літератури Іваникіної Катерини Олександрівни, підготували незвичайний виховний захід. Цікаві розповіді педагога та дітей про далекий край, оплетені легендами й давньою історією, мелодійними піснями і веселими танцями, справжньою чайною церемонією, поезією Мацуо Басьо та першими спробами пера юних літераторів, викликали захоплення у глядачів.
Гостей свята зачарувала країна з дуже давніми й непорушними традиціями, яких чітко дотримуються й досі. І це все — в оточенні надсучасних нанотехнологій! Ось таке унікальне поєднання традиційного й сучасного суспільства, чого не зустрінеш у будь-якій іншій культурі. Унікальним також є ставлення японців до природи, адже воно сповнене глибокого споглядання і романтики. Як правильно підсумували наші краматорські колеги, саме в цьому й полягає феномен Японії – країни, в якої є чому навчитися і з чого взяти приклад.
Коментарі