Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердянськ
Туристичний комплекс «Парус»
Адреса: м. Бердянськ Запорізької області, вул. Мічуріна, 65.
Тел.: +38 (099) 660-86-64.
E-mail: annaberdyansk@mail.ru.
Особливості діяльності:
Новини Локального Центру
- 03 05.2017У Запорізькій області учасники проекту «Інтеграція через діалог» долучилися до факультативних занять з англійської мови
13:24Протягом березня-квітня 2017 р. вихованці Бердянського Локального Центру громадянської освіти були учасниками курсів з англійської мови. Під керівництвом Локального координатора, старшого викладача кафедри іноземних мов і методики її викладання БДПУ Удовиченко Ганни Андріївни, старшокласники ознайомилися з 10 темами:
- «Лондон – столиця Великої Британії».
- «Історія заснування і розвитку Лондона».
- «Велика пожежа в Лондоні в ХVІІ ст.».
- «Характеристика частин Лондона: Лондонський Сіті, Вестмінстер, Вест Енд, Іст Енд».
- «Визначні пам'ятки міста: Британський музей, Національна галерея, Лондонський Тауер, Дім Парламенту, Собор Святого Павла, Вестмінстерське Абатство, відомі вулиці, парки і мости Лондона».
- «Британське театральне мистецтво. Стредфорд-на-Ейвоні – батьківщина шекспірівського театру».
- «Читання п'єс Шекспіра. Відомі театри Англії».
- «Британське кіно. Екранізація романів британських класиків».
- «Музичні традиції Великої Британії».
- «Класики сучасної англійської музики» (рівень А2+).
Під час проведення факультативних занять діти-переселенці вчилися запитувати та надавати інформацію про світ мистецтва й досягнення у науці, розвиваючи власні комунікативні навички. Так, учні тренувалися у складанні монологічного висловлювання за темою заняття; формували вміння давати відповіді на поставлені запитання; розвивали навички читання і письма.
У процесі виконання завдань, школяри вчилися співпрацювати під час створення спільного проекту; розвивали увагу, пам'ять, логічне мислення, вміння аналізувати та узагальнювати англомовний матеріал.
Як результат, учасники зуміли структурувати засвоєний у школі матеріал, заповнити наявні прогалини у знаннях, а що найважливіше – по-справжньому зацікавилися вивченням англійської мови, відкривши для себе перспективи від володіння нею.
- 02 05.2017У м. Бердянську підійшли до завершення двомісячні курси з арт-терапії для дітей-учасників проекту (ФОТО)
10:40Впродовж березня-квітня 2017 р. Бердянський Локальний Центр громадянської освіти проводив для дітей, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму, заняття з арт-терапії. Сумарно відбулося 22 заняття під загальним керівництвом Кривоноженкової Юлії Вікторівни, сертифікованого тренера з позитивного батьківства та програми "Heart" (НМО "Save the children").
Психологічна допомога дітям-переселенцям надавалася у декількох формах:
- Пісочної терапії (робота з піском заспокоює, допомагає перемогти комплекси та страхи, знімає емоційну напругу).
- Ізотерапії (діяльність, пов'язана з образотворчим мистецтвом, ліпленням і малюванням, дозволяє розкрити власний творчий потенціал, позбутися комплексів, відшукати впевненість у собі).
- Драмотерапії (театральні постановки на різну тематику сприятливо впливають на пам'ять, волю, уяву, почуття, увагу та мислення дітей. У спектаклі можуть обігруватися ситуації з життя учасника групи, його взаємини та конфлікти з іншими людьми).
За словами Локального координатора Удовиченко Ганни Андріївни, заняття з арт-терапії викликали в дітей хвилю позитивних емоцій, посприяли подоланню в багатьох із них апатії, пригніченості, безініціативності, допомогли учням сформувати більш активну життєву позицію, а що особливо важливо – дали їм можливість зміцнити почуття власної гідності. З огляду на це, щиро сподіваємося, що наші колеги не зупиняться на досягнутому, продовжуючи радувати дітей все новими проектами.
- 23 04.2017У м. Бердянську пройшла виставка арт-проекту «Те, про що важко сказати...» (ФОТО)
14:0413 квітня 2017 р. в Першому корпусі Бердянського державного педагогічного університету о 10:00 год. була відкрита арт-виставка «Те, про що важко сказати...», авторами якої стали учасники Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог» та фотограф Христина Музичук.
На прем'єрі були присутні представники адміністрації БДПУ (проректор з науково-педагогічної роботи доц. Ліпич Вікторія Миколаївна, декан Факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв проф. Коваль Людмила Вікторівна, заступник з виховної роботи ФППОМ доц. Толкачова Анжеліка Сергіївна), викладачі БДПУ (доц. Ярова Олена Борисівна, Панова Наталія Юріївна, Черезова Ірина Олександрівна та інші), студенти, журналісти газети БДПУ «Університетське Слово», а також члени громадської організації «Переселенці та громади разом».
Координатор Локального Центру громадянської освіти у м. Бердянську Запорізької області Удовиченко Ганна Андріївна коротко розповіла про проект «Інтеграція через діалог», його цілі та завдання, наробки, а головне – про авторів виставки і їхній задум. Вже після виступу наша колега додатково відповідала на запитання відвідувачів заходу.
22 квітня 2017 р. відбулося урочисте закриття арт-виставки, під час якого присутні залишили велику кількість позитивних відгуків про проект і теплих слів його ініціаторам. Ознайомитися з деякими дописами пропонуємо нижче:
«Щиро вдячні Вам за Вашу творчість, яка хвилює, змушує глибоко задуматись про те, що є насправді важливим у нашому житті».
Проректор з наукової роботи БДПУ, доцент кафедри української мови Ліпич Вікторія Миколаївна.
«Огромное спасибо за эту прекрасную выставку! Она не только вызывает восхищение, но и позволяет глубже понять мир, в котором мы сейчас живем, формирует чувство толерантности, что особенно необходимо молодежи».
Доцент кафедри психології БДПУ Панова Наталія Юріївна.
«Ця виставка – доказ того, що наши діти – це майбутнє, про яке потрібно піклуватися в сьогоденні».
Доцент кафедри психології Черезова Ірина Олександрівна.
«Замечательные работы, и с художественной, и с технической стороны. На мой взгляд, дети смогли отразить в своих работах как человеческую индивидуальность, так и «лицо» страны, нации, культуры».
Доцент кафедри іноземних мов та методики її викладання БДПУ Ярова Олена Борисівна.
«Добрый день! Были на выставке в Центральном корпусе вместе с преподавателем по арт-терапии, очень понравилось, интересный подход – показать через отражения в зеркале, то, что болит. Хотим попробовать у себя на практических занятиях этот приём».
Студенти 3-го курсу ФППОМ БДПУ, спеціальність «Практична психологія».
«Виставка дивовижна. Точно відображено емоційний стан людей і навіть характери».
Вишневська Ольга, студентка 4 курсу ФФСК БДПУ.
Подібні відгуки – чи не найяскравіше свідчення затребуваності арт-проекту в наш час. Адже надто часто тільки шляхом художніх форм ми можемо дійсно тверезо поглянути на власні упередження й стереотипи щодо переселенців, подолання яких і здатне по-справжньому об'єднати українське суспільство.
- 31 01.2017У Запорізькій області підійшли до свого фіналу курси з арт-терапії для дітей з числа ВПО (ФОТО)
20:43У січні 2017 р. Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердянську Запорізької області провів нові заняття з арт-терапії для дітей-переселенців. Спільно із сертифікованим тренером з позитивного батьківства та програми "Heart" (НМО "Save the children") Кривоноженковою Юлією Вікторівною, діти знайомилися з наступними напрямками творчої роботи:
- Драмотерапією (театральними постановками на різну тематику, які сприятливо впливають на пам'ять, волю, уяву, почуття, увагу та мислення дітей. У спектаклі можуть обігруватися ситуації з життя учасника групи, його взаємини та конфлікти з іншими людьми).
- Пісочною терапією (робота з піском заспокоює, допомагає перемогти комплекси та страхи, знімає емоційну напругу).
- Ізотерапією (робота, пов'язана з образотворчим мистецтвом, ліпленням і малюванням, дозволяє розкрити власний творчий потенціал, позбутися комплексів, знайшовши впевненість у собі).
Як визнає Локальний координатор Удовиченко Ганна Андріївна, проведені курси викликали масу позитивних емоцій в учасників, сприяючи подоланню апатії, пригніченості і безініціативності багатьох із них. Школярі, розкривши свій творчий потенціал, зайняли більш активну життєву позицію, вже цим довівши затребуваність подібних занять у майбутньому.
- 08 01.2017У м. Бердянську стартує черговий етап занять з англійської мови для цільових груп проекту «Інтеграція через діалог»
14:51Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердянську Запорізької області продовжує у новому семестрі практику позашкільних занять з англійської мови для дітей воїнів АТО і вимушено переміщених осіб.
Спільно з Локальним координатором, старшим викладачем кафедри іноземних мов і методики її викладання БДПУ Удовиченко Ганною Андріївною, старшокласники ознайомляться впродовж січня-лютого 2017 р. з наступними темами:
- «Світ мистецтва».
- «Видатні митці: живопис».
- «Творчість видатних англійських живописців».
- «Візит до Британської національної галереї».
- «Роботи видатних імпресіоністів».
- «Наукові відкриття: наука та історія».
- «Видатні науковці».
- «Альфред Нобель. Премія за досягнення в науці».
- «Глобальні техногенні катастрофи».
- «Захист навколишнього середовища».
Як сподіваються самі організатори, виважено скомбіновані групова та індивідуальна форми роботи дозволять учням суттєво поглибити свої знання з англійської мови, заповнивши можливі прогалини, розширивши активний словниковий запас та поступово позбавляючи мовного бар'єру у спілкуванні. Обрана ж тематика зимових зустрічей надасть змогу учасникам ще й більш тісно і під незвичним кутом ознайомитися зі світовою культурною спадщиною.
- 30 12.2016В Запорізькій області завершились грудневі заняття з арт-терапії для дітей-переселенців (ФОТО)
00:30Впродовж грудня 2016 р. представники Локального Центру громадянської освіти у м. Бердянську Запорізької області організовували надання психологічної допомоги дітям-переселенцям методами арт-терапії. Всього нараховувалось 12 занять, які відбувалися за наступними напрямками:
- Драмотерапія, яка передбачає театральні постановки на різну тематику, що здатні сприятливо впливати на пам'ять, волю, уяву, почуття, увагу та мислення дітей. У спектаклі можуть обігруватися ситуації з життя учасника групи, його взаємини та конфлікти з іншими людьми.
- Пісочна терапія, яка має заспокоюючий вплив, допомагає перемогти комплекси та страхи, знімає емоційну напругу.
- Ізотерапія, котра пов'язана з образотворчим мистецтвом, ліпленням і малюванням, дозволяє розкрити свій творчий потенціал, позбутися комплексів, знайшовши впевненість у собі.
Викладачем згаданих курсів вже традиційно була Кривоноженкова Юлія Вікторівна, сертифікований тренер з позитивного батьківства та програми "Heart" (НМО "Save the children"). Її діяльність була спрямована на:
- виявлення психологічних проблем дітей з числа ВПО;
- створення безпечних шляхів подолання агресії та негативних емоцій підлітків;
- розвиток творчих здібностей школярів;
- підвищення самооцінки в дітей;
- розвиток самоконтролю.
Водночас, арт-терапія допомогла відкрити приховані таланти багатьох учасників, посприяти їхньому творчому самовираженню, плідній співпраці з ровесниками і дорослими, а головне – кращій соціалізації на новому місці, що так важливо для юнаків і дівчат, які переїхали зі Сходу України.
- 26 12.2016У м. Бердянську підійшли до фіналу двомісячні курси з англійської мови (ФОТО)
22:33Буквально на днях у м. Бердянську Запорізької області завершилися двомісячні курси з англійської мови для дітей, що постраждали від війни на Сході України та анексії Криму.
Локальний координатор місцевого Локального Центру громадянської освіти Удовиченко Ганна Андрівна, яка, за сумісництвом, є старшим викладачем кафедри іноземних мов і методики її викладання у БДПУ, готувала школярів за наступними темами:
- «Знайомство. Світ професій».
- «Як бути успішною людиною?»
- «Вибір кар'єри».
- «Плани на майбутнє».
- «Вибір професії».
- «Різноманітність професій».
- «Ким я бачу себе у майбутньому?»
- «Робота для підлітків влітку».
Проведення систематичних занять з даного предмета дозволило значно покращити рівень знань учнів, заповнивши суттєві «лакуни» в останніх. Окрім цього, підлітки помітно розширили свій словниковий запас з тем, що вивчалися, і почали впевненіше себе почувати при спілкуванні англійською зі вчителем та однолітками. Зрештою, отримані результати дозволяють говорити про ефективність позашкільних занять із представниками цільових категорій проекту «Інтеграція через діалог», як способу забезпечити по-справжньому рівний доступ дітей до якісної освіти.
- 25 12.2016Бердянські активісти провели дитяче свято «Новий рік» для учасників Програми «Інтеграція через діалог» (ФОТО)
23:33Наприкінці грудня наші колеги з Бердянського Локального Центру громадянської освіти вирішили організувати справжню новорічну казку для дітей воїнів АТО та переселенців.
Так, за співпраці Локального координатора Удовиченко Ганни Андріївни і сертифікованого тренера з позитивного батьківства та програми "Heart" (НМО "Save the children") Кривоноженкової Юлії Вікторівни, було організовано дитяче свято «Новий рік». Останнє розпочалося в останню неділю року, що минає, 25 грудня 2016 р., о 15:00 год., на базі Центрального художнього музею ім. І. І. Бродського (вул. Центральна, 29).
Святкування передбачало собою новорічний спектакль для найменших гостей, дитячі конкурси й ігри, а головне – привітання зі святом і подарунки від Діда Мороза та Снігуроньки. При цьому, діти активно брали участь у всіх конкурсах і завданнях, а дорослі їм у цьому всіляко допомагали.
В цілому ж, за свідченням наших активістів, цей день був переповнений позитивними емоціями: не лише школярі, але й їхні батьки наче знову повірили в існування чарівного світу казкових героїв, а спільна участь в іграх, танцях і конкурсах дозволила їм краще пізнати одне одного, здійснити купу нових знайомств і на мажорній ноті підійти до зустрічі 2017 року.
- 18 12.2016У м. Бердянську відбудуться святкування в честь Нового року для дітей-переселенців
01:36В останній тиждень грудня 2016 р. у м. Бердянську Запорізької області відбудеться справжнє дитяче свято під назвою «Новий рік». Школярі, які належать до цільових груп Програми «Інтеграція через діалог», будуть запрошені до участі в урочистостях, проведених під егідою місцевого Локального Центру громадянської освіти та його керівника Удовиченко Ганни Андріївни.
Святкування Нового року передбачатиме перегляд гостями новорічної казки, їхню безпосередню участь у дитячих конкурсах, іграх, а також прослуховування офіційних привітань зі святом від Діда Мороза і Снігуроньки.
Як зізнаються наші колеги, активна участь дітей у конкурсно-ігровій програмі сприятиме не лише покращенню їхнього настрою, але й згуртуванню самого колективу, розвитку комунікативних навичок і вихованню у школярів і їхніх батьків інтересу до спільної діяльності.
Для всіх зацікавлених у такому заході, повідомляємо, що урочистості відбудуться 25 грудня 2016 р., о 15:00 год., на території Центрального художнього музею імені І. Бродського (вул. Центральна, 29). Вхід вільний.
- 07 12.2016У Запорізькій області розпочинається черговий етап занять з арт-терапії для дітей із сімей ВПО і воїнів АТО
00:30Бердянський Локальний Центр громадянської освіти пропонує дітям із сімей воїнів АТО та переселенців, які проживають на теренах Запорізької області, відвідати у грудні 2016 р. вже традиційні тренінги з арт-терапії під керівництвом Кривоноженкової Юлії Вікторівни – сертифікованого тренера з позитивного батьківства та програми "Heart" (НМО "Save the children").
Під час згаданих занять, учасники ознайомляться з такими видами творчої роботи:
- Драмотерапією (театральними постановками на різну тематику, що сприятливо впливають на пам'ять, волю, уяву, почуття, увагу та мислення дітей. У спектаклі можуть обігруватися ситуації з життя учасника групи, його взаємини та конфлікти з іншими людьми).
- Пісочною терапією (робота з піском заспокоює, допомагає перемогти комплекси та страхи, знімає емоційну напругу).
- Ізотерапією (роботою, пов'язаною з образотворчим мистецтвом, ліпленням і малюванням, що дозволяє розкрити власний творчий потенціал, позбутися комплексів, віднайшовши впевненість у собі).
Як сподіваються самі організатори, така діяльність допоможе підліткам подолати труднощі, які виникли у їхньому житті через війну, знайти нових друзів, а що не менш важливо – задовольнити внутрішній потяг до творчості, відчувши на собі, таким чином, її цілющі властивості. Для всіх охочих взяти участь у таких уроках, пропонуємо скористатися контактними даними, розміщеними на персональній сторінці осередку на сайті, та зв'язатися з Локальним координатором Удовиченко Ганною Андріївною.
- 07 11.2016Новий етап курсів з вивчення англійської мови для дітей, що постраждали від війни, стартує у м. Бердянську
07:47Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердянську Запорізької області продовжує освітній проект з вивчення англійської мови підлітками з числа переселенців та дітей воїнів АТО. Впродовж листопада-грудня 2016 р. Удовиченко Ганна Андріївна знайомитиме школярів із наступними темами:
- Знайомство. «Світ професій».
- «Як бути успішною людиною?»
- «Вибір кар'єри».
- «Плани на майбутнє».
- «Вибір професії».
- «Різноманітність професій».
- «Ким я бачу себе у майбутньому?»
- «Робота для підлітків влітку».
Як сподіваються організатори, учні зможуть не лише поглибити свої знання та розширити словниковий запас, але й позбавляться остраху перед спілкуванням іноземною мовою, стануть більш впевненими в собі і у власних силах, а головне – зацікавляться вивченням англійської, усвідомивши всі переваги володіння нею.
Самі заняття відбуватимуться щотижня, а записатися на них можна вже традиційним способом – зв'язавшись із нашими колегами з допомогою персональної сторінки Локального Центру.
- 03 11.2016Бердянський Локальний Центр громадянської освіти продовжує свої заняття з арт-терапії ще на місяць
15:15У листопаді 2016 р. Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердянську Запорізької області продовжить надання психологічної допомоги дітям-переселенцям. Цього разу Кривоноженкова Юлія Вікторівна, сертифікований тренер з позитивного батьківства та програми "Heart" (НМО "Save the children"), планує використовувати наступні популярні методи арт-терапії:
- Ізотерапію (роботу, пов'язану з образотворчим мистецтвом, ліпленням і малюванням, яка дозволяє розкрити творчий потенціал, позбутися комплексів, віднайшовши впевненість у собі).
- Ігротерапію (за допомогою іграшок діти моделюють життєві ситуації, випускаючи назовні свої страхи і бажання, долаючи таким чином психологічні труднощі).
- Пісочне мистецтво (робота з піском заспокоює, допомагає перемогти комплекси та страхи, знімає емоційну напругу).
Як сподіваються організатори, виявлення з допомогою таких методів психологічних проблем дітей-переселенців подарує останнім змогу випустити агресію і негативні емоції. Також уроки дозволять розвинути творчі здібності школярів, підвищити їхню самооцінку, допомогти у встановленні соціальних контактів і розвинути самоконтроль.
Повідомляємо також, що всі зацікавлені особи можуть звертатися за інформацією про умови роботи курсів до Локального координатора Удовиченко Ганни Андріївни, за доступними на сайті контактами.
- 30 10.2016У м. Бердянську завершились двомісячні курси з англійської мови для дітей-переселенців (ФОТО)
09:18Впродовж вересня-жовтня 2016 р. на базі Бердянського Локального Центру громадянської освіти відбувалися курси з англійської мови для дітей-переселенців. Разом зі старшим викладачем кафедри іноземних мов і методики її викладання БДПУ Удовиченко Ганною Андріївною, школярі вивчали наступні теми:
- «Я і моя родина».
- «Шкільне життя».
- «Я і мої друзі».
- «Дозвілля».
- «Свята та традиції України та англомовних країн».
Всі уроки проводилися у відповідності до вікових особливостей учнів і їхніх інтересів (рівень А2).
За час проведення курсів з англійської мови, підлітки не лише покращили свої знання про культуру, історію і традиції України та англомовних країн (Великобританії, США, Австралії), але й розвинули навички спілкування. Зокрема, школярі тренувалися у складанні монологічного висловлювання за темою заняття, формували вміння давати відповіді на поставлені запитання, розвивали навички читання, письма тощо.
У процесі виконання завдань, діти вчилися співпрацювати під час створення спільного проекту, розвивали увагу, пам'ять, логічне мислення, уміння аналізувати та узагальнювати іншомовний матеріал.
Як сподіваються організатори, дані заняття не лише допоможуть дітям суттєво покращити свої шкільні оцінки, але також дадуть поштовх до набагато ціннішого – зацікавлення мовою і культурою інших народів, що й дозволить їм по-справжньому розширити власний кругозір.
- 29 10.2016Підійшли до свого фіналу курси з арт-терапії для бердянських школярів (ФОТО)
09:50Протягом жовтня 2016 р. Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердянську Запорізької області проводив заняття з арт-терапії для дітей, які постраждали від війни на Сході України та анексії Криму.
Психологічна допомога відбувалася за наступними напрямками:
- Ізотерапія (робота, пов'язана з образотворчим мистецтвом, ліпниною і малюванням, яка дозволяє розкрити свій творчий потенціал, позбутися комплексів, відшукавши впевненість у собі).
- Казкотерапія (знайомство з казками, які допомагають дітлахам позбутися комплексів, знайти вихід зі скрутного становища, не втрачати сили і віру).
- Драматерапія (рольові ігри та сценки з нестандартними умовами, які допомагають дитині отримати комунікативні навички та адаптуватися до умов навколишнього світу).
- Ігротерапія (з допомогою іграшок діти моделюють життєві ситуації, випускаючи назовні свої страхи і бажання, а як наслідок, долають психологічні труднощі).
- Пісочна анімація (робота з піском заспокоює, допомагає перемогти комплекси та страхи, знімає емоційну напругу).
Під час проведення занять діти-переселенці зуміли:
- краще зрозуміти свої проблеми;
- усвідомити, що їх цікавить більше в даний момент і чого вони хочуть досягнути;
- підвищити впевненість у своїх силах;
- зміцнити почуття власної гідності;
- з'ясувати сферу своєї найбільшої успішності;
- випустити агресію і негативні емоції.
Проводила курси сертифікований тренер з позитивного батьківства та програми "Heart" (НМО "Save the children") Кривоноженкова Юлія Вікторівна.
- 02 10.2016Арт-терапія для бердянських дітей з числа ВПО отримає своє продовження в жовтні
23:21У м. Бердянську Запорізької області протягом жовтня 2016 р. триватимуть курси з арт-терапії для дітей-переселенців. Кривоноженкова Юлія Вікторівна, сертифікований тренер з позитивного батьківства та програми "Heart" (НМО "Save the children") допомагатиме підліткам подолати свої страхи і психологічні труднощі, застосовуючи ряд прийомів:
- Ізотерапію (роботу, пов'язану з образотворчим мистецтвом, ліпленням і малюванням, яка дозволяє розкрити творчий потенціал, позбутися комплексів і віднайти впевненість у собі).
- Казкотерапію (знайомство з казками, які допомагають дітлахам позбутися комплексів, знайти вихід зі скрутного становища, не втрачати віру у власні сили).
- Драмотерапію (рольові ігри та сценки з нестандартними умовами, які допомагають дитині розвинути комунікативні навички та адаптуватися до навколишнього світу).
- Ігротерапію (за допомогою іграшок діти моделюють життєві ситуації, випускаючи назовні свої страхи і бажання, а як наслідок, долають психологічні труднощі).
- Пісочну терапію (робота з піском заспокоює, допомагає перемогти комплекси та страхи, знімає емоційну напругу).
Подібні методи нададуть змогу спеціалістам Бердянського Локального Центру громадянської освіти:
- виявити психологічні проблеми дітей-переселенців;
- створити умови для випускання агресії та негативних емоцій;
- посприяти розвитку творчих здібностей учнів;
- підвищити самооцінку школярів;
- допомогти у встановленні соціальних контактів і розвитку самоконтролю в дітей.
Тож побажаємо успіху нашим колегам у цій непростій, але, безумовно, важливій роботі!
- 28 09.2016В м. Бердянську завершились курси з арт-терапії для дітей-переселенців (ФОТО)
20:13Впродовж вересня 2016 р. у м. Бердянську Запорізької області Локальний Центр громадянської освіти проводив заняття з арт-терапії для дітей-переселенців. Кривоноженкова Юлія Вікторівна, сертифікований тренер з позитивного батьківства та програми "Heart" (НМО "Save the children"), провела з підлітками 12-16 років 12 занять. Останні відбувалися за наступними напрямами:
- Ізотерапія (робота, пов'язана з образотворчим мистецтвом, ліпленням і малюванням дозволяє розкрити свій творчий потенціал, позбутися комплексів, віднайшовши впевненість у собі).
- Казкотерапія (знайомство з казками, які допомагають дітлахам позбутися комплексів, знайти вихід зі скрутного становища, не втрачати сили і віру).
- Драмотерапія (рольові ігри та сценки з нестандартними умовами, які допомагають дитині отримати комунікативні навички та адаптуватися в навколишньому світі).
- Ігротерапія (за допомогою іграшок діти моделюють життєві ситуації, випускаючи назовні свої страхи і бажання, долаючи таким чином психологічні труднощі).
- Пісочна терапія (робота з піском заспокоює, допомагає перемогти комплекси та страхи, знімає емоційну напругу).
Локальний координатор Удовиченко Ганна Андріївна наголошує на помітних результатах арт-терапії. Адже, під час роботи діти-переселенці отримали змогу:
- краще зрозуміти свої проблеми;
- усвідомити, що їх по-справжньому цікавить і чого вони хочуть досягти;
- підвищити впевненість у своїх силах, зміцнити почуття власної гідності;
- з'ясувати сферу своєї найбільшої успішності;
- нарешті, позбутися агресії та негативних думок.
Будемо сподіватися, що такі позитивні практики знайдуть своє продовження і в майбутньому, а діти отримають цінний шанс почати сприймати навколишній світ дійсно по-новому.
- 01 09.2016У м. Бердянську стартують курси з англійської мови для дітей з числа ВПО
19:49Локальний Центр громадянської освіти у м. Бердянську Запорізької області розпочинає новий навчальний рік з курсів англійської мови для школярів, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму.
Впродовж вересня-жовтня 2016 р., разом із Локальним координатором, старшим викладачем кафедри іноземних мов і методики її викладання БДПУ Удовиченко Ганною Андрівною, діти розглянуть наступні теми: «Я і моя родина», «Шкільне життя», «Я і мої друзі», «Дозвілля» та «Свята й традиції України та англомовних країн», у відповідності до інтересів та вікових особливостей школярів.
Викладач запевняє, що використані нею підходи не лише дозволять суттєво покращити успішність учнів в навчанні, але й посприяють формуванню та подальшому розвитку навичок і вмінь спілкування дітей в усній і письмовій формах у повсякденному житті.