Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

На Слобожанщині відкрила свої двері «Школа телеведучих» для дітей-переселенців (ФОТО, ВІДЕО)

Повернутися назад

Харківський Локальний Центр громадянської освіти № 1 – поза сумнівом, один із найактивніших регіональних осередків Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог». Його очільник Красін Сергій Анатолійович вчергове довів правильність такого твердження восени цього року, організувавши «Школу телеведучих» у «столиці» Слобожанщини.

Так, впродовж 11 жовтня – 3 листопада 2017 р. наші колеги сформували групу з 10 учнів 10-14 років з числа цільових категорій Програми. Учасники проекту отримали можливість пройти навчання на базі філії Національної суспільної телерадіокомпанії України «Харківська регіональна дирекція».

Під час першого заняття, що відбулося 11 жовтня 2017 р., діти стали безпосередніми свідками зйомки телепередачі. Також для них провели екскурсію знімальним майданчиком, розповіли про історію однієї з перших телерадіокомпаній України і показали технічне обладнання студійного павільйону. Підлітки відвідали студію новин та спортивних програм, дізналися про роботу звукорежисера, специфіку зйомки й виходу студійних передач. Розповіли гостям і про телевізійні професії: телеведучого, режисера, асистента режисера, звукорежисера, телеоператора тощо.

13 та 18 жовтня 2017 р., на другому й третьому заняттях відповідно, школярі долучилися до обговорення психологічних і соціальних проблем підлітків-переселенців. Саме учасники «Школи телеведучих» стали авторами тем і сценаріїв нових телепередач з ведучою з Лілією Редькович. Зокрема, вже на третьому занятті відбулась зйомка програми «Форум» з темою: «Гаджети. За і проти», де учні, спільно із Сергієм Красіним і Ганною Трухан, в якості практикуючих психологів, аналізували вплив технічного прогресу на повсякденне життя сучасної молоді:

Четверте й п'яте заняття, котрі припали на 20 і 25 жовтня 2017 р., школярі присвятили вивченню наступних аспектів роботи на телебаченні:

  • мовних навичок;
  • правил подолання страху перед ввімкненою телевізійною камерою;
  • вміння висловлювати свої думки у телевізійній аудиторії;
  • комунікації з телеведучим та учасниками передачі;
  • основ акторської майстерності.

Доповнювалися уроки підготовкою телевізійних етюдів з акторської майстерності за участю самих дітей. Паралельно підлітки взяли участь у створенні нового випуску програми «Форум» на тему: «Спілкування у житті та мережі Інтернет»:

Шосте й сьоме заняття були присвячені участі школярів у зйомках телепередач на теми: «Батьки і діти» (27 жовтня 2017 р.) і «Шлях дітей-переселенців: від адаптації до інтеграції» (1 листопада 2017 р.):

Залучення до подібної роботи надало можливість учасникам продемонструвати свої ораторські здібності, показати вміння давати інтерв'ю, спілкуватись у телевізійній студії, комунікувати з ведучим та іншими гостями програми.

Фінальне заняття, що відбулося 3 листопада 2017 р., передбачало обговорення роботи всіх учасників впродовж попередніх декількох тижнів та підбиттю підсумків.

За словами наших колег, за згаданий період підопічні Локального Центру громадянської освіти отримали позитивний досвід підтримки, взаємодії у групі та самовираження. Серед навиків, яким їм вдалося навчитися, варто виділити:

  • основи акторської майстерності;
  • секрети роботи перед телекамерами;
  • правила поведінки під час інтерв'ю;
  • особливості розробки сценарних планів;
  • створення простих телевізійних постановок.

Не менш важливою стала й участь підлітків в ініціюванні та обговоренні соціально значущих тем:

  • основ комунікації між дітьми й дорослими;
  • правил безпеки в Інтернеті;
  • труднощів, з якими зіштовхуються ВПО після переїзду;
  • можливостей налагодження взаємин між переселенцями та місцевими мешканцями.

Зрештою, представники проекту спробували себе у ролі телеведучих і підготували цікаві й пізнавальні матеріали для своїх однолітків, ставши учасниками телевізійних постановок-епізодів ігрового характеру телепередачі «Маленька перерва». Цей факт, поруч із вже згаданими епізодами, надав їм можливість відчути себе повноцінними авторами якісного телевізійного продукту. Враховуючи ж той факт, що «Школа телеведучих» продовжуватиме свою діяльність впродовж листопада-грудня 2017 р., хочеться вірити, що наші харківські колеги реалізують всі свої плани, а вітчизняне телебачення в найближчому майбутньому поповниться цілим рядом талановитих телевізійників зі Сходу України. =)

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.