Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

У Харківській гімназії № 14 відбулась презентація арт-проекту наших учасників «Те, про що важко сказати...» (ФОТО)

Повернутися назад

Локальний Центр громадянської освіти у м. Харкові № 1 провів впродовж 4-13 травня 2017 р. на території Харківської гімназії № 14 (вул. Амосова, 20) презентацію арт-проекту «Те, про що важко сказати...». Авторами ідеї стали представники Молодіжної команди проекту «Інтеграція через діалог» з числа дітей переселенців та воїнів АТО, а куратором – фотограф Христина Музичук

Як повідомляє Локальний координатор Красін Сергій Анатолійович, учасниками заходу стали близько 200 учнів, які представляли 7-10 класи навчального закладу. При цьому, демонстрація фоторобіт відбувалася у декілька етапів:

  1. Вільне ознайомлення дітей з представленими світлинами під час перерв та після занять (4 травня).
  2. Організований перегляд у супроводові представників Харківського Локального Центру громадянської освіти № 1 (5-11 травня).
  3. Публічне обговорення арт-проекту в актовій залі гімназії (11 травня).
  4. Самостійний перегляд світлин всіма охочими вже після офіційної прем'єри та обговорення (12-13 травня).

Третій етап презентації виставки став найвідповідальнішою частиною роботи наших колег. У представленні фоторобіт взяли безпосередню участь: Локальний координатор Красін Сергій Анатолійович, заступник директора з навчально-виховної роботи Сюрин Олег Миколайович і заступниця директора з виховної роботи Глібова Аліна Володимирівна.

Групові обговорення проходили за наступним алгоритмом:

  1. Інформування дітей про Програму «Інтеграція через діалог».
  2. Опитування присутніх на тему загального враження від виставки.
  3. Повторний перегляд фотографій з використанням комп'ютерної техніки та проектора.
  4. Обговорення найбільш цікавих, шокуючих або ж неординарних фотографій, з висловленням учнями своїх припущень про особливості сюжету.
  5. Перегляд відеосюжетів авторів світлин, з демонстрацією їхніх реальних історій.

Як з'ясувалося, такий підхід до презентації дав свої плоди: відвідувачі виставки не були обмежені рамками первісного сприйняття сюжетів, а отримали змогу поміркувати над побаченим самостійно. Нерідко діти одразу здогадувалися, чим бажали поділитися автори того чи іншого фото. Однак, набагато частіше підґрунтя історії ставало для них несподіванкою. Підлітки й дорослі несподівано розуміли, що очевидна, здавалося б, відповідь була від них прихована саме через стереотипи, які оточують дітей, котрі пережили збройний конфлікт на Сході України. Часто жителі мирних регіонів не розуміють проблем своїх ровесників з тимчасово окупованих територій. І, за словами самих глядачів, арт-проект дійсно дав змогу їм замислитись над особливостями власної поведінки і ставлення до інших. А це – чи не найкраще свідчення того, що наша робота не є даремною.

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.