Харківський Локальний Центр громадянської освіти № 1 продовжує радувати своїми ініціативами. Так, у листопаді 2016 р. для дітей з цільових груп Програми «Інтеграція через діалог» пройдуть заняття з української мови. Спільно зі вчителькою Науменко Оленою Олександрівною, підлітки повторять наступні теми:
- Словосполучення. Головне і залежне слово в словосполученні. Спостереження за використанням вивчених частин мови в ролі головного і залежного слова. Лексикологія. Засвоєння нових слів і фразеологізмів, прислів'їв, крилатих висловів.
- Речення, його граматична основа (підмет і присудок). Речення з одним головним членом (загальне ознайомлення).
- Другорядні члени речення: додаток, означення, обставина. Способи вираження додатка, означення й обставин.
- Тренувальні вправи з теми «Другорядні члени речення».
- Речення з однорідними членами (без сполучників і зі сполучниками «а», «але», «і»). Правопис. Кома між однорідними членами речення.
- Речення з однорідними членами. Узагальнююче слово при однорідних членах речення. Правопис. Двокрапка і тире при узагальнюючих словах.
- Ознайомлення з найбільш уживаними вставними словами. Виділення на письмі вставних слів комами.
- Складні речення зі сполучниковим та безсполучниковим зв'язком. Кома між частинами складного речення.
- Лексикологія. Лексичне значення слова. Однозначні й багатозначні слова. Використання багатозначних слів у прямому та переносному значеннях. Лексична помилка.
- Загальновживані (нейтральні) і стилістично забарвлені слова.
- Групи слів за значенням: синоніми. Ознайомлення зі словником синонімів.
- Групи слів за значенням: антоніми. Ознайомлення зі словником антонімів.
На думку Локального координатора Красіна Сергія Анатолійовича, в результаті роботи учні зуміють розвинути граматичні та мовленнєві навички, збільшити активний словниковий запас і продовжать закладати фундамент культури вільного спілкування літературною українською мовою. Тим же, хто бажав би долучитись до безкоштовних курсів, пропонуємо звернутись до організаторів.
Коментарі