Програма освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог» охоплює широкий спектр активностей. Одним із актуальних, дієвих і конкретних напрямків роботи стало заснування Освітньо-консультативного центру «Освітній компас» у м. Сєвєродонецьку для дітей з тимчасово окупованих територій, які здобувають загальну середню освіту екстерном у місцевих навчальних закладах.
Протягом 20-31 березня 2017 р. 30 учнів 11-х класів з контрольованих бойовиками територій Луганської області, які стали першими учасниками проекту, виконували контрольні роботи з навчальних предметів на базі різних шкіл міста. Варто зауважити, що така кількість – це 25% від загального числа учнів-екстернів, зареєстрованих у Міському відділі освіти м. Сєвєродонецька.
У межах діяльності Освітньо-консультативного центру, учні були забезпечені харчуванням і, за необхідністю, проживанням. Здійснювався постійний морально-психологічний супровід, вирішувалися нагальні питання. Учні та їхні батьки мали можливість отримати практичні рекомендації від психолога та профорієнтаційні матеріали.
Під час зустрічей у кафе, коли збиралися учасники з усіх шкіл, відбувалося їхнє активне знайомство між собою. Кожен зі старшокласників мав можливість поділитися своєю історією, планами на майбутнє, висловити сподівання та надії.
Школярі та члених їхніх сімей висловили глибоку вдячність колективу Програми «Інтеграція через діалог», безпосередньо координатору проекту Кендзьору Петру Івановичу, наголошували на важливості та цінності розуміння і підтримки.
Оцінка діяльності наших колег з Сєвєродонецького Локального Центру громадянської освіти, зусиллями яких і реалізовувався перший етап «Освітнього компасу», знайшла відображення у наступних словах: «Проект «Інтеграція через діалог» не просто допомагає дітям. Він дає нам зрозуміти, що ми потрібні своїй країні. Ви даруєте надію і радість».
Бажаємо ж нашим юним учасникам успіхів при складанні ЗНО, а Локальному координатору Кравченко Галині Анатоліївні і її колегам – наснаги у виконанні своєї важкої, проте, безумовно, благородної і необхідної місії!
Коментарі