Запропонувати новину

Ми розглянемо Ваші матеріали, і якщо вони відповідають тематиці сайту та є актуальними - оприлюднимо їх на ресурсі.

Завантажити файл

Перетягніть файл в поле для завантаження.
Доступна вага файлів - 100 Mb.

Дізнатися більше

Залиште свої дані, і ми повідомлятимемо Вас про цікаві оновлення на нашому сайті.

Дякуємо!!

Вибачте!!

Не вдалось з'ясувати Ваше місце перебування.

Вхід

Або авторизуйтесь через соціальну мережу:

Надіслати пароль

У м. Сєвєродонецьку відбулось обговорення трагедії Бабиного Яру (ФОТО)

Повернутися назад

«Дивно, наскільки ми залежні від минулого. Йдеться, звісно, не про особистий досвід та приватні травми окремо взятого громадянина, йдеться про суспільне минуле, минуле, спільне для всіх. Те минуле, яке так чи інакше стосується кожного, як би ти не відштовхував його, як би старанно не робив вигляд, що у тебе з ним жодних стосунків. Все стосується всіх.

Можна скільки завгодно нарікати на те, що трапилось народитися саме в цьому місці і саме в цей час. Можна навпаки – пишатися історією, виловлюючи в ній героїчні сторінки. Єдине, чого не вдасться – відмовитися цілком від неї, від історії. Навіть переписуючи її, деформуючи, приписуючи щось від себе, закреслюючи щось за іншими, ти не здатен її змінити. А ось вона тебе змінити цілком здатна…»

Ці слова письменника та поета, уродженця Луганщини Сергія Жадана, практично повністю характеризують зміст ряду зустрічей учасників проекту «Інтеграція через діалог», учнів шкіл та їхніх вчителів у м. Сєвєродонецьку Луганської області впродовж жовтня 2016 р.

Є в історії нашої країни теми, які назавжди залишаться болючими і водночас – вкрай важливими. Однією з них є трагічні події в м. Києві у вересні 1941 р.

Учениці 11 класу СЗОШ № 12 знову говорили про уроки Бабиного Яру, про важливість формування толерантного суспільства, про необхідність і потребу людини у будь-який час і в будь-якому місці відчувати себе захищеною…

Ця тема хвилює як учнів, так і їх вчителів. Обговорення  питань існування полікультурного суспільства як фактору безпеки життя у педагогічних колективах шкіл № 1, № 12, № 18  м. Сєвєродонецька не залишило нікого байдужим. Прикро, але сучасні події знаходять свої паралелі в нашому недалекому минулому.

Під час зустрічей вчителям шкіл був презентований посібник «Ми серед інших, інші серед нас». Актуальність теми, змістовність та форма викладення матеріалу викликали глибокий інтерес педагогів до посібника. «Впевнені, що цей посібник – крок до порозуміння та миру», – висловила загальну думку педагогів директор ЗОШ № 18 Фоменко Наталія Андріївна.

Жовтень традиційно асоціюється з предметними турнірами, де змагаються найрозумніші. Кілька команд шкіл м. Сєвєродонецька прийняли участь в Обласному турнірі юних правознавців. У складі кожної команди були учасники з цільових груп нашої Програми. Наразі команда переможців захищає честь області на Всеукраїнському турнірі в м. Ужгороді.

Окрім цього, за свідченнями керівника Локального Центру громадянської освіти Кравченко Галини Анатоліївни, учасники проекту беруть участь у роботі Осінньої школи християнської дипломатії, яка проходить зараз у м. Зарваниця Тернопільської області.

Якщо Ви володієте інформацією, яка може бути корисною для нас - запропонуйте свою новину! Ми обов'язково переглянемо її та завантажимо на сайт, якщо вона підходить по тематиці.