17 березня 2017 р., в межах проекту «Інтеграція через діалог», у 8-Б класі з поглибленим вивченням історії школи I-III ступенів № 119 Деснянського району м. Києва було проведено практичне заняття з історії України на тему: «Богдан Хмельницький – людина, політик і полководець». Модератором заходу, до якого долучилися також діти переселенців і воїнів АТО, була вчитель Глущенко Тетяна Іванівна.
Працюючи у групах, аналізуючи життя і діяльність Богдана Хмельницького, школярі отримали можливість з позицій сьогодення, у день відзначення 100-річчя Української національної революції, висвітлити події, пов'язані з Національно-визвольною війною 1648-1657 рр., створенням Української козацької держави – Гетьманщини, визначити місце України в міжнародних відносинах Європи того часу.
Учні вчилися розкривати ідеї самооцінки людини як суб'єкта соціального розвитку. Розглядаючи мотиви і моральні аспекти політики українського гетьмана, вони підкреслили історичну значимість його життєвої позиції, силу добрих слів у момент прийняття відповідальних рішень, що вплинули на долю як самого діяча, так і України.
Висловлюючи свої особисті судження та аналізуючи різні точки зору українських і зарубіжних істориків щодо діяльності Богдана Хмельницького, діти прийшли до висновку, що він виявився першим і останнім політичним діячем України XIII-XX ст., який зумів об'єднати більшість населення у боротьбі за незалежність.
За словами школярів, даний гетьман як людина, політик і полководець асоціюється з найсвятішими прагненнями українського народу до волі, щастя і справедливості.
До участі у проведенні практичного заняття долучилися директор навчального закладу Хара Лідія Степанівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Романченко Ірина Леонідівна, вчителі історії та правознавства Іванова Ія Леонідівна, Степанова Надія Іванівна та методист Районного науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, координатор Локального Центру громадянської освіти у м. Києві № 4 Шумякова Надія Василівна.
Коментарі